top of page

9 продуктів харчування, які підробляють винахідливі китайці

30 черв. 2024 р.


Китай славиться багатьма речами, у тому числі кількістю підробок, що там виробляються. Від одягу та сумок відомих брендів до електроніки – у Китаї є все. Але деякі ділки пішли далі і навчилися підробляти продукти харчування.

1. Пластиковий рис

На перший погляд, рис неможливо та й безглуздо підробляти, але розумні китайці змогли це зробити. Китайський рис називають пластиковим. Його роблять із солодкої картоплі та синтетичної смоли, і він дуже схожий на справжній рис, але неїстівний.

Штучний рис продається на китайських ринках у місті Тайюань у провінції Шеньсі. Цей рис залишається твердим, як камінь після того, як його приготують. Пластиковий рис не можна вживати в їжу - це все одно, що пообідати поліетиленовим пакетом. Крім виробництва штучного рису, нечесні китайські продавці додають ароматизатори в звичайний рис і продають його під виглядом дорожчого рису «Учан». Щорічно виробляється лише 800 тисяч тонн рису "Учан", а продається близько 10 мільйонів тонн. Іншими словами, 9 мільйонів тонн рису – підробка.


2. Підроблений мед

Є два типи підробленого меду: це розбавлений натуральний мед із цукровим, буряковим або рисовим сиропом, і мед, який ще більше нагадує справжній, ніж сам натуральний мед. Він зроблений із суміші води, цукру, галунів та барвника.

Виробництво кілограма підробленого меду коштує всього 10 юанів при ціні реалізації 60 юанів. 70% меду, що продається в китайській провінції Цзинань - підробка. Зазвичай, китайські газети пишуть про те, як відрізнити натуральний мед від підробки.

Поліція обшукала кілька підпільних виробників та вилучила у них 38 відер меду. Китай – найбільший світовий експортер меду. Дослідження показало, що 10% проданого у Францію меду є підробкою. І найімовірніше, його привезли зі Східної Європи чи Китаю. Митна служба США впіймала контрабандистів, які намагалися провезти партію фальшивого меду до США з Китаю через Австралію.


3. Брудна бутильована вода

Нещодавно поліція розкрила злочинну діяльність аферистів, які наповнювали пластикові пляшки водопровідною водою і запечатували їх на професійному обладнанні. На пляшки наклеювали етикетки популярних брендів та знаки якості.

У ході лабораторних досліджень у воді, упакованій у кустарних умовах, виявили кишкову паличку та шкідливий грибок. Щорічно у Китаї продається 100 мільйонів підпільно виготовлених пляшок із водою на суму 120 мільйонів доларів. Для порівняння, в Пекіні щорічно виготовляється 200 мільйонів пляшок (справжніх та підроблених).

Афера з бутильованою водою не нова і продовжується з 2002 року. Собівартість однієї пляшки такої води – три юаня, а продають її за десять юанів. Виробництво якісної бутильованої води обходиться у шість юанів.


4. Гнила рисова локшина

Підроблену китайську рисову локшину робили з гнилих, черствих та запліснявілих зерен, які зазвичай використовують як корм для тварин. Для отримання кінцевого продукту зіпсовану сировину змішують з канцерогенними добавками, такими як діоксид сірки. Близько півсотні заводів працювали за такою схемою у місті Дунгуань. Щодня вони виробляли 50 тонн контрафактної рисової локшини.

Перевірка інших 35 заводів показала, що 30 з них виробляли неякісну рисову локшину. На заводах відбілювали зіпсований рис і змішували його з добавками, щоб отримати втричі більше продукту. Поряд з використанням несвіжого рису деякі виробники додають в тісто борошно, крохмаль і кукурудзяний порошок. У такої локшини дуже низький вміст білка - всього 1% у порівнянні з 7% у чистої локшини і 4,5% у змішаної локшини. У свиней, яких годували підробленою рисовою локшиною, згодом спостерігалися слабкість у кінцівках та інші проблеми зі здоров'ям.


5. Підробка вина

Підроблені та контрафактні вина є серйозною проблемою для Китаю. Центральне китайське телебачення повідомило, що половина всього вина, яке продається у Китаї, — підробка. За словами виноробів, 90% преміальних вин, що надходять у продаж у країні - фальсифікат. Для протидії продажу підробленого вина в провінції Гуандун створили центр визначення справжності алкогольних напоїв.

Винороби об'єдналися з урядом і випустили програму для відстеження винних пляшок та коробок для того, щоб визначати їхню справжність. При виготовленні фальшивок, як правило, використовують оригінальну назву, етикетку та дизайн дорогих винних пляшок, але трохи змінюють логотип та назву. Інші аферисти використовують порожні пляшки від дорогих вин, наповнюючи їх дешевим вином. Великі готелі та аукціонні будинки знищую Текст взятий із сайту Новини у фотографіях - BigPicture.ru т порожні пляшки, щоб їх не можна було повторно використати.

Під час рейду на злочинну групу, яка займалася підробкою вина у Китаї, поліція знайшла 40 тисяч пляшок фальшованого вина на суму 32 мільйони доларів. Група займалася розливом дешевого вина у пляшки дорогих винних брендів. У 2012 році поліція розкрила 350 епізодів підробки вина у Шанхаї. Загальна сума вилучених підробок становила 1,6 мільйона доларів.


6. Волохаті краби

Волохаті краби з озера Янчен - найдорожчі краби у Китаї. Не дивно, що продавці намагаються видати за них звичайних крабів. Для цього декотрі з них беруть воду з озера Янчен і вимочують в ній звичайних крабів за кілька годин до продажу. Інші продавці використовують для цього хімічні речовини.

Щорічно продається 100 тисяч тонн волохатих крабів, але лише 3 тисячі з них — справжні. Для боротьби з аферистами Асоціація крабового бізнесу зажадала, щоб кожного волохатого краба з озера Янчен маркували пластиковим кільцем з унікальним цифровим кодом. Цей план незабаром провалився, коли ліцензовані продавці волохатих крабів Янчен продали базу цифрових кодів аферистам.


7. Фальшиві яйця

Фальшиві курячі яйця з'явилися на ринках кілька років тому. Вони так схожі на справжні, що покупці на вигляд не можуть їх розрізнити. Фальшиві яйця коштують у два рази дешевше за натуральні.

Усередині підроблених яєць теж є білок і жовток. Зроблені вони з желатину, бензойної кислоти, галунів, хлориду кальцію, парафіну та інших речовин. В інтернеті досі зустрічаються триденні курси з виготовлення таких яєць і продають ці курси за 150-200 доларів.

За смаком фальшиві яйця схожі на справжні, особливо якщо підсмажити з них яєчню. Однак при смаженні на поверхні білка з'явиться багато бульбашок, що має насторожити споживача.

Лікарі попереджають: вживання таких яєць викликає серйозні порушення в роботі шлунково-кишкового тракту. На думку деяких учених, тривале харчування штучними яйцями може спровокувати деменцію.


8. Картонні булочки

Булочки навчилися робити з картону, змішаного з хімічними компонентами, які надають їм смаку свинини. В одній телевізійній передачі розповідали про продавця, який готував булочки баоцзи з картону. Спочатку він змішував картон з каустичною содою, яку використовують для виробництва мила та паперу, а потім додавав у паперове тісто приправи та свинину.


9. Тофу з хімікатів

Тофу, або соєвий сир - це сир, приготований із суміші соєвого молока та коагулянту. Влада Китаю нещодавно закрила два заводи в місті Ухань (провінція Хебей) за продаж підробленого тофу, який виробляли шляхом з'єднання різних хімікатів.

Один із робітників зізнався, що вони змішували соєвий білок з борошном, глутаматом натрію, барвником та льодом, після чого упаковували так, щоб продукт не просто максимально відповідав справжньому, а й зовні нагадував популярний бренд Qianye. Фальшивий тофу повсюдно продавався на китайських ринках. Оскільки підробка коштувала дешево, незабаром вона затьмарила оригінальний бренд.

Компанія Deanfa Food Company помітила падіння продажів та забила тривогу. Після того, як виробників фальшивки впіймали, з'ясувалося, що вони наносили на упаковку оригінальний лазерний код, використовуючи обладнання вартістю 1,2 мільйона доларів. Використання соєвого білка - не найгірший вчинок, і не всі злочинні схеми такі безневинні.

Інші шахраї, що виробляли підроблений тофу, додавали в нього ронгаліт і промисловий відбілювач, що викликає рак. Хімікат відбілював тофу і робив його консистенцію щільнішою. Усього було реалізовано близько ста тонн цього отруєного продукту. Під час рейду на завод із виробництва підробленого тофу поліція знайшла залишки товару та брудне обладнання, на якому його виготовляли.

https://mors.in.ua/money/3774-9-produktiv-harchuvannya-yaki-pidroblyayut-vynahidlyvi-kytayci.html


bottom of page