top of page

Дайджест періодичних on-line видань з 29 серпня по 31 серпня 2023 року

Дайджест періодичних on-line видань

з 29 по 31 серпня  2023 року


Зміст       стор.

1. 28 провідних аграрних асоціацій підтримують заступника міністра АПК 

Тараса Висоцького 1

2. Покращити стан молочної галузі можна збільшивши показники жирності 

та білку 2


3. Переробники молока відчувають брак сировини 2


4. Стартував новий сезон цукроваріння 2


5. Виробники алкоголю виступили проти підвищення мінімальних цін 2


6. Імпорт “витісняє” молочку, фрукти та овочі: чи зникнуть українські товари

з прилавків 3


7. Перші у світі: українські фермери налагодили виробництво маринованого

 та фаршированого кизилу 3


                                           ------------------------------------------------


1. 28 провідних аграрних асоціацій підтримують заступника міністра АПК Тараса ВисоцькогоAgravery.-29.08.2023

24 серпня 2023 року була оприлюднена інформація НАБУ про підозру Тарасу Висоцькому, першому заступнику Міністра аграрної політики та продовольства України, у вчиненні кримінального правопорушення, що полягає в умисному використанні службового становища з метою одержання неправомірної вигоди для юридичної особи всупереч інтересам держави. 

Провідні громадські об’єднання АПК України висловлюють свою підтримку першому заступнику Міністра аграрної політики та продовольства України Тарасу Миколайовичу Висоцькому та вважають неприпустимим появу недоведених звинувачень в час, коли український агросектор особливо потребує захисту на міжнародній арені та підтримки світових лідерів в продовженні експорту вітчизняної сільськогосподарської продукції. Відповідний лист-звернення аграрії адресували Національному антикорупційному бюро України. Саме завдяки професійним діям Тараса Висоцького з управління та координації діяльності галузі вдалося уникнути перебоїв з постачання продовольства та забезпечити продовольчу безпеку регіонів, які потребували негайної допомоги продуктами харчування в умовах повномасштабного вторгнення. 

Лист підпісали: ВАР, АСОЦІАЦІЯ ВИРОБНИКІВ МОЛОКА, Асоціація «Свинарі України», Борошномели України, Український клуб аграрного бізнесу, Аграрний союз України, Українська аграрна конфедерація, ВАП - Всеукраїнська асоціація пекарів, Об'єднання "Укрхлібпром", Спілка молочних підприємств України, Національна асоціація молочників України "Укрмолпром", Національна асоціація цукровиків України "Укрцукор",  Національна асоціація «Укрконсервмолоко», Асоціація «Укроліяпром» та ін..2. Покращити стан молочної галузі можна збільшивши показники жирності та білку

AgroPortal.ua.- 30.08.2023

При середній закупівельній ціні 11 тис. грн/тонна (без ПДВ, базис 3,4% жир, 3,0% білок або 34 кг жиру і 30 кг білка в кожній тонні молока відповідно) +0,1% по жиру генерує фермі 129,41 грн валового доходу, +0,1% по білку 220 грн на кожній тонні проданого молока. Такі дані наводить координатор проектів розвитку тваринництва за підтримки уряду Нідерландів, дослідник молочного центру IFCN, експерт з агроефективності Мирон Пундор. Він зазначає, що в Україні середній вміст жиру в товарному молоці складає 3,7%, середній вміст білка — 3,2%. В Нідерландах — 4,37% та 3,57% відповідно і це досягається в основному за рахунок годівлі та генетики. Він  зазначає, що в результаті, фермери досягнувши середньо статистичних  параметрів якості молока (по жиру/білку), мають можливість отримувати більше 2 млрд грн за додатковий молочний жир і приблизно стільки ж за додатковий білок, причому щороку.

https://agroportal.ua/news/zhivotnovodstvo/pokrashchiti-stan-molochnoji-galuzi-mozhna-zbilshivshi-pokazniki-zhirnosti-ta-bilku


3. Переробники молока відчувають брак сировини

AgroPortal.ua.- 30.08.2023

Під впливом погодних факторів та негативних наслідків війни  скорочується   виробництво молока-сировини в Україні.  Переробники відчувають нестачу сировини, пише  Асоціація виробників молока. В січні-липні 2023 року господарства усіх категорій виробили близько 4,34 млн т молока-сировини, що на 5,41% менше порівняно до минулорічного періоду. В липні 2023 року обсяги надоїв в Україні склали 746,3 тис. т, що на 12,74% менше ніж в липні 2023 року. Частка підприємств у виробництві молока-сировини склала 38,01%, а господарств населення – 61,99%. «Підприємства збільшили виробництво молока до 1,65 млн т (+7,82%) в січні-липні 2023 року. В липні поточного року обсяги надоїв на підприємствах склали 246,4 тис. т молока-сировини, що на 3,08% більше ніж торік.

Аналітик АВМ Георгій Кухалейшвілі припускає, що на скорочення виробництва молока-сировини вплинула аномальна спека у липні. Під впливом погодних факторів, пропозиція сирого молока на ринку у другий половині липня почала обмежуватись, а серед сироварів та виробників свіжої молочної продукції почалася певна конкуренція за сировину.

https://agroportal.ua/news/zhivotnovodstvo/pererobniki-moloka-vidchuvayut-brak-sirovini


4. Стартував новий сезон цукроваріння

AgroPortal.ua.- 30.08.2023

Національна  асоціація цукровиків України «Укрцукор» повідомляє, що в Україні стартував сезон збирання та переробки цукрових буряків врожаю 2023 року.  «Стартував новий сезон цукроваріння 2023/24 МР», — йдеться в повідомленні. Зазначається, що до переробку буряків розпочали два заводи — по одному у Вінницькій та Черкаській областях.

https://agroportal.ua/news/ukraina/startuvav-noviy-sezon-cukrovarinnya


5. Виробники алкоголю виступили проти підвищення мінімальних цін

AgroReview.-31.08.2023

Близько місяця тому Мінекономіки опублікувало проєкт постанови Кабміну про підвищення мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на деякі види алкогольних напоїв. Нелегальні виробники лобіювали підвищення мінімальної вартості легальних спиртних напоїв, щоб завдяки зростанню цін на легальному ринку алкоголю збільшити попит на фальсифікат. Для цього до Міністерства економіки України подавались недостовірні дані щодо собівартості виробництва алкоголю. Але легальні виробники алкоголю не підтримують підвищення мінімальних цін. Легальні алкогольні напої не витримають цінової конкуренції з фальсифікатом. При піднятті мінімальних роздрібних цін продукція на полицях для кінцевого покупця здорожчає автоматично, що, своєю чергою, призведе до збільшення об’ємів контрафакту, з якого не сплачується жоден податок.

Перший віцепрем’єр-міністр України, Юлія Свириденко, розібралася в ситуації та зупинила спроби нелегальних учасників ринку лобіювати підвищення в незаконний спосіб. Проєкт постанови було знято.

https://agroreview.com/content/vyrobnyky-alkogolyu-vystupyly-proty-pidvyshhennya-minimalnyh-czin/


6. Імпорт “витісняє” молочку, фрукти та овочі: чи зникнуть українські товари з прилавків

AgroReview.-31.08.2023

Внаслідок насичення українського ринку недорогими імпортними харчами (одночасно зі скороченням власної пропозиції та підвищенням цін на продукцію українських сільськогосподарських виробників), деякі українські продукти харчування починають програвати конкуренцію іноземним, під найбільшою загрозою витіснення з українських супермаркетів на сьогодні опинилися молочна та тваринницька продукція, а також фрукти і овочі українського виробництва. Інна Мєтєлєва, керівниця громадської організації “Агрополітичний діалог “Аграрна рада», вважає, що молочна продукція програє закордонній через ряд причин. “Скорочення виробництва в Україні, конкурентні ціни на імпортовану продукцію, падіння купівельної спроможності населення – наслідком усього цього є збільшення присутності імпортних молочних продуктів або інгредієнтів у магазинах”, – зазначила вона.

В свою чергу, очільниця Української асоціації агровиробників Вікторія Березкіна говорить, що в разі збереження тенденції, що склалася на сьогодні, окрім молочної галузі, під загрозою витіснення в українських супермаркетах можуть опинитися вітчизняні фрукти, овочі та продукція тваринництва – саме ці категорії є високодотаційними у Євросоюзі.

https://agroreview.com/content/import-vytisnyaye-molochku-frukty-ta-ovochi-chy-znyknut-ukrayinski-tovary-z-prylavkiv/


7. Перші у світі: українські фермери налагодили виробництво маринованого та фаршированого кизилу

AgroReview.-31.08.2023

Власник найбільшого в Європі кизилового саду, який розташований у Токмацькому районі Запорізької області фермер Сергій Ольшанський не перестає дивувати українців новими продуктами, виготовленими з кизилу. Вирощений кизил здебільшого відправляють на переробку. 

Основний напрямок компанії Сергія Ольшанського Famberry – це  продукція з доданою вартістю . Нещодавно він анонсував появу нових кизилових смаколиків – кизилу маринованого та фаршированого. Інформацію про це він розмістив на власній сторінці у Facebook.

«Світ не бачив і мир не чув! Famberry освоює нові види продукції: кизилове варення без кістки, кизил маринований та фарширований, горіхами, анчоусами та всім чим душа споживача забажає!», – йдеться у дописі. Кизилові смаколики під торговою маркою Famberry, купують по всій Україні у супермаркетах NOVUS, Ашан, Good Wine, VARUS, а куштують навіть американці та німці.

https://agroreview.com/content/pershi-u-sviti-ukrayinski-fermery-nalagodyly-vyrobnycztvo-marynovanogo-ta-farshyrovanogo-kyzylu/

bottom of page