top of page

Дайджест періодичних онлайн видань з 18 по 24 березня 2020 року

В Україні 70% ринку хліба знаходиться в тіні

 Agravery.-22.03.2020

За даними Всеукраїнської асоціації пекарів, 70% українського хліба знаходяться в тіні. Це кіоски, випічка хліба в супермаркеті, при цьому український хліб швидко пліснявіє і черствіє.

Про це пише infoindustria.com.ua. «Якість хліба в Україні погіршується. Причиною цього є надмірно подрібнене борошно, в якому ступінь руйнування крохмалю більше встановленої норми. Якщо ступінь руйнування крохмалю більше 20 умовних одиниць, тісто з такого борошна налипає, а випічка буде швидко псуватися», — зазначають фахівці. Проте, кількість зруйнованого крохмалю рідко контролюється в Україні. Зруйновані крохмальні гранули легко поглинають і так же легко віддають воду. Цілі гранули здатні утримувати воду в сотні разів більше власної маси. Борошно з оптимальними показниками руйнування крохмалю — 10−17 умовних одиниць. «Якісна мука на ринку є, але коштує вона дорожче. Пекарі ж всіляко прагнуть заощадити і закуповують найдешевшу муку. Крім того причиною того, що хліб швидко псується, є не дотримання технології — упаковка ще гарячих виробів в пакет. Також в Україні майже забули про виробництво борошна другого сорту — його близько 5%», — пояснює Родіон Рибчинський, глава Громадської організації «Борошномели України». Варто додати, що виробництво і внутрішнє споживання борошна в Україні за останні 10 років скорочується. Середні показники внутрішнього споживання становлять 2,6 млн т. При цьому якість українського зерна дуже гарна — за останні десять років 70% врожаю пшениці відносилося до продовольчого класу.

agravery.com/

 

Кабміну не варто обмежувати агроекспорт — Трофімцева

  Agravery.-19.03.2020

Обмежувати експорт продукції АПК під час карантинних заходів — рішення не дуже розумне.

Коронавірус негативно вплине на зростання ВВП — НБУ Міністру економіки доручено розробити сценарії економічних наслідків через коронавірус Таку думку висловила Ольга Трофімцева, в.о. міністра аграрної політики та продовольства України в 2019 році, на своїй сторінці у Facebook. «Ми і так цього року через політику попереднього Уряду і всі глобальні негаразди будемо не в кращій формі у виробництві і експорті, м'яко кажучи. І створювати зараз додаткову нервовість в секторі через анонс подібних рішень, ставлячи під загрозу надходження валютної виручки в поточній економічній ситуації - not really wisely (не дуже розумно)», — вважає Трофімцева.

agravery.com


Компанія «НІБУЛОН» пропонує виявити коронавірус за допомогою агроприладу

AgroNews.ua. -23.03.2020

Компанія «НІБУЛОН» має намір виявляти коронавірус за допомогою одного зі своїх приладів, якими визначає наявність генетично модифікованих організмів в сільгосппродукції. Про це повідомив на своїй фейсбук сторінці генеральний директор компаній «НІБУЛОН» Олексій Вадатурський.

Проаналізувавши  ситуацію,  поспілкувався з головними лікарями міста та області, вивчив реальний стан медицини, він  визначився  чим реально зможе допомогти. «Усі лікарі в один голос сказали,  що потрібні апарати штучної вентиляції легень. Я  знайшов і уклав контракти на придбання 15 таких апаратів. На цьому  не зупинився і пішов далі. Сьогодні, щоб підтвердити наявність чи відсутність вірусу в організмі людини, потрібно здати аналіз, який відправлять у Київ, а потім ще почекати 7-10 днів на результати, і це в штатній ситуації. У період піку захворювань чекати доведеться і до 15 днів. Про наслідки такої ситуації, думаю, розповідати не потрібно…”,- підкреслив він.В компанії є сучасні прилади, за допомогою яких визначають наявність генетично модифікованих організмів у сільськогосподарській продукції, харчових продуктах і та ін. Мова йде про апарат, який може виявляти коронавірус методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР). “Підключив  своїх інженерів-хіміків вивчити можливість визначати наявність коронавірусу в крові людини. І виявилося, що за допомогою одного з наших апаратів – ампліфікатора CFX96 TouchReal-Time PCR DetectionSystem, 2017 року виробництва (США) – можна виявляти коронавірус методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР). Метод ПЛР є найточнішим для виявлення геномної РНК вірусів, що зараз існують у світі, оскільки аналізує саме специфічний геном SARS-CoV-2, з великою точністю виявлення від 5 цільових послідовностей. Для цього нам потрібно закупити всього лише реагенти для екстракції RNA/DNAVirus і набори для прямого якісного виявлення нової РНК коронавірусу. Що ми негайно і зробили, замовивши їх у кількості 200 проб у Німеччині. Замовив таку кількість , бо не знаю реальну потребу, а фахівці не проявили ентузіазму», – повідомляє Вадатурський. Компанія  «НІБУЛОН» готова купити і більше реагентів, якщо ініціативу сприймуть і підтримають. Виявилося, що такого рівня обладнання ні в міських, ні в обласних медичних закладах немає.  

agronews.ua

 

Катар посилив вимоги до імпорту агропродукції

AgroNews.ua. -23.03.2020

Міністерство охорони здоров’я Катару видало циркуляр «Щодо запобіжних заходів COVID-19». Про це повідомляє Комітет зернових та олійних культур Європейської Бізнес Асоціації.

“Згідно з вимогами циркуляру, усі імпортні вантажі харчових продуктів, що прибувають до Катару після 25 березня 2020 року, повинні супроводжуватись сертифікатами або деклараціями компетентних органів країни походження з заявою про те, що «були вжиті усі необхідні заходи для забезпечення того, що вантаж не є зараженим вірусом COVID-19, це стосується як процедур виробництва, так і робітників»”, – йдеться у повідомленні. Як зауважила Ірина Душник, виконавчий директор Комітету зернових та олійних культур ЄБА, завдяки оперативній комунікації між Мінекономрозвитку, Держпродспоживслужбою, МЗС та Посольством України у Державі Катар, бізнес у найкоротші терміни отримав роз’яснення, відповідно до якого окрім документів від державних органів, прийматимуться також сертифікати від компаній-постачальників та транспортних агентів.

agronews.ua


Молоко підвищує опірність організму до коронавірусу

AgroNews.ua. -21.03.2020

Провідні наукові установи, молочні та фармацевтичні асоціації Китаю, котрий тільки-но починає оговтуватися від епідемії коронавірусу, наполегливо рекомендують збільшити регулярне споживання молочних продуктів для підвищення імунітету під час запобігання та боротьби із COVID-19. Повідомляє портал foodnavigator-asia.

«Молочка» доведено підвищує опірність організму при спалахові нового коронавірусу COVID-19 та допомагає боротися із інфекцією – стверджують провідні спілки фармацевтів, нутриціоністів та виробників і переробників молока Китаю у публікації під назвою «Рекомендації зі споживання молока та молочних продуктів для громадян Китаю», — пише видання. До розробки цих рекомендацій також долучилися урядові організації та комерційні компанії, серед яких Центр із контролю та профілактики захворювань (Chinese Centre for Disease Control and Prevention, CDC), Національний інститут харчування та охорони здоров’я Китаю, Асоціація практикуючих лікарів Китаю та фахівці Mengniu – провідної молочної компанії КНР. «Із отриманого досвіду профілактики, контролю та лікування інфікованих коронавірусом, наукові дослідження підтвердили, що збалансоване харчування, збагачене молочними продуктами підвищує опірність організму до інфікування та забезпечує необхідні поживні речовини для боротьби з хворобою,» — йдеться у офіційному повідомленні розробників рекомендацій, — «Молоко та інші молочні продукти – ідеальне джерело високоякісного протеїну, а також вітаміну В2, вітаміну А, кальцію та інших надважливих для організму людини поживних елементів. Тому підвищення споживання молочних продуктів дійсно може допомогти посилити імунітет для боротьби організму із новітнім коронавірусом». Китайські науковці та фармацевти наполегливо рекомендують своїм громадянам щодня споживати не менше 300г питного молока або еквівалентних цьому обсягу молочних продуктів, зокрема кисломолочних та із додаванням пребіотиків.

agronews.ua


Японці визнали часник з України найсмачнішим

AgroNews.ua. -19.03.2020

Часник української компанії «Агро Патріот» переміг на конкурсі 2019 A.A. Taste Awards Winners в Японії. Про це повідомила керуючий партнер компанії «Агро Патріот» Наталія Сударкіна на своїй сторінці у Фейсбук.

«Ця нагорода означає, що саме вимогливе журі в світі, що складається з мишленівських кухарів, дієтологів і фудекспертів дуже високо оцінили якість нашої продукції» – зазначила вона. А лабораторні дослідження підтвердили безпеку і екологічність української продукції. Ігор Харченко, посол України у Японії привітав компанію із досягненням і побажав виробникам агропродукції і надалі успішно просувати свою продукцію на японський ринок.

agronews.ua


В Україні зростає попит на мед

AgroNews.ua. -19.03.2020

В Україні середнє споживання меду на душу населення складає близько 1 кг на рік. В зв’язку із загостренням ситуації з коронавірусом, в Україні зріс попит на мед. Про це повідомив бджоляр та співвласник ТМ «Знатний Мед» Валерій Курейко. Пише agroreview.

«Як відомо, споживання меду в Україні має сезонний характер — мед переважно сприймають як «ліки», а про зміцнення імунітету згадують зазвичай взимку та на початку весни. В той час як максимальну користь для організму можна отримати за умови регулярного споживання натурального меду», — зазначив Валерій Курейко. Після загострення епідеміологічної ситуації у Європі та введення в Україні низки обмежувальних карантинних заходів, спостерігається зростання попиту на мед та продукти бджільництва, насамперед, пилок та прополіс, а також забрус. Споживачі поспішають придбати мед для себе та близьких, адже з кожним весняним тижнем у бджолярів його стає все менше, а мед нового сезону з’явиться на ринку не раніше червня. «Логічно, що у ситуації, яка склалася, люди звернулися до перевірених віками засобів зміцнення та підтримки імунітету — до них традиційно відносять бджолиний мед. Звичайно, мед не є антивірусним засобом сам по собі. В той же час, у людини з хорошим імунітетом більше шансів не захворіти, а якщо навіть захворіє, то швидше подолати хворобу», — сказав Валерій Курейко.

agronews.ua


В Україні розробляють новий інтегрований стандарт на мед

AgroNews.ua. -18.03.2020

Команда Global G.A.P Україна взяла на себе ініціативу створення інтегрованого локального стандарту на мед, який включатиме не лише вимоги до якості й безпеки меду, але і до виконання робіт, на пасіці. Пише agravery.

«В Україні стандарт якості визначає лише ДСТУ, також є вимоги стосовно безпечності, є стандарти з органічного виробництва, HALAL, але специфічного стандарту з виробництва меду немає ніде в світі», — зазначив експерт. За словами бджолярів вони виявили бажання мати документ, який зміг би їм допомогти знайти спільну мову з великими закупівельниками, торговими мережами, аби працювати за визнаними у всьому світі стандартами. «Виготовлення українського локального документа — перша сходинка у підйомі до стандарту світового рівня. Якщо країна покаже, що у виробників є бажання до сертифікації і діє локальний стандарт, то з великою вірогідністю його приймуть як міжнародний великий стандарт, який можна буде застосовувати в усьому світі», — пояснює Андрій Гармаш. Додамо, що з інтегрованим локальним стандартом на мед пасічникам буде простіше реалізовувати свою продукцію через торговельні мережі, які виступають за те, щоб виробники випускали продукцію відповідно до світових стандартів, і фахівці готові сприяти цьому. «Окрім виходу на торговельні мережі пасічник отримає від локального інтегрованого стандарту на мед зменшення витрат на відкликання неякісної продукції, зменшення витрат на виробництво, мінімізація можливих ризиків від внесення забруднень своїми працівниками», — підкреслює Гармаш.

agronews.ua


Через карантин в Україні можуть скоротити виробництво продуктів харчування

AГРОПОЛІТ. – 23.03.2020

В Україні можуть ввести режим надзвичайної ситуації, який запровадить обмеження для виробників продуктів харчування.

 Про це пише «Телеграф». Разом з тим у виданні відзначили, що під жорсткість заходів можуть потрапити і великі виробники харчування, які можуть зупинити не дивлячись на підвищений попит. Повідомляється, що в даний момент Яготинський завод значно збільшив кількість продукції, що випускається, як і виробник курятини «Наша ряба». В уряді говорять про те, що Україні в даний момент не потрібна велика кількість виробництва продуктів харчування, тому частину можна закрити.

agropolit.com/news/


Коронавірус: українська агропродукція – затребувана на світовому ринку, – Мушак

AГРОПОЛІТ. – 21.03.2020

Аграрна продукція, яку Україна експортує, знизилась у ціна лише на 5-10%. Соя – на 5%, кукурудза – на 10%, а пшениця коштує більше, ніж до початку кризи.

 Про це на своїй сторінці у facebook написав екс-радник Кабміну з економічних питань Олексій Мушак. «Нафта, яку ми імпортуємо, впала в два рази. рахуймо, що руда зараз на комфортному для нас рівні $90 за тонну. А тепла зима дозволила не тратитися на газ. Сумарно економія на енергоносіях по оцінці НБУ може скласти $5-6 млрд. Іншими словами є всі шанси, що торгівельний баланс буде позитивним або експорт більше за імпорт. Це добре для економіки», – зазначив екс-нардеп. Він додав, що через коронавірус зменшаться перерахування від заробітчан. В минулому році вони склали порядку $11 млрд. Що погано для курсу гривні. Але через той же карантин українці скоротять закордонний туризм. В 2019 році він склав $8 млрд, а в цьому буде значно менше. Це вже плюс для курсу гривні. Тому загалом кон’юнктура для нас позитивна, а негативні фактори покриються позитивними, – пише Мушак. Він вважає, що якщо Україна не завалиться у дефолт, а продовжить програму з МВФ і перекредитуєтьсяя, то стрімкого росту долару не буде. Він опуститься з нинішніх 28 грн до менших значень. Я категорично виступаю за такий вибір розвитку подій, бо він в інтересах країни та нас як її громадян. Для цього варто зробити дві  речі: проголосувати ринок землі та банківський закон. Вибір як завжди за українцями, – підсумував Мушак.

agropolit.com/news/


Виділення держпідтримки для українських експортерів прискорять через коронавірус

AgroPortal.ua.-22.03.2020

Пандемія коронавірусної інфекції 2019-nCoV може прискорити прийняття урядом програми з компенсації відсоткової ставки для експортних програм, щоб покращити позиції української продукції на зовнішніх ринках.

Про це повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Качка під час online GR-зустрічі «Як криза вплине на міжнародну торгівлю», організованої асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу» спільно з UCABevent. «Щодо підтримки експорту, в нас існує проблема з доступом до фінансів, яка має подвійний характер — вартість грошей (відсоткова ставка) та можливість взагалі взяти кредит. Наразі всі дії уряду зосереджені на тому, щоб банки видавали гроші. І в цьому питанні ми працюємо за двома напрямами — зменшення вартості грошей і розширення програми 5-7-9 щодо компенсації відсоткової ставки», — зазначає Тарас Качка. За його словами, також можливе запровадження нової програми з компенсації відсоткової ставки для експортних програм, але це буде зроблено лише у випадку перегляду державного бюджету. «Ця програма не буде прийнята миттєво, але такий варіант розглядається. Відповідна програма вже була подана до бюджетної декларації, та закладено 2 млрд грн. З наступного року в будь-якому разі вона з'явиться, але ми працюватимемо над тим, щоб запустити її вже цього року», — уточнює Тарас Качка. За його словами, програма полягає в тому, що відповідно до правил, які створює Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), є можливість компенсувати відсоткову ставку для експорту до рівня облікової ставки, яка існує в країні.

agroportal.ua


Уряд: Заборони на експорт і імпорт продукції не буде

AgroPortal.ua.-20.03.2020

Заборона на експорт зернових, м'яса птиці, соняшникової олії та інших ключових експортних позицій у зв«язку з карантином запроваджуватись не буде за жодних обставин.

Про це повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Качка під час online GR-зустрічі «Як криза вплине на міжнародну торгівлю», організованої асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу» спільно з UCABevent. «По наших експортних товарах заборон не буде. З іншого боку, ми аналізували товари, щодо яких можлива нестача на внутрішньому ринку, то такі товари як хліб, гречка і сало в нас фактично не експортуються. Тому на сьогоднішній день немає сенсу вводити заборону на експорт», — наголосив Тарас Качка. За його словами, питання наявності продукції на внутрішньому ринку буде вирішуватися шляхом діалогу з виробниками та рітейлерами. «Всі основні виробники говорять про те, що вони готові посилювати поставку до місць реалізації продукції, щоб уникнути будь-якої нестачі продуктів харчування», — відмітив Тарас Качка.

agroportal.ua


Думка: Вивільнені від імпорту ніші займуть українські виробники

AgroPortal.ua.-19.03.2020

Глобальна криза, яка склалась зараз у світі, вимагає від агробізнесу коригування стратегій. Зокрема, щодо оптимізації витрат, спеціалізації, диверсифікації виробництва, каналів збуту, логістики, організації переробки, зберігання продукції тощо.

Про це заявили в асоціації «Український клуб аграрного бізнесу». Аналітики вважають, що в нинішніх умовах буде змінюватись структура імпорту продовольчих товарів, а це відкриває можливості для українських виробників. «Імпортозалежність від зовнішніх поставок певної агропродукції частково виправдана, зокрема через зональність вирощування окремих фруктів та промислу риби. Деяким споживачам спочатку буде складно зі зменшенням асортименту деякої продукції на ринку», — пояснили експерти. В УКАБ вважають, що попит на імпортні товари також коригуватиметься залежно від курсової динаміки гривні.«Так, внаслідок девальвації вітчизняної валюти ціни на імпортну агропродукцію найближчим часом ймовірно можуть зрости та втратити конкурентність на українському ринку. Споживач шукатиме прийнятні альтернативи, що надає певні перспективи вітчизняним виробникам насіння, вина, фруктів, овочів тощо», — вважають аналітики. Найбільш залежними від імпорту є ринки екзотичних фруктів (100%) та риби (96%). Крім того, понад 80% посівного матеріалу соняшнику імпортується.

agroportal.ua


Аграрний сектор постраждає від коронавірусу менше за інші сектори економіки, - думка

AgroTimes.-19.03.2020

Аграрний сектор постраждає від коронавірусу менше за інші сектори економіки,а номінальна та реальна ціни на продукцію можуть, як ніколи, розійтися. Про це заявив економіст департаменту технічного співробітництва ФАО Андрій Ярмак на своєму Телеграм-каналі. «У такій ситуації, коли все надзвичайно невизначено, прогнозувати просто дуже важко. Але базові цінності, навіть якщо маємо найгіршу ситуацію з часів Другої Світової  Війни, залишаться незмінними – продукти харчування потрібні щоденно, на відміну від майже всього іншого», – написав Андрій Ярмак. Він також додав, що, на його думку, аграрний сектор зараз, не зважаючи на труднощі, у найкращій ситуації з усіх. Навіть для IT цей час може бути трохи складнішим.

www.agrotimes.net/


В святи с эпидемией коронавируса Казахстан на 15 % увеличил поставки украинского молока

АгроЮг.-21.03.2020

Казахстан увеличил мартовскую заявку у холдинга «Молочный альянс» на 15% в связи с эпидемией коронавируса. Об этом рассказал председатель наблюдательного совета холдинга «Молочный альянс» Сергей Вовченко, — информирует Latifundist.com.

По его словам, в течение недели была неопределенная ситуация с поставками продукции в Казахстан. Правительство этой страны издало распоряжение на определенное время закрыть доступ на территорию Казахстана транспортных средств, которые проходили через Азербайджан. «Наши казахские партнеры на время приостановили работу, потом вышло объяснение, что это не касается грузовых машин с продуктами питания. Поэтому сотрудничество возобновилось в обычном режиме. Казахи также увеличили мартовскую заявку на 15%. Потому что все переживают, не знают, как долго продлится пандемия, и хотят увеличить складские запасы», — рассказал Сергей Вовченко. Он отметил, что цены на готовую продукцию в компании не поднимали и не планируют поднимать. Как уточнил Сергей Вовченко, цены на сырье, как правило, в это время уже падают, но в этом году вряд ли снизятся. Поэтому «Молочный альянс» продолжает работать с теми ценами на сырье, которые есть на рынке.

agro-yug.com.ua


Незабаром в Україні очікується ажіотаж на курятину – експерт

АгроЮг.-19.03.2020

Якщо паніка серед українців на купівлю продуктів харчування скоро не вщухне, то на м’ясо, зокрема курятину, очікує ажіотаж. Таку думку у коментарі УНН висловив економічний експерт Олександр Охріменко.

За його словами, курятина – найбільш популярний і вживаний вид м’яса в Україні. «Бо курятина найдоступніша у ціні, а ще – її легко готувати. Українці економлять гроші, а тим паче – в умовах розповсюдження коронавірусу. Ажіотажу на курятину поки що немає, є ажіотаж на крупи. Але якщо паніка буде зростати – то українці розберуть курятину, а вже потім всі інші види м’яса», – вважає він. Свинина і яловичина дорожчі, ніж курятина, продовжив експерт.«Тому ці види м’яса купують менше. Люди економлять кошти», – додав Охріменко. А ще – в Україні досить популярні курячі субпродукти, говорить експерт. Знову ж таки – через їх доступність у ціні, додав Охріменко. Як відомо, інфекція коронавірусу не передається через їжу. Але краще обирати герметично запаковане м’ясо. І не на стихійних ринках – а в магазині, рекомендує лікар-інфекціоніст і імунолог Олександр Карловський. «Бо з таким м’ясом контактувало менше людей. А ще – треба обов’язково піддати м’ясо термічній обробці. Це не тому що коронавірус – це базові умови безпечного харчування», – додав він.

agro-yug.com.ua


В Україні припинили експорт спирту: причини

Газета по-українські.-20.03.2020

Державне підприємство "Укрспирт" тимчасово призупинило відвантаження спирту на експорт у зв'язку з підвищеним попитом в Україні

"ДП "Укрспирт" тимчасово призупинив відвантаження спирту на експорт. Таке рішення прийнято керівництвом підприємства у зв'язку з підвищеним попитом на медичний спирт в Україні через поширення вірусу Covid-19", - йдеться у повідомленні пресслужби  "Укрспирту". За словами в.о. директора ДП "Укрспирт" Сергія Блескуна, експорт відновлять після того, як повністю буде забезпечено внутрішній ринок України. "Ми прийняли державницьку позицію — у першу чергу, подбати про українців. Спочатку потрібно повністю забезпечити ринок України. Неприпустимою вважаємо ситуацію, коли б до нас звернулися медичні заклади з проханням продати спирт, а в нас його не було. Тож, дбаємо про потреби нашої медичної сфери", - заявив Блескун.

Gazeta.ua


Украина на четверть увеличила экспорт зерновых

Дело.-19.03.2020

Больше всего на внешние рынки наша страна поставила пшеницы

Объем экспорта зерновых культур из Украины с начала 2019/20 МГ по состоянию на 18 марта 2020 года составил более 43,6 млн тонн, что на 8,6 млн тонн (или на 24,6%) выше показателя минувшего года (35 млн тонн). Об этом свидетельствуют данные Государственной фискальной службы. Так, пшеницы с начала сезона экспортировано 17,3 млн тонн, что на 4,4 млн тонн или 34,5% выше прошлогоднего объема. Поставки ячменя на внешние рынки превысили 4,1 млн тонн (+25%). Экспорт ржи составил 5 тысяч тонн против 88,2 тысячи тонн на эту же дату прошлого года. Экспорт кукурузы на внешние рынки за отчетный период составил более 21,7 млн тонн (+18,9%). Вместе с тем, экспорт украинской муки достиг 265,5 тысячи тонн, что на 40% больше, чем годом ранее.

delo.ua/


ИМПОРТ СЛИВОЧНОГО МАСЛА В УКРАИНУ ВЫРОС В 30 РАЗ

Деловая столица.-16.03.2020

В январе-феврале Украина импортировала молока и сливок (не сгущенных) на $1,89 млн в сравнении с аналогичным периодом 2019 года

Об этом со ссылкой на данные Государственной таможенной службы Украины пишет AgroNews, передает "ДС". В частности, импорт сливочного масла в Украину в денежном выражении вырос в 30 раз. В то же время экспорт из Украины молока и сливок (не сгущенных) за этот период в денежном выражении сократился на 20% - до $2,66 млн. Также сообщается, что импорт сыров в Украине январе-феврале 2020 достиг $27,19 млн, что в 2,2 раза больше, чем за аналогичный период прошлого года ($12,34 млн). При этом экспорт сыров из Украины сократился на 15% - до $2,94 млн. По данным таможенной службы, и украинские предприятия в январе-феврале импортировали сливочного масла на $7,97 млн - в 30 раз больше, чем за первые два месяца прошлого года ($260 тыс.). При этом экспорт масла из Украины за два месяца этого года в денежном выражении достиг $9,12 млн, что на 40% меньше, чем в январе-феврале 2019 ($15,16 млн).

www.dsnews.ua


Аграрії України на 13% збільшать виробництво гречки

Kurkul.-19.03.2020

За прогнозом науковців Інституту аграрної економіки, у 2020 р. обсяги виробництва зернових та зернобобових культур в Україні становитимуть 67,4 млн т, що на 7,7 млн т (10,3%) менше рекордного врожаю минулого року.

Такий прогноз озвучив директор ННЦ «Інститут аграрної економіки» академік НААН Юрій Лупенко, презентуючи чергову розробку наукового колективу під керівництвом академіка НААН Віктора Меселя-Веселяка «Прогноз виробництва сільськогосподарської продукції в Україні у 2020 році (лютий 2020 року)». Зі слів науковця, зниження врожаю зернових відбудеться переважно за рахунок зменшення виробництва озимої пшениці — до 24,2 млн т (-12,5%), кукурудзи на зерно — до 32,2 млн т (-10,3%), а також ячменю — до 8,1 млн т (-8,7%). Водночас, зауважив він, зросте виробництво жита — до 355,4 тис. т (+6,7%), ярої пшениці — до 696,8 тис. т (+5,3%), гречки — до 96,4 тис. т (+13,3%) та гороху — до 687,4 тис. т (+20,0%). При цьому, практично на рівні 2019 року збережеться виробництво рису — 54,5 тис. т (-0,2%). По решті зернових культур також прогнозується невеликий спад. «З урахуванням погодних умов та зниження доходності основних сільськогосподарських культур торік, прогнозні показники визначалися за песимістичним сценарієм, тоді як за середнім прогнозом зниження обсягів виробництва зернових складатиме не більше 3%. Прогнозоване зниження обсягів врожаю зернових у 2020 році не є критичним для України, тим більше, що його обсяги поступатимуться лише рівню останніх двох років і спроможні задовольнити не лише потреби внутрішнього ринку, а й експорту», — підсумував Юрій Лупенко.

kurkul.com


Озвучено фактори, які захищають вітчизняний ринок олійних від обвалу

Kurkul.-19.03.2020

Внутрішні ціни на основні олійні культури протягом березня знаходяться у флеті, що йде в розріз зі світовими тенденціями. Повідомляє Zernotorg.ua.

«Але все логічно, девальвація гривні, високі темпи експорту і переробки олійних культур в Україні протягом осені 2019 року і нижчий, в порівнянні з минулим МР, валовий збір сої, захищають вітчизняний ринок від обвалу», — зазначається у повідомленні. Після обвального падіння індексів ділової активності і споживчих настроїв спочатку в Китаї, а тепер вже і в Європі та США, а також цунамі розпродажів усіх ліквідних активів на фінансових ринках, яке спостерігалось 18-20 лютого і 12 березня, можна говорити, що світова економічна і фінансова криза увійшла в активну фазу. Великі рейтингові і інвестиційні компанії, а також незалежні аналітики прогнозують відновлення економічного зростання в ІІІ-IV кварталі поточного року, яке матиме V-подібний характер, як це відбувалось після кризи в 2008-2009 рр.

kurkul.com


Минэкономики выступило против закрытия продовольственных рынков

UBR.-24.03.2020

Также пока нет предпосылок к ограничению экспорта аграрной продукции

Министерство развития экономики, торговли и сельского хозяйства выступает против закрытия открытых продовольственных рынков на период карантина. Об этом заявил замглавы Минэкономики Тарас Высоцкий, сообщает пресс-служба министерства. "Мы выступаем за то, чтобы не ограничивать продовольственные рынки, кроме того, в этот перечень важно добавить реализацию семян, средств защиты растений, саженцев и ветпрепаратов", – рассказал он. Высоцкий также отметил, что предпосылок к ограничению экспорта аграрной продукции пока нет, и добавил, что предприятия сельского хозяйства и пищевой промышленности продолжат работать, так как "имеют особую важность для обеспечения продовольственной безопасности". По его словам, для животноводческих комплексов и перерабатывающих предприятий, работающих круглосуточно, разработаны инструкции в случае выявления больного коронавирусом.

ubr.ua/bottom of page