top of page

Дайджест періодичних онлайн видань з 7 по 9 квітня 2020 року

В Україні на 20% зросло виробництво молока екстра-класу

AgroNews.ua. -09.04.2020

Якість молока, виробленого в Україні, помітно покращується, але обсяги, які надходять на переробку – зменшуються. Про це повідомила заступник директора Департаменту аграрної політики та сільського господарства Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Олена Альшанова. Пише agronews.ua.

Згідно даних Департаменту аграрної політики та сільського господарства, у минулому році помітно покращилася якість молока, яке надходило на переробку (порівнянно з 2018 роком). “На 21% більше стало надходити на переробку молока екстра-класу, на 10% – вищого гатунку, на 6% більше 1 гатунку і майже на 45% – 2 гатунку. Отже, якість молока покращується, але обсяги, які надходять на переробку – зменшуються”, – розповіла фахівець. В той же час скоротилися обсяги виробництва молока. Падіння обсягів виробництва молока стало наслідком зменшення поголів’я корів, – вважає Олена Альшанова. Тенденції січня-лютого поточного року наступні: загалом вироблено 1,101 тис. тонн молока, що на 2,4% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

agronews.ua


Експорту української соняшникової олії у 2020 році прогнозують рекорд

AgroNews.ua. -08.04.2020

UkrAgroConsult назвав позитивні фактори, які можуть спричинити оптимістичний сценарій для олійної галузі України, пише agronews.ua.

Експорт української соняшникової олії за перші сім місяців (вересень-березень) 2019/2020 МР залишається рекордним – 3,7 млн. тонн. Так, партії, готові до відправки 1-15 квітня, також залишаються затребуваними. Девальвація гривні надає експортерам додаткові переваги. Сигнали та очікування на підняття цін на нафту, а також зменшення пропозиції пальмової олії можуть підняти ціни на інші рослинні олії. Премія на українській соняшниковій олії проти інших олій зменшиться, що означає збільшення конкурентоспроможності. Це сигнали для можливого оптимістичного сценарію. Основні олійні підприємства України продовжують виробництво навіть в умовах великих запасів. У них є договори на поставку протягом найближчих місяців (квітень-травень) і вони готові укладати форвардні договори. Раніше підписані контракти дають торговцям певний «захисний буфер», навіть коли зовнішній попит скорочується.

agronews.ua


Висоцький: не можна допустити зупинки критично важливого агросектору

AgroNews.ua. -07.04.2020

Під час Другого Агрополітичного форуму від Агро-Продовольчої Ради: «Аграрний сектор України в умовах пандемії», яка відбулася 7 квітня 2020 року, мова йшла про посівну 2020 року, питання забезпечення продовольчої безпеки України та обговорювалися нагальні проблеми агросектору країни. Про це повідомляє agronews.ua.

Як зауважив під час конференції заступник міністра Мінекономрозвитку Тарас Висоцький, у квітні-червні немає підстав переживати стосовно наявності продовольства в Україні. Наразі залишки зерна у сховищах достатні для внутрішнього споживання. “Стосовно гречки, у нас насправді знизилися посівні площі за останні роки. І ми були імпортозалежні. Запасів гречки на складах великих мереж достатньо на 35 днів. В цілому поки що все відносно нормально”, – сказав він. Що стосується майбутнього врожаю, то поки що посівна проходить нормально. Критичним фактором є волога. “Циклон вже другий тиждень. В Одеській області взагалі посуха. Дощі прогнозують через 10 днів. Рекордного врожаю, звісно, не буде. Але прогнозуємо, що буде абсолютно достатньо і для внутрішнього споживання, і для експорту”, – підкреслив замміністра. Стосовно обмежень: постанова № 211 від 11 березня 2020 року, передбачає, що все, що підпадає під забезпечення продовольчої безпеки, повинно забезпечуватися.

agronews.ua


Спрогнозовано, яким буде попит на український мед після пандемії

AgroNews.ua. -07.04.2020

Девальвації валют, зокрема гривні, після всесвітнього карантину від коронавірусу змінить і конкурентність українського меду на світовому ринку і його ціну всередині країни. Так вважає член правління Асоціації переробників та експортерів меду Едуард Кричфалушій, повідомляє agroreview, пише agronews.ua.

“Останнім часом багато запитань щодо наслідків, які буде мати медова галузь у PostCovid-19 час. І якщо в інших галузях прогнозується дефіцит продуктів харчування, то, схоже, з медом ситуація прямо протилежна. Це не прогноз, бо ще немає достатньо даних для побудови сильної аналітики. Це скорше аналіз симптомів та можливих наслідків. Спробую змоделювати та проаналізувати, що чекає медову галузь глобально та України, як провідного виробника”, – зазначає Едуард Кричфалушій. На світову пропозицію меду пандемія Covid-19 не сильно вплине, прогнозує експерт. “Виробництво збережеться на попередніх, або близьких до попереднього періоду рівнях. Більшого впливу буде мати економічна криза, яка розвивається на фоні пандемії. Тут і девальвації валют країн виробників, і падіння попиту в країнах імпортерах, і порушені логістичні ланцюжки. А ці негативні наслідки вже можна впевнено прогнозувати”, – каже Едуард Кричфалушій. Девальвації валют, зокрема гривні, змінить і конкурентність українського меду на світовому ринку, вважає експерт.

agronews.ua

 

Україна літаком експортувала в Ізраїль 40 т яєць

AГРОПОЛІТ. -09.04.2020

Україна літаком експортувала в Ізраїль 40 тн яєць перед святом Песах (єврейською Пасхою). 

Про це на своїй сторінці у Twitter повідомив заступник посла Ізраїлю в Україні Йоав Бистріцкі. Згідно з повідомленням, вантажний рейс El Al ISRAEL відправився увечері 7 квітня з Києва. Бистріцкі зазначив, що уряди двох країн працювали над тим, щоб збільшити квоти та дозволити експорт. За інформацією видання the Jerusalem Post, перед святом Песах (єврейською Пасхою), який у 2020 році відзначається 8 квітня, в Ізраїлі почався дефіцит курячих яєць.

agropolit.com/news/


У Зеленського назвали три ключові речі, які вдалося забезпечити для українських аграріїв у 2020 році

AГРОПОЛІТ. -08.04.2020

Радник президента України з питань економіки Олег Устенко провів розширену зустріч із представниками Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, представниками агропромислового комплексу, виробниками мінеральних добрив та сільськогосподарської техніки, а також профільними асоціаціями аграріїв і хіміків. 

Про це повідомляє прес-служба Офісу президента. На нараді обговорили ситуацію у сільському господарстві під час весняної посівної кампанії та шляхи забезпечення високих показників врожайності в Україні в умовах надзвичайної ситуації, спричиненої поширенням COVID-19. Президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко зазначив, що наразі весняно-польові роботи йдуть за планом. Представники аграрної галузі наголосили, що чимало сільськогосподарських напрямків нині потребують підтримки з боку держави. Уповноважений президента України з земельних питань Роман Лещенко відзначив три ключові речі, які вдалося забезпечити для українських аграріїв у поточному році. Перше – державна підтримка у розмірі 4 млрд грн зберігається, попри секвестр бюджету. Друге – ухвалення базового земельного закону, на основі якого у найближчі місяці буде прийнято низку нормативно-правових актів, які наведуть лад у земельних правовідносинах. Третє – це те, що президент України оперативно реагує на ситуацію з продовольчою безпекою», — йдеться у повідомленні. На переконання Романа Лещенка, Україна має достатні обсяги, щоб повністю забезпечити власне споживання зерна та виконання експортних контрактів.

agropolit.com/news/


Експорт пшениці з введенням карантину скоротився втричі

AГРОПОЛІТ. -08.04.2020

Станом на 4 квітня експорт пшениці зменшився до критично низьких позначок порівняно з березнем.

 Як свідчить інфографіка МЕРТ, у березні середньодобове відвантаження зернових складало 44 тис. тон, тоді як у перші дні квітня цей показник складає 14 тис. тон. «Виробництво становить 28,3 млн. т. Внутрішнє споживання 8,2 млн. т. Експорт пшениці на 6 квітня 2020 р. склав 17,9 млн. т, доступно — 2,3 млн тонн», – зазначають у МЕРТ.

agropolit.com/news/


У Раді зареєстрували законопроєкт щодо тимчасового застосування ставок ввізного мита на окремі види зернових культур

AГРОПОЛІТ. -07.04.2020

У Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт №3310 Про внесення змін до Митного тарифу України щодо тимчасового застосування ставок ввізного мита на окремі види зернових культур.

Про це йдеться на офіційному сайті ВРУ. Ініціатори законопроєкту: Денис Шмигаль, Микола Сольський, Данило Гетманцев, Юрій Арістов. Наразі документ передано на розгляд керівництву. Текст законопроєкту поки відсутній.

agropolit.com/news/


COVID-19 повысил спрос на украинское рафинированное подсолнечное

масло

АПК-Информ.-08.04.2020

В марте увеличился спрос импортеров на украинское рафинированное дезодорированное подсолнечное масло. Сложившаяся ситуация обусловлена ажиотажным спросом покупателей в торговых сетях на продукцию данного вида (в частности, бутилированную) на фоне введения карантинного режима в большинстве стран мира для предотвращения дальнейшего распространения вируса COVID-19.

www.apk-inform.com/uk/news/

  

Динамика экспорта украинской пшеницы находится в установленных меморандумом пределах - Минэкономики

АПК-Информ.-07.04.2020

На сегодня динамика экспорта украинской пшеницы находится в пределах, установленных меморандумом между Министерством развития экономики, торговли и сельского хозяйства Украины и ассоциациями, которые представляют 99% украинских экспортеров и переработчиков пшеницы. Так, по состоянию на 6 апреля экспортировано 17,9 млн тонн пшеницы, сообщила пресс-служба Минэкономики. «Согласно подписанному 30 марта приложению к меморандуму между Минэкономики и ассоциациями, которые представляют 99% экспортеров и переработчиков пшеницы, с целью стабилизации рынка было решено установить предельный экспорт пшеницы в текущем маркетинговом сезоне объемом в 20,2 млн. тонн. Таким образом, в течение апреля-июня 2020 г. для экспорта доступными остаются 2,3 млн тонн», - отметили в Минэкономики. Также сообщается, что темпы поставок украинской пшеницы на внешние рынки в апреле замедлились. «Среднесуточные отгрузки за рубеж пшеницы в апреле составляют 14 тыс. тонн, тогда как в марте составили 44 тыс. тонн», - уточнили в министерстве.

www.apk-inform.com/uk/news/

  

Подорожание продуктов - Украина скупает российский лук из-за скачка цен

 Вести.-08.04.2020

Импортеры пытаются заработать на росте цен на внутреннем рынке

На украинском рынке стремительно растут цены на лук, что спровоцировало настоящий ажиотаж среди импортеров, которые пытаются закупать за границей овощную культуру по низкой цене, чтобы продать ее в Украине подороже. Об этом сообщает EastFruit. Так, на прошлой неделе, в страну завозили лук из Казахстана и Узбекистана, а в конце прошедшей недели овощ на продажу привезли из Нидерландов и России. По словам экономиста инвестиционного департамента продовольственной и сельскохозяйственной организации ООН Андрея Ярмака, хотя в России цены на лук растут, в Украине они вдвое выше – благодаря этому экспорт становится возможным и даже прибыльным делом. "Это особенно актуально на фоне продолжающихся поставок российского картофеля на украинский рынок, ведь те же трейдеры могут предложить и лук", - отметил он. Ярмак подчеркнул, что поставки из России вряд ли могут стать масштабными, поскольку качество импортного лука оставляет желать лучшего. По той же или более низкой цене можно приобрести овощ из Нидерландов или Польши, а поставщики из Узбекистана и вовсе просят за лук в три раза меньше остальных.

vesti.ua/

 

Украина увеличит производство гречихи на 80% в этом сезоне — аналитики

Latifundist.com.- 08.04.2020

Рекордно низкий объем производства гречихи в 2019 г., обусловивший формирование дефицита данной культуры в Украине на фоне ажиотажного спроса в период развития пандемии коронавируса, может стимулировать расширение посевных площадей под зерновой под урожай 2020 года. Об этом пишет «АПК-Информ».

Согласно материалу, в рамках весенней посевной 2020 г. гречихой в стране может быть засеяно порядка 125 тыс. га, что на 81% превышает показатель 2019 г. (69 тыс. га) и на 11% больше, чем было засеяно под урожай 2018 года. «При прогнозируемой средней урожайности гречихи на уровне 1,21 т/га, объем производства зерновой в 2020 г. оценивается на уровне 151 тыс. т, что на 77% больше показателя 2019 г. и на 10% превышает объем производства в 2018 г.», — отметили аналитики. К ключевым факторам, обуславливающим расширение площадей под гречихой, аналитики отнесли: - высокий спрос на гречневую крупу на внутреннем рынке, сформировавший рост цен в сегменте и даже обеспечивший ограничение экспорта данной культуры; - неопределенность с посевом ранних зерновых культур на фоне дефицита влаги, стимулирующая расширение площадей под поздними культурами; - социальная значимость гречихи как базового продукта, позволяющая прогнозировать высокий спрос и на протяжении будущего сезона. Напомним, что уже несколько лет подряд импорт гречневой крупы в Украину более чем в два раза превышает экспорт. По официальным данным, запасы гречки в магазинах по состоянию на 1 апреля по сравнению с предыдущей неделей выросли на 36%.

latifundist.com/


Рост цен на продовольствие. Можно избежать?

Latifundist.com.- 06.04.2020

В условиях пандемии и карантина все человеческие потребности сужаются до самого необходимого. И на это необходимое — продукты питания — растут цены. Latifundist.com изучал причины роста цен на продовольствие. 

Официальная статистика пока не посчитала, как выросли цены на продукты питания в марте. Но потребители не могли не заметить увеличение ценников на  продукты на 5-10%, на 30-50%, а то и в два раза. Если бы ничего подобного не происходило, то Министерство развития экономики, торговли и сельского хозяйства Украины не демонстрировало бы озабоченность ситуацией. Но 25 марта, чтобы «не допустить спекулятивный рост цен», министерство решило усилить мониторинг цен на продукты социального назначения и наличия таких продуктов в торговых сетях. Как будто мониторинг может сдержать подорожание. Кроме того, в недрах министерства зреет идея подписания Меморандума об укреплении сотрудничества между Кабинетом Министров Украины и производителями продуктов питания, сетями розничной торговли, а также отраслевыми ассоциациями по обеспечению внутреннего рынка и потребителей социально значимыми продуктами питания. 

latifundist.com/

  

Цього року в Україні посіють менше цукрових буряків

УНІАН: Новини України.-07.04.2020

Посівні площі під цукровим буряком можуть скоротитися на 5%.Посівні площі під цукровим буряком цього року становитимуть близько 190-200 тисяч га, що майже на 5% менше, ніж у 2019 році. Про це повідомила прес-служба Національної асоціації цукровиробників України (НАЦУ) "Укрцукор". "У цьому році можливе незначне скорочення посівних площ на 5%. Насамперед це обумовлено ціновою ситуацією на ринку цукру. Однак, враховуючи перехідні залишки й цукор нового врожаю, дефіциту цукру в Україні не буде", - сказано в повідомленні. Зазначається, що, попри відсутність вологи в ґрунті та різкі перепади температур, посівна кампанія стартувала наприкінці березня, і за станом на 2 квітня цукровим буряком вже засіяно 25,95 тисячі га. Як повідомляв УНІАН, виробництво цукру в Україні поточного маркетингового року (вересень 2019 - серпень 2020) скоротилося на 19% й становить 1,48 мільйона тонн.

www.unian.ua
bottom of page