top of page

Дайджест періодичних онлайн видань з 17 по 20 липня 2020 року

Україна та ЄС розвиватимуть двосторонню торгівлю — Стефанішина

 Agravery. -18.07.2020

 Ольга Стефанішина, віцепрем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, 17 липня провела онлайн зустріч з Філом Хоганом, комісаром ЄС з питань торгівлі.

Про це повідомляє eu-ua.org. «Оскільки ЄС — це найбільший та найважливіший торговий партнер України, наш уряд прагне розвивати відносини між сторонами також в якості торговельних союзників. У зв'язку з цим, ми зацікавлені у поглибленні співпраці між Україною та ЄС, як на двосторонньому, так і на багатосторонньому рівнях в рамках Світової організації торгівлі», — заявила Стефанішина. За її словами, можливість оновити торговельну частину Угоди про асоціацію в 2021 році дає обом сторонам шанс налаштувати торговельно-економічне співробітництво на наступні роки. «Це правильний момент для початку дискусії щодо наших майбутніх торговельних відносин. Ми починаємо діалог з українським бізнесом щодо їхніх потреб та очікувань у контексті оновлення Угоди про асоціацію в економічній частині», — розповідає віцепрем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України. На її думку, усунення технічних бар'єрів у торгівлі промисловою продукцією, зокрема, шляхом підписання угоди про оцінку відповідності та прийняття промислової продукції є ключовим пріоритетом для найбільш ефективної реалізації потенціалу торгівлі з ЄС. «Зростання торгівлі між Україною та ЄС має супроводжуватися налагодженням предметного діалогу щодо логістики. Тому Україна зацікавлена у початку дискусій з ЄС щодо взаємного подальшого відкриття ринків», — підкреслила Ольга Стефанішина.

 аgravery.com

 

Через брак меду на українському ринку збільшилися випадки фальсифікації продукції — експерт

Agravery.-17.07.2020

Цього року пропозиція меду на ринку досить скромна. Бджолярі України, і, в першу чергу, південних її регіонів, переживають не найкращий сезон У зв'язку з цим почастішали випадки продажу фальсифікату.

Про це розповів Андрій Галдін, глава Товариства бджолярів Миколаївської області, передає agro-yug.com.ua. «У зв'язку з дефіцитом меду, збільшилися випадки фальсифікації продукції. Недобросовісні бджолярі, в кращому випадку, розігрівають торішній мед, і продають його як свіжий за високою ціною. А в гіршому випадку, годували бджіл цукровим сиропом або глюкозно-фруктозним сиропом, і теж продають мед за високою ціною», — зазначає Галдін. Однак, в цілому, ціни на торішній мед залишилися на минулорічному рівні — від 90 до 100 грн/л — це різнотрав'я, різнотрав'я з соняшником. На акацію досить високі ціни — 300 грн/л. На ріпаковий мед ціни теж різні — від 120 до 150 грн/л. «Бджолярі хочуть, щоб цінова політика змінилася. На вартість українського меду, як і раніше, впливають експортери, які на сьогоднішній день не поспішають підвищувати ціни. Саме тому ціна стоїть на колишньому рівні. Але будемо чекати все-таки збільшення цін і хоч якусь компенсацію наших збитків», — зауважив каже Андрій Галдін.

 аgravery.com


На Чернігівщині створюють станцію шокової заморозки для розвитку ягідництва

AgroNews.ua. -20.07.2020

Ягідництво – перспективна галузь аграрного бізнесу, яка створює нові робочі місця, дає надходження до бюджету і поштовх до розвитку економіки. За минулий рік сільськогосподарські підприємства Чернігівщини з площі у 508,8 га з насадженнями плодоносного віку зібрали 635,5 тонн плодів та ягід. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляє голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко, пише agronews.ua.

Загальна ж площа плодово-ягідних насаджень сільськогосподарських підприємств області зростає і складає 894,77 га. На Чернігівщині налічується 40 підприємств та фермерських господарств, які розвивають ягідництво. Географія споживання їхньої продукції постійно розширюється. Найбільші покупці – Польща, Франція, Туреччина, Білорусь, Німеччина, Греція, Нідерланди тощо. У всьому світі зростає попит на здорове харчування та органічні продукти, тому і ягідний сегмент України розвивається дуже динамічно. Держава з свого боку всіляко підтримує галузь. У 2020 році в Україні продовжує діяти програма «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними». Це безповоротна фінансова допомога і всі хто бажають займатися вирощуванням ягоди зможуть подати документи до 1 вересня 2020 року. Департамент розвитку економіки та сільського господарства координує цей процес. Практикум щодо розвитку ягідництва відбувся на базі кількох компаній в Чернігівській області. Керівники господарств поділились передовими технологіями, які допомогли їм досягти успіху у сфері ягідництва. Зокрема у вирощуванні малини, обліпихи та лохини. Розповіли про інноваційні методи і тонкощі посадки, вибору посадкового матеріалу, догляду, поливу, збирання та зберігання врожаїв.

agronews.ua


До кінця літа 12 заводів «Укрспирту» готуються «пустити з молотка»

AГРОПОЛІТ. -19.07.2020

Фонд державного майна України може виставити на продаж заводи, що входять до складу держпідприємства «Укрспирт», вже наприкінці літа поточного року. 

Про це повідомила прес-служба «Укрспирту» з посиланням на заступника голови ФДМУ Тараса Єлейко. За його словами, «Укрспирт» через Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства передав у список на приватизацію 12 спиртзаводів.«Думаю, що ми їх максимально швидко виставимо на продаж, тим більше, уряд найближчим часом має затвердити відповідну програму... Зараз ми формуємо умови приватизації: згідно із законом, ми повинні зберегти певну кількість працівників, включити інвестиційні зобов'язання тощо. Думаю, вже до кінця літа зможемо оголосити перші аукціони», — наводяться в повідомленні слова Єлейко. Зазначається, що до складу працюючого держпідприємства «Укрспирт» входить 41 виробничий майданчик, а до складу його попередника — концерну «Укрспирт» – 37 заводів, які фактично не працюють.

agropolit.com/news/


Малі підприємства через обмежений ресурс мають проблеми з реалізацією проекту НАССР, — експерт

AГРОПОЛІТ. -17.07.2020

Сьогодні в Україні великі та середні підприємства мають фахівців зі стандартів якості та впорались з завданням по запровадженню системи аналізу ризиків і контролю критичних точок, однак малі підприємства через обмежений ресурс мають проблеми з реалізацією. 

Про це розповів Голова Асоціації з інтеграції НАССР Владислав Веремеєнко, йдеться у матеріалі AgroPolit.com. «Спочатку підприємство має бути зареєстровано в державному реєстрі операторів ринку. Однак не всі там зареєстровані. Великі підприємства зареєстровані на 90%, мають юристів в своєму складі, знають точно, що треба зареєструватися або отримати експлуатаційний дозвіл, середні – на відсотків 50 впровадили. Але маленькі оператори ринку, ФОПи – впродовж 4 років реєстр поповнюється, вони дізнаються про таку необхідність або їх перевіряють і вони реєструються. Однак процес триває.», – сказав Веремеєнко. Для малих підприємств існує складність в тому, щоб розібратись самостійно в законодавстві, яке стосується стандартів якості, переконаний керівник асоціації. Наша асоціація веде роз’яснювальні заходи і форуми безкоштовні по всіх регіонах, але людям потрібно вивчити питання, багато над цим посидіти, вивчити вимоги законодавства. А вони не дуже зрозумілі підприємцям, бо вони думають, як маркетингові процеси налагодити, а тут ще вимоги, які треба впровадити обов’язково. Законодавство постійно змінюється, вони не можуть взяти в штат спеціаліста, менеджера з якості і безпечності чи консультанта, щоб допоміг розробити систему – це 25 тисяч грн., не всі мають таку можливість. Однак все ж таки в країні має бути безпечний продукт.», – розповів Веремеєнко.

agropolit.com/news/


За оптимістичними розрахунками, відновлення Мінагрополітики займе рік-півтора, — заява

AГРОПОЛІТ. -17.07.2020

На тлі «кастрованого» ринку землі та популізму у владі, пост міністра аграрної політики – посада камікадзе. 

Про це на зерновій конференції Grain Ukraine 2020. Limited Edition заявив колишній очільник МЕРТу Тимофій Милованов, йдеться у матеріалі AgroPolit.com. «Рішення про відновлення Мінагрополітики вже у вересні 2020 року є, але потрібно дочекатися його реалізації. Адже одне – це розпустити стару структуру, вибрати звідти найкращих і перевести на роботу до Міністерства економічного розвитку в окремі підрозділи, і друге – це просто всіх розігнати. Щоб відновити таку структуру, потрібного заново створювати відділи та й питання постає – хто туди піде працювати, в умовах турбулентності та низьких зарплат? Я думаю, що виникне проблема з наймом фахових кадрів. От і виходить, що на тлі «кастрованого» ринку землі й популізму у владі, пост міністра аграрної політики – посада камікадзе», — зазначив він. Тимофій Милованов додав, що тому, хто прийде на посаду аграрного міністра, потрібно буде відповідати за реформи, які потрібно доробити, а ресурсів та кадрів для цього немає. Бюджет на міністерство з'явиться лише з наступного року, а потрібно буде вже зараз провести 300 конкурсів. Тож, за оптимістичними розрахунками, відновлення міністерства займе рік-півтора», — підсумував він.

agropolit.com/news

 

Сингапур пустил на свой рынок украинскую тушенку

AgroPortal.ua.-17.07.2020

Компетентный орган Республики Сингапур аккредитовал украинское предприятие для экспорта термически обработанного/консервированного мяса из свинины и мяса птицы.

Об этом говорится в сообщении Госудрственной службы по вопросам безопасности пищевых продуктов и защиты потребителей.«Это первый шаг для открытия мирового рынка для украинской свинины. Такого результата удалось достичь благодаря плодотворному сотрудничеству Госпродпотребслужбы с Посольством Украины в Республике Сингапур и Министерством иностранных дел Украины», — отмечают в ведомстве. 

agroportal.ua

 

Купуємо більше, ніж продаємо: імпорт сиру збільшився втричі

 Газета по-українські.-20.07.2020

Щомісяця в країні продається близько 8 тис. т сирів.

У першому півріччі 2020-го українці купили майже 46 тис. т сичужних сирів. Імпорт становив 16,5 тис. т - 36% усіх продажів. Це майже втричі більше, ніж у відповідний період 2019 року. Щомісяця в країні продається майже 8 тис. т сирів. З них імпортованих - понад 3 тис. т, тобто близько 35%. Виходить, що кожен 3-й українець купує європейський сир. Із наведених цифр можна зробити висновки, що в 2-му півріччі частка імпортних сирів ще більше зросте, повідомляє Інфагро. Натомість експорт сиру суттєво зменшився. За перше півріччя з України вивезли лише 1,8 тис. т. Раніше щомісяця вивозили по 5-6 тис. т сиру. Зростання імпорту сиру не заважає вітчизняним сироварам тримати високі ціни на свою продукцію. Пересічні кормові сири гуртом коштують не дешевше 150 грн/кг. Собівартість імпорту польської чи німецької Гауди становить не більш як 110 грн/кг, хороший німецький Емменталь - 170 грн/кг.

Gazeta.ua

 

В Киеве пройдут две конференции для аграриев — Black Sea Grain и Black Sea Oil Trade

Дело.-17.07.2020

Во время событий ведущие эксперты расскажут о перспективах развития агробизнеса в период турбулентности, а также обсудят лучшие стратегии

В Киеве 2-3 сентября 2020 года "УкрАгроКонсалт" проведет сразу две международные конференции для представителей агробизнеса — Black Sea Grain и Black Sea Oil Trade. Об этом рассказали в пресс-службе компании. Решение совместить два знаковых события агрорынка и провести их в одно время там объясняют непредвиденными обстоятельствами этого года, а также приближением масличного сезона, на старте которого обычно ежегодно проводили конференцию Black Sea Oil Trade. Мероприятия пройдут в столичном Event Hall Obolon на Оболонской набережной, 20. Зарегистрироваться на них можно на сайте конференции на сайте. Во время событий ведущие эксперты расскажут о перспективах развития агробизнеса в период турбулентности, о положении Причерноморского рынка зерна в условиях глобальной трансформации, а также обсудят рынок земли, логистику, стратегии экспортеров и покупателей. В компании отмечают, что подготовка к конференциям активно продолжается — в этом году для большей безопасности и комфорта делегатов мероприятия будут включать возможность участия в очном и онлайн форматах. 

delo.ua/


Украина снизила выручку от экспорта плодоовощной продукции на 43% из-за коронавируса

 Latifundist.com. -19.07.2020

В период глобальной пандемии коронавируса (февраль-июнь 2020 г.) украинский плодоовощной экспорт обвалился на 43% по отношению к тому же периоду предыдущего года.

Об этом сообщает East-Fruit. Так, за этот период выручка Украины от экспорта овощей и фруктов снизилась до $58,5 млн. Годом ранее за этот же период, экспортная выручка плодоовощного сектора Украины составляла $101,3 млн. Согласно сообщению, три группы товаров в этот период обеспечивали 64% всей экспортной выручки: грецкие орехи, замороженные ягоды и фрукты и свежие яблоки. Годом ранее в этот период на данные товарные позиции приходилось 74% всего украинского плодоовощного экспорта. Соответственно, падение экспорта по ключевым экспортным группам стало наиболее существенным — выручка от их экспорта снизилась ровно в полтора раза по отношению к прошлом году. И если в 2019 году в этот период главную выручку Украине приносили яблоки (около 40%), то в 2020 году яблоки по объему выручки были лишь на третьем месте после орехов и замороженных ягод и фруктов с удельным весом в 16%. «Более всего в период пандемии коронавируса снизилась экспортная выручка от экспорта украинских яблок — в 4,5 раза, и это несмотря на то, что средняя экспортная цена была значительно выше прошлогодней! Однако пандемия covid-19 здесь не причем — даже наоборот — она стимулировала спрос на яблоки в странах ЕС. К сожалению, урожай яблок в Украине в 2019 году был сравнительно невысоким, а внутренний спрос на фоне холодной весны и карантина, только вырос. Поэтому высокие цены на внутреннем рынке и дефицит яблок делали экспорт невыгодным», — объяснил экономист инвестиционного отдела FAO Андрей Ярмак. Именно в экспорте яблок, по его словам, за период с февраля по июнь 2020 года включительно Украина потеряла наибольшую часть экспортной выручки по отношению к 2019 году — около $26,6 млн.

latifundist.com/

 

В Украине начали падать рекордные цены на яблоки: прогноз экспертов

Сегодня. -19.07.2020

Специалисты сетуют на серьезные проблемы с урожаем ранних сортов

В Украине на уходящей неделе начали снижаться рекордные цены на яблоки нового урожая. Об этом сообщили аналитики проекта EastFruit. По их данным, за неделю оптовая цена на яблоко ранних сортов на украинском рынке снизилась в среднем на 10%. Производители предлагают фрукты по цене 14-22 грн/кг в зависимости от качества и сорта. По словам садоводов, снижать цены их вынуждает достаточно высокое предложение сезонных фруктов, тогда как спрос на яблоки удерживается на низком уровне. Но цены на яблоки все равно в среднем в 1,8 раза выше, чем в аналогичный период прошлого года. Аналитики подчеркивают, что это произошло из-за позднего начала сезона, а также уменьшения валового сбора ранних яблок в Украине."Урожай раннего яблока в текущем сезоне будет несколько ниже, чем в прошлом году в связи с волной весенних заморозков", – предупреждают эксперты. Как рассказал сайту "Сегодня" глава Национального совета экономического развития Алексей Дорошенко, украинцам не следует в этом году рассчитывать на дешевые яблоки. "В сентябре могут подешеветь яблоки, так как их урожай ожидается неплохой, цены могут упасть вдвое против нынешних, – прогнозирует специалист. – Но в деньгах это все равно окажется очень дорого – 24-26 грн за кило украинских яблок".

www.segodnya.ua/

 

В Минэкономики отчитались о росте цен на продукты за год

UBR.-20.07.2020

Потребительская инфляция не превышает 3% с начала 2014-го

Цены на продукты питания и безалкогольные напитки в июне этого 2020 за год подросли на 4,2%, сообщает Минэкономики в своем инфляционном обзоре за прошлый месяц. Именно подорожание продуктов питания и стало ключевым фактором для роста потребительской инфляции в годовом измерении на 2,4% (1,7% в мае). Но несмотря на это, потребительская инфляция все равно оказалась самой низкой за последние года. В Минэкономики отмечают, что этот показатель был ниже 3% только в начале 2014-го. Второй фактор был результатом, во-первых, определенного сужения покупательской способности населения с переносом потребительских приоритетов с непродовольственного рынка на продовольственный за исключением товаров первой необходимости. Во-вторых, ревальвации гривны в течение 2019-го и мая-июня этого года. В министерстве остановились и на ценах в промышленности, которые после заметного роста на протяжении первых четырех месяцев этого года уже второй месяц сокращаются. В частности, в июне 2020-го за месяц они упали на 2% (в годовом измерении – до минус 4,6%). "Такая динамика преимущественно была, с одной стороны, ответом внутренних цен на динамику мировых цен, с другой - реакцией экономики на длительный карантин и, как следствие, существенное снижение спроса", – поясняют в министерстве.

ubr.ua/


Названы главные импортеры аграрки в Украину

UBR.-20.07.2020

У членов Евросоюза наша страна закупила продукции на $1,594 млрд

В І полугодии 2020-го Украина импортировала агропродукции на $3,2 млрд, что на 12,3% ($400 млн) больше, чем за тот же период 2019-го, сообщил заместитель директора Национального научного центра "Институт аграрной экономики", член-корреспондент НААН Николай Пугачев со ссылкой на данные Госстата. По его словам, основными поставщиками агропродовольственной продукции в Украине традиционно выступают государства Евросоюза. На них приходится около половины импортных поставок. С января по июнь в регионе было закуплено сельхозпродукции на сумму в $1,594 млрд."Значительно меньшие объемы импорта из других регионов мира. За январь-июнь этого года украинские компании закупили продовольствия у партнеров из Азии – на $610 млн (19% в общих объемах закупок), стран Латинской Америки – на $252 млн (8%) и африканского континента – на $163 млн (5%)", – отметил он. В рейтинге главных поставщиков сельскохозяйственной продукции на украинский рынок ведущие места занимают такие партнеры: Польша ($368 млн); Германия ($238 млн); Турция ($232 млн); Италия ($189 млн); США ($169 млн); Франция ($155 млн); Нидерланды ($141 млн); Норвегия ($103 млн); Китай ($100 млн); Испания ($93 млн).

ubr.ua/

 

Китай відкрив ринок для експорту української замороженої лохини та чорниці

УНН. – 17.07.2020

 Китайська сторона офіційно відкрила свій ринок для українського експорту замороженої лохини та чорниці, передає УНН із посиланням на повідомлення Держпродспоживслужби.

Як повідомили у пресслужбі, уже зареєстровано 10 українських компаній-виробників замороженої лохини та чорниці.Серед них підприємства, що зареєстровані в Києві, Рівному, Львові та Івано-Франківську. Як повідомляв УНН, Україна найбільше експортує ягід та плодів до Туреччини, Франції та Польщі.

www.unn.com.ua/

bottom of page