top of page

Дайджест періодичних онлайн видань з 14 по 20 грудня 2022 року

Україна у грудні збільшила поставки пшениці до африканських країн 

Agravery.-16.12.2022

За грудень Україна збільшила поставки пшениці до африканських країн з 24% до 25,08%, що складає понад 1 млн тонн від загальної кількості. Зокрема, приріст відвантажень за грудень в країни, які перебувають на межі голоду, становить 138 тис. тонн. Про це повідомляють в Мінагрполітики. Загалом, станом на 14 грудня, в рамках коридору з України пішло 554 кораблі із 13,9 млн тонн агропродукції, з яких пшениці – 4 млн тонн, кукурудзи – 5,9 млн тонн. За останні два тижні приріст у відвантаженнях складає 1,6 млн тонн, з них пшениці – 399 тис. тонн, кукурудзи – 911 тис. тонн. 

https://agravery.com/uk/posts/show/ukraina-u-grudni-zbilsila-postavki-psenici-do-afrikanskih-krain


Збитки агросектору України загрожують продовольчій безпеці світу

 Agravery.-15.12.2022

Сьогодні Україна потерпає від військової агресії. Збитки, які отримує агросектор, загрожують продовольчій безпеці світу. Для відбудови аграрної галузі потрібно вже сьогодні фіксувати злочини рф таким чином, щоб матеріали не мали жодного шансу піддаватись сумнівам у міжнародних судах. Про це йшлося 14 грудня у Харкові, де за сприяння Всеукраїнської Аграрної Ради та Програми USAID із аграрного і сільського розвитку (АГРО), аграрії та експерти зібралися на круглий стіл «9 місяців війни. Збитки агросектору та перспективи їх відшкодування».

https://agravery.com/uk/posts/show/zbitki-agrosektoru-ukraini-zagrozuut-prodovolcij-bezpeci-svitu


МІЖНАРОДНА ДОПОМОГА БУДЕ СПРЯМОВАНА ТАКОЖ НА ПІДТРИМКУ УКРАЇНСЬКИХ АГРАРІЇВ, – ДЕНИС БАШЛИК

Аграрії разом..-16.12.2022

Як допомогти українським аграріям вирішували у Парижі під час «Форму з економічної стійкості та реконструкції України». Про результати цього заходу розповів заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик у прямому ефірі Всеукраїнського марафону «Єдині новини».Він наголосив, що Форум пройшов ефективно, на високому рівні. Зазначив, що країни ЄС готові надати Україні 1,5 млрд євро допомоги. Денис Башлик розповів, що за його участі було проведено низку двосторонніх зустрічей з Міністерством сільського господарства Франції та французьким бізнесом, під час яких обговорили нагальні проблеми аграрного сектору України. «По-перше, це забезпечення генераторами, по-друге, − насіннєвим матеріалом, по-третє, − обіговими коштами для проведення весняної посівної кампанії. Попередньо було домовлено про те, що Французька республіка допомагатиме за усіма цими напрямами. Найближчим часом буде обговорено технічні деталі та тайм лайн цієї допомоги», − сказав Денис Башлик.

https://agrarii-razom.com.ua/news-agro/mijnarodna-dopomoga-bude-spryamovana-takoj-na-pidtrimku-ukrainskih-agrariiv-denis-bashlik


В Україні створено Фонд відновлення хлібної галузі

AgroNews.ua. -16.12.2022

Фонд відновлення хлібної галузі заснований для матеріальної та технологічної підтримки українських підприємств хлібобулочної та кондитерської галузей, які постраждали внаслідок російської агресії. Про це повідомила компанія «Пуратос Україна», яка виступила ініціатором проекту. Головна мета фонду – відновлення пошкоджених виробничих ліній та закупівля сировини для відновлення виробництва. «Вкрай важливо якнайшвидше відновити зруйновані харчові підприємства. А українцям не менш важливо – відчути допомогу та підтримку світової спільноти», – підкреслюється в повідомленні.

https://agronews.ua/news/v-ukrayini-stvoreno-fond-vidnovlennya-hlibnoyi-galuzi/


Франція допоможе українським аграріям генераторами та коштами

AgroPolit.com. – 17.12.2022

У Франції під час «Форму з економічної стійкості та реконструкції України» обговорили нагальні проблеми аграрного сектору України. Про це заявив заступник міністра АПК Денис Башлик, який провів низку двосторонніх зустрічей з Міністерством сільського господарства Франції та французьким бізнесом, повідомляє пресслужба Мінагрополітики. «По-перше, це забезпечення генераторами, по-друге, − насіннєвим матеріалом, по-третє, − обіговими коштами для проведення весняної посівної кампанії. Попередньо було домовлено про те, що Французька республіка допомагатиме за усіма цими напрямами. Найближчим часом буде обговорено технічні деталі та таймлайн цієї допомоги», − сказав Денис Башлик.

https://agropolit.com/news/24757-frantsiya-dopomoje-ukrayinskim-agrariyam-generatorami-nasinnyam-na-koshtami

 

Україна на 50% наростила експорт молочних продуктів

AgroPolit.com. – 14.12.2022

Про це повідомляє Асоціація виробників молока. Як повідомила аналітик Асоціації виробників молока Яна Лінецька, український молочний ринок наразі напряму залежить від тенденцій світового ринку, що ми експерти спостерігають в останні місяці. За оціночними даними у листопаді українські молокопереробні заводи експортували молочної продукції на загальну вартість 23,92 млн дол, що на  6% менше, ніж у жовтні та все ж на 47,3% перевищує показники листопада минулого року. За одинадцять місяців на зовнішні ринки вдалось поставити на 50% більше молочної продукції ніж торік — всього на 235,8 млн дол. 

https://agropolit.com/news/24748-ukrayina-na-50-narostila-eksport-molochnih-produktiv


Євросоюз виділить Україні €38 млн на продовольство

AgroPolit.com. – 14.12.2022

У Парижі на міжнародній конференції«Солідарність з українським народом» було оголошено, що Україна отримає майже €1 млрд., повідомив  Данило Гетманцев. За його даними, зокрема, буде виділено такі кошти: - 415 мільйонів євро – на енергетичний сектор України; - 38 мільйонів євро – на продовольство; - 25 мільйонів євро – на водопостачання; - 22 мільйони євро – на транспорт; - 17 мільйонів євро – на охорону здоров'я. Як зазначив Гетманцев, також президент Швейцарії оголосив про внесок своєї країни – виділення Україні 100 млн швейцарських франків фінансової допомоги, і пообіцяв, що його країна і у наступному році «інвестуватиме у відновлення енергетичних об'єктів, шкіл та шпиталів». Також, за даними депутата, Швеція виділяє 600 млн крон (55 млн євро), Норвегія анонсувала додатковий пакет підтримки на 2023 рік. Повідомляється, що усього про надання фінансової допомоги Україні оголосили 46 країн і 24 міжнародні організації.

https://agropolit.com/news/24747-yevrosoyuz-vidilit-ukrayini-38-mln-na-prodovolstvo

 

Майже 70% українського експорту замороженої яловичини купує Китай

AgroPortal.ua.- 20.12.2022

За січень-листопад  2022 р.Україна   експортувала 13,3 тис. т замороженого м’яса ВРХ, що на 45,7% менше порівняно з аналогічним періодом минулого року. Експорт цієї продукції приніс Україні $61 млн, що на 40,2% менше за показник у січні-листопаді 2021 р. Головниі покупці – це  Китай (67,6%), Азербайджан (8,7%) та Узбекистан (7,1%).

https://agroportal.ua/news/zhivotnovodstvo/mayzhe-70-ukrajinskogo-eksportu-zamorozhenoji-yalovichini-kupuye-kitay

 

Концерн Хлібпром сертифікувався для роботи з міжнародними мережами

AgroPortal.ua.- 20.12.2022

Концерн «Хлібпром» отримав міжнародний сертифікат IFS Food Standard. Сертифікат значно спрощує співпрацю з найбільшими світовими торговельними мережами роздрібної та оптової торгівлі, річний оборот яких становить не менше 60% усього світового обороту. «Отриманий сертифікат розроблений Товариством німецької роздрібної торгівлі (HDE) та Федерацією підприємств торгівлі та дистрибуції Франції (FCD), визнається Всесвітньою Ініціативою харчової промисловості (GFSI), він покриває вимоги ISO 9001, HACCP, ISO 22000, FSSC 22000 та поширюється на всі етапи виробництва й переробки харчової продукції», — уточнюють у компанії.

https://agroportal.ua/news/novosti-kompanii/koncern-hlibprom-sertifikuvavsya-dlya-roboti-z-mizhnarodnimi-merezhami


В Україні запускається цифровий освітній простір для агробізнесу

AgroPortal.ua.- 15.12.2022

Цифровий освітній простір для агробізнесу — платформа AgriAcademy — розпочинає роботу в Україні з 15 грудня 2022 р. Про це повідомляють засновники ресурсу. «Це — унікальний проєкт лідерів української онлайн-освіти і фахівців аграрної галузі України та світу. Його реалізовують асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) та команда найбільшої української онлайн-платформи навчання Prometheus за фінансової підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку», —  уточнюється у повідомленні. Зазначається, що AgriAcademy створено для працівників малих, середніх та великих сільськогосподарських компаній. Для студентів і викладачів українських аграрних ЗВО. Метою платформи є підвищення кваліфікації співробітників агрокомпаній, отримання нових знань від світових лідерів в агроосвіті.

https://agroportal.ua/news/novosti-kompanii/v-ukrajini-zapuskayetsya-cifroviy-osvitniy-prostir-dlya-agrobiznesu

 

рф штучно обмежує рух через Босфор, у черзі майже сто суден із зерном

День.-17.12.2022

Наразі в протоці Босфор стоять у черзі майже сто суден через затримку реєстрації на інспекцію з боку рф. Про це повідомляє Міністерство інфраструктури України, передає УНН.«Черга продовжує зростати через штучне обмеження з боку РФ реєстрації на інспекцію. Наприклад, із 65 заявлених суден стороною агресора було зареєстровано лише три на поточну добу», –повідомляють у міністерстві. Також відомо, що така ситуація призводить до обмежень роботи українських портів і недоекспорту продукції мінімум в три мільйони тонн на місяць.«За дві доби з портів Великої Одеси вийшли чотири судна зі 145 тисяч тонн пшениці для Азії. Серед них балкер STAR EMERALD зі 71 тисяч тонн пшениці для Індонезії», – заявили в міністерстві.

https://day.kyiv.ua/news/171222-rf-shtuchno-obmezhuye-rukh-cherez-bosfor-u-cherzi-mayzhe-sto-suden-iz-zernom

 

У січні-листопаді Україна скоротила виробництво пива на 28,1%

Українські Новини.-16.12.2022

Компанія "Укрпиво" (Київ) констатує зниження виробництва пива в Україні на 28,1% до 113,2 млн дал у січні-листопаді 2022 року порівняно з аналогічним періодом минулого року. "Експертна оцінка обсягу виробництва пива по Україні (крім пива безалкогольного з умістом спирту до 0,5 об. % ) за 11 місяців 2022 року – 113,2 млн. дал, або становить 71,9 % до аналогічного періоду 2021 року, та виробництво солоду – 156 392 тонн, що становить 80,1 % до аналогічного періоду 2021 року", - зазначається в ньому.

https://ukranews.com/ua/news/902118-u-sichni-lystopadi-ukrayina-skorotyla-vyrobnytstvo-pyva-na-28-1


Україна виступає за розширення "зернової ініціативи" на порти "Миколаїв" та "Ольвія" - Прем’єр

УНН.-15.12.2022

 Україна виступає за розширення ініціативи з експорту зерна на інші українські порти. Про це під час брифінгу повідомив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль, передає кореспондент УНН. «Україна виступає за розширення ініціативи з експорту зерна на інші порти. Зокрема, порти «Миколаїв» та «Ольвія» в Миколаївській області. Ми розраховуємо на підтримку наших партнерів в цьому питанні», - заявив Шмигаль. У межах "зернової ініціативи" вже відправлено 544 судна із 13,9 млн тонн українського продовольства в країни Африки, Азії та Європи. Він також додав, що в межах ініціативи Президента Володимира Зеленського програми "Зерно з України" планується відправити 60 кораблів з зерном у країни Африки та Азії.

https://www.unn.com.ua/uk/news/2007337-ukrayina-vistupaye-za-rozshirennya-zernovoyi-initsiativi-na-porti-mikolayiv-ta-olviya-premyer


Ціни на продукти харчування сповільнили зростання - у Нацбанку назвали причини

УНН.-15.12.2022

Інфляція у листопаді (26,5% р/р) залишилася практично на рівні жовтня, відображаючи ефект, зокрема, від розширення пропозиції продуктів харчування, а також низки інших чинників. Про це йдеться у Щомісячному макроекономічному та монетарному огляді Нацбанку за грудень, передає УНН.Інфляція залишилася високою (26,5% р/р у листопаді порівняно з 26,6% у жовтні) через наслідки повномасштабної війни росії проти України, серед яких порушення ланцюгів постачання, руйнування виробництва, скорочення пропозиції товарів та послуг, збільшення виробничих витрат бізнесу, дефіцит електроенергії.

https://www.unn.com.ua/uk/news/2007310-tsini-na-produkti-kharchuvannya-spovilnili-zrostannya-u-natsbanku-nazvali-prichinibottom of page