top of page

Дайджест періодичних онлайн видань з 26 по 28 травня 2020 року

Стало відомо, хто «Лідер року» в хлібопекарській галузі

AgroNews.ua. -28.05.2020

За результатами Національного бізнес-рейтингу за 2019 рік «Хлібозавод №10» став «Лідером року» в хлібопекарській галузі. Ця престижна нагорода підтверджує високу ефективність роботи підприємства не тільки на регіональному, а й на всеукраїнському рівні.  Про це повідомляє пресслужба Ristone Holdings, пише agronews.ua.

“Ми впевнені, що в 2020-му році Хлібозавод №10 покаже такий же вражаючий результат! Команда «Десяточки» вже продемонструвала свій професіоналізм під час епідемії коронавірусу, організувавши стабільну і безпечну роботу в умовах жорсткого карантину, і зберігши при цьому ціни на свою продукцію. Лідер залишається лідером навіть у таких непростих умовах, і це точно не остання нагорода хлібозаводу”, – наголошують у повідомленні. Також НБР відзначив роботу головного технолога хлібозаводу Алли Ковальської – вона стала «Спеціалістом року». Довідково: НБР – представництво міжнародного Союзу Національних бізнес-рейтингів в Україні. Ця організація вже 15 років об’єктивно оцінює рівень успішності і стабільності підприємств, щорічно відзначаючи кращих представників у своїй галузі.

agronews.ua


Українськими питними медами зацікавилися в інших країнах

AgroNews.ua. -27.05.2020

Українськими питними медами зацікавилися в інших країнах, у тому числі в ЄС. Про це повідомив заступник голови Гільдії медоварів України Володимир Дмитрук під час медового марафону: “Медоваріння: історія, традиції і сучасність”. Про це пише agronews.ua.

За його словами, українськими питними медами вже давно цікавляться у Казахстані. Навіть запрошували медоварів на чолі з патріархом українського бджільніцтва Василем Соломкою у цю країну – саме для допомоги у налагодженні там виробництва питних медів. Також Казахстан зацікавлений і в імпорті української продукції. Цікавляться питними медами українського виробництва і в Білорусі та Польщі, яка є членом ЄС. І готові закупати цю продукцію. Проявив інтерес до питних медів з нашої країни й Ізраїль. Ліцензоване виробництво питних медів з’явилося в Україні у 2017 році завдяки зусиллям дрогобицьких та волинських пасічників. До цього був 10-річний досвід у виготовленні медових напоїв різноманітних видів і численна кількість нагород і медалей як на всеукраїнських так і на міжнародних конкурсах. Підприємство знаходиться у м. Дрогобич Львівської області. Так, на конкурсі в Туреччині у 2018 році, гілку першості зайняла українська медівка «Біла ніч». А у 2019 року в місті Монреаль (Канада) на Апімондії (46-й Міжнародний Конгрес з бджільництва) відбувся конкурс медових напоїв. З-поміж 160 країн світу медівка «Медова ягода» та медак «Сила духу» взяли срібло та бронзу. Це чудовий результат, адже жодна країна-учасник не може похвалитись таким результатом в медоварінні. Медові напої навіть у давнину становили окрему елітну групу п’янкого питва, споживання якого не шкодило а, навпаки, сприяло оздоровленню людей. Україна, як один із найбільших виробників меду в світі, завжди славилася своїми чудовими медовими хмільними напоями.

agronews.ua


Баграта Ахіджанова звільнили з посади відповідального за аграрні дотації

AgroNews.ua. -27.05.2020

Звільнили з посади директора Господарсько-фінансового департаменту МЕРТ Баграта Ахіджанова, який відповідає за всю держпідтримку вітчизняного АПК. Цю інформацію підтвердив сам Ахіджанов. Про це повідомляє AgroPolit.com, пише agronews.ua.

Як повідомив Баграт Ахіджанов, з 28 травня він звільняється з посади. Посадовець не коментує чи пов’язане його звільнення з МЕРТу з реформою міністерства та відновленням Мінагрополітики. “Мене звільнили з посади директора Господарсько-фінансового департаменту. Без переведення. Наказ підписав державний секретар Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Олександр Черних. Довели до відома, що з 28 травня він вступає в силу”, — прокоментував ситуацію Ахіджанов.

agronews.uaМЕРТ представив законопроект про регулювання торгівлі продуктами

AgroNews.ua. -26.05.2020

Сьогодні на онлайн зустрічі з представниками рітейлу та аграрних асоціацій було обговорено концепт законопроекту про основи регулювання торговельної діяльності харчовими продуктами. Про це написав у Фейсбук заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький, повідомляє agronews.ua.

“Зараз ми перебуваємо на першому етапі обговорення документу. Є бачення, що має бути враховано у законопроекті. Одне з ключових питань концепту – терміни розрахунків торговельними мережами з постачальниками харчової продукції та перехідний період для імплементації нововведень”, – повідомив він. Сторони обмінялися думками та пропозиціями та продовжать напрацьовувати рішення у рамках робочої групи, до якої будуть залучені АМКУ, профільні комітети ВРУ, а також виробники, дистриб’ютори та продавці. Щоб знайти консенсус усім стейкхолдерам, передбачено обговорення проблематики на слуханнях в Аграрному комітеті та ВРУ.

agronews.uaАграрний комітет звернеться до уряду з вимогою створити Мінагрополітики, – Чайківський

AГРОПОЛІТ. -27.05.2020

Аграрний комітет Верховної Ради та аграрні асоціації звернуться до прем'єр-міністра щодо відновлення роботи МінАПК.

 Про це заявив Іван Чайківський, секретар Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, член депутатської групи «За майбутнє», під час онлайн-дискусії «Де гроші для аграріїв».«Ми всі розуміємо, що аграрний сектор — це 18% ВВП, а також близько 40% валютної виручки, яка надходить у країну. Об'єднання Міністерства аграрної політики і Міністерства економіки призвело до того, що Мінекономіки наразі не справляється із поставленими завданнями Наразі в аграріїв є багато питань, які стає все складніше і складніше вирішувати», — сказав Чайківський.За його словами, це посприяє розвитку агарного сектору, від чого виграє і уряд, і галузь. Іван Чайківський також додав, що члени Аграрного комітету, ще на початку грудня обговорювали питання програмного, комплексного рішення підтримки аграрної галузі мінімум на 3−5 років вперед, для того щоб дати впевненість аграріям. Є думка всіх членів Аграрного комітету, що необхідно розробити таку програму, адже більшість напрямів підтримки затверджуються на рік і потім можуть змінитися. Україна сьогодні як сировинний придаток світу, нам потрібна політика уряду, щоб ми перейшли від сировинної країни до країни з доданою вартістю. Ми будемо найближчі місяці працювати над цим, щоб ми могли запропонувати аграріям нормальні програми розвитку, — підкреслив урядовець.

agropolit.com/news/


Через коронавірус вимоги НАССP стали суворішими

AГРОПОЛІТ. -27.05.2020

У зв'язку з пандемією коронавірусу вимоги системи НАССP стали більш жорсткими: щодня до підприємств харчової промисловості з’являються нові вимоги з боку Держпродспоживслужби, МОЗ України,  у закладах громадського харчування передбачено термометрію працівників, установку дезінфікуючих засобів. 

Про це розказав Владислав Веремеєнко, голова Асоціації з інтеграції НАССP, в ефірі Agro FM.«У кого система НАССP була впроваджена, її потрібно верифікувати у відповідності з новим ризиком. Адже система передбачає аналіз ризиків та небезпечних факторів, яким і є новий вірус», — пояснив спеціаліст.Зокрема, в закладах громадського харчування в першу чергу потрібно проводити термометрію персоналу. Раніше передбачалася реєстрація в журналі здоров’я. Тепер ці параметри розширились: відтепер перед початком роботи кожному працівникові потрібно поміряти температуру тіла. Якщо це не безконтактний термометр, а електронний, повинна бути продумана процедура його дезінфекції. За температури більш ніж 37,2 градуса Цельсія, людина не може бути допущена до роботи, вона повинна бути на самоізоляції. У зоні обслуговування клієнтів повинні розміщуватися станції з дезінфікуючими засобами. Раніше вони взагалі не вимагалися в обов’язковому порядку. Не допускається використання меню в паперовому вигляді. Воно повинно бути організоване у безконтактному вигляді або розміщене під склом. Контроль за виконанням протиепідемічних заходів покладено на Держпродспоживслужбу. Проте чи вистачить перевіряючих — питання. Це виклик для всіх. Зараз працівники Держпродспоживслужби передусім зосереджені на контролі продовольчих ринків, проте якщо будуть скарги, то зможуть перевірити й ресторани, — прокоментував він.

agropolit.com/news/


Прогноз: Украина произведет на 15% меньше сахара

AgroPortal.ua.-27.05.2020

Производство сахара в 2020/21 МГ прогнозируется на уровне 1,2-1,3 млн т, что на 15% меньше, чем годом ранее. Число перерабатывающих предприятий останется неизменным — 33 сахарных завода.

Такой прогноз сделал аналитический отдел НАСУ «Укрцукор».«Учитывая сокращение посевных площадей и погодные условия, которые могут существенно повлиять на урожайность, поскольку уже сейчас известно, что пылевые бури повредили часть посевов в Тернопольской, Харьковской и Кировоградской областях, а центральные регионы страдают от воздействия вредителей, производство сахара в 2020/2021 МГ прогнозируется на уровне 1,2-1,3 млн т. Это более чем на 15% меньше, чем в предыдущем году, однако это в полном объеме может покрыть потребность внутреннего рынка», — объясняет аналитик НАСУ «Укрцукор» Назар Михайловин. В профильной ассоциации отметили, что влияние аномальных погодных условий на состояние посевов отмечают и аграрии Житомирщины. Через пыльные бури Новомиргородский сахарный завод вынужден был пересеять почти половину посевных площадей, утверждает руководитель сырьевого подразделения предприятия Виктор Николюк.«В текущем году мы посеяли 5400 га сахарной свеклы. Посевную начали 29 марта и за 7 дней успешно ее завершили. Свекла удачно взошла, посевы были в прекрасном состоянии, а уже в начале мая пыльные бури выдули 3300 га. Всю площадь пересеяли снова сахарной свеклой, но две недели назад бури снова уничтожили 700 га посевов. Поскольку завод будет работать в этом сезоне, объемы сырья уменьшать не будем, но принимая во внимание все факторы, которые серьезно влияют на урожайность: отсутствие влаги, засушливая зима и весна, пыльные бури и большое количество вредителей, надеемся в этом году выйти на среднюю урожайность 40-45 т/га», — рассказал Николюк. Западные регионы Украины, которые являются одними из лидеров по выращиванию сахарной свеклы и производству сахара также подверглись воздействию пылевых бурь и апрельских заморозков.

agroportal.ua


Чому українці змушені купувати дорогі ягоди та фрукти

Газета по-українські.-26.05.2020

Цьогоріч через поганий врожай прогнозують дорогі черешні.

Цьогоріч в Україні сезон свіжих фруктів та ягід розпочався високими цінами. На базарах фіксують рекордну вартість суниці, яблук. Прогнозують дефіцит черешні. "Суниця садова дійсно коштує дорожче за минулі роки. Кілька хвиль приморозків знищили частину ранньої ягоди. Крім того, зараз холодно і додалися проблеми з хворобами рослин. За таких умов ягода не дозріває у відкритому ґрунті. Тому сезон затягується більше, ніж на тиждень", - розповів Gazeta.ua Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту продовольчої та сільськогосподарської організації ООН. За його словами, цьогоріч уже втратили врожай черешні."У Запорізькій області через весняні заморозки повністю загинули суцвіття насаджень ранніх сортів черешні. Звичайно, що ціна черешні буде високою", - пояснює Ярмак. Додає, що через приморозки та град торік різко знизився врожай яблук. Тому ціни були високими протягом усього сезону."Крім того, у травні сезон яблука майже завершився. У сховищах не залишилося запасів, а споживачі переважно переключають увагу на ранні ягоди, фрукти та овочі. Але цього року і сезон ягід відтерміновується. Це додатково стимулює попит на яблуко, бо ягід мало і вони дорогі", - каже експерт.

Gazeta.ua


КАБМИН НАПРАВИЛ БОЛЕЕ 500 МЛН ГРН НА ПОГАШЕНИЕ ЗАДОЛЖЕННОСТИ ПЕРЕД АГРАРИЯМИ, - ПЕТРАШКО

Деловая столица.-26.05.2020

Правительство начало финансирование бюджетной программы "Финансовая поддержка сельхозтоваропроизводителей" в 2020 году по направлению "Частичная компенсация стоимости сельскохозяйственной техники и оборудования отечественного производства"

Как сообщили в Кабмине, Минэкономики приказами от 22.05.2020 № 936 и № 937 утвердило распределение средств в размере 555 млн грн между уполномоченными банками для перечисления их на текущие счета сельскохозяйственных товаропроизводителей, которые приобрели технику и оборудование в октябре и ноябре 2019 года, информирует "ДС". "Всего сумма задолженности по этой программе составляла 564 млн грн, последние 9 млн грн будут утвержден к уплате в ближайшее время", - отметили в Кабмине. Средства получат 4102 агрария, которые за указанный период приобрели 14 756 единиц техники и оборудования на общую сумму 2,7 млрд грн. "Для правительства является крайне важным продолжение финансирования программы по технике, ведь за годы своей реализации она демонстрирует положительные экономические эффекты. Так, число производителей сельхозтехники с должным уровнем локализации возросло в 4,5 раза, что способствовало расширению количества рабочих мест минимум на 5 тысяч", - прокомментировал Министр развития экономики, торговли и сельского хозяйства Игорь Петрашко.

www.dsnews.ua


Украина активизировала торговлю вином: какие страны покупают

Сегодня.-27 .05.2020

Экспорт вырос более чем на 80% по сравнению с прошлым годом

Несмотря на увеличение импорта вин в Украину, наша страна заметно нарастила и экспорт этого товара. Так, за первый квартал 2020 года Украина продала за границу виноградного вина на 3,9 млн долларов. Это на 84% больше, чем было в первом квартале 2019 года (2,1 млн долларов), свидетельствуют данные Госстата. Главными покупателями украинских вин остаются страны СНГ, которые приобрели за первые месяцы 2020 года товара на 225 тыс. долларов. Больше всего закупил Казахстан – на 154 тыс. долларов. Также украинские вина покупают Беларусь и Молдова – на 57,6 тыс. долларов и 13,4 тыс. долларов соответственно. Страны Европейского Союза в первом квартале-2020 купили украинских вин на 201 тыс. долларов. Больше всего за украинское вино заплатили Германия (90 тыс. долларов), Латвия (45 тыс. долларов) и Франция (20 тыс. долларов). Страны Азии в целом приобрели товара на 132 тыс. долларов.

www.segodnya.ua/


Квота заканчивается: стало известно, сколько зерновых отправили за границу

Сегодня.-26.05.2020

Квоту на вывоз пшеницы почти исчерпали

Украина почти исчерпала квоту на вывоз пшеницы на текущий сезон. Об этом сообщили на информационно-аналитическом портале АПК Украины. С начала 2019/2020 маркетингового года ( МГ, июль-июнь) по состоянию на 25 мая экспорт зерновых культур из Украины достиг 53,506 млн тонн, что на 7,785 млн тонн превышает результат аналогичного периода прошлого сезона, который составил 45,72 млн тонн. Объемы экспорта украинской пшеницы за границу почти достигли запланированного министерством и трейдерами объема (20,2 млн тонн). Украинские компании уже продали 20,015 млн тонн, что на 5,198 млн тонн превышает аналогичный показатель сезона-2018/2019. Экспорт иных культур из Украины по состоянию на 25 мая составил: ячмень – 4,799 млн тонн (+1,301 млн тонн); кукуруза – 28,006 млн тонн (+1,345 млн тонн); рожь – 8,2 тыс. тонн ( – 80 тыс. тонн). Ранее сайт "Сегодня" писал о том, что прогноз по урожаю зерновых в Украине в этом году составляет 65-68 млн тонн. Это на 10% ниже показателя прошлого года. Ситуация с посевами на данном этапе стабильная и нормальная, потому продовольственной безопасности страны ничего не угрожает.

www.segodnya.ua/


Обсяг інвестицій в аграрний сектор скоротився на 35% - один з найбільших спадів за п'ять років

УНІАН: Новини України.- 28.95.2020

Найбільше зниження обсягів інвестицій зафіксовано у сфері лісового господарства та лісозаготівлі.У січні-березні 2020 року обсяг вкладень у сільському господарстві, мисливстві та надання пов'язаних з ними послуг зменшився порівняно з показником аналогічного періоду минулого року на 35% - до 7 млрд грн. Про це повідомляється в релізі Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки». «Скорочення інвестицій в аграрний сектор економіки на 35,3%, яке відбулося за три місяці 2020 року, - це один з найбільших спадів капіталовкладень за останні 5 років після початку військових дій на сході України і тимчасової втрати територій АР Крим, частини Донецької і Луганської областей», - наводяться в релізі слова завідувача відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення Олександра Захарчука. Найбільше зниження обсягів інвестицій в агропромисловій сфері, за даними релізу, зафіксовано у сфері лісового господарства та лісозаготівлі. У порівнянні з першим кварталом 2019 року капіталовкладення зменшилися на 67,1% - до 33,5 млн грн. «Таку динаміку можна було б пов'язати з карантинними обмеженнями, які запровадив уряд через пандемію коронавірусу. Однак спад інвестиційного забезпечення стався ще раніше - у 2019 році. Він є наслідком непослідовної та недосконалої інвестиційної політики держави в аграрній сфері, у якій переважають засади залишкового виділення бюджетних коштів на інвестиційні заходи в сільському господарстві», - зазначив Захарчук. Він вважає, що для поліпшення інвестиційного забезпечення сільського господарства державі слід сконцентрувати зусилля на реалізації заходів щодо підвищення ефективності діяльності агропідприємств та створення дієвого механізму державної підтримки інноваційно-інвестиційної діяльності сільськогосподарських товаровиробників.

www.unian.ua


Небезопасная польская курятина продолжает "мигрировать" регионами

УНН.-28.05.2020

В Украину завезли польскую курятину с сальмонеллой. Об этом сообщает ГУ Госпродпоребслужбы в Тернопольской области, передает УНН.

Сальмонеллу обнаружили в замороженной курятине польского производителя "Cedrob SA, PL 14023901 WE Ujazdоwek, Ciechanоw". Зараженное мясо экспортировали из Польши в отдельные государства - члены ЕС. Также - в Украину. Об этом факте украинских контроллеров проинформировала система RASFF. Впервые небезопасную курятину было обнаружено в начале мая, впрочем, до сих пор она "мигрирует" регионами. Справка: Система RASFF была создана в 1979 году. Через RASFF можно обмениваться информацией и оперативно противодействовать рискам по безопасности пищевых продуктов и кормов.

www.unn.com.ua/


bottom of page