top of page

Дайджест періодичних on-line видань з 19 квітня по 25 квітня 2024 року

Дайджест періодичних on-line видань

з 19 по 25 квітня 2024 року


Зміст         стор.

1. Новий завод з виробництва круп та переробки гороху збудують на 

Полтавщині 1


2. Український агробізнес шукатиме нові ринки збуту 1


3. «Астарта» збільшила виробництво цукру на 34% 2


4. Україні слід підготуватися: експерти розповіли, як ринок землі працює в ЄС 2


5. Протистояння Франції та Польщі змушує шукати нові ринки збуту 

для української продукції 2


6. Цукровий буряк може стати невиграшним квитком для багатьох 

аграріїв, - думка 3


7. Сумська сироварня поповнила асортимент згущеним молоком і 

топінгом 3


8. В УКАБ розповіли, яка зараз ситуація із бджолярством 3


9. Новий сезон: Україна залишиться лідером на ринку соняшникової олії 3


10. Світовий лідер. В Україні можна вирощувати найпопулярнішу креветку 4


11. Експорт українського меду зріс із початку року на 93% 4


12. Шоколадна криза — як зростуть ціни на солодощі в Україні 4

                                ----------------------------------------------------------------------

1. Новий завод з виробництва круп та переробки гороху збудують на ПолтавщиніAgravery.-19.04.2024

Програма USAID з аграрного і сільського розвитку – АГРО повідомила, що Лохвицький комбікормовий завод (Полтавська обл.) починає будівництво круп’яного заводу. У повідомленні йдеться: «Програма USAID АГРО підтримала ЛКЗ у розширенні потужностей для переробки зерна кукурудзи та гороху. В межах проєкту, підприємство розширює свою діяльність та розпочинає будівництво круп’яного заводу, що буде виробляти продукт з доданою вартістю: кукурудзяну крупу та борошно, а також переробляти горох».

https://agravery.com/uk/posts/show/novij-zavod-z-virobnictva-krup-ta-pererobki-gorohu-zbuduut-na-poltavsini


2. Український агробізнес шукатиме нові ринки збуту

AgroNews.ua. -20.04.2024

Президент Української зернової асоціації (УЗА) Микола Горбачьов заявив, що до кінця травня Україна зможе експортувати всі залишки зерна врожаю-2023, що призведе до підвищення цін на нього як на внутрішньому, так і на світовому ринку. “Наш прогноз, що ціна трохи збільшиться. Ми побачимо зараз на кінець сезону, що ціна трохи піде вгору, тому що Україна на кінець травня вже зможе експортувати майже всі свої залишки. Червень у нас пройде майже без нічого. Ціна у світі піде трохи вгору. У Європі врожайність буде меншою. Ціни будуть трохи кращими для наших сільгоспвиробників”, – сказав він.

Горбачьов висловив упевненість, що це спонукатиме український аграрний бізнес шукати нові ринки збуту: “Логічно, що ми їх знайдемо. Чи буде це Африка, чи будуть додаткові обсяги в Азію, але все одно все зерно продамо. Десь знову буде конкуренція, десь доведеться в чомусь поступитися або щось добудувати. Ми наступного року будемо ще сильнішими, тому що нам це необхідно”, – підкреслив він.

https://agronews.ua/news/ukrayinskyj-agrobiznes-shukatyme-novi-rynky-zbutu/


3. «Астарта» збільшила виробництво цукру на 34%

AgroNews.ua. -19.04.2024

«Укрцукор» повідомляє, що аграрії «Астарти» зібрали рекордні врожаї, незважаючи на подовження термінів збиральної кампанії, через складні погодні умови, а показники врожайності кукурудзи та цукрового буряку стали найвищими за всю історію вирощування культур по холдингу. На тлі збільшення обсягів продажів виручка зросла на 33% р/р до 240 млн євро. Експорт забезпечив 78% доходів сегменту у 2023 році.

Складні погодні умови спричинили і логістичні труднощі під час доставки сировини на переробні підприємства, і вплинули на ритмічність роботи деяких цукрових заводів. Водночас 2023 рік став кращим за обсягами переробленої сировини та виробленого цукру за останні 5 років. Компанія збільшила виробництво цукру на 34% р/р до 377 тис. т. Обсяг переробки цукрових буряків зріс на 37% р/р і досягнув 2,7 млн т.

https://agronews.ua/news/astarta-zbilshyla-vyrobnycztvo-czukru-na-34/


4. Україні слід підготуватися: експерти розповіли, як ринок землі працює в ЄС

AgroPolit.com. -24.04.2024

Оскільки Україна знаходиться за крок до переговорів про вступ у Євросоюз, їй доведеться гармонізувати земельне законодавство та правила ринку землі з європейськими нормами.  Експерти кажуть, що наближення України до ЄС, не означає тотального розпродажу землі. У кожній країні Євросоюзу діють власні фільтри та обмеження для різних випадків земельних відносин.

В країнах ЄС існує відкритий ринок землі сільськогосподарського призначення, який не передбачає мораторіїв та заборон на відчуження таких земельних ділянок. Ступінь лібералізованості регулювання значно відрізняється. 

https://agropolit.com/news/28135-ukrayini-slid-pidgotuvatisya-eksperti-rozpovili-yak-rinok-zemli-pratsyuye-v-yes


5. Протистояння Франції та Польщі змушує шукати нові ринки збуту для української продукції

AgroPortal.ua.- 22.04.2024

Про це заявив президент «Української зернової асоціації» Микола Горбачьов під час конференції Black Sea Grain 2024. Франція підтримуватиме Польщу в тому, щоб Україна не везла на територію Європи зерно. Видумуватимуть законодавчі конструкції, санітарні перевірки і обмежуватимуть експорт.

«Водночас наш бізнес шукатиме нові ринки збуту сільськогосподарської продукції, і ми їх знайдемо. Чи це буде Африка, чи постачання додаткового обсягу до Азії, але все одно ми все зерно продамо», — зазначив Горбачьов. За його словами, прослідковуватиметься конкуренція, і, можливо, Україні потрібно буде чимось поступитися, добудовувати потужності.

https://agroportal.ua/news/ukraina/protistoyannya-franciji-ta-polshchi-zmushuye-shukati-novi-rinki-zbutu-dlya-ukrajinskoji-produkciji


6. Цукровий буряк може стати невиграшним квитком для багатьох аграріїв, - думка

AgroTimes.-23.04.2024

Операційний директор компанії ІМК Олександр Вержиховський розповів, що  перевиробництво культур, які традиційно реалізуються в Україні на переробку, впливатиме на ціни. Так було із гречкою. «Якщо цього року збільшаться площі під соняшником, це зіграє на руку нашим внутрішнім переробникам. Особливо в сезон, коли невеликі сільгосппідприємства, які потребують оборотних коштів, готові продавати урожай, не маючи можливості притримати його до кращої ціни. Безумовно, це буде тиснути на внутрішньоукраїнські ціни», – зазначив він. «Проте, думаю, повторення попередніх сезонів високої маржинальності солодких коренів вже не буде. Зокрема, через внесення Євросоюзом обмежень щодо експорту, під які підпадає цукор. Тому цукровий буряк цього сезону може стати невиграшним квитком для багатьох аграріїв», – підкреслив  Вержиховський 

https://agrotimes.ua/agromarket/czukrovyj-buryak-mozhe-staty-nevygrashnym-kvytkom-dlya-bagatoh-agrariyiv-dumka/-7%.


7. Сумська сироварня поповнила асортимент згущеним молоком і топінгом

AgroTimes.-22.04.2024

Компанія O’bereg (Сумська область) повідомляє, що сироварня  запустила виробництво згущеного молока. Ще однією новинкою став молочний соус «Слобожанська ніч». Цей топінг виробляється без підсилювачів смаку, покращувачів і хімічних барвників ‒ у складі лише незбиране молоко та цукор.

https://agrotimes.ua/agromarket/sumska-syrovarnya-popovnyla-asortyment-zgushhenym-molokom-i-topyngom/


8. В УКАБ розповіли, яка зараз ситуація із бджолярством

Вizagro.- 25.04.2024

Максим Гопка, аналітик Українського клубу аграрного бізнесу, заявив, що обсяги експорту меду зменшилися, тому що зменшилось виробництво. І це зменшення не тільки через війну. Він каже: “У центральному, східному, південному регіоні багато було виробників меду і вони були також з переробкою направлені на експорт в Європу. Внутрішнє споживання зменшилося за рахунок зменшення населення в Україні. Чим відзначалися довоєнна ніша виробництва і торгівлі – це мед і волоський горіх”.

https://bizagro.com.ua/v-ukab-rozpovily-yaka-zaraz-sytuatsiya-iz-bdzholyarstvom/


9. Новий сезон: Україна залишиться лідером на ринку соняшникової олії

Вizagro.- 21.04.2024

Традиційно Україна та держава-терорист росія залишаються ключовими виробниками соняшнику та соняшникової олії у світі. З початком війни озвучувалися негативні сценарії щодо перспектив України та втрати першості в торгівлі соняшниковою олією. Однак на сьогодні стан більш позитивний,  повідомила аналітик олійного ринку УкрАгроКонсалт Світлана Купрєєва. Частка України в світовій торгівлі соняшниковою олію в 2023/24 МР складе майже 41%, росії – 30%. Експорт олії (прогноз 2023/24 МР): - Україна – (-3% до 2022/23 МР, існує ймовірність досягнення більш високого показника, враховуючи існування тимчасового морського коридору), - рф – (+10%, три сезони підряд відбувається збільшення експорту)

Поточний прогноз урожаю  для України виглядає більш оптимістично, ніж для росії. Розширення посівних площ, навіть в умовах отримання середньої урожайності, забезпечить приріст урожаю майже на 2% та експорт соняшникової олії не нижче поточного року. В рф скорочення посівних площ соняшника (-2% до 2023/24 МР). І, схоже, в новому сезоні існують всі передумови для реалізації цього сценарію, враховуючи підвищений інтерес аграріїв щодо вирощування сої, ріпаку та льону.

https://bizagro.com.ua/novyj-sezon-ukrayina-zalyshytsya-liderom-na-rynku-sonyashnykovoyi-oliyi/


10. Світовий лідер. В Україні можна вирощувати найпопулярнішу креветку

Вizagro.- 19.04.2024

Технолог ТОВ «Вісмар аква» Любомир Гайдамака заявив, що в Україні можна вирощувати креветку ваннамей. Цей вид ‒ безумовний світовий лідер і за обсягами вирощування, і за споживанням. «Чому саме креветка ваннамей? По-перше, цей вид повністю одомашнений, має багато генетичних ліній, котрі вдосконалюються щодо резистентності до хвороб, швидкого росту, різних рівнів солоності води тощо. Генетичні й мультиплікаційні центри по всьому світу гарантують появу сучасних породних ліній, які демонструватимуть чудові результати», – зазначає  Гайдамака.

За його словами, креветка ваннамей не є територіальною й агресивною до представників свого роду, тому може вирощуватися в щільних посадках, швидко набирає товарну масу. За неповні 3 місяці (ясельний етап ‒ 4 тижні, в культурі ‒ 8 тижнів) можна отримати преміальний продукт, що по праву називатиметься королівською креветкою. І, до того ж, технологія вирощування цього виду дуже добре відпрацьована.

https://bizagro.com.ua/svitovyj-lider-v-ukrayini-mozhna-vyroshhuvaty-najpopulyarnishu-krevetku/


11. Експорт українського меду зріс із початку року на 93%

Бізнес Цензор.-19.04.2024 

За перші три місяці 2024 року експорт Україною агропродовольчої продукції склав близько $6,5 млрд, що на 4% менше, ніж у першому кварталі минулого року,  повідомила пресслужба Української асоціації аграрного експорту (УААЕ). Доходи від реалізації м'яса і субпродуктів на зовнішніх ринках становили $243 млн (+20%). Визначальним продуктом тут залишається м'ясо птиці, якого експортовано більше в натуральному і вартісному виразі – 112 тис. тонн на суму $222 млн. Доходи від експорту готових та консервованих м'ясних продуктів сягнули приблизно $13 млн, тобто вищі у 2,5 раза. Експорт молокопродуктів скоротився фактично до $43 млн (-16%), а основними товарами даної групи цьогоріч виступають сухе та згущене молоко ($16 млн), сири ($11 млн), масло і молочні пасти ($6 млн), незгущене молоко та вершки ($5 млн). Позитивна динаміка експорту українського морозива, валютна виручка від якого зросла на чверть і сягнула $7 млн. Експортовано також понад 15 тис. тонн яєць на суму приблизно $17 млн. Покращилась ситуація з продажами за кордон українського меду – майже 23 тис. тонн (+93%) на суму $44 млн (+39%). При цьому експортна ціна солодкого продукту характеризується спадною динамікою, зараз вона знизилась до $1 909 за тонну.

https://mbiz.censor.net/news/3485326/eksport_ukrayinskogo_medu_zris_iz_pochatku_roku_na_93


12. Шоколадна криза — як зростуть ціни на солодощі в Україні

НОВИНИ LIVE.-21.04.2024 

Світові ціни на какао різко зросли у цьому році, подорожчавши втричі з початку року, що може призвести до подорожчання шоколаду в Україні, і експерти прогнозують, що до літа ціни на шоколад можуть зрости удвічі. Через старіння дерев, розповсюдження хвороб і несприятливі кліматичні умови в Західній Африці, яка є основним регіоном постачання какао, в світі виник критичний дефіцит какао. Ці умови вже призвели до різкого стрибка цін на ф'ючерсних ринках.  На 20 квітня ф'ючерси на какао піднялися до 12 216 доларів за тонну.

Виробники шоколаду відчувають нестачу сировини, що може призвести до подорожчання продукції. Ринок стоїть перед періодом нестабільності та високих ризиків. У зв'язку з цим, українські виробники можуть зменшити розмір стандартної плитки шоколаду з 80 до 70 грамів, щоб уникнути подальшого зростання цін на сировину.

https://economics.novyny.live/shokoladna-kriza-iak-zrostut-tsini-na-solodoshchi-v-ukrayini-167822.html


bottom of page