top of page

Дайджест періодичних онлайн видань з 14 по 16 липня 2020 року

Україна та Китай співпрацюватимуть для розвитку інфраструктури внутрішнього водного сполучення

  Agravery.-16.07.2020.

 Україна та Китайська Народна Республіка співпрацюватимуть у частині розвитку інфраструктури внутрішнього водного сполучення для розвитку торгівлі між країнами та з метою обміну досвідом.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства інфраструктури України. 15 липня у присутності Владислава Криклія, міністра інфраструктури України, Фаня Сяньжуна, Надзвичайного та Повноважного Посла КНР в Україні, ДП «Укрводшлях» в особі в. о. начальника Ігоря Шевердіна та China Railway 14th Bureau Group (CRCC14) в особі виконавчого директора Лі Цзюньцян підписали меморандум про взаєморозуміння та співробітництво. «Ми очікуємо якнайшвидшого ухвалення закону про внутрішні водні шляхи, що активно підтримується нашими європейськими партнерами, і який, найголовніше, дасть потужний поштовх реформі річкових перевезень в Україні. Це зробить річкову логістику ефективною і дозволить перевозити великогабаритні партії вантажів, заощаджуючи мільйони коштів на ремонті доріг», — наголошує Криклій. Також закон передбачає створення Державного фонду розвитку внутрішніх водних шляхів, вкрай необхідного для забезпечення належного технічного стану судноплавних шлюзів на Дніпрі та можливості підвищення пропускної спроможності річки. «З китайською стороною ми активно співпрацюємо за багатьма інфраструктурними напрямками. Залучення провідних фахівців КНР до розвитку внутрішніх водних шляхів дасть важливий сигнал для ринку», — зазначив міністр. За словами Фаня Сяньжуна, влада України приділяє багато уваги розвитку інфраструктури. 

аgravery.com

 

Україна значно скоротила експорт яєць

AgroNews.ua. -15.07.2020

Україна у І півріччі 2020 року відправила на експорт 61,5 тис. тонн яєць, що на 18,4% менше, ніж за такий самий період минулого року. Про це повідомляє пресслужба Державної митної служби, пише agronews.ua.

У грошовому еквіваленті експорт за січень-червень цього року втратив 7,8%, як порівняти з аналогічним періодом 2019 року, і склав $58,1 млн. Головними покупцями українських яєць протягом І півріччя 2020 року були ОАЕ (28%), Саудівська Аравія (24,5%) та Латвія (9%). Як повідомлялося, в Україні не виробляють достатню кількість яйця експортної якості.

agronews.ua

  

Україна почала експортувати органічну лохину в ОАЄ

AgroNews.ua. -14.07.2020

Перша тестова партія органічної ягоди від кооперативу Big Berry Coop успішно доставлена до ОАЕ, в місто Дубай. Про це повідомляє Agri-gator, пише agronews.ua.

“Перша експортна відправка лохини пройшла успішно. Перший експорт в цьому році – і вже в Дубай. І так, під торговою маркою нашого кооперативу” – розповів учасник Big Berry Coop, та власник BigBlue Organic Blueberry Farm Олег Науменко. Кооператив українських виробників органічної та конвенційної ягоди Big Berry Coop був створений у цьому році. Члени першого лохинового кооперативу – три вітчизняних виробника: BigBlue Organic Blueberry Farm, ФГ «Грасс Авеню» та СВК «Оболонія». Слід також зазначити, що починаючи з 2019 року, українські виробники лохини стали здійснювати більше відвантажень ягоди в напрямку ОАЕ та Сінгапуру, з огляду на перспективність даного напрямку. “Цей рік (2019, – прим.ред.) дозволив багатьом побачити, що українські ягоди можуть, навіть з урахуванням вартості і проблем поставки авіатранспортом, конкурувати за ціною і якістю на таких вимогливих ринках, як Емірати і Сінгапур – наприклад в серпні в Сінгапурі Україна була п’ятим найбільшим постачальником лохини, поступаючись тільки США , Канаді, Перу і ПАР », – зазначав Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО). Про перспективність ринку ОАЕ для української лохини заявляє і Євген Харлан з компанії «Нікдарія» (бренд iBerry). Наприкінці минулого року, компанія уклала угоду на експорт фіксованих обсягів лохини протягом всього наступного сезону в ОАЕ з одним з найбільших імпортерів цієї країни Farzana Trading.

agronews.ua


Названо найрентабельніший продукт у тваринництві

AГРОПОЛІТ. – 15.07.2020

Рівень рентабельності виробництва молока в усіх підприємствах за підсумками 2019 р. перевищив результати 2018 р. на 4,5 % і склав 20,6 %. Це — найвищий показник 2019 р. серед усіх видів тваринницької продукції. 

Про це проінформував директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» академік НААН Юрій Лупенко. За його словами, у сільськогосподарських підприємствах виробництво молока сільськогосподарських тварин усіх видів є стабільно прибутковим з 2007 р. Причому торішній рівень рентабельності є другим з 1994 р. і поступається лише показнику 2017 р. у 26,9 %. У фермерських господарствах рівень рентабельності 2019 р. був дещо меншим — 20,1 %. Однак він також перевищив показник 2018 р. у 18 %, зазначив науковець. Крім молока, прибутковим у тваринництві у 2019 р. залишилось лише виробництво свиней на м’ясо — 4,7 % проти 6,9 % у 2018 р. Виробництво яєць, яке у 2018 р. мало рівень рентабельності 5,4 %, торік стало збитковим (-23,5 %). Рівень рентабельності виробництва м’яса птиці знизився з 5,7 % у 2018 р. до (-3,7 %) минулого року. Також збитковими традиційно залишилось виробництво м’яса великої рогатої худоби (-27,1 %), овець та кіз (-39,7 %), вовни (-71,1 %) та меду (-32,2 %). Однак у фермерських господарствах свою прибутковість зберегли м’ясо птиці (13,2 %) та мед (28,4 %)», — підкреслив вчений.

agropolit.com/news/

 

Україна – на другому місці в світі з виробництва черешні

AГРОПОЛІТ. – 15.07.2020

За даними Української асоціації аграрного експорту, Україна посідає друге місце в світі за обсягом виробництва черешень, щороку вітчизняні садівники вирощують 133 тис. тонн цієї ягоди. Але тільки 20% від цього обсягу отримують професійні господарства. 

Про це повідомляє Інформ-UA. За словами керівника асоціації Дмитра Крошки, обсяги колосальні, причому левову частку врожаю споживають наші співвітчизники. Та лише 20% від нього вирощують професійні аграрії. На думку Крошки, фермери, які закупили необхідну техніку, обладнання, які працюють системно, ще й створюють додаткові робочі місця і можуть виступати в ролі експортерів, вирощують близько 24 тис. тонн черешні.Всього в Україні під вирощування ягід відведено 23 тис. га землі, на професійний сегмент припадає лише 7,5 тис. га. Згідно з офіційними статистичними даними, за обсягами вирощування черешні Україна –  на другому місці в світі. Але, на жаль, за ефективністю технологій захисту ягід, скажімо, від комах, наша країна пасе задніх. У промисловому виробництві аграрії їх практично не застосовують, обробляються тільки експериментальні ділянки. Тому, вважає Крошка, вітчизняним фермерам необхідно в цьому плані розвиватися, впроваджувати сучасні технології, які дозволять виробляти якісний продукт. Нагадаємо, в Україні завершується реєстрація ще одного продукту з історичним географічним походженням — Мелітопольської черешні. 

agropolit.com/news/

 

Із запуском ринку землі потреба в модернізації і розвитку переробної галузі буде дуже високою, — експерт

AГРОПОЛІТ. – 14.07.2020

В Україні є понад 1200 зерносховищ загальною потужністю зберігання близько 51 млн т. 

Про це розповів Олександр Лавринчук, експерт борошномельного і елеваторного бізнесу у матеріалі «Елеваторний ринок України — стратегічний інвестор йде до нас зі Сходу» на Elevatorist.com. Він зазначив, що майже третина з них — це високотехнологічні металеві силоси вітчизняного і зарубіжного виробництва місткістю від 1000 до 100 тис. т. Решта — звичайні залізобетонні складські будівлі та переобладнані «ключки» родом із колгоспного минулого. Тому якщо з кількістю (обсягами) потужностей зберігання у нас як все добре, то з їхньою якістю (тобто ефективністю) ситуація далека від ідеальної. Саме в цьому напрямку є сенс далі розвиватися. Із запуском ринку землі потреба в модернізації і розвитку переробної галузі буде дуже високою», — зазначив експерт.

agropolit.com/news/

 

Більш ніж 9 млрд грн на рік «вимивається» за експорту агропродукції, — заява

AГРОПОЛІТ. – 14.07.2020

Тимчасова слідча комісія (ТСК) виявила, що у 2019-му і І кварталі 2020 року державний бюджет «вимивався» не лише через «скрутки» ПДВ, а й через інші податкові схеми. Зокрема, одна із них – неповернення валютної виручки за експорту.

 Про це у блозі на AgroPolit.com повідомив голова тимчасової слідчої комісії парламенту з питань розслідування оприлюднених у засобах масової інформації фактів можливих корупційних дій посадових осіб органів державної влади, які призвели до значних втрат дохідної частини Державного бюджету України, Іван Крулько. Зазначається, що, згідно з аналізом ТСК, на схемі з неповернення валютної виручки при експорті у 2019-му «сиділи» 115 платників податків, які вивезли за кордон продукції на 7,9 млрд грн, у І кв. 2020 року – 37 платників податків, які вивезли продукції на 1,6 млрд грн. Крім того, за цей період не сплачено податку на прибуток – на 1,4 млрд грн та 294 млн грн відповідно. У сумі в Україну не надійшло 9,5 млрд грн валютної виручки та 1,7 млрд грн податку на прибуток», — йдеться у блозі.

agropolit.com/news/

 

Думка: Демонополізація спиртової галузі вигідна виробникам свинини

AgroPortal.ua.-14.07.2020

Демонополізація спиртової галузі вигідна свинарям, адже з її розвитком, зі зростанням виробництва спирту та біоетанолу збільшаться й обсяги спиртової барди.

Таку думку висловив керівник Асоціації «М’ясної галузі» та Центру підвищення ефективності в тваринництві Микола Бабенко, повідомляє LandLord.«Це справді гарні новини і для м’ясної галузі, ще на крок наближення до появи в Україні свинокомплексів на відходах із найнижчою в світі собівартістю живих свиней — 15 грн/кг», – зазначає Микола Бабенко. За його словами, цю сировину активно купуватимуть і використовуватимуть виробники свинини, що сприятиме досягненню основної мети програми: забезпечити населення України доступним м’ясом, зменшити собівартість товарних свиней в нашій країні до 15 грн/кг — найнижчого у світі рівня, розкрити експортний потенціал України», — зазначає Микола Бабенко. Мова йде про те, що є можливість зменшити собівартість вирощування свиней до 25 грн/кг на сухих кормах і до 15 грн/кг — на рідких, із використанням у годівлі відходів харчової промисловості, зокрема, спиртової барди як побічного продукту виробництва біоетанолу чи спирту. Дешева спиртова барда слугуватиме достойною альтернативою застосуванню дорогих зернових у годівлі свиней. Інакше кажучи, в такий спосіб можливо отримати подвійну додану вартість від використання зернових. Така технологія уможливлює відчутне (вдвічі) зменшення витрат на корми у структурі собівартості вирощування свиней, зберігаючи при цьому їхню продуктивність на належному рівні.

agroportal.ua

 

Кабмин решил разработать программу развития картофелеводства

Дело.-15.07.2020

Цель программы — обеспечение производства в Украине 800 тысяч тонн картофеля в год для потребления населением, а также достаточного количества сырья для переработки и производства продукции

Кабинет министров Украины до конца 2020 года планирует принять программу развития картофелеводства. Об шла речь в ходе стартовой встречи рабочей группы по развитию отраслей картофелеводства и овощеводства, сообщает Информационно-аналитический портал АПК Украины."Развитие такой важной  для АПК области как картофелеводство и вообще овощеводства требует синергии усилий Минэкономики и профильных ассоциаций. Следовательно, наша рабочая группа начинает работу над программами развития этих отраслей с целью устранения импортозависимости по некоторым товарным позициям, наращивания экспорта, создания дополнительных рабочих мест и увеличения производства продукции с добавленной стоимостью", — заявил заместитель министра развития экономики, торговли и сельского хозяйства Тарас Высоцкий.Цель программы — обеспечение производства в Украине 800 тысяч тонн картофеля в год для потребления населением, а также достаточного количества сырья для переработки и производства продукции с добавленной стоимостью — крахмала, чипсов, пюре, картофель фри.Кроме этого, программа предусматривает также строительство хранилищ.

delo.ua/

 

Экспорт подсолнечного масла из Украины подскочил за полгода на 25%

БизнесЦензор.-14.07.2020

В первом полугодии 2020 года экспорт подсолнечного масла из Украины составил $2,74 млрд, что на 24,2% больше, по сравнению с аналогичным периодом 2019 года.

Об этом сообщает ассоциация "Укролияпром" со ссылкой на данные Таможенной службы, передает БизнесЦензор. По данным ассоциации, экспорт подсолнечного шрота за этот период увеличился на 11,6%. В целом за указанный период Украина увеличила экспорт масел на 23,6% – до $2,9 млрд, поскольку на фоне роста поставок подсолнечного масла наблюдается сокращение экспорта соевого масла (-4,8%) и соевого шрота (-17,9%) из-за дефицита соевых бобов на внутреннем рынке. Экспорт всех основных видов масложировой продукции (масло, шрот, маргариновая продукция и жиры спецназначения и т.д.) по итогам первого полугодия составил $3,7 млрд, что на 19% больше, чем за аналогичный период 2019 года.Удельный вес экспорта масложировой продукции в объемах общего экспорта товаров из Украины в январе-июне 2020 года составил 16,1% против 15,9% за соответствующий период 2019 год; в объемах экспорта продовольственных товаров и сельскохозяйственной продукции – 36% против 34,3% в январе-июне 2019 года.

biz.censor.net.ua/

 

Українські яблука подорожчають ще більше

УНІАН: Новини України.-15.07.2020

 60% нового врожаю вже загинуло

На сьогодні в магазинах і на ринках України вітчизняні фрукти коштують набагато дорожче, ніж привізні, і найближчим часом ситуація буде погіршуватися. Експерти таку цінову несправедливість пояснюють складними погодними умовами та зламаною під час карантину логістикою. Як йдеться в сюжеті, ситуація, що склалася – це тільки початок, оскільки в цього року очікується неврожай яблук. Середня ціна на черешню на ринках тримається в районі 65 гривень, кілограм малини можна купити приблизно за 60 гривень, кілограм чорниці коштує від 280 гривень, а кілограм закарпатських персиків обійдеться від 35 гривень. У той час як кілограм привізних бананів обійдеться покупцеві від 25 гривень за кілограм.За словами економіста Олега Пендзина, у порівнянні з минулим роком ціни на вітчизняні фрукти і ягоди зросли на 20-40%. Основними факторами, що вплинули на цінову політику, економіст вважає погодні умови та карантин. За словами директора по садівництву фермерського господарства Тараса Мельника у цьому сезоні ціни на вітчизняні фрукти падати не будуть, навпаки, українцям варто готуватися до подорожчання українських фруктів. За словами експерта, на цінову політику вплинули несприятливі погодні умови. Те, що не загинуло навесні під час заморозків, було знищено під час затяжних дощів. За словами Мельника, з того врожаю яблук, який на цей час дозріває в садах, тільки 40% зможе потрапити на полиці магазинів. Решта 60% - це некондиційний товар, який не має товарного вигляду і не буде доставлятися в торгові точки. У зв'язку з ситуацією, що склалася, експерти прогнозують зростання цін на яблука мінімум на 15%.

www.unian.ua

 

Псевдогрузинський коньяк та обман споживачів: експерт розповіла, чому процвітає безкарність

УНН.-15.07.2020

 Днями АМКУ повідомив про те, що низка українських виробників коньяку обманюють споживачів, видаючи свою продукцію нібито за грузинську. Для цього використовують іноземні назви і створюють рекламу з використанням грузинської музики, мови, тощо. В АМКУ зауважили, що й раніше виносили попередження таким виробникам та вимагали прибрати згадку про нібито іноземне походження продукції. Чому доводиться повторювати двічі і чому обман споживачів в Україні досить часто залишається безкарним, у коментарі УНН розповіла колишня уповноважена АМКУ Агія Загребельська.

За її словами, АМКУ вже не перший рік і навіть не 5 років вивчає проблематику алкогольних напоїв.“Ми вже і про проблематику з вином, і з коньяками і з віскі говорили неодноразово. Але конкурентне відомство дуже довго вивчає питання, дослідження тривають по 5 років і більше. За цей час суб’єкт встигає заробити достатню кількість грошей для того, щоб окупити вирішення певних проблем із конкурентним відомством або ж з іншим органом, які також можуть займатися цією бізнес-проблематикою. Суб’єкт також встигає перебудувати бізнес-модель, перевести всі продажі на іншу юридичну особу і продовжувати здійснювати ту саму діяльність, на розслідування якої АМКУ знадобиться знову ще 5 років. Тому, перш за все, мені здається, що треба конкурентному відомству і органу, який відповідає за захист прав споживачів, — а це і Держпродспоживслужба, і правоохоронці, — працювати більш активно в цьому напрямку. Треба забезпечувати, щоб подібні порушення обов’язково завершувалися відповідальністю”, — зазначила експерт.

www.unn.com.ua/

 

Експерт прогнозує подорожчання алкогольної продукції

УНН.-15.07.2020

Уряд може переглянути мінімальні роздрібні ціни (МРЦ) на алкогольні напої у бік збільшення найближчим часом, хоч і зростання їх планується незначне. Про це УНН розповів директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

За його словами він особисто завжди був опонентом підвищення МРЦ на алкогольні напої, адже вбачає в цьому засіб збільшення податків. Проте, востаннє МРЦ в Україні переглядалися близько двох років. "Думаю, що скоро уряд візьметься за перегляд МРЦ. Я завжди є опонентом щодо зростання МРЦ на алкоголь, але ціни не переглядалися два роки.І раніше я казав, що для підняття цін раз на пів року немає достатніх економічних підстав. Я завжди вважав, що це є способом взяття більше податків. Та коли вже не переглядалося (МРЦ) до 2 років, то потрібно. І я бачу, що політична воля для цього є, а опонентів фактично немає", - пояснив експерт. Втім, якщо підвищення і буде, то зовсім незначне, прогнозує Дорошенко."Воно не буде суттєвим, бо рівень інфляції є досить низьким. Тому перегляд цін буде, але не суттєвим. Щодо вина та пива, то подорожчання буде більше за рахунок зростання собівартості. Зараз зростає вартість електроенергії, тарифи. Для промислових виробників це відчутно.  Нагадаємо, що до ТОП-5 надійних виробників алкоголю в Україні фахівці відносять: "Баядера - Груп" (ТМ "Хлібний дар"), "Глобал Спірітс" (УДК) (ТМ "Хортиця"), "ЛВН Лімітед" (ТМ "Немірофф" ), ЛГЗ "Прайм" (ТМ "Прайм", "Житник", "Малинівка") і ТОВ "Атлантіс" (ТМ "Грін Дей").

www.unn.com.ua/


 

bottom of page