top of page

Дайджест періодичних онлайн видань з 16 по 22 листопада 2022 року

«Зерновим коридором» вже експортовано майже 12 млн тонн збіжжя

Агробізнес Сьогодні.-22.11.2022

Як повідомляє пресслужба Мінагрополітики,  за понад три місяці роботи «зернового коридору» Україна експортувала майже 12 млн т збіжжя,  найбільше  було експортовано: пшениці, кукурудзи та ріпаку. За словами заступника міністра аграрної політики та продовольства України Маркіяна Дмитрасевича, у межах «зернової іціативи» близько половини від загального обсягу зерна експортується до країн Африки та Азії. Він також наголосив на необхідності розширення кількості українських портів, залучених в експорті агропродукції.

http://agro-business.com.ua/agrobusiness/item/25576-zernovym-korydorom-vzhe-eksportovano-maizhe-12-mln-tonn-zbizhzhia.html


Україна відкриває новий ринок для експорту равликів

AgroNews.ua. -17.11.2022

Завдяки зусиллям Держпродспоживслужби та українських дипломатів у рамках роботи щодо підтримки українських компаній та усунення технічних перешкод у жовтні відкрито новий ринок для українського експорту равликів, призначених для споживання людиною. Відтепер українські равлики можуть постачатися до Грузії та транзитом через її територію.

https://agronews.ua/news/ukrayina-vidkryvaye-novyj-rynok-dlya-eksportu-ravlykiv%ef%bf%bc/


Зернову угоду продовжать в обмін на постачання російських добрив через Україну

AgroNews.ua. -17.11.2022

«Зернової угоди» буде продовжена. В обмін на це Захід пропонує рф постачати аміак трубопроводом «Тольятті-Одеса», який прокладено в Україні. Про це повідомляє Financial Times. «Продовження знаходиться на стадії переговорів в ООН, і цей процес включав двосторонні зустрічі в кулуарах G20 на Балі, де генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш провів переговори з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим», — йдеться у повідомленні видання. Згідно з даними, в обмін на продовження угоди росія зможе використовувати трубопровід, яким аміак транспортується територією України до порту під Одесою.

https://agronews.ua/news/zernovu-ugodu-prodovzhat-v-obmin-na-postachannya-rosijskyh-dobryv-cherez-ukrayinu/

 

Українське підприємство почало випускати органічний томатний сік

AgroNews.ua. -16.11.2022

ТОВ «Дунайський аграрій», що на Одещині, почав випускати органічний томатний сік. Про це повідомив керівник підприємства Роман Дяжук на своїй фейсбук-сторінці. Він зазначив, що продукція представлена у двох видах — з сіллю та без солі. «Наш томатний сік — це 100% органічних соковитих томатів (без води і консервантів)», — написав Дяжук. Господарство «Дунайський аграрій» було засноване у 2013 році. Має сертифікат «Органік стандарт». Є одним з провідних виробників органічних яєць в Україні. Основні культури: ріпак, пшениця, горох та ячмінь. На 2000 га органічної землі компанія вирощує: рапс, пшеницю, тверду пшеницю, ячмінь, горох, соняшник, просо, сочевицю, нут, кукурудзу. Підприємство вирощує органічний кавун. Також має органічний персиковий сад та город, на якому вирощуємо батат.

https://agronews.ua/news/ukrayinske-pidpryyemstvo-pochalo-vypuskaty-organichnyj-tomatnyj-sik%ef%bf%bc/

 

Озвучено ТОП-3 найбільш експортованих з України товарів

AgroPolit.com. – 17.11.2022

За 10 місяців 2022 року з України експортували продукції на $36,9 млрд, а імпортували $44,1 млрдЕкспортували з України найбільше до Польщі — на $5,7 млрд, Румунії — на $3 млрд, Туреччини — $2,4 млрд. Країни, з яких найбільше імпортували до України: Китай — $6,6 млрд, Польща — $4,4 млрд та Німеччина — $3,7 млрд. До трійки найбільш експортованих з України товарів увійшли: - продовольчі товари — $18,5 млрд; - метали та вироби з них — $5,4 млрд; - машини, устаткування та транспорт — $3,6 млрд.

https://agropolit.com/news/24627-ozvucheno-top-3-naybilsh-eksportovanih-z-ukrayini-tovariv

 

У Мінагро прокоментували ціни на харчові продукти

AgroPolit.com. – 16.11.2022

Ціни на соціальні харчові продукти в Україні значно нижчі за європейські, завдяки існуючим внутрішнім запасам сировини для їх виробництва. Таку думку висловив в інтерв’ю  realist.online міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський. За його словами, в Україні базові продукти харчування зараз найдешевші.«Звісно, авокадо в Україні дорожче, ніж у Берліні, бо там немає таких проблем із доставкою. Але, якщо ми говоримо про хліб і все, що з цим пов'язано, в тому числі, м'ясо – ці продукти у нас значно дешевші, ніж будь-де. Українська кукурудза зараз коштує близько $ 100, а в Польщі – під $300», – пояснює міністр. На думку Сольського, для українського фермера це погано, адже він не покриває своїх затрат.

https://agropolit.com/news/24625-u-minagro-prokomentuvali-tsini-na-harchovi-produkti


Українські виробники вперше взяли участь у виставці органічних продуктів Скандинавії

AgroPortal.ua.- 21.11.2022

У найбільшій виставці органічних продуктів Скандинавії — Nordic Organic Food Fair 2022, що проходила у шведському місті Мальме, взяли участь шість українських компаній, презентували свою продукцію в межах Національного колективного стенда України.  «Впродовж двох днів виставки учасники стенда провели понад 80 В2В-зустрічей з потенційними партнерами зі Швеції та розповіли про роботу під час війни місцевому виданню Sydsvenskan», — говориться у повідомленні. Зазначається, що українські компанії обрали саме країни Скандинавії через те, що вони є лідерами зі споживання органічних продуктів в Європі: 62% споживачів регіону є прихильниками здорової їжі, тому витрачають більше коштів на екологічно чисті продукти.

https://agroportal.ua/news/novosti-kompanii/ukrajinski-virobniki-vpershe-vzyali-uchast-u-vistavci-organichnih-produktiv-skandinaviji

 

Україна — остання в Європі за рівнем продовольчої безпеки

AgroPortal.ua.- 20.11.2022

Про це йдеться у щорічному звіті про Глобальний індекс продовольчої безпеки (Global Food Security Index, GFSI), розробленому за підтримки міжнародної сільськогосподарської компанії Corteva Agriscience. Пандемія COVID-19, політична нестабільність, інфляція, зростання цін на продукти харчування та екстремальні погодні явища у 2022 р. продемонстрували крихкість глобальної продовольчої системи та вплив цього на глобальну продовольчу безпеку.  «Хоча глобально показники Індексу означають, що за останні кілька років рівень доступності сільськогосподарських ресурсів за шкалою рейтингу покращився, але загалом у сільському господарстві показники залишаються низькими, включаючи відсутність державних витрат на сільськогосподарські дослідження та розробки, іригаційну інфраструктуру та поліпшення родючості ґрунту», — констатують експерти. Стан продовольчої безпеки в Україні погіршився суттєво — країна посідає 71 сходинку Індексу серед 113 країн, хоча минулого року її місце було 58. «Розв’язана росією війна суттєво вплинула на стан продовольчої безпеки в Україні — країна посіла останнє місце в Європейському рейтингу (26 місце з 26) та на глобальній мапі зайняла 65 сходинку серед 113 країн світу», — зазначається у повідомленні. 

https://agroportal.ua/news/ukraina/ukrajina-ostannya-v-yevropi-za-rivnem-prodovolchoji-bezpeki

 

В Україні впроваджують гігієнічні вимоги до виробництва продуктів тваринного походження

AgroReview.-18.11.2022

Мова їде про наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 20 жовтня 2022 року № 813, яким затверджено Гігієнічні вимоги до виробництва та обігу харчових продуктів тваринного походження. Документ імплементує вимоги Регламенту Європейського Парламенту та Ради ЄС (№ 853/2004 від 29 квітня 2004 року) та дає змогу виконати норми ЗУ «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».Завдяки встановленим гігієнічним вимогам буде забезпечено підвищення рівня безпечності харчових продуктів тваринного походження та рівня громадського здоров’я. Крім того, цей наказ створить умови для добросовісного та конкурентного середовища в сфері виробництва та обігу харчових продуктів тваринного походження.

https://agroreview.com/content/v-ukrayini-vprovadzhuyut-gigiyenichni-vymogy-do-vyrobnycztva-produktiv-tvarynnogo-pohodzhennya/

 

В України є потенціал переробляти агропродукцію, яка завоює світові ринки

AgroReview.-18.11.2022

Агробізнес зіткнувся з проблемами блокування продукції на території України через зупинку морського експорту. Це стимулювало пошук нових логістичних шляхів через західні кордони та Дунай. Про це розповів співзасновник та генеральний директор компанії «Астарта» Віктор Іванчик. Він зазначив, що українські напрацювання в екстремальних умовах можуть бути застосовані в подальшому у багатьох країнах світу. «У короткостроковій перспективі ми знайшли рішення для часткового експорту. Але у довгостроковій перспективі ми маємо переробляти цю продукцію в Україні — створювати тут робочі місця, сучасні інноваційні виробництва для глибокої переробки і виробництва кінцевих продуктів харчування, які ми можемо постачати на зовнішні ринки. Для цього мають об’єднати зусилля бізнес, держава, громадські та галузеві організації. Кожен на своєму рівні має рухати цей процес уперед: від невеликих виробництв й індивідуальних підприємців до великих агрохолдингів», — вважає Віктор Іванчик.

https://agroreview.com/content/v-ukrayiny-ye-potenczial-pereroblyaty-agroprodukcziyu-yaka-zavoyuye-svitovi-rynky/

 

“Оболонь” планує почати продавати франшизу мережі магазинів пива та напоїв “О Маркет”

AgroReview.-18.11.2022

Корпорація “Оболонь” (Київ), одна з найбільших пивоварних компаній в Україні, планує розвивати власну мережу рітейлу “О Маркет” шляхом продажу підприємцям франшизи на право торгівлі її продукцією. Наразі “Про Маркет” складається з 22 магазинів у столичному регіоні та Хмельницькій області. Мережа охоплює 10 міст. При цьому щороку “Оболонь” відкриває по три-чотири нові фірмові магазини без залучення сторонніх інвестицій, а з початку російського повномасштабного вторгнення відкрила два нові. В “О Маркет” презентує три десятки брендів і власних торговельних марок, які формують асортимент майже з 500 товарних позицій одразу з чотирьох сегментів ринку напоїв: пива, слабоалкогольних та безалкогольних напоїв (включно з квасом та енергетиками), мінеральної та питної води.

https://agroreview.com/content/obolon-planuye-pochaty-prodavaty-franshyzu-merezhi-magazyniv-pyva-ta-napoyiv-o-market/

 

В Лондоні представлено інвестиційні можливості в Україні

AgroTrend.-18.11.202217 листопада 2022 року в Лондоні відбулося Ukrainian Investment Roadshow 2022, що зібрало керівників провідних компаній Великої Британії, інвестиційних банкірів та представників міжнародних фондів, зацікавлених у інвестиційних можливостях в Україні. Цьогоріч однією з головних тем заходу стала участь світової інвестиційної спільноти у відновленні української економіки. “Україна відкрита для іноземних інвестицій. Ми бачимо інтерес з боку британського бізнесу: наразі близько 10 потенційних стратегічних інвесторів з Великої Британії розглядають проекти з інвестиційного меню Advantage Ukraine в таких галузях як оборонно-промисловий комплекс, суднобудування, IT, енергетика та інфраструктура. Також ми спостерігаємо підвищений інтерес з боку портфельних інвесторів які навіть збираються створювати окремі інвестиційні фонди призначені виключно для інвестицій в Україну,” – зазначив заступник Міністра економіки Олександр Грибан, відкриваючи дискусійну сесію щодо довгострокових можливостей інвестування у відбудову України. “Мінекономіки посилено працює з міжнародними партнерами над забезпеченням дієвих механізмів страхування політичних та воєнних ризиків для залучення інвестицій у проекти відновлення України вже зараз”, – додав він.

https://agrotrend.com.ua/v-londoni-predstavleno-investyczijni-mozhlyvosti-v-ukrayini/

 

Тваринництво втратило п'яту частину поголів'я свиней, корів та птиці через війну

UBR. -17.11.2022

Поголів'я свиней, птиці та великої рогатої худоби (ВРХ) скоротилося на 15-20% через військові дії. Ферми були змушені переорієнтуватися, щоб відновлювати галузь, повідомили у Міністерстві агарної політики та продовольства з посиланням на підсумки конференції "Боротьба за існування українського тваринництва". "Майже 20% поголів'я ВРХ було зосереджено на територіях, які нині тимчасово окуповано або там ведуться військові дії. Ці комплекси не можуть працювати і виробляти продукти в повному обсязі", – розповіла заступник директора Департаменту аграрного розвитку МінАПК Олена Дадус.

https://ubr.ua/uk/market/agricultural-market/zhivotnovodstvo-poteryalo-pyatuyu-chast-pogolovya-svinej-krs-i-ptitsy-iz-za-vojny

 

 

bottom of page