top of page

Дайджест періодичних on-line видань з 3 по 9 листопада 2023 року

Дайджест періодичних on-line видань

з 3 по 9 листопада 2023 року


Зміст         стор.

1. «Астарта» переробила перший мільйон тонн цукрових буряків 1


2. Експорт української соняшникової олії різко зменшився 1


3. Визначено три найвідоміших бренди органічної молочної продукції в 

Україні 2


4. Україна залишається головним постачальником ріпаку до ЄС 2


5. В умовах війни Україна експортувала рекордні 40 тис. т меду 2


6. В Україні з’явився новий виробник шоколаду з какао-бобів 2


7. Переробка в Україні може досягнути рівня розвинених країн за 10 років 3


8. Названо ключові фактори впливу на агросектор України у 2023-2024 роках 3


9. Експорт м’яса птиці за 9 місяців зріс на 7,6% 4


10. В Україні стрімко дорожчає вершкове масло: у чому причина 4


11. Україна імпортувала рекордну кількість молочки: чи очікувати

споживачам  на цінові гойдалки 4

                              ------------------------------------------------------------------------------

1.  «Астарта» переробила перший мільйон тонн цукрових буряків

Agravery. - 03.11.2023

Асоціація "Укрцукор" з посиланням на компанію. Повідомляє, що «Астарта» переробила перший мільйон цукрових буряків у сезоні 2023 року. «Один мільйон тонн цукрових буряків вже переробили і рухаємося далі, — говорить начальник управління цукрової сировини «Астарти» Інна Єфімчук. — Пишаюся нашою командою і дякую кожному астартівцю, який докладає зусиль для спільної ефективності». Компанія вдячна аграріям – працівникам «Астарти» та фермерам-партнерам, що вирощують цукрові буряки та розвивають цукрову галузь.

https://agravery.com/uk/posts/show/astarta-pererobila-persij-miljon-tonn-cukrovih-burakiv


2. Експорт української соняшникової олії різко зменшився

AgroNews.ua. -09.11.2023

Український експорт соняшникової олії в жовтні 2023 року склав 407 тис. т, що на 50 тис. т перевищує показник вересня, але поступається експорту в жовтні 2022 року (454 тис. т). Всього за перші два місяці сезону 2023/24 українські компанії експортували 764 тис. т соняшникової олії, що на 21% менше порівняно з 963 тис. т рік тому. За рахунок суттєвого зниження внутрішніх цін на соняшник після початку збирання нового врожаю в Україні відзначається незначна активізація його експорту — в жовтні він становив 30 тис. т (проти майже нульового експорту в попередні місяці). Але експорт соняшнику все ще набагато менший, ніж протягом більшої частини 2022 року та початку 2023 року (з квітня 2022-го по березень 2023 року Україна експортувала 3,3 млн т).

https://agronews.ua/news/eksport-ukrayinskoyi-sonyashnykovoyi-oliyi-rizko-zmenshyvsya/


3. Визначено три найвідоміших бренди органічної молочної продукції в Україні

AgroNews.ua. -06.11.2023

Виробництво органічних продуктів тваринного походження вважається найскладнішим: вимоги стандартів досить високі та передбачають, що тваринам мають бути забезпечені умови, що відповідають їхнім біологічним та індивідуальним особливостям: доступ до вигульних майданчиків і пасовищ, органічні корми, заборона застосування гормонів, активаторів росту та синтетичних амінокислот. Учасників рейтингу оцінювали за кількома критеріями: обсяги виробництва та продажів на внутрішньому ринку; присутність брендів у торговельних мережах; активність брендів у медіа та соцмережах. Цього року до рейтингу вітчизняних виробників органічних молочних продуктів потрапили Organic Milk, «Старий Порицьк» та «ЕтноПродукт». 

https://agronews.ua/news/vyznacheno-try-najvidomishyh-brendy-organichnoyi-molochnoyi-produkcziyi-v-ukrayini/


4. Україна залишається головним постачальником ріпаку до ЄС

AgroNews.ua. -04.11.2023

В 2023/24 МР обсяги імпорту соєвих бобів країнами Євросоюзу станом на кінець жовтня досягли 3,56 млн. Такий обсяг відповідає показнику зв аналогічний період минулого МР — 3,6 млн т. 

Основні обсяги олійної були імпортовані з: Бразилії (1,66 млн т), США (1,54 млн т), України (196 тис. т), Уругваю (59 тис. т); Канади (33 тис. т). Однак обсяги імпорту насіння ріпаку в ЄС у період 1 липня — 29 жовтня скоротилися на 37% за рік, до 1,49 млн т. Основним експортером олійної до країн блоку наразі залишається Україна (883 тис. т). Крім того, Австралія поставила 283 тис. т, Молдова — 193 тис. т, Сербія — 74 тис. т, Канада — 42 тис. т.

https://agronews.ua/news/ukrayina-zalyshayetsya-golovnym-postachalnykom-ripaku-do-yes/


5. В умовах війни Україна експортувала рекордні 40 тис. т меду

AgroPolit.com. – 04.11.2023

Про це повідомили у Міністерстві аграрної політики та продовольства. Про експортні досягнення розповіли на VI Національному Медовому форумі «Євроінтеграція під час війни: виклики та можливості для медової галузі України». На заході обговорили розвиток медової галузі, адаптацію законодавства України до стандартів ЄС, державну підтримку пасічників, експортний потенціал медового сектору.

За даними Мінагро, за 2022 рік Україні вдалося експортувати 48 тис т меду. Навіть в умовах війни, Україна постачає мед до Угорщини, Чехії, Литви, Франції, США, Бельгії, Польщі та Німеччини.

Зараз продовжується  робота над посиленням позицій виробників меду на міжнародному та національному ринках, планується впроваджувати правовий досвід Євросоюзу на законодавчому рівні. При Мінагрополітики почала діяти робоча група, яка розробляє законодавчі зміни для врегулювання діяльності пасічників. У вересні прийняли постанову Кабміну №1041, що врегульовує питання транспортування бджіл. 

https://agropolit.com/news/26879-v-umovah-viyni-ukrayina-eksportuvala-rekordni-40-tis-t-medu


6. В Україні з’явився новий виробник шоколаду з какао-бобів

AgroPortal.ua.- 04.11.2023

Бренд SoYKa chocolate з’явився рік тому. Його власниця Юлія Савинська перенесла свою кондитерську з Краматорська на Закарпаття, та, не побачивши перспектив збуту своїх десертів, розпочала готувати шоколад.

«Крафтовий шоколад саме з какао-бобів — це продукт, який ще не дуже поширений. Він не є шкідливим: замість білого цукру додаємо кокосовий, а підсолоджувач замінюємо еритритолом, який має нульову калорійність і вважається найбезпечнішим замінником, оскільки не впливає на рівень цукру в крові» - зазначає Юлія.

Сьогодні бренд SoYKa chocolate виготовляє до 40 кг шоколаду на місяць. Какао-боби у виробництві підприємниця використовує з Венесуели та Мадагаскару.

https://agroportal.ua/news/eksklyuzivy/v-ukrajini-z-yavivsya-noviy-virobnik-shokoladu-z-kakao-bobiv


7. Переробка в Україні може досягнути рівня розвинених країн за 10 років

AgroPortal.ua.- 06.11.2023

Переробка має стати складовою національної економічної ідеї України, заявила перший віцепрем’єр-міністр України — міністр економіки України Юлія Свириденко.  «У 2021 році частка переробної промисловості становила 10%, у 2022-му — 8% від ВВП. Якщо взяти стандарти ОЕСР, у розвинених країнах вона становить 20%. Низький рівень цього показника для нас означає сировинність, технологічну відсталість та імпортозалежність економіки. Це має прямий зв’язок із бідністю», — підкреслила вона.  І додала, що уряд ставить для себе завдання, щоб частка переробки в українському ВВП зросла до 20%: «За сприятливих зовнішніх обставин і послідовної політики стимулювання розвитку переробної промисловості цього можливо досягти за 10 років. Ця зміна структури економіки забезпечить значне зростання ВВП та нові робочі місця. І також стане важливою складовою економічної євроінтеграції». 

https://agroportal.ua/news/ukraina/pererobka-v-ukrajini-mozhe-dosyagnuti-rivnya-rozvinenih-krajin-za-10-rokiv


8. Названо ключові фактори впливу на агросектор України у 2023-2024 роках

AgroPortal.ua.- 06.11.2023

У дослідженні «УКРАЇНА: Вплив війни на прибутковість сільськогосподарського виробництва», проведеному Міністерством аграрної політики та продовольства України за підтримки Глобального фонду зі зменшення ризиків катастроф і відновлення (GFDRR), який адмініструється Світовим банком, та у співпраці з Українським клубом аграрного бізнесу (УКАБ), йдеться, що в Україні за результатами 2023 року прогнозується зниження збитків агросектору від вирощування зернових та олійних культур, однак виробництво трьох із п’яти основних культур залишиться збитковим. Тваринництво в цілому залишиться прибутковим, за виключенням виробництва ВРХ живою вагою.

У повідомленні Мінагрополітики говориться: «Хоча у 2023 році спостерігається відновлення прибутковості за деякими культурами, адже у 2022 році вирощування всіх видів зернових та олійних було збитковим, не варто забувати, що сезон 2021 року був дуже вдалим для виробників зернових та олійних культур України. Висока врожайність і високі ціни на сільськогосподарську продукцію, а також низькі ціни на матеріально-технічні засоби забезпечили високі прибутки (принаймні для тих, хто здійснив продажі до 24 лютого 2022 року). Отже, успіх 2021 року створив ресурси для стійкості у 2022 році, тоді як на початку 2023 року запас міцності агросектору був набагато меншим». Найбільший вплив на рівень прибутковості сільськогосподарської галузі України протягом 2022-2023 років мали експортна логістика, девальвація гривні та збільшення цін на матеріально-технічні ресурси.

 «Ключовими факторами впливу на сільське господарство України у 2023-2024 роках будуть динаміка цін на експортних ринках, можливість експорту через Чорне море та/або ЄС, вплив погоди на врожайність, витрати на логістику, доступ до фінансування (наявність доступних кредитів), ціни на енергетичні ресурси та їхня доступність, а також динаміка обмінного курсу гривні», — вважають фахівці. 

https://agroportal.ua/news/ukraina/nazvano-klyuchovi-faktori-vplivu-na-agrosektor-ukrajini-u-2023-2024-rokah


9. Експорт м’яса птиці за 9 місяців зріс на 7,6%

Вizagro.-03.11.2023

Україна протягом січня-вересня 2023 року експортувала 323,9 тис. тонн м’яса та їстівних субпродуктів птиці – на 7,6% більше, як порівняти з аналогічним періодом минулого року.

Головними покупцями цієї продукції за дев’ять місяців 2023 року були Нідерланди (34%), Саудівська Аравія (17,4%) та Словаччина (13,8%).

https://bizagro.com.ua/eksport-m-yasa-ptitsi-za-9-misyatsiv-zris-na-7-6/


10. В Україні стрімко дорожчає вершкове масло: у чому причина

Дело.-03.11.2023

Інфагро повідомляє, що на українському ринку масла спостерігається справжній бум, який супроводжується стрімким зростанням цін. На світових ринках  вартість масла також зростає, але не так швидко і суттєво, як в Україні. Аналітики зазначають: "Схоже, вітчизняні промислові споживачі занадто переймаються певним дефіцитом масла в Україні і готові поповнювати запаси за будь-яку ціну". Споживання масла в Україні зросло, але і виробництво, скоріш за все, знаходиться приблизно на рівні минулого року, водночас експорт суттєво впав. Зважаючи на високий рівень цін, заводи намагаються подовжити сезон виробництва власного масла. "Не дуже стримують їх в такому прагненні навіть високі ціни на сировину та відносно низькі – на суміжні СЗМ та казеїн. Як для осені, жовтневі показники виробництва непогані, але приблизно на третину менші у порівнянні з минулим роком", - констатують аналітики.

https://delo.ua/agro/v-ukrayini-strimko-dorozcaje-verskove-maslo-u-comu-pricina-425783/


11. Україна імпортувала рекордну кількість молочки: чи очікувати споживачам на цінові гойдалки

УНІАН: Новини України.-08.11.2023

В Українському клубі аграрного бізнесу повідомляють, що Україна у жовтні імпортувала рекордний від початку повномасштабної війни обсяг молочних продуктів: "У жовтні в Україну було імпортовано 6,08 тисяч тонн молочних продуктів, що на 27,8% більше, ніж у минулому місяці, та на 35% більше, ніж у жовтні 2022 року. Наразі це найбільший показник з березня 2022 року". Ріст фіксується в усіх категоріях молочної продукції, однак найбільшу частку в об’ємах імпорту займають сири – 3,2 тисяч тонн. Крім цього, за останній місяць вдвічі збільшилися об’єми імпорту вершкового масла - до 619 тонн, що є найбільшим показником з листопада 2021 року. 

Як розповів аналітик УКАБ Максим Гопка, зростання імпорту молокопродуктів не призведе до відчутних цінових коливань на цю продукцію. "Наразі сильних змін (цін – УНІАН) не повинно бути. Левову частку імпорту займають сири, тому тут більше може з'явитись імпортних сирів, як окремого виду продукту", – повідомив Гопка. І це гарна новина для українських споживачів. Проте погана – для вітчизняних виробників, оскільки, як зазначає експерт, імпортовані сири будуть не дорожчими за українські, а тому створять для них відчутну конкуренцію. 

https://www.unian.ua/economics/agro/ukrajina-importuvala-rekordnu-kilkist-molochki-chi-ochikuvati-spozhivacham-na-cinovi-goydalki-12450306.html


bottom of page