Піщенко О.В. Регулювання еколого-економічної безпеки аграрного сектору: теорія, методологія та практика: монографія/О.В.Піщенко, Нац. ун-т «Чернігівська політехніка». -Чернігів, 2020. – 306.
Піщенко О.В. Регулювання еколого-економічної безпеки аграрного сектору: теорія, методологія та практика: монографія/О.В.Піщенко, Нац. ун-т «Чернігівська політехніка». -Чернігів, 2020. – 306.
Монографія присвячена сучасним проблемам еколого-економічної безпеки аграрної галузі України.
В ході дослідження розглянуто теоретичні, практичні та організаційні питання формування та функціонування механізму регулювання еколого-економічної безпеки агарного сектору, його нормативно-правове забезпечення.
Обгрунтовано структуру регулювання еколого-економічної безпеки галузі, що включає сукупність взаємопов’язаних інструментів регулювання даних питань. В загальному такий підхід має сприяти створенню та запровадженню більш сучасних, екологічно безпечних технологій виробництва агропромислової продукції, зниженню їх природоємності, запровадженню безвідходних технологій в сільському господарстві, збереженню та відновленню родючості грунтів.
Наукове видання складається з чотирьох розділів.
В першому розділі розглядаються теоретико-концептуальні пріоритети дослідження еколого-економічної безпеки аграрного сектору, особливості формування та регулювання.
Висвітлено досвід регулювання еколого-економічної безпеки даного сектору в зарубіжних країнах. Відзначається , що сучасні тенденції в аграрній сфері ефективно розвиваються в поєднанні галузевого та територіального регулювання, посиленні ролі децентралізованого управління з посиленням уваги до еколого-економічних питань виробничої сільськогосподарської діяльності. Наводяться приклади налагодженої системи ведення сільського господарства в Фінляндії, Канаді, США, Великобританії, країнах-членах Організації економічного співробітництва та розвитку.
В розділі «Методологічні аспекти регулювання еколого-економічної безпеки аграрного сектору» запропонована система еколого-економічної безпеки, що базується на принципах самозабезпечення, незалежності, доступності та якості. Ці принципи повинні враховуватися при формуванні державної політики для ефективного розвитку аграрного сектору, зовнішньоекономічної діяльності, забезпечення збалансованого, якісного та безпечного харчування населення.
В третьому розділі аналізуються проблеми регулювання забезпечення еколого-економічної безпеки аграрного сектору України, розкриваються особливості ідентифікації загроз економічної безпеки аграрного сектору, нормативно-правове забезпечення. сектору.
В четвертому розділі визначені наукові підходи до формування стратегії еколого-економічної безпеки аграрного сектору, розкрито пріоритетні напрями удосконалення регулювання еколого-економічної безпеки аграрного сектору України.