top of page

Бокал для робота. Пошуком підробленного вина займеться штучний інтелект

27 січ. 2024 р.

Британський стартап VeriVin розробляє технологію на базі штучного інтелекту, яка зможе вирішити проблему винних підробок.

Інноваційне рішення базується на основі двох різних технологій. Перша частина — «оптичний сканер», а точніше — апарат для спектроскопії, заснований на романівському ефекті розсіювання світла.

Ви просвічуєте світло через пляшку за допомогою лазера і аналізуєте спектр, який виходить з іншого боку.

Коли світло проходить через вино, воно взаємодіє з електронами в молекулах. Це спричиняє дрібні зміни енергії світла та його напрямку. Які зміни відбуваються, залежить від того, що знаходиться в пляшці.

Отже, завдяки скануванню можна з певною точністю визначити, що знаходиться всередині.


ЦЕ СВОЄРІДНИЙ «ВІДБИТОК ПАЛЬЦЯ», АБО «ПІДПИС» ВИНА, ЯК ЙОГО НАЗИВАЄ VERIVIN.


Щоб бути більш точним, від отриманого результату VeriVin віднімає ефект, що дає саме скло.

Інша частина рішення — створення бази даних з тисяч зразків, з якими можна порівняти будь-який новий аналіз пляшки вина. 

Тут вступає у процес поєднання машинного навчання та штучного інтелекту. Чим більше пляшок та вин аналізується, тим точнішим стає результат. З часом розробники сподіваються точно визначити походження і навіть що саме це за вино.

“У нас є ще три місяці до завершення розробки”, — каже Сесілія Малдун, ​​засновник та генеральний директор VeriVin. 

Вона має ступінь кандидата наук з експериментальної атомної та лазерної фізики в Оксфордському університеті. Там же, в Оксфорді, Малдун була капітаном команди дегустацій вин.

На майбутнє VeriVin планує поширити технологію на інші рідини — віскі та решту міцних напоїв, оливкову олію, мед.д

До слова, в данийчас не існує надійного способу ідентифікації, наприклад, сорту винограду або походження вина. Водночас на кону можуть бути величезні гроші.

Недавно на аукціоні у Нью-Йорку з’явився лот рідкісного Yquem 1784 року, який знайшли за цегляною стіною в паризькому погребі. Пізніше з’ясувалося, що це підробка.

Будь-який лабораторний аналіз вмісту пляшки вина сьогодні можна зробити хіба що після відкоркування. Але тоді найдорожчий напій втратить свою цінність.

https://newfood.media/2021/03/25/bokal-dlia-robota-poshukom-pidroblennoho-vyna-zaymetsia-shtuchnyy-intelekt/


bottom of page