top of page

Дайджест періодичних on-line видань з 17 по 23 травня 2023 року

1. Бізнес Південної Кореї планує інвестувати в українське сільське господарство та зелену енергетику Agravery.-18.05.2023

Під час круглого столу «Korea-Ukraine Partnership for the Future», який відбувся в Сеулі 16 травня, було обговорено Першим віце-прем’єр-міністром України – Міністром економіки України Юлієй Свириденко і представниками бізнес-кіл Південної Кореї питання залучення південно-корейських компаній до відбудови України, інвестиційні перспективи та трансформацію української економіки в контексті відновлення країни.  «Корейські компанії відомі своїм досвідом у реалізації інфраструктурних проектів. Працюємо, аби вони активніше долучалися до повоєнного відновлення України. Після перемоги відкриються нові безпрецедентні можливості для роботи та розвитку. Ми розраховуємо на вагомий внесок Південної Кореї у відбудову України», - відзначила Юлія Свириденко. Сторони обговорили перспективи співпраці і в агросекторі з акцентом на агровиробництво та агропереробку,паливно-хімічній галузі.

https://agravery.com/uk/posts/show/biznes-pivdennoi-korei-planue-investuvati-v-ukrainske-silske-gospodarstvo-ta-zelenu-energetiku

 

2. Виробництво м’яса індиків впало на 25% Agravery.-17.05.2023

Сергій Карпенко, виконавчий директор асоціації «Союз птахівників України» повідомляє: «Падіння попиту, збій у планових посадках на вирощування та триваліший цикл виробництва призвели до скорочення обсягів виробництва м’яса індиків на 25%». Бройлерному виробництву вдалося уникнути скорочення виробництва, майже всі ключові виробничі потужності лишилися на територіях, де не велися воєнні дії, були налагоджені експортні постачання, суттєво впали ціни на зернові й продукти переробки олійних культур, виробничі процеси поступово адаптувалися під нові реалії. Карпенко зазначив, що протягом  2022 року на ціни реалізації м’яса птиці тиснули надлишкові пропозиції. «У серпні з підписанням «зернової угоди» і відкриттям морських портів поступово підвищилися ціни на зернові й олійні культури та продукти їхньої переробки. Вони, як відомо, формують ціну комбікорму. А після корегування НБУ офіційного курсу гривні до долара на 25% зросла вартість добового молодняку, кормових добавок, ветеринарних препаратів, пакувальних матеріалів, обладнання та запасних частин». Суттєво подорожчали енергоносії для промислових споживачів (природний газ та електроенергія), зросли логістичні витрати через подорожчання пального, з’явилися додаткові витрати на альтернативні джерела електрозабезпечення.

https://agravery.com/uk/posts/show/virobnictvo-masa-indikiv-vpalo-na-25

 

3. В Україні запускають міжнародний проект FARMERHOOD, щоб допомогти постраждалим від війни аграріям

AgroPolit.com. -19.05.2023

В Україну прийшов довгостроковий проект FARMERHOOD (Фермерське Братерство), мета якого – допомога фермерам, які найбільше постраждали через розв’язану рф війну. Такі аграрії потребують підтримки, щоб їх господарства продовжили діяти. Водночас зростає загроза для глобальної продовольчої безпеки, оскільки сільське господарство та експортні потужності України істотно постраждали через війну. Багато країн світу залежать від України та її фермерів, адже Україна є світовим постачальником багатьох видів сільгосппродукції. Допомога агровиробникам у форматі такого проекту позитивно позначиться на підтримці глобальної мережі забезпечення продовольства, дасть змогу вижити малому українському аграрію і дозволить ефективно впроваджувати партнерські відносини між фермерами на багатьох рівнях.

Саме тому міжнародні та національні лідери об’єдналися в програмі FARMERHOOD, щоб підтримати сільське господарство в Україні й у такий спосіб не допустити продовольчої кризи у світі. Проект FARMERHOOD було створено для українських фермерів і за підтримки співзасновників, таких як український благодійний фонд «ДАР», міжнародний благодійний фонд Alightкомпанії SyngentaFeodalEarthDaily Agro та Kernel Trade, а також низки партнерів, зокрема GrowexAgrilabOKKOEpicenterBaker TillyYoucontrol, агенції Arriba!, Zeep, аграрний медіа холдинг Latifundist Media.

https://agropolit.com/news/25662-v-ukrayini-zapuskayut-mijnarodniy-proyekt-farmerhood-schob-dopomogti-postrajdalim-vid-viyni-agrariyam

 

4. Експортні квоти на соняшникову олію є недостатніми: в Україні зупинилася частина підприємств

AgroPolit.com. -18.05.2023

Через недостатні квоти на експорт продукції морським коридором у виробників соняшникової олії України, де ця галузь визнана однією з найпотужніших в світі, виникли системні проблеми.  «Переконаний, разом з Міністерством інфраструктури та МінАПК ми маємо терміново втрутитися в ситуацію та виправити проблеми експорту продукції з високою доданою вартістю», – зазначив  голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики  Данило Гетьманцев. Проблема виявилася настільки серйозною, що деякі заводи і підприємці були змушені зупинитися через перевиробництво. Зазначимо, що асоціація «Укроліяпром» створена для координації дій щодо посилення ринкових позицій олійних підприємств, які є членами асоціації, вона займається лобіюванням та захистом інтересів підприємств з виробництва олії на регіональному, всеукраїнському та міжнародному рівні, відіграє роль об’єднувальної ланки між законотворчими структурами та представниками олійного бізнесу.

https://agropolit.com/news/25655-eksportni-kvoti-na-sonyashnikovu-oliyu-ye-nedostatnimi-v-ukrayini-zupinilasya-chastina-pidpriyemstv

 

5. Зростання імпорту молочних продуктів можливе з наступного року

AgroPortal.ua.-20.05.2023

Аналітичне  агентство «Інфагро» повідомляє, що в минулому році  імпорт свіжих молокопродуктів скоротився на 35% — до 23 тис. т. Цього року значного зростання  не буде, але вже з наступного року можливе зростання. Повномасштабне вторгнення росії  призвело до  негативних змін у молочному балансі України. Не обійшло це також  і  імпорт. На початку  війни майже всі іноземні постачальники залишили ринок країни, в якій іде війна. Також це обумовлене  логістичними проблемами. На тлі подорожчання молокопродуктів у Європі, їхній імпорт в Україну став просто невигідним. У 2022 році  українське молоко  було на багато  дешевшим, ніж у сусідніх європейських країнах. В результаті за підсумками минулого  року обсяги імпорту молокопродуктів знизились в еквіваленті молока вдвічі до рівня близько 300 тис. т, а в грошовому виразі — майже на 40%, до 245 млн т.

https://agroportal.ua/news/ukraina/zrostannya-importu-molochnih-produktiv-mozhlive-z-nastupnogo-roku

 

6. Конкуренція на ринку сиру зростає

AgroPortal.ua.-19.05.2023

Більш активними стали імпортери сиру, які захоплюють все більшу частку ринку, Експерти зазначають: «Конкуренція на ринку сиру суттєво зростає,  доводиться  все частіше стимулювати продажі різними акціями. Провідні експортери сиру також готові давати суттєві цінові знижки в обмін на обсяги». Збільшення пропозиції сиру відбувається через бажання вітчизняних виробників направляти більше сировини на випуск хоча б незбиткових товарів, відмовляючись від сушіння молока. Обсяги експорту сиру, і особливо сирного продукту, стрімко скорочуються. Минулого місяця експорт напівтвердого сиру скоротився на 38%. У квітні вдвічі скоротився і експорт плавлених сирних продуктів, уточнюють спеціалісти. «Імпорт сиру очікувано, хоч і з запізненням відносно прогнозів, зростає. Частка імпортних напівтвердих сирів знову сягає чверті всіх продажів. А закордонні «білі» сири займають більше половини ринку. Імпорт буде і далі збільшуватись. Це серйозна загроза для українських сироварів», — зазначають експерти.

https://agroportal.ua/news/zhivotnovodstvo/konkurenciya-na-rinku-siru-zrostaye

 

7. ВИМОГИ ДО ІНКУБАЦІЙНИХ ЯЄЦЬ: ЧЕРГОВА ІДЕЯ КАБМІНУ, ВИТЯГНУТА ІЗ ЗАБУТТЯ

ZN,UA. ДЗЕРКАЛО ТИЖНЯ.-21.05.2023

Україна запровадить бюрократію відповідно до стандартів ЄС.

Розроблено Електронну версію проекту наказу «Про затвердження Вимог до інкубаційних яєць та молодняку свійської птиці», яку оприлюднило Міністерство аграрної політики та продовольства України з метою проведення громадського обговорення. Документ розроблено в межах Плану заходів з виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом з метою поступового зближення та гармонізації з регуляторними стандартами ЄС. Так пропонується затвердити вимоги до інкубаційних яєць та молодняку свійської птиці в частині: штампування яєць; паковання для яєць та ящиків/коробок  для молодняку;маркування паковання та контейнерів для яєць, а також коробок/ящиків для молодняку; записів, які повинні вести оператори інкубаторіїв.

Це не нова ідея, яку вирішили реанімувати в Кабміні.

https://zn.ua/ukr/ariculture/vimohi-do-inkubatsijnikh-jajets-cherhova-ideja-kabminu-vitjahnuta-iz-zabuttja.html

 

bottom of page