top of page

Дайджест періодичних онлайн видань з 21 по 29 листопада 2022 року

Французька компанія надасть 200 нових зерновозів для перевезення зерна з України

 Agravery.-27.11.2022

Французька лізингова компанія Ermewa передасть Rail Cargo Logistics (австрійська Rail Cargo Group) 200 новозбудованих вагонів-зерновозів для перевезення збіжжя з України, повідомляє Rail.insider із посиланням на Railfreight. Перша партія з 25 зерновозів була передана наприкінці жовтня, а до кінця 2023 р. надійде ще 175. Нові вагони моделі Tagnpps спеціально розроблені для перевезення сільськогосподарської продукції. Їх максимальний об’єм становить 95 м³, вантажопідйомність – 69,7 тонн. Усі вагони будуть оснащені пристроями GPS і придатні для цифрового автоматичного зчеплення (DAC).

https://agravery.com/uk/posts/show/francuzka-kompania-nadast-200-novih-zernovoziv-dla-perevezenna-zerna-z-ukraini

 

 

Дорога логістика та низькі ціни на зерно несуть загрозу продбезпеці - Сольський 

Agravery.-25.11.2022

Війна росії проти України стала одним з факторів, що провокує світову продовольчу кризу та загрожує глобальній продовольчій безпеці. Втрати українського агросектору через війну також мають вплив на зростання цін на продовольство. Це підкреслив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський під час свого виступу у рамках Міжнародного аграрного і продовольчого форуму Конфедерації агровиробників Італії Coldiretti. Також Міністр зазначив, що український агросектор зазнав тяжких втрат через війну. Ключовою проблемою для фермерів залишається дорога логістика та низькі ціни на зерно, які зараз ледве покривають собівартість.

https://agravery.com/uk/posts/show/doroga-logistika-ta-nizki-cini-na-zerno-nesut-zagrozu-prodbezpeci-solskij


Україна втратила майже весь рибний промисел

  AgroNews.ua. -29.11.2022

З 24 лютого після повномасштабного вторгнення рф на територію України наша країна повністю втратила Азовське море. В результаті бойових дій і мінування території Чорного було втрачено практично весь промисел і в цьому морі. Про це розповів виконувач обов’язків голови Держрибагенства України Ігор Клименко. “За цей період  зберігається лише невеличкий прибережний специфічний лов в деяких областях України — Миколаївська, Одеська області, але у порівнянні з попередніми роками лов на Чорному і Азовському морях повністю призупинені. Лише 1% підприємств здійснює якусь невеличку діяльність на прибережних територіях”, – зазначив Клименко.

https://agronews.ua/news/ukrayina-vtratyla-majzhe-ves-rybnyj-promysel/

 

Блекаути можуть призвести до дефіциту молочки та м’яса

  AgroNews.ua. -25.11.2022

Птахівники знижують виробництво. Постійні відключення електроенергії дестабілізують роботу птахопідприємств, призводять до збільшення собівартості виробництва, втрати продуктивності та порушення технологічних процесів. 

Через перебої зі світлом просіли ціни на закупівлю свинини. Як зазначили в асоціації «Свинарі України», вже місяць переробники стикаються з відмовами від замовленої охолодженої свинини, перенесенням постачань, вимушеним переглядом графіків виробництва та відвантаження готової продукції.

Молокозаводи втратили значні обсяги сировини та продукції. Через знеструмлення у виробників та переробників продуктів харчування порушено основні виробничі процеси, а це прямий шлях до зростання цін та дефіциту товарів. “Через специфіку виробництва молокозаводи опинилися у найважчому становищі і потребують підтримки безперебійного енергопостачання, оскільки молокопереробка є системним та безперервним процесом виробництва”, – заявив виконавчий директор “Союзу молочних підприємств України” Арсен Дідур

Ціни на овочі зростуть на 20%. Сховища необхідно опалювати, а деякі приміщення в них – охолоджувати. Для цього потрібна електрика. Через відключення світла багато хто використовує альтернативні джерела енергії, такі як дизельні генератори.

https://agronews.ua/news/blekauty-mozhut-pryzvesty-do-deficzytu-molochky-ta-myasa%ef%bf%bc/У світі вже не вистачає кукурудзи: на українську зернову можна очікувати підвищений попит

  AgroNews.ua. -25.11.2022

Експорт кукурудзи з України активізувався, тому трейдери підвищили оцінку з 1,6 млн тонн до 2 млн тонн на наступний місяць. Якщо такі темпи будуть зберігатися і надалі, то місячний експорт кукурудзи з України може сягнути максимальної відмітки –  2,5 млн т. Основним чинником, який буде впливати на глобальну ціну кукурудзи, стане зменшена пропозиція зернової на світовому ринку. «Українська кукурудза сьогодні є дуже привабливою для ЄС з точки зору і ціни, і логістики. Пригальмуванння збиральної кампанії буде сприяти зростанню цін на умовах DAP на 5-7 євро за тонну вже за тиждень. Наразі ціни DAP  становлять 230-240 $/т. В Одесі поточні індикативні ціни на кукурудзу знаходяться на рівні 205-207 доларів за тонну. При цьому рентабельність виробництва кукурудзи цьогоріч у більшості аграріїв є від’ємною. За прогнозними розрахунками, в «плюс» можуть виробники, на чиїх полях врожайність кукурудзи перевищує 8,5 т/га», – зазначив аналітик Олексій Тартаковський. 

https://agronews.ua/news/u-sviti-vzhe-ne-vystachaye-kukurudzy-na-ukrayinsku-zernovu-mozhna-ochikuvaty-pidvyshhenyj-popyt-%ef%bf%bc/

 

Озвучено куди Україна експортує 63% продукції

AgroPolit.com. – 28.11.2022

«За 10 місяців 2022 року 63% всього українського експорту було спрямовано до країн ЄС, що на 7,3% більше, ніж у 2021 році. Зростання відбулось шляхом збільшення експорту до країн Центральної та Східної Європи – Польщі та Румунії, Угорщини, Словаччини, Болгарії»,  – йдеться в повідомленні Офіса з розвитку підприємництва та експорту. Експорт до країн Західної Європи суттєво впав, зокрема, до Німеччини на 20%, Нідерландів – на 26%, Італії – на 52%.

https://agropolit.com/news/24676-ozvucheno-kudi-ukrayina-eksportuye-63-produktsiyi

 

Дві українські компанії готують заводи з глибокої переробки зерна

AgroPolit.com. – 25.11.2022

Український агробізнес готує проекти з глибокої переробки зерна. Про це в ексклюзивному інтерв’ю  АgroРolit.com заявила секретар Національної інвестиційної ради при президентові України Галина Янченко. Про це вона розповіла, коментуючи поведінку інвесторів до України. «Сьогодні вже точно можу казати, що вже 2 українські компанії виділяють кошти на розробку концептуальних проектів своїх заводів глибокої переробки зерна. Тому що розуміють, що війна закінчиться. А у них вже будуть проекти з усіма розрахунками (домашня робота), що дозволить і залучити прямі інвестиції  від міжнародних фінансових інститутів (ЄБРР, IFC наприклад), і отримати державну підтримку, і бути першими на ринку (швидко побудувати підприємства та взяти долю як внутрішнього так і зовнішніх ринків)», — розповіла Галина Янченко.

https://agropolit.com/news/24665-dvi-ukrayinski-kompaniyi-gotuyut-zavodi-z-glibokoyi-pererobki-zerna

 

В Україні очікується 67 млн тонн зернових та олійних нового врожаю

AgroPolit.com. – 25.11.2022

Цьогорічний урожай зернових буде нижчий за минулорічний через війну та погіршення погодних. Про це повідомив директор Департаменту аграрного розвитку Міністерства аграрної політики та продовольства України Ігор Віштак. За його словами, очікується понад 51 млн т зернових та 16 млн т олійних. Цього має вистачити для забезпечення продовольчої безпеки нашої держави та збереження її експортного потенціалу.

https://agropolit.com/news/24663-v-ukrayini-ochikuyetsya-67-mln-tonn-zernovih-ta-oliynih-novogo-vrojayu

 

Бюджет 2023 року – програми підтримки агросектору

AgroPolit.com. – 24.11.2022

Президент підписав бюджет на 2023 рік, в рамках якого агросектор отримає обмежене фінансування і відсутність традиційних програм підтримки. Як свідчить аналіз бюджету, АПК може розраховувати на отримання фінансів за трьома напрямками. Перший – програма кредитування від МЕРТу «5-7-9»: ліміт кредиту зріс із 60 млн грн до 90 млн грн. Другий – кошти на стимулювання садівництва і створення теплиць (змінено підхід на співфінансування): агропідприємство, яке розбиває сад на площі до 25 га, може отримати компенсацію ⅔ від держави. Третій – міжнародні гранди: наприклад, від Європейського Союзу для прямої дотації для дрібних фермерів 50 млн євро, а Канада та Японія профінансували обладнання для одноразового зберігання зерна на понад $ 60 млн, ФАО провела тендери й придбала на мішки для зберігання 7 млн т зерн.

https://agropolit.com/news/24659-byudjet-2023-roku--programi-pidtrimki-agrosektoru

 

Експерт розповіла про виклики українських сироварів на World Cheese Awards

AgroPortal.ua.- 26.11.2022

На мiжнародному  конкурсi World Cheese Awards, який цього року проходив у Великій Британії,  Українi  було виділено 50 місць для безкоштовної участі, але зібрати вдалося лише 39 сирів. Про це розповіла директорка спільноти ProCheese в Ardis Group Наталія Кагадій. Вона пояснила, що така ситуація склалася через те, що в сироварів, які хотіли взяти участь у конкурсі, не було в наявності всіх необхідних документів на сири. В компанії відзначають, що оскільки Велика Британія не входить до складу ЄС, то в неї є низка своїх правил щодо ввозу продуктів на її територію. Компанія зверталася до Посольства України у Великій Британії, Держпродспоживслужби для розробки спрощеної процедури доставки. На жаль, нині війна, і процес виявився досить важким. 

https://agroportal.ua/news/ukraina/ekspert-rozpovila-po-vikliki-ukrajinskih-sirovariv-na-world-cheese-awards

  

В Allseeds заявляють про корупцію у роботі зернового коридору

AgroPortal.ua.- 25.11.2022

Голова правління групи Allseeds В’ячеслав Петрище назвав непрозорою роботу зернового коридору та звинуватив у корупції чиновників Міністерства інфраструктури і Адміністрації морських портів України. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook. Він зазначив, що зафрахтований компанією танкер SUGAR під завантаження 37 тис. т олії для Індії чекає заходу в порт з 24 жовтня у той час, як деякі судна очікують у черзі лише кілька днів. В’ячеслав Петрище вважає, що такий дисбаланс пов’язаний з корупційними діями чиновників. «Це яка відкритість? Які рівні для всіх умови? Хтось може це пояснити, крім корупції? Це мільйони доларів на простої для одних і дуже оперативна перепустка для інших! Панове з АМПУ, добродії з Міністерства транспорту та інфраструктури, я вас усіх особисто вважаю мародерами і злочинцями. Сподіваюся, що цей пост побачать у відповідних службах, СБУ, Офісі Президента, Антикорупційному офісі, якщо наших офіційних листів та прохань пропустити судно у вищезгаданих структурах ніхто не бачить», — додав він.

https://agroportal.ua/news/novosti-kompanii/v-allseeds-zayavlyayut-pro-korupciyu-u-roboti-zernovogo-koridoru

 

Експорт українського зерна почав сповільнюватися

GrowHow.in.ua.- 25.11.2022

Згідно з інформацією, з портів України щодня виходять не більше п’яти суден, тоді як у попередні тижні і місяці виходило близько десяти. За словами речниці Чорноморської зернової ініціативи Ісміні Палли, на рух суден вплинула минула невизначеність щодо продовження угоди, погані погодні умови в Стамбулі для інспекцій і ротація нового персоналу та інспекторів у Спільному координаційному центрі (СКЦ).

 https://www.growhow.in.ua/eksport-ukrainskoho-zerna-pochav-spovilniuvatysia/

 

Україна вперше стала найбільшою постачальницею сирів до Євросоюзу

GrowHow.in.ua.- 21.11.2022

За підсумками дев’яти місяців Україна експортувала в ЄС 4,3 тис. т вершкового масла і посідає першу позицію в рейтингу. За даними аналітиків, конкурентами українському маслу на ринку ЄС є турецька та новозеландська продукція. Однак очікується, що за підсумками року Україна збереже лідерські позиції.

https://www.growhow.in.ua/ukraina-vpershe-stala-naybilshoiu-postachalnytseiu-syriv-do-yevrosoiuzu/

 

 

Кілька країн оголосили про виділення мільйонів євро для ініціативи "Зерно з України"

Європейська правда.-26.11.2022

В рамках саміту з продовольчої безпеки у Києві в суботу декілька країн світу оголосили про виділення значних сум для ініціативи Grain from Ukraine ("Зерно з України"), яка покликана забезпечити доставку українського зерна до найбідніших країн. Бельгія оголосила, що зробить внесок у розмірі 10 млн євро. Президент Франції Еммануель Макрон у онлайн-зверненні до саміту повідомив, що Франція виділить 6 млн євро на додачу до 14 млн, виділених раніше Всесвітній продовольчій програмі ООН.  "Ініційована Зеленським програма "Зерно з України" робить великий внесок у забезпечення глобальної продовольчої безпеки", - сказав Макрон. Міністр міжнародного розвитку Канади Гарджіт Саджан від імені прем'єр-міністра Джастіна Трюдо оголосив, що Канада надає Всесвітній продовольчій програмі фінансування у розмірі 30 млн канадських доларів для доставки партій українського зерна в рамках ініціативи. Японія надасть термінову грантову допомогу у розмірі $14 млн для передачі в Сомалі через Всесвітню продовольчу програму ООН української пшениці. Крім того, як вже повідомлялося, Німеччина внесе 15 мільйонів євро до ініціативи "Зерно з України".

https://www.eurointegration.com.ua/news/2022/11/26/7151362/

 

 

bottom of page