top of page

Дайджест періодичних онлайн видань з 17 по 20 квітня 2020 року

Експорт українського соняшникового шроту досяг рекордного рівня

AgroNews.ua. -20.04.2020

Експорт українського соняшникового шроту за сім місяців 2019/20 МР досяг рекордного рівня –  3307 тис. т (+ 13% в порівнянні з минулим роком). Китай майже у 2 рази наростив його закупівлі. Про це повідомляють аналітики «УкрАгроКонсалт», пише  agronews.ua.

У повідомленні ідеться, що експорт в країни ЄС значно знизився. При цьому експортний потенціал в 2019/20 МР оцінюється на рекордному рівні (+ 10% в порівнянні з 2018/19 МР). Зростання обсягів експорту зафіксовано в напрямку таких ринків: Індія (+ 387%), Італія (+ 59%), Туреччина (+ 28%). Зниження темпів експорту зазначалося в Нідерланди (-79%), Францію (-32%), Великобританію (-83%).

agronews.ua


Україна з початку року експортувала агропродукції на $5,7 мільярда

AgroNews.ua. -19.04.2020

Імпорт агропродукції збільшився на 18% – до 1,7 мільярда доларів. Україна в січні-березні 2020 року збільшила експорт агропродукції до 5,7 мільярда доларів, що на 6% більше у порівнянні з трьома місяцями минулого року. Про це повідомила прес-служба “Українського клубу аграрного бізнесу”, пише agronews.ua.

“Такого результату вдалося досягти шляхом нарощування поставок за такими категоріями: жири й олії на 235,1 мільйона доларів (+19%), готова продукція на 74,8 мільйона доларів (+9%), продукція рослинництва на 49,3 мільйона доларів (+2%)”, – сказано в повідомленні. Зокрема, із зазначених категорій найбільше зріс експорт соняшникової олії на 17%, кукурудзи на 8% і ячменю у 2,3 раза. Водночас, майже у два рази скоротився експорт ріпаку, на 20% – соєвих бобів, на 4% – пшениці. Експорт продукції тваринництва у січні-березні скоротився на 15% і становить 266 мільйонів доларів. “Зменшення відбулося шляхом скорочення поставок з України яєць на 13,1 мільйона доларів (-36%) і м’яса птиці на 10,5 мільйона доларів (-7%). Така ситуація викликана частковою забороною експорту зазначеної продукції в результаті спалаху пташиного грипу на території України”, – сказано в повідомленні. Україна за підсумками 2019 року оновила історичний рекорд аграрного експорту, поставивши на зовнішні ринки продукції сільського господарства на суму 22,4 мільярда доларів – майже на 20% більше, ніж роком раніше. Імпорт агропродукції в Україну минулого року збільшився на 11% – до 6,1 мільярда доларів.

agronews.ua


Експорт продукції в ЄС перевірятиметься не тільки на вміст хлорпірифос

AgroNews.ua. -19.04.2020

При експорті продукції до ЄС перевіряється не тільки хлорпірифос на відповідність вмісту максимально дозволених залишків відповідно до Регламенту ЄС, а й інші активні речовини. Про це розповів радник президента «Української Зернової Асоціація» (УЗА) з кормової та харчової безпеки Вадим Турянчик в коментарі Latifundist.com.

«Тому, я б настійно рекомендував виробникам сільськогосподарської продукції, постачальникам, перед поставкою продукції для переробки або в порти, щоб уникнути можливих ризиків відмов у прийомі продукції за показником «пестициди», ознайомитися з максимально дозволеними залишками відповідно до Регламенту ЄС №396 / 2005 і активними речовинами, зареєстрованими і дозволеними до використання на території ЄС відповідно до Регламенту ЄС №1107 / 2009», – прокоментував Вадим Турянчик. Він зазначив, що новий документ щодо перегляду встановлених максимально дозволених рівнів залишків пестицидів хлорпірифос і хлорпірифос-метилу в зернових і олійних культурах планується прийняти в липні 2020 р. Новий Регламент ЄС планують ввести в дію через 3 місяці з дати прийняття – в жовтні 2020 р.  А це означає, що для сировини і продукції виробленої з нового врожаю олійних і зернових в Україні для експорту в ЄС буде діяти ліміт 0,01 мг / кг (ppm). Вадим Турянчик вказав, що все більше експортерів звертаються до виробників і своїм постачальникам сировини обмежити або взагалі відмовитися від використання препаратів до складу яких входить діючі речовина хлорпірифос і хлорпірифос-метил при вирощуванні і зберіганні продукції.

agronews.ua


Непередбачуваних стрибків цін на продукти не буде, – Петрашко

AgroNews.ua. -18.04.2020

Внутрішній продовольчий ринок України наповнений усіма категоріями товарів, а цінова ситуація – стабільна і контрольована. Про це заявив міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Ігор Петрашко, пише agronews.ua.

«Забезпеченість пшеницею і хлібом — важливе питання, яке турбує українців. Кілька тижнів тому Мінекономіки підписало Меморандум з основними учасниками зернового ринку щодо граничних обсягів експорту пшениці. Станом на найнижчу точку, тобто до того, як почне надходити зерно нового врожаю, у нас буде три мільйони тонн пшениці — вдвічі більше, ніж минулого року, що повністю забезпечить продовольчу безпеку. Тому жодного дефіциту хліба не буде», — запевнив Петрашко. Міністр також зазначив, що кілька тижнів тому спостерігалося зростання цін за певними товарними позиціями, яке вдалося зупинити. Зокрема, причини підвищення цін мають насамперед сезонний характер. Традиційно перед Великоднем спостерігається подорожчання окремих категорій продуктів. Проте непередбачуваних стрибків не було і не буде, запевнив Петрашко. Друга причина — знецінення грошей, падіння їх купівельної спроможності. Третя — спекулятивний елемент, над подоланням якого, запевнив міністр, у відомстві вже працюють.

agronews.ua

 

В Україні не функціонують держреєстри у сфері органічного виробництва

AgroNews.ua. -18.04.2020

Антимонопольний комітет України 10 квітня надав Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства обов’язкові до розгляду рекомендації про створення державних реєстрів у сфері органічного виробництва. Пише  agronews.ua.

Зокрема, АМКУ рекомендує Мінекономіки забезпечити створення та ведення Державного реєстру операторів, що здійснюють виробництво продукції відповідно до вимог законодавства у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції, Державного реєстру органів сертифікації у сфері органічного виробництва та обігу органічної продукції та Державного реєстру органічного насіння і садивного матеріалу. «Законодавством встановлено ряд вимог як до суб’єктів, що виробляють та реалізують органічну продукцію, так і до тих, хто здійснює їх сертифікацію.Проте вказані суб’єкти не в змозі виконати ці вимоги, оскільки насправді реєстри просто не функціонують», — пояснили в АМКУ. Отже, виробники органічних продуктів (без використання синтетичних та мінеральних добрив, штучних харчових добавок, ГМО) не можуть отримати підтвердження тому, що їх продукція відповідає стандартам. Тому Антимонопольний комітет надав Мінекономіки обов’язкові до розгляду рекомендації .

agronews.ua


Продовольчу безпеку країни пропонують забезпечувати шляхом внутрішньої переробки та заміщення імпорту

AГРОПОЛІТ. -18.04.2020

Забезпечити продовольчу безпеку країни не лише в період карантину для запобігання коронавірусу, але і після епідемії шляхом створення внутрішньої переробки та імпортозміщення пропонує народний депутат України Іван Чайківський. Про потенціал країни у переробці він розповів у коментарі для публікації Коронавірус-2020 та харчова безпека: чи буде Україна з продовольством, а бізнес із гривнею.

«Зараз час зайнятися розвитком внутрішньої переробки агропродукції та перепрофілюванням частини виробництв на імпортозаміщення окремих груп товарів. Україна щороку збирає урожай близько 70 млн т зернових, плюс 20-25 млн т олійних культур. А споживаємо зернових всередині країни – 20 млн т та олійних 14,12 млн т, тобто сумарно 34,12 млн т. Тож решту 55-61 млн т щороку продаємо. Ось цю надлишкову сировину потрібно частково продавати, а іншу частину переробляти на додану вартість, що збільшить доходи виробників і зменшить залежність країни від імпорту», – сказав Чайківський. Чайківський нагадав, що в Україні у 2019 році зібрали: сої – 3,5 млн т, соняшника – 14,9 млн т і ріпака – 3,3 млн т, разом – 90-95 млн т., натомість переробили у 2019 році: сої 1,5 млн т, соняшнику – 12,3 млн т, ріпаку – 0,32 млн т.

agropolit.com/news/


Опубліковано Порядок використання коштів для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства на 2020 рік

AГРОПОЛІТ. -17.04.2020

Опубліковано Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства на 2020 рік. 

Про це повідомляє Урядовий портал. «На підтримку галузі садівництва, виноградарства та хмелярства – 400 млн грн. Очікується збільшення нових насаджень інтенсивного типу на площі понад 4 тис. га, збільшення продукції з високою доданою вартістю за рахунок будівництва об’єктів зі зберігання та переробки, нарощування експортного потенціалу, скорочення обсягів імпорту та створення нових робочих місць», – ідеться і поідомленні .

agropolit.com/news/

 

Експорт української соняшникової олії до ОАЕ у І кварталі 2020 року зріс більш ніж на 20%

AgroTimes.-17.04.2020

Протягом січня-березня експорт української соняшникової олії до Об’єднаних Арабських Еміратів зріс на 22,5%, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Про це свідчать дані Державної митної служби. Так, за вказаний період ОАЕ закупили в Україні цієї продукції на $21,6 млн, тоді як за аналогічний період 2019-го – на $17,7 млн. Таким чином частка соняшникової олії в загальному експорті до ОАЕ становить 15%. Загалом експорт з України до ОАЕ за рік зріс на понад 19% – з $140,6 млн у 2019 році до $144 млн у 2020-му, а імпорт скоротився на 9,6% – з $19,7 млн до $17,8 млн.

www.agrotimes.net/


Менший урожай – менший експорт: оновлено прогноз виробництва зерна в Україні

AgroTimes.-17.04.2020

Аналітики ProAgro Group оприлюднили свій квітневий прогноз виробництва зерна в Україні в сезоні 2020/21 МР. Відповідно до їх оцінок, цього року в нашій країні валовий збір зерна та зернобобових становитиме майже 71 млн тонн, що на 5,5 млн тонн менше за торішній показник.

Як розповіла AgroTimes заступниця директора ProAgro Group Марія Колесник, таке суттєве скорочення майбутнього врожаю стало наслідком зменшення посівних площ під пшеницею та ячменем відповідно на 246 та на 260 тис. га через несприятливі погодні умови. Українські аграрії, внаслідок сухої осені, вже скоротили посіви озимої пшениці на 3,4% – до 6,4 млн га. Щодо ячменю, то основний вплив на зменшення обсягів його виробництва слід очікувати з боку ярої культури. Так, за попередніми прогнозами майбутній врожай пшениці в нашій країні становитиме 25,5 млн проти торішніх 28,3 млн тонн, а ячменю – 7,5 млн проти 8,9 млн минулого року. Як наслідок, експортний потенціал української пшениці аналітики ProAgro Group оцінюють у 17 млн тонн проти 20,2 млн тонн у сезоні 2019/20 МР, а ячменю – 7,6 млн проти поточних 8,9 млн тонн зерна.

www.agrotimes.net/


"Киевхлеб" угрожает подорожанием продукции

Дело.-17.04.2020

В компании заявили о существовании всех предпосылок для подорожания хлеба на 10-15%

По состоянию на сегодня есть все экономические предпосылки для подорожания хлеба на 10-15%, однако никто из производителей хлеба цены сейчас не повышал, учитывая ситуацию с коронавирусом и покупательной способностью граждан. Об этом заявил гендиректор компании "Киевхлеб" Владимир Череда в интервью Liga.net. "По состоянию на сегодняшний день есть все экономические предпосылки для подорожания хлеба на 10-15%. Ведь за текущий сезон цены на зерно выросли почти на 30%, мука подорожала на 22-25% в зависимости от сорта (а это 40% от себестоимости хлеба). Однако никто из производителей хлеба цены сейчас не повышал, поскольку все понимают, что покупательная способность во время кризиса падает", — отметил он. Череда констатировал, что скоро уже будет месяц, как многие люди не работают из-за карантина. По его мнению, повышение цен на хлеб ни к чему хорошему не приведет, "потому что мало кто имеет финансовую подушку на более длительный период".

delo.ua/


Україна з початку року експортувала агропродукції на $5,7 мільярда

 УНІАН: Новини України.-17.04.2020

 Імпорт агропродукції збільшився на 18% - до 1,7 мільярда доларів. Україна в січні-березні 2020 року збільшила експорт агропродукції до 5,7 мільярда доларів, що на 6% більше у порівнянні з трьома місяцями минулого року. Про це повідомила прес-служба "Українського клубу аграрного бізнесу". "Такого результату вдалося досягти шляхом нарощування поставок за такими категоріями: жири й олії на 235,1 мільйона доларів (+19%), готова продукція на 74,8 мільйона доларів (+9%), продукція рослинництва на 49,3 мільйона доларів (+2%)", - сказано в повідомленні. Зокрема, із зазначених категорій найбільше зріс експорт соняшникової олії на 17%, кукурудзи на 8% і ячменю у 2,3 раза. Водночас, майже у два рази скоротився експорт ріпаку, на 20% - соєвих бобів, на 4% - пшениці. Експорт продукції тваринництва у січні-березні скоротився на 15% і становить 266 мільйонів доларів. "Зменшення відбулося шляхом скорочення поставок з України яєць на 13,1 мільйона доларів (-36%) і м'яса птиці на 10,5 мільйона доларів (-7%). Така ситуація викликана частковою забороною експорту зазначеної продукції в результаті спалаху пташиного грипу на території України", - сказано в повідомленні. Імпорт агропродукції за вказаний період зріс на 18% й сягнув 1,7 мільярда доларів.

www.unian.ua


bottom of page