top of page

Дайджест періодичних онлайн видань з 11 по 17 березня 2020 року

Мінекономрозвитку очолить Ігор Петрашко

AgroNews.ua. -17.03.2020

Сьогодні на позачерговому засіданні Верховної Ради було призначено Ігоря Петрашка міністром економіки, торгівлі та сільського господарства. За відповідне рішення проголосували 243 депутата. Пише Agronews.

«Ігор Петрашко має більше 20-ти років у сфері економіки та менеджменту, з відзнакою закінчив «Львівську політехніку», після цього навчався і отримував ступінь МВА у Сполучених Штатах, навчався у Великобританії, працював у компаніях першої четвірки. Останні 7 років керував великою компанією, 30 тисяч людей. Тобто має потужний менеджерський досвід. Має широкі міжнародні зв’язки, має бачення. І сьогодні вважаю його одним з найкращих економістів України, який зможе дійсно допомогти нам рухатись вперед, в тому числі, напередодні економічної кризи», – сказав Шмигаль. У своєму зверненні до депутатів Ігор Петрашко заявив, що розглядає проблему з коронавірусом викликом для економіки та має готовність працювати в умовах світової економічної кризи. «Україна і світ зараз входять у дуже складну ситуацію економічну. Завжди кажуть, що криза є очікуваною, але завжди стається через непередбачені фактори. Таким фактором став коронавірус. Ми будемо бачити основні результати не зараз, а через 3-6 місяців. І це перший раз, коли світова криза спричинена не фінансовими факторами, а буде промислова і сервісна. Ми будемо очікувати, що і ЄС і США і Україна постраждають в першу чергу з точки зору виробництва», – сказав Петрашко. Петрашко назвав свої плани на посаді міністра в умовах кризи. Пріоритетні задачі економіки зараз – це 2 напрямки. Перше – підтримати і збалансувати українського виробника в ситуації, коли ринки будуть закриватись, ринки ЄС будуть вводити протекціоністські та інші заборони. Важливо зараз допомогти тим бізнесам – малим, середнім, великим, які зараз мають виробництва, зберегти їм виробництво, робочі місця, заробітну плату. Друге – створити фундаментальні умови, щоб український бізнес в Україні відчував себе добре. Тоді буде і приплив іноземних інвестицій. Системні речі, які треба робити – в першу чергу продовження політики дерегуляції, зменшення тиску на бізнес різноманітних структур і органів, щоб мінімально спілкувався з державою і займався тим, для чого створений – створенням робочих місць та забезпечення експортом продукції», – зазначив Петрашко.

agronews.ua


Україна обмежує експорт продуктів харчування

AgroNews.ua. -17.03.2020

На засіданні Кабміну ввечері 16 березня було вирішено обмежити експорт продуктів харчування з України. Пише Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у своєму Telegram-каналі.

Президент України Володимир Зеленський запропонував Кабінету Міністрів України обмежити експорт продуктів харчування з країни за визначеним урядом переліком. “Обмежити експорт продуктів харчування за визначеним урядом переліком”, – сказав він у своєму відеозверненні в понеділок. Тому на засіданні Кабміну ввечері 16 березня було вирішено обмежити експорт продуктів харчування з України. “Було вирішено обмежити експорт продуктів харчування за визначеним Урядом переліком… На уряді були роздані також важливі доручення профільним міністерствам: опрацювати разом з мережами ретейлерів перелік товарів, експорт яких варто обмежити”, – написав Шмигаль.

agronews.ua


Молдова зняла обмеження на імпорт українських харчових продуктів

AgroNews.ua. -16.03.2020

Парламент Республіки Молдова схвалив Закон від 27.02.2020 № 24 «Про внесення змін до статті 21 Закону № 306/2018 «Про безпеку харчових продуктів». Пише пресслужба Держпродспоживслужби.

Прийнятим актом винесено зміни до згаданого Закону, згідно з якими забороняється імпорт до Республіки Молдова харчових продуктів з терміном придатності менше 1/3 терміну їх зберігання, встановленого виробником. Цим молдовська сторона зняла встановлену попередньою редакцією Закону заборону на імпорт харчових продуктів з терміном придатності менше 30 днів. В основному зміна обмежень стосується виробників молочних продуктів. В тому числі, Молдова надала змогу авторизованим українським підприємствам можливість розширити асортимент власної продукції на ринку країни.

agronews.ua

 

В Україні асортимент еко-продуктів за десятиріччя зріс в 1000 разів

AgroNews.ua. -16.03.2020

Популяризація здорового харчування принесла свої плоди. На сьогодня, виробництво еко-продуктів – найбільш динамічна галузь агровиробництва України. Про це пише сайт Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва.

Якщо в 2008 році перші українські товари з позначкою «органічні» з’явилися в єдиній мережі магазинів, і обсяги продажів оцінювалися кілограмами, то сьогодні на прилавках більше 1000 найменувань сертифікованих харчових продуктів. Та галузь залишається експортно-орієнтованою. Внутрішній ринок у сфері органіки розвивається повільніше, ніж хотілося. Вперше його обсяг оцінили в 2018 році, вийшовши на цифру 590 млн грн. Український споживач найкращим чином відгукнувся на молочну продукцію, частка якої зайняла близько половини всього ринку – 345 млн грн. Органічні овочі та фрукти також потрапили до лідерів локального споживання – цей ринок оцінюється в 20 млн грн.

agronews.ua


ЄС збільшив попит на поставки українських заморожених фруктів

AgroNews.ua. -13.03.2020

Представники українського агробізнесу вважають, що для плодово-ягідного сектору, аномальна погода і відсутність вологи сьогодні більш серйозна проблема, аніж коронавірус, – таку думку висловив Тарас Баштанник, директор компанії «Українська ягода».

В «Українській ягоді» не очікують масштабного негативного впливу коронавірусу на український агроекспорт. На даний момент, в компанію активно надходять запити з ЄС на заморожену малину і полуницю, і як відзначає виробник, за останній тиждень навіть частіше, ніж зазвичай. За словами Тараса Баштанника, основні ризики криються в ускладненій логістиці при експорті продукції влітку. Також, на думку виробника, можливе виникнення перебоїв з поставками товарно-матеріальних цінностей. «Це можуть бути наприклад, добрива, хімія, або упаковка. На склад зазвичай мало хто завозить подібну продукцію у великій кількості. Цілком можливо, що в сезон, коли виробнику знадобляться пінетки для ягід, раптом виявиться, що завод-виробник знаходився в Італії, і не здійснював відвантажень через коронавірус. Якщо епідемія затягнеться на кілька місяців, таких проблем не уникнути» – констатує Тарас Баштанник.

agronews.ua


В Україні зросла прибутковість молочного виробницва

AgroNews.ua. -12.03.2020

Показник умовної прибутковості виробництва молока (УМІ) в лютому 2020 року був найвищим за шість років. Про це повідомляє Андрій Ярмак, економіст департаменту технічного співробітництва продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) на своїй сторінці у Facebook.

«Більше ніж в лютому 2020 року професійні виробники молока заробляли цього місяця останній раз аж в лютому 2014 року», — зазначає експерт. Але показник УМІ за місяць знизився відразу на 9,3% — найбільше падіння для лютого за п’ять років. Основна причина — зростання цін на концентровані корми. «Та УМІ лютого 2020 був все ще на 16,6% вищим за показник того самого місяця попереднього року (в січні різниця була більшою і сягала 26,5%). За перші два місяці року прибутки виробників молока перевищили минулорічні на 21,6%. В цілому досить непогано, враховуючи, що в цей час світовий ринок був під тиском коронавірусу, але це на Україну не дуже впливало, бо експорту не було й так», — підкреслив Андрій Ярмак. За його словами, вже дванадцять місяців поспіль умовна прибутковість виробництва молока (УМІ) є незмінно вищою, ніж в тому самому місяці рік тому. «В ситуації, коли світова економічна криза може стати реальністю, дуже важко прогнозувати що буде далі з цінами на корми та молоко.Варіантів розвитку подій дуже багато, від надзвичайно негативного, до помірковано позитивного. Позитивним може бути сценарій, за якого український внутрішній ринок продовжить укріплюватися. Однак вже зараз є ознаки негативного впливу ситуації на світових ринках — протягом кількох днів гривня втратила до 2% своєї вартості. Це не критично, але відчутно. Звичайно, що поміркована девальвація є позитивном для місцевих виробників але лише за умови, що вона не впливає суттєво на споживання», — зазначає Андрій Ярмак.

agronews.ua


Виробництво гречки в Україні під загрозою

AgroNews.ua. -11.03.2020

За останні 10 років посівні площі під гречкою в Україні значно скоротились, ще складніша ситуація в сегменті насінництва культури. Про це свідчать дані науковців Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН.

За даними вчених, у порівнянні з попередніми роками площі посіву гречки в Україні у 2019 році скоротились у 2-2,5 рази. Водночас, вирощування елітного і репродукційного насіння зменшилось в 4-6 разів. При цьому, дві третини підприємств, які виробляли якісне насіння гречки внаслідок збитковості цього виду діяльності, відмовились від такого бізнесу, а по третині сортів, занесених до Державного реєстру, припинено їх підтримання в первинному насінництві.«З 18 суб’єктів насінництва, занесених у 2019 році до Державного реєстру виробників насіння, 15 — це наукові установи і підприємства Національної академії аграрних наук України, які виробили 85% від загального обсягу базового і сертифікованого насіння гречки», — говорять науковці. Загрозлива ситуація складається на ринку насіння гречки. У 2019 році, як і раніше, переважна кількість елітного та репродукційного насіння цієї культури вироблялась в системі НААН, що забезпечувало його відповідність вимогам державних стандартів до якості і сортової чистоти, то зараз на ринку насіння з’явилися комерційні структури, абсолютна більшість яких не занесена до Державного реєстру виробників насіння і масово пропонують насіння невідомого походження і сумнівної якості.

agronews.ua


Україна наростила випуск вин та слабоалкогольних напоїв

AГРОПОЛІТ. -16.03.2020

В Україні зросло виробництво вин та слабоалкогольних напоїв. 

Про це свідчать дані Держстатистики. Так, виробництво вина (з фактичною концентрацією спирту не більше 15%) за рік зросло на 4,5%. У 2019 році українські винороби виробили 6 млн 424 тис. дал. продукту, тоді як у 2018 році — 6 млн 147 тис. дал. Виробництво слабоалкогольних напоїв (міцністю від 1,2% до 8,5%) за рік зросло на 18%, до 7 млн 440 тис. дал. Крім того, зросло виробництво вин з концентрацією спирту більше 15% (Портвейн, Мадера, Херес та ін.) — за рік на 19,1%, до 741 тис. дал. Натомість, виробництво вермутів та вин ігристих — впало, на 10,2% та 17,9% відповідно. При цьому кияни зайняли перше місце за рівнем їх споживання.

agropolit.com/news/


Українське ігристе вино визнано найкращим у світі

AГРОПОЛІТ. -16.03.2020

Згідно з результатами міжнародного дегустаційного конкурсу PAR Wine Award Dusseldorf 2020, українське витримане ігристе ARTWINE BRUT ROSE отримало найвищу нагороду і стало єдиним у категорії TOP GOLD. Всього ігристі вина компанії Artwinery (раніше «Артемівський завод шампанських вин») за підсумками даного конкурсу отримали 2 золоті та 3 срібні нагороди. 

Про це повідомляє прес-служба компанії. «Це більше ніж перемога компанії Artwinery, це перемога для всієї виноробної галузі України. В цьому році, на топовому профільному конкурсі, наше ігристе стало єдиним представником з України та за звання «найкращого» боролося з провідними виробниками з країн Європи. Вищу золоту нагороду ми отримали зі своїм ARTWINE BRUT ROSE вінтажу 2014 року, яке отримало 96 балів із можливих 100. Це абсолютна перемога», – коментує Ігор Толкачов, генеральний директор компанії Artwinery. Він додав, що, крім того, компанія взяла друге «золото» також за рожеве ігристе преміальної лінійки GRAND ARTINERO, витримане 24 місяці. Ще ми отримали 3 срібні медалі, ними були відзначені ARTWINE BRUT NATURE (84 бали), ARTINERO MUSCAT SEMI-SWEET (84 бали) та ARTINERO WHITE BRUT (83 бали), – додав він. Преміальні ігристі вина торгових марок Artinero, Grand Artinero і Artwine з тривалою витримкою від 12 до 60 місяців раніше були відзначені іншими нагородами в міжнародних конкурсах London Wine Competition і Decanter.

agropolit.com/news/


Уряд може обмежити імпорт сирів в Україну

AГРОПОЛІТ. -15.03.2020

Зростання імпорту сирів і молочної продукції з ЄС в Україну негативно впливає на вітчизняних виробників, тому уряд може запровадити захисні заходи проти імпорту сирів в Україну.

Таку думку висловив Тарас Качка, торговий представник України, передає Європейська правда. «Мене зараз дуже дратує ситуація з різким зростанням імпорту сирів і взагалі молочної продукції з ЄС в Україну, аж до контрабанди. Імпорт зростає, і це негативно впливає на українських виробників. Щоби це зупинити, Уряд може піти на досить брутальні кроки. Наприклад, на захисні заходи проти імпорту сирів в Україну», — пояснює торговий представник. За словами Тараса Качки, якщо українські виробники звернуться з таким проханням — це цілком можливо. Оскільки імпорт зріс майже удвічі за минулий рік, що є досить різким зростанням. Проте це негативний сценарій, якого можна уникнути шляхом більшої координації та більшої підтримки один одного. Оця координація набагато важливіша зараз у відносинах з Європейським Союзом, ніж перегляд самих тарифних квот», — наголошує Качка.

agropolit.com/news/


Думка: Україна здатна експортувати до Катару значно більше продукції АПК

AgroPortal.ua.-14.03.2020

Країни Перської затоки є імпортозалежними з точки зору продовольства. У цьому контексті ринок Катару є надзвичайно цікавим фокусним регіоном для експорту української аграрної та продовольчої продукції.

Таку думку висловила в.о.міністра аграрної політики та продовольства України в 2019 р. Ольга Трофімцева, пише Agri-gator. За її словами, Україна може експортувати до Катару продукції АПК набагато більше, ніж на суму $48,5 млн — саме такий обсяг українського агроекспорту було зафіксовано до цієї країни минулого року. Трофімцева вважає, що українські виробники недостатньо уваги приділяють регіону Перської затоки та країні Катар у своїй двосторонній, в тому числі економічній та торговій діяльності. Якщо говорити про торгівлю, то це завжди є важливою частиною наших економічних стосунків із такими країнами, як Катар. За словами Ольги Трофімцевої, найбільшими покупцями української продукції АПК в регіоні залишаються Саудівська Аравія та Арабські Емірати.«Незважаючи на це, структура досить обмежена, тому завдання для України — працювати над диверсифікацією структури експорту до Катару, зважаючи на те, що країна є імпортозалежною стосовно продуктів харчування», — висловила думку Ольга Трофімцева. Експертка також наголосила, що потрібно об'єднувати зусилля агровиробників, створювати кооперації або приєднуватись до діючих асоціацій, які багато працюють у напрямку розширення ринків збуту для українських виробників у країнах Перської затоки.

agroportal.ua


Глобальна криза та коронавірус вдарять по агросектору України

AgroPortal.ua.-12.03.2020

Ситуація на глобальному ринку вдарить по українських аграріях. Один із основних непередбачуваних аспектів, які матимуть суттєвий вплив, — коронавірус.

Таку думку висловив президент Українського клубу аграрного бізнесу Алекс Ліссітса в комментарі ТСН.ua. «В першу чергу — це всесвітня мобілізація заходів щодо коронавірусу, розповсюдження коронавірусу. Якщо все це розпочиналося з Китаю, пішло в Азію, і зараз бачимо, що вся Європа розбирається з цією проблематикою. Друге питання — це  торговельна війна між Саудівською Аравією і Росією, яка по суті знизила ціни на нафту. Ну і глобальна криза, яка розповсюджується на весь світ, в тому числі і на Україну, і вплине і на українське сільське господарство», — розповів експерт. Ліссітса зазначив, що українські аграрії протягом минулого року експортували продукції до Китаю на $1,3 млрд. Переважно це була кукурудза, олія соняшникова і соєва. «Азійський ринок є найбільшим для українського сільського господарства, потім — європейський, і тепер ці два ринки потерпають від цих трьох глобальних факторів. Тож вплив може бути і може бути суттєвим, адже загалом аграрний експорт того року був понад $22 млрд», — сказав президент УКАБ. За його словами, зараз спостерігається падіння цін на продукцію, таку як рослинна олія, соняшникова олія, більше ніж на 15%. Така ситуація може знизити надходження не лише для компаній, які працюють в агросекторі, але і для держави. «Тому вплив може бути суттєвим, що показали останні три тижні. Як маркер — акції українських публічних компаній, які на світових біржах впали більше як на пів мільярда доларів. Знизилася капіталізація на українські аграрні компанії, які розміщені на західних біржах, — зазначив він. — Цей показник у $22 млрд, який був по експорту минулого року, перевершити буде дуже важко. Тому зараз дуже багато ризиків, і важко передбачити, як будуть розвиватись події наступними тижнями, місяцями. Але те, що вплив буде — це вже є факт».  «А в сільському господарстві суттєва складова прив'язана до долара, бо ми дуже багато імпортуємо — аграрної хімії, і з того ж таки Китаю. Я, до речі, не знаю, як ми будемо імпортувати цього року і насіння, і техніку тощо. Плюс до всього цього у нас є сезонні чинники, у нас завжди певні категорії продуктів піднімались в ціні, починаючи з квітня, особливо перед Великоднем. Тому не виключаю, що негативний вплив буде і для споживачів», — зазначив Ліссітса.

agroportal.ua


Українська зернова асоціація вимагає в уряду не допустити зупинки експорту зернових з України через коронавірус

AgroTimes.-13.03.2020

Українська зернова асоціація (УЗА) занепокоєна можливістю закриття зернових пунктів пропуску, в тому числі й морських портів, про що свідчить перелік пунктів пропуску від прикордонників та митників, рекомендованих до закриття.

Про це йдеться на Фейсбук-сторінці організації. «УЗА звертає увагу уряду на те, що закриття портів для експорту українських зернових є адміністративним обмеженням, яке негативно вплине на обсяги експорту (Україна повинна ще експортувати близько 20 млн тонн зернових або 30% від прогнозованого обсягу експорту)», – йдеться в повідомленні. Як зазначається, зупинка експорту зернових зменшить обсяги валютної виручки, погрішить стабільність фінансової системи і значно зменшить доходи бюджету країни, адже, як відомо, кожен третій долар валютної виручки країни надходить від аграрного експорту.

www.agrotimes.net/


Ірак скасував обмеження на імпорт продукції птахівництва з України

AgroTimes.-12.03.2020

Компетентний орган Іраку зняв обмеження на імпорт з України продукції птахівництва, що були введені через зафіксовані випадки грипу птиці.

Про це йдеться в офіційному листі Головного державного інспектора Іраку, який надійшов на адресу Держпродспоживслужби. Як повідомлялося, Європейська Комісія прийняла рішення щодо внесення України до списку країн, щодо яких застосовуються принципи зонування під час реєстрації спалаху грипу птиці, яке набуло чинності 07 березня 2020 року. Таким чином Європейська Комісія скасувала обмеження на сертифікацію продукції птахівництва для експорту до країн-членів ЄС з усієї території України, а це означає, що з 07.03.2020 експорт курятини до країн ЄС відновлено.

www.agrotimes.net/


За два місяці 2020 року Україна на експорті зерна заробила майже $1,7 млрд

AgroTimes.-12.03.2020

Виручка від експорту зернових культур за січень-лютий 2020 року склала $1,697, що становить 20,92% від усієї експортної виручки.

Про це повідомляє Державна митна служба України. Зокрема, за лютий було експортовано 1,455 млн тонн зерна на суму $745,5 млн. Усього з початку поточного МР, станом на 11 березня експорт зерна склав 42,322 млн тонн, що на 8,337 млн тонн перевищує аналогічний показник минулого року. Зокрема, пшениці на зовнішній ринок поставлено 16,828 млн тонн (на 4,069 млн тонн більше, ніж торік), ячменю – 4,065 млн тонн (на 783 тис. тонн більше), кукурудзи – 20,934 млн тонн (на 3,621 млн тонн більше).

www.agrotimes.net/


Смарт-органік: Для експорту органічної продукції треба шукати не ринки збуту, а ринки попиту

Бизнес.-10.03.2020

Останнім часом українські виробники агропродукції все частіше цікавляться органічним напрямком.

За останні років 5-6 Україна стала важливим постачальником органічної продукції на західні ринки. Але тут, як у всій агрогалузі, експортують переважно органічну сировину: олійні та бобові, зерно, дикорослі ягоди, горіхи та лікарські трави. На жаль, все ще рідко на полицях європейських магазинів можна зустріти готову українську органічну продукцію. Наразі є ніші, де спостерігається пожвавлення попиту та зацікавленості з боку споживачів. Приміром, набуває здоровий «снекінг». Цей тренд стає глобальним особливо серед молодого покоління. Із дослідження DuPont Nutrition&Health стало відомо, що 2/3 міленіалів Північної Америки споживають протягом дня 1-2 снеки, віддаючи перевагу високопротеїновим корисним снекам. За даними Euromonitor, щорічний сукупний ріст ринку рослинних снеків становить 5% (Латинська Америка), 4,3% (Європа), 2,4% (Північна Америка). Серед «снек-новинок» - Supro Naggets (cоєвий протеїн) та Trurpo (70% горохового протеїну). «Сьогодні справжнім трендом можна назвати тренд на суперфуди, вегетаріанські та веганські  продукти, безлактозну і безглютенову їжу, енергетичні батончики та снеки, їжу, яку можна перехопити на ходу, сушені горіхові та ягідні суміші, салати, супи та напівфабрикати швидкого приготування, фруктові та овочеві чіпси, смузі, органічні лимонади та енергетики. Навіть Red Bull має органічну лінійку», - підкреслює Марія Махновець, голова правління Ukrainian Organic Cluster, консультант з торгівлі органічною продукцією з України. Ще один швидкоокупний напрямок – експорт органічних ягід. «Дикоросла ягода - перший продукт, який пішов за кордон з України, особливо, якщо говорити про експорт готової органічної продукції. Зі свіжою ягодою складніше, є перші спроби, але складне транспортування. Сушка - дуже популярна тема, хоча також складна. У ягідництва повернення коштів в принципі починається швидше, в порівнянні з усім плодоовочевих ринком, тож воно перспективне для експорту органічної продукції», – зазаначає Сергій Галашевський, директор «Органік стандарт».

www.business.ua/


Украина  увеличила экспорт свинины вчетверо и сократила ее импорт вдвое

Дело.-11.03.2020

Основными импортерами украинской свинины являются ОАЭ, Гонконг и Ангола

Украина в январе–феврале 2020 года увеличила экспорт свинины в 4,6 раза — с 230 тысяч долларов до 1,06 млн долларов. Об этом сообщили в Государственном комитете статистики. При этом импорт свинины сократился в 2 раза — до 3,92 млн долларов. Основными импортерами украинской свинины в январе–феврале 2020 года были ОАЭ (78,2% всех внешних поставок), Гонконг (10,9%) и Ангола (7,5%). Напомним, по результатам 2019 года Украина экспортировала рекордный объем мяса — 472 тысячи тонн против 395 тысяч тонн в 2018 году. Объемы экспорта говядины и свинины остались незначительными, примерно на уровне 2018 года.

delo.ua/


СМИ НАЗВАЛИ ЧЕТЫРЕХ КАНДИДАТОВ НА ПОСТ МИНИСТРА АПК

Деловая столица.-11.03.2020

Банковая рассматривает на должность министра агропромышленного комплекса четыре кандидатуры

Об этом со ссылкой на источники в правительстве пишет AgroPolit.com, передает "ДС". По данным издания, возглавить ведомство могут заместитель министра развития экономики, торговли и сельского хозяйства Сергей Глущенко; президент УКАБ, генаральний директор "ИМК" Алекс Лисситса; председатель объединения "Агро-Продовольственная Рада" Иван Слободяник или председатель Совета ОО "Бизнес-Варта", народный депутат VIII созыва Иван Мирошниченко. "Ситуация вокруг назначения главы Минагропрода выглядит непросто. Сейчас рассматривают 4 кандидатов. Сегодня больше всего шансов у Сергея Глущенко и Алекса Лисситсы", - сообщил источник в правительстве. Как сообщала "ДС", уже бывший министр экономики Тимофей Милованов заявил, что отказался от должности в новом Кабмине, поскольку меняется общее видение подходов к реформированию в Украине. По его словам, грядущее разделение Министерств экономики и агропромышленного комплекса поставит крест на земельной реформе.

www.dsnews.ua


Туреччина стала основним постачальником екзотичних фруктів до України

 УНІАН: Новини України.-16.03.2020

 Україна в 2019 році збільшила зарубіжні закупівлі фруктів і горіхів на 28% - до 673 млн. дол.

Найбільшим постачальником екзотичних фруктів в Україну в 2019 році стала Туреччина, яка експортувала в нашу країну понад 240 тис. тонн цієї продукції. Про це повідомила прес-служба Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки». Згідно з повідомленням, минулого року обсяги закордонних поставок плодів і горіхів збільшилися на 28% - до 673 млн дол. за рахунок цитрусових, бананів та інших екзотичних плодів. Таким чином, на цю групу припала найбільша частка (11%) в структурі імпорту сільгосппродукції в Україну “Основним постачальником продукції цієї групи в Україну за останні роки залишається Туреччина, з якої минулого року імпортовано понад 240 тис. тонн фруктів. Минулого року частка Туреччини у вартості вітчизняного імпорту плодів становила 27,9%", - наголошується в повідомленні. Також значні закупівлі фруктів українські компанії здійснили в Еквадорі (11,1%), Коста-Ріці (7,6%), Греції та Іспанії (по 6,2%), а також Єгипті (5,6%). Відзначається, що найбільшим попитом серед плодово-ягідної продукції в Україні користуються цитрусові та банани, які становлять понад 3/5 вартості всього імпорту. www.unian.uaДоказів передачі коронавірусу через продукти харчування немає - Мінекономіки

 УНІАН: Новини України.-16.03.2020

Такі висновки зробили представники Європейського органу EFSA за результатами вивчення спалахів вірусних захворювань, подібних до китайського коронавірусу.

Доказів передачі китайського коронавірусу SARS-CoV, що викликає захворювання COVID-19, через продукти харчування немає. Про це повідомила прес-служба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України з посиланням на дослідження Європейського органу з безпеки харчових продуктів (EFSA). "Поки немає свідчень про те, що харчові продукти можуть бути джерелом або шляхом передачі вірусу. Такі висновки зроблені представниками EFSA за результатами вивчення досвіду спалахів споріднених вірусних захворювань (SARS-CoV і MERS-CoV)", - йдеться в повідомленні. Водночас у міністерстві підкреслюють, що дотримання гігієнічних вимог при поводженні з харчовими продуктами є основою для забезпечення їх безпеки як для виробників і закладів громадського харчування, так і для споживачів.

www.unian.ua


Експорт українських яблук до Азії та ЄС ускладнюється через коронавірус

 УНІАН: Новини України.-13.03.2020

Торгівля з Азією поступово відновлюється, але у компаній-експортерів у ЄС з'явилися побоювання через введення карантину в європейських країнах.

Експорт плодоовочевої продукції з України до Азії та країн Європи ускладнюється на тлі коронавірусу через проблеми з транспортуванням товарів. Згідно з повідомленням Української плодоовочевої асоціації (УПОА), деякі експортери-члени асоціації вже відчули на собі проблеми з продажами. "Оскільки Італія, Норвегія, Іспанія, Кувейт і ще кілька важливих для експорту яблук країн перестали приймати вантажі, частина яблук "зависла" у портах", - йдеться в повідомленні. Зокрема, постачальники яблук змушені були припинити продаж продукції у Гонконг і Сінгапур ще в січні та лютому, оскільки не було впевненості в тому, яким буде попит на момент прибуття яблук на ринок. Зазначається, що через неможливість розвантажити порти зі свіжою плодоовочевою продукцією під час піка епідемії коронавірусу в Китаї, експортери втратили кілька тижнів торгівлі. "Зараз, за інформацією компаній, торгівля з Азією починає поступово відновлюватися", - йдеться в повідомленні УПОА. Також повідомляється, що попит на українські фрукти та овочі до ЄС залишається досить високим, а вантажний автотранспорт у ці країни пропускають без особливих проблем. "Водночас компанії мають певні застереження щодо вільного автотранспорту в майбутньому, адже вантажні автомобілі пересуваються разом з водіями, а різні країни починають вводити 14-денний карантин або взагалі заборона на в'їзд для тих, хто нещодавно відвідував Італію, Німеччину, Іспанію, Францію та інші країни, де швидко поширюється коронавірус", - наголошується в повідомленні.

www.unian.ua


Україна продала світу курятини на 80 млн дол. з початку року

УНН.-13.03.2020

 З початку року Україна поставила на зовнішні ринки 66,2 тис. тонн м'яса птиці загальною вартістю 81,9 млн дол. Про це свідчать дані Державної митної служби України, передає УНН.

ТОП-споживачами українського продукту є Саудівська Аравія і Нідерланди. Зокрема, у Саудівську Аравію Україна поставила курятини на 10,4 млн дол. Водночас, Нідерланди купили українського м'яса птиці на 9,6 млн дол. В інші країни Україна експортувала курятини на 61,9 млн дол. Водночас імпорт м'яса птиці України з початку року становив 12,7 тис. тонн, або 5,5 млн дол. Нагадаємо, за прогнозом Міністерства сільського господарства США, Україна обжене Бразилію, ЄС і Таїланд за темпами експорту курятини. Раніше УНН повідомляв, що ЄС та Ірак відновили закупівлю української курятини.

www.unn.com.ua/bottom of page