top of page

Дайджест періодичних онлайн видань з 5 по 7 травня 2020 року

Для боротьби з імпортом необхідно популяризувати українські продукти в світі

Agravery. -06.05.2020

Найкращий спосіб боротися з імпортним помідором — це популяризувати український помідор в світі.

Таку думку висловив Тарас Качка, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, торговий представник України, на своїй сторінці у Facebook. «В Україні щороку з'їдається понад 6 млрд свіжих помідорів, що становить близько мільйона тонн. З них понад 300 тис. тонн вирощено в теплицях (закритий ґрунт) і понад 600 тис. тонн вирощено на українських полях і городах (відкритий ґрунт). Також ми імпортуємо 71 тис. тонн (у 2019 році). Ну і експортували 9 тис. тонн минулого року. Тобто імпорт помідорів складає лише 7% від внутрішнього ринку», — зазначає Качка. За словами торгового представника, в Україні споживають близько 600 тис. тонн огірків, із них тепличні — 320 тис. тонн, з відкритого ґрунту — 250 тис. тонн «Імпортних огірків ми з'їдаємо 17,5 тис. тонн. Лише 3% спожитих в Україні огірків — імпортні. То ж чому нам вам може видатися, що в нас аж таке засилля імпорту, по-перше — через сезон. Березень-квітень — це час, коли до нас доїжджає товар з Балкан (особливо це стосується молодої капусти), Туреччини, Іспанії і подеколи навіть північної Африки (Марокко)», — додає експерт. Таким чином, це не пов’язано з економікою — лише з кліматом і логістикою. Головна особливість помідорно-огіркової економіки — структура продажів. Головним каналом не лише роздрібної, але і оптової торгівлі овочами в Україні є ринки. Які були закриті на карантин. «Останні роки вітчизняні виробники активно розширюють свою присутність на полицях супермаркетів. І зараз в супермаркетах здебільшого є вибір між імпортом і місцевим товаром, а за кілька тижнів місцеві овочі повністю витіснять імпорт», — написав Тарас Качка. Проте, супермаркет і далі є складнішим каналом реалізації. Тому, що супермаркет більш вимогливий щодо обсягу партій, гомогенності якості, пакування, супровідних документів та фінансових умов. Базари ж гнучкі для продавців будь-якого типу. І особливо для малих і мікро виробників. «Парадоксально, але для виробника часто продаж до мереж супермаркетів є рівнозначним експорту. Тому найкращий спосіб боротися з імпортним помідором — це популяризувати український помідор в світі», — вважає фахівець.

agravery.com/


Україна скоротила виручку від експорту цукру до країн ЄС на 80%

Agravery. -06.05.2020

За перших чотири місяці 2020 року Україна скоротила виручку від експорту цукру до країн Європи до $209 тис., що на 80% менше, ніж у 2019 році — $1,1 млн.Про це свідчать дані Державної митної служби. За чотири місяці 2020 року Україною було експортовано цукру на $20,2 млн, що на 60% менше, ніж в аналогічний період попереднього року — $50,3 млн. Незважаючи на значне скорочення експорту до країн Європи, Україні вдалося наростити поставки цукру до країн Азії з початку року на 21% — з $7,3 до $8,8 млн. Варто додати, що збільшення експортних поставок також відбулося і в країни Африки. Протягом січня-квітня 2020 року Україна збільшила у 6 разів виручку від поставки цукру до цих країн з $0,5 млн у 2019 році до $3,07 млн у 2020 році Також, Україна збільшила поставки цукру в країни Америки з $10,3 тис. у січні-квітні 2019 року до $83,6 тис. у 2020 році.

agravery.com/


Названо дату зміни правил експорту української органічної продукції в ЄС

AgroNews.ua. -07.05.2020

Новий органічний регламент ЄС повинен був вступити в дію 1 січня 2021 року. Але, скоріш за все, його перенесуть на рік, повідомляє Аgrarheute. Про це пише agronews.ua.

Тож, з 1 січня 2022 року правила експорту в ЄС органічних продуктів зміняться також і для українських експортерів. Прессекретар сільськогосподарської політики групи Greens / EFA і доповідач Європейського парламенту по екологічному регулювання Мартін Хойслінг звернувся до комісара по сільському господарству Янушу Войцеховському і попросив його відкласти введення в дію органічного регулювання в ЄС. «Через коронавірус ускладнено взаємодію між інституціями ЄС, тож здається нереальним дотримуватися термінів початкового графіка. Занадто багато важливих питань досі не вирішені », – сказав Хойслінг. Хойслінг стверджує, що процес реформування Спільної сільськогосподарської політики ЄС – і, отже, перехідного регулювання сектора органіки, – ймовірно, триватиме на один рік довше через коронавірусну кризу. Таким чином, залишається більше часу для ретельної розробки деталей, які стануть правовою основою для всього органічного сектора ЄС на найближчі роки, зазначив експерт.

agronews.ua


Для стабілізації цін на борошно Аграрний фонд здійснив переробку 31,4 тис тонн зерна

AgroNews.ua. -06.05.2020

Для стабілізації цін на борошно ПАТ «Аграрний фонд» здійснив переробку 31,4 тис. тонн зерна. Про це повідомила прес-служба «Аграрного фонду» на своїй Facebook сторінці, пише agronews.ua.

З метою стабілізації цін на борошно та недопущення зростання цін на основний продукт харчування ПАТ «Аграрний фонд» з початку поточного року здійснив переробку 31,4 тис. тонн зерна пшениці, з яких 14.3 тис тонн були перероблені в квітні поточного року. Згідно зі спільним рішенням з Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, яке було прийняте наприкінці березня 2020 року щодо забезпечення достатньої кількості на внутрішньому ринку, для продовження переробки зерна ПАТ «Аграрний фонд» здійснює переміщення додаткових обсягів зерна – на переробні підприємства Запорізької, Дніпропетровської, та Одеської областей. В планах фонду здійснити переробку понад 20 тос. тонн зерна пшениці до закінчення маркетингового року.

agronews.ua


Україна витісняє інших експортерів кукурудзи з ринку Турції

AgroNews.ua. -06.05.2020

За вересень 2019 /березень 2020 року Туреччина імпортувала майже 3 млн тонн кукурудзи. Половина імпорту – з України. Про це повідомляє Refinitiv Agriculture, пише agronews.ua.

Моделі торгових потоків Refinitiv показують, що протягом перших 7 місяців поточного маркетингового року країни Чорноморського регіону (Україна, Росія, Румунія) сумарно поставили в Туреччину на 90% більше кукурудзи, ніж за той же період минулого року, і 2 рази більше, ніж в середньому за попередні чотири. Протягом перших семи місяців 2019/2020 маркетингового року Україна з часткою 50% домінувала в поставках кукурудзи в Туреччину. Туреччина є досить важливим ринком для збуту кукурудзи з України. Наприклад, в сезоні 2018/19 року Туреччина була п’ятим за величиною імпортером української кукурудзи з часткою близько 8% в загальному експорті. Незважаючи на те, що за останнє десятиліття виробництво кукурудзи в Туреччині зросла на 43%, воно не може повністю задовольнити попит з боку тваринництва. Наприклад, в 2018/19 році власний урожай кукурудзи в Туреччині зміг забезпечити тільки 65% внутрішнього споживання.

agronews.ua


Україна готова приєднатися до дискусій G20 щодо продовольчої безпеки,- Петрашко

AgroNews.ua. -05.05.2020

Україна є одним з найбільших експортерів продовольчої продукції. Виважена позиція щодо експорту дає можливість зміцнювати свої позиції як серйозного гравця на світовому ринку та долучитися до дискусій “Великої двадцятки” щодо світової продовольчої безпеки. Про це заявив Міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Ігор Петрашко на брифінгу сьогодні, 5 травня. Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки, пише  agronews.ua.

«У питанні агропродукції має зберігатися баланс – це продовольча безпека, відсутність дефіциту в магазинах, нормалізація цін, підтримка виробників. На даний момент ми досягли усіх цих цілей. В той же час, в Україні є достатнє виробництво і буде збережено цивілізований підхід до експорту. Це дозволить нам приєднатися до дискусій так званого клубу Великої двадцятки в рамках світової продовольчої безпеки, і, зрозуміло, з гарантуванням наших українських позицій”, – відмітив Міністр Ігор Петрашко. Відповідаючи на питання щодо Зернового меморандуму, Міністр повідомив, що наразі міністерство не планує переглядати його додаток по пшениці. “Ближче до липня, коли у нас буде новий урожай, ми збалансовано проаналізуємо і приймемо рішення вже на 2020/2021 МР. Тобто ми віднайдемо комерційне рішення для виробників, для трейдерів щодо продаж, але в той же час домовимося з ними, який буде обсяг продукції. Можливо, ми будемо моніторити в більш квартальному режимі, щоб вони могли також планувати. Але важливим залишається зберігати баланс”, – підкреслив Ігор Петрашко.

agronews.ua


Вінницький ОЖК у 2019 році зайняв близько 5% українського ринку маргаринової продукції

AgroTimes.-06.05.2020

Вінницький олійножировий комбінат, що входить до групи компаній ViOil, за підсумками 2019 року займає близько 5% усього українського ринку маргаринової продукції та входить в ТОП-6 найбільших її виробників у країні. Про це повідомили в компанії. «За останні роки в Україні значно підвищилися вимоги до продуктів харчування як джерела здоров’я. На нашому підприємстві встановлені нові сучасні лінії з виробництва жирової і маргаринової продукції, – зазначив голова правління Вінницького олійножирового комбінату Дмитро Чаленко. За його словами, високий попит на цю продукцію зумовлює збільшення обсягів її виробництва в компанії. Як зазначається, ВОЖК випускає тверді, м’які і наливні маргарини з умістом трансізомерів не більше 2%, що відповідає світовим стандартам.

www.agrotimes.net/Дефицита продуктов в Украине нет, а цены нормализовались

День.-05.05. 2020

На данный момент в Украине сбалансированы все составляющие продовольственной безопасности: отсутствует дефицит продовольствия, нормализовались цены на него и осуществляется поддержка производителей продовольственной продукции.

 Об этом заявил на брифинге Министр развития экономики, торговли и сельского хозяйства Игорь Петрашко, передает Укринформ. "В продовольственной безопасности должен быть сохранен баланс. Это - отсутствие дефицита в магазинах, нормализация цен и, в то же время, поддержка производителей для того, чтобы они могли получить и приносить валюту государству. Мы достигли всех этих целей на данный момент", - отметил Петрашко. По его словам, согласно последнему мониторингу Минэкономики, рост цен не происходит по большинству товарных групп. Также нормализуется ситуация со сбытом продукции через продовольственные рынки.

 www.day.kiev.ua/


Коронавірус в Україні: уряд розробив рекомендації для тваринників

УНІАН: Новини України.-07.05.2020

Рекомендації містять інформацію про хворобу та кроки з недопущення її поширення на підприємствах з вирощування, утримання, забою, переробки та виробництва харчових продуктів тваринного походження.

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства спільно з Держпродспоживслужбою та представниками бізнесу розробили рекомендації для виробників тваринницької продукції для недопущення розповсюдження збудника коронавірусної хвороби COVID-19. Як повідомляє прес-служба міністерства, рекомендації націлені на підприємства з вирощування, утримання, забою, переробки та виробництва харчових продуктів тваринного походження й містять інформацію про можливі дії в умовах поширення COVID-19. "Рекомендації містять: інформацію про хвороби COVID-19; симптоми та шляхи інфікування; гігієну, профілактичні санітарні та протиепідемічні заходи; додаткові заходи для підтримки цілісності харчових ланцюжків і забезпечення безперебійного постачання безпечних харчових продуктів кінцевим споживачам", - йдеться в повідомленні. Зокрема, підприємствам рекомендується забезпечити працівників засобами захисту (масками та рукавичками), при цьому уточнюється, що їх необов'язково носити співробітникам без симптомів коронавірусу. При цьому персонал з симптомами хвороби рекомендується усунути від роботи. Зазначається, що рекомендації не є нормативно-правовим актом і не мають обов'язковий характер.

www.unian.ua

 

Україна з початку року збільшила імпорт курятини в півтора рази

УНІАН: Новини України.-06.05.2020

Експорт курятини зріс на 11,5% - до майже 200 мільйонів доларів.

Україна за чотири місяці 2020 року збільшила імпорт курятини до 16,1 мільйона доларів, що на 46,7% більше, ніж у січні-квітні минулого року (10,9 мільйона доларів). Про це свідчать дані Державної митної служби. Основними постачальниками м'яса птиці в Україну за вказаний період були Польща (56% всіх закупівель) і Угорщина (понад 25%). Водночас експорт курятини з України збільшився на 11,5% – до майже 200 мільйонів доларів. Найбільше курятини експортувалося в Нідерланди (18%), Саудівської Аравії (15%) і Німеччини (14,5%). Крім того, у січні-квітні Україна скоротила експорт яєць майже на 30% – до 33,4 мільйона доларів (з 47,5 мільйона доларів у січні-квітні 2019 року). Імпорт яєць скоротився у 2,5 раза – до 3,08 мільйона доларів з 7,9 мільйона доларів минулого року. Основними покупцями українських яєць у січні-квітні були Об'єднані Арабські Емірати (31% постачань), Латвія (12%) та Саудівська Аравія (11%).

www.unian.ua


Чи будуть обмежувати експорт пшениці: Мінекономіки вирішить до липня

 УНІАН: Новини України.-05.05.2020

Міністр зазначив, що питання продовольчої безпеки залишається одним з актуальних для України на найближчі роки.

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України планує ближче до липня визначитися з обсягами пшениці, експорт якої може бути обмежений у 2020-2021 маркетинговому році для забезпечення продовольчої безпеки країни.Про це під час брифінгу заявив глава міністерства Ігор Петрашко. Так він прокоментував дію цього меморандуму між міністерством і експортерами у граничному вивезенні пшениці до кінця поточного маркетингового року, завдяки якому держава планувала забезпечити продовольчу безпеку, відсутність дефіциту та стабілізацію цін. "На цей час запаси, узгоджені цим меморандумом, у два рази більше, це різниця десь на 1-1,5 мільйона тонн від того рівня, який був минулого року. Зрозуміло, що, підійшовши до липня, коли у нас буде новий урожай, ми збалансовано проаналізуємо і приймемо рішення, яким чином ми хочемо збалансувати 2020-2021 маркетинговий рік. У нас продовольча безпека буде важливим питанням й наступного року. Я вважаю, що буде таке ж ринкове конструктивне рішення за балансом, на який ми хочемо вийти до 2021 року", - сказав міністр. Також Петрашко додав, що міністерство не приймло ніякого рішення щодо можливого обмеження вивозу з України кукурудзи – зараз ведеться діалог з експортерами.

www.unian.ua


Кабмин должен обеспечить дополнительное накопление продовольствия в госрезерве - Данилов

УНН.-06.05.2020

Кабинет министров Украины должен безотлагательно обеспечить дополнительное накопление продовольствия в системе государственного материального резерва. Об этом заявил секретарь СНБО Алексей Данилов, передает УНН со ссылкой на сообщение пресс-службы.

Как сообщили в пресс-службе, секретарь Совета национальной безопасности и обороны Украины Алексей Данилов направил Премьер-министру Украины Денису Шмыгалю письмо с просьбой поручить Министерству развития экономики и сельского хозяйства вместе с соответствующими государственными органами проработать вопрос о целесообразности пересмотра номенклатуры продовольственной группы товаров и, при необходимости, увеличение перечней товарных групп и объемов их накопления в системе госрезерва. Во время совещания, посвященного обсуждению вопросов продовольственной безопасности государства, Данилов обратил внимание Кабинета министров Украины на настоятельную необходимость пересмотра системы формирования госрезерва, добавили в СНБО.

www.unn.com.ua/


bottom of page