top of page

Дайджест періодичних онлайн видань з 28 по 30 липня 2020 року

COVID-19 може зробити Україну «світовою житницею», – міністр

AgroNews.ua. -30.07.2020

Коронавірус дав Україні унікальний шанс стати “світовою житницею 2.0”, яка здатна гарантувати продовольчу безпеку собі і партнерам. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. Про це повідомляє agroreview, пише agronews.ua.

“Коронавірус дав Україні унікальний шанс стати “Світовою Житницею 2.0”, яка здатна гарантувати продовольчу безпеку собі і партнерам і здобути цим авторитет та вплив на світовій арені. Це не про “аграрну наддержаву”. Набагато доречніше формулювання “гарант світової продовольчої безпеки”. Яким Україна вже, по суті, є. В новій архітектурі світу питання продовольчої безпеки має всі шанси стати актуальнішим за питання цін на енергоносії”, – сказав Кулеба. Він зазначив, що від початку пандемії наші дипломати бачать, як зростає зацікавленість в імпорті з України наших традиційних продуктів. Географія запитів — від Чилі до Індії. “По суті, для утвердження в новій ролі потрібне нове позиціонування та вправна економічна дипломатія. Правильна політична та ідеологічна парасолька над уже фактичним лідерством в експорті продовольства. Аби український народ, який у минулому сторіччі намагалися вбити голодом, у цьому сторіччі став гарантом світової продовольчої безпеки”, – додав міністр.

agronews.ua


Kernel першим в історії України експортував 8 млн тонн зернових культур

AgroNews.ua. -29.07.2020

Кернел експортував 8 млн тонн зернових культур за підсумками 2019/2020 маркетингового року. Це новий історичний максимум для компанії та України — жоден аграрний експортер не досягав цього рівня. Значне нарощування експорту стало можливим завдяки низці факторів. Зокрема за рахунок збільшення власних портових потужностей. Про це повідомила пресслужба компанії Kernel, пише agronews.ua.

«Кернел став оператором з найбільшими обсягами перевалки зерна в портах України в 2019/2020 маркетинговому році, — коментує Євген Осипов, СЕО Кернел. — Протягом останніх двох років компанія наростила експорт удвічі, зміцнивши лідерство на ринку. Частка Кернел в загальному експорті зернових з України зросла з 11,6% до 13,3%». Як зазначив Олександр Головін, генеральний директор компанії «Кернел-Трейд», директор із закупівель зернових та олійних культур, окрім рекордного врожаю зернових другий рік поспіль, на показники вплинула ефективна й злагоджена робота команд Кернел у напрямку закупівель, трейдингу, логістики. «Рекорд був би неможливим без плідної співпраці із сільгоспвиробниками. Дивізіон Агробізнес Кернел забезпечив 2,8 млн тонн зернових. Ще 5,2 млн тонн продукції ми закупили в агровиробників, у тому числі завдяки форвардним закупівлям, договорам фінансування та партнерському проєкту Open Agribusiness. Порівняно з минулим роком цифра зросла на 63%. Плани на цей рік ще амбіційніші — близько 7,4 млн тонн», — зазначив Олександр Головін. У 2019/2020 МР змінилися не тільки обсяги, але й географія експорту. Насамперед за рахунок хорошого врожаю в країнах Євросоюзу. Натомість Китай різко збільшив обсяги закупівель, придбавши у компанії Кернел понад 1,5 млн тонн кукурудзи, що у 6 разів більше, ніж у попередньому сезоні. Відтак КНР стала найбільшим імпортером для Кернел, обійшовши Нідерланди та Іспанію, які були основними країнами призначення протягом попередніх років. Найбільше пшениці було експортовано до країн Східної Азії: суттєво збільшилися обсяги поставок в Індонезію і Тайланд. Водночас Кернел довелося подолати чимало викликів. Сезон стартував з відносно високими світовими цінами через несприятливі погодні умови на Середньому Заході США. Однак ціни пішли вниз, коли Бразилія зібрала рекордний другий урожай. На початку січня була підписана перша фаза угоди США з Китаєм, яка мала покласти край торговельній війні, однак ринок на неї практично не відреагував.

agronews.ua


В уряді розповіли, чи є кандидатури на посаду міністра агрополітики

AgroNews.ua. -29.07.2020

Прем’єр-міністр України – Денис Шмигаль заявив, що кандидатури на посаду міністра агрополітики поки немає. Про це він сказав під час робочої поїздки до Полтавської області. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна, пише agronews.ua.

«Кандидатур немає, міністерство з’явиться», – підкреслив Шмигаль, відповідаючи на питання журналістів. За його словами, питання термінів створення Мінагрополітики прив’язане до наявності кандидатури, а також до сесійної роботи Верховної Ради. «Доки канікули у Верховній Раді не завершаться, до вересня місяця, очевидно, що не розділятимемо міністерства», – додав прем’єр.

agronews.ua


В Україні на 70% обвалився експорт цукру

AgroNews.ua. -29.07.2020

У І півріччі 2020 року з України експортовано цукру на $23,21 млн, що на 68% менше, ніж за аналогічний період 2019 року — $73,51 млн, свідчать дані Державної служби статистики. Про це повідомляє agravery, пише agronews.ua.

Найбільше цукру з України було експортовано у березні 2020 року — на $7,6 млн. Найменші поставки українського цукру були здійснені в червні — на $1,16 млн. Загалом у січні-червні 2020 року Україна скоротила обсяги поставок цукру в усі регіони, зокрема: ЄС — 32,7% ($7,35 млн; на 43% менше); Африка — 14% ($3,28 млн; на 16,5% менше); Азія — 48% (виручка — $11,18 млн; на 7% менше, ніж у І півріччі 2019 року). Крім цього, Україна наростила поставки цукру у І півріччі 2020 року на 46,6% з $0,52 млн у січні-червні 2019 року до $0,85 млн.

agronews.ua


У Мінекономіки розпочне роботу міжвідомча робоча група з розвитку виноградарства та виноробства

AgroNews.ua. -28.07.2020

У серпні поточного року стартує робота міжвідомчої робочої групи з питань розвитку галузі виноградарства та виноробства. Таке рішення було прийнято на основі аналізу стану галузі, проблематики та напрацьованих  ініціатив. Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки, пише agronews.ua.

До складу робочої групи увійдуть представники Мінекономіки, Мінфіну, Держпродспоживслужби, НААН України, профільних асоціацій та виробники. Учасники будуть працювати над розробкою програми Кабінету Міністрів України щодо розвитку галузі виноградарства та виноробства в Україні. Також будуть напрацьовувати консолідовані рішення щодо удосконалення законодавчого поля в цій галузі, підвищення контролю якості виноробної продукції, питань акцизних податків, розширення географії виноробних зон, створення рівних умов конкуренції між виробниками, зокрема, посилення ринкових можливостей для малих виробників, нарощування виробництва та експорту вітчизняної продукції виноробства тощо.

agronews.ua

 

На переробку в аграрному секторі цьогоріч виділили мільярд, — Шмигаль

AГРОПОЛІТ. -29.07.2020

Основою аграрного сектору в Україні має бути переробка.

Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час відвідування на Полтавщині приватного сільськогосподарського підприємства агрофірми «Урожай». Прем’єр-міністр відзначив орієнтованість підприємства на вирощування української селекції та заявив, що вона має гарні перспективи.«Продукція українських виробників дуже якісна, і цей напрямок варто розвивати», — зазначив Шмигаль. Основою майбутнього аграрного сектору в Україні, за його словами, має бути переробка. Цього року на державну підтримку переробки сільськогосподарської продукції передбачено 1 млрд грн. На цьому має бути великий акцент, бо це конвертація в додану вартість, що є збільшенням прибутку для аграрія та для держави. У наступних роках сподіваюсь на збільшення відповідного фінансування», — підкреслив прем'єр. Шмигаль також наголосив, що уряд працюватиме над програмами з підтримки малих та середніх українських сільгоспвиробників.

agropolit.com/news/

 

До приватизації в Україні готують 78 спиртзаводів за «цікавими цінами», — Фонд держмайна

AГРОПОЛІТ. -28.07.2020

Наразі в Україні готується великий перелік об'єктів, які повинні бути продані з аукціонів до кінця поточного року. Перші аукціони пройдуть на початку осені. 

Про це повідомив заступник голови Фонду держмайна Тарас Єлейко, передає Страна.юа. «Зараз ми готуємо до приватизації спиртзаводи — сумарно їх 78 у всій країні. На початку осені пройдуть перші аукціони з спиртозаводами. Стартові ціни будуть сформовані на рівні балансових вартостей. Але з точки зору ринку це будуть цікаві ціни. Рівний доступ мають як українські, так і зарубіжні інвестори. Ми сподіваємося, що приватизація спиртозаводів збільшить експортний потенціал України, тому що потужностей з виробництва спирту є більше, ніж Україна може спожити», — заявив Єлейко. Також в рамках малої приватизації планують протягом цього року знайти покупців для кількох КХП (комбінатів хлібопродуктів). За його словами, під час карантину різко виріс попит українського малого бізнесу на приватизовані об'єкти. Ми розуміли, що в пік карантину проводити приватизацію підприємств і шукати інвесторів недоцільно. Тому що покупка підприємств — це не емоційна покупка. Потрібно провести аналіз, приїхати, найняти команду юристів, аудиторів, технологів, і т.д. А коли не ходить транспорт — як це зробити? Тому на час жорстких карантинних обмежень ми призупинили приватизацію підприємств. Але зате ми прийняли рішення про максимальну приватизації окремого майна», — розповідає Єлейко.За його словами, державні будівлі рівномірно розташовані по всій території країни, і в містах-мільйонниках, і в селах. І на ці об'єкти під час карантину різко виріс попит з боку представників малого і середнього українського бізнесу.

agropolit.com/news/


Україна збільшила експорт равликів майже на 60%

AgroPortal.ua.-28.07.2020

Україна у січні-червні 2020 року відправила на експорт 739 т молюсків — на 57% більше, ніж за аналогічний період 2019 р.

Про це свідчать дані Державної митної служби, пише AgroTimes. У грошовому еквіваленті експорт молюсків за І півріччя сягнув $1,7 млн — на 30% більше, ніж за такий самий період 2019 року. Головними покупцями українських молюсків за звітній період були Литва (50%), Туреччина (38,8%) й Іспанія (5,8%).

agroportal.ua

 

Українське борошно вперше відправили в Ізраїль

AgroReview.- 29.07.2020

Борошно українського виробника вперше відправили в контейнерах в Ізраїль

Борошно під брендом «Хлібний майстер» вперше відправили до Ізраїлю з допомогою контейнерів. Про це повідомили на сторінці компанії «Зернова база України» у Facebook. У прес-службі компанії відзначили, що це є частиною планів з розширення меж збуту продукції.

agroreview.com/

 

Україна вводить нові форми сертифікатів на імпорт продукції тваринництва

УНІАН: Новини України.-30.07.2020

Кожна окрема форма міжнародного сертифіката призначена для окремої товарної групи.З серпня 2020 року в Україні почнуть діяти 72 форми міжнародних сертифікатів, призначених для супроводу продуктів тваринного походження при їх ввезенні (пересиланні) на митну територію України. Про це йдеться в повідомленні Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. Кожна окрема форма міжнародного сертифіката призначена для окремої товарної групи. Зокрема, затвердженими формами міжнародних сертифікатів охоплені такі товарні групи, як: - свіже м'ясо різних видів — 16 форм; - корми для тварин і кормові матеріали для кормів, у т. ч. сіно та солома — 11 форм; - молоко і молочні продукти — 5 форм; - яйця та продукти з них — 2 форм; - риба, мед, продукти бджільництва, равлики, желатин, колаген, пух і пір'я, жири та продукти переробки жиру і інші продукти тваринного походження — 38 форм.«Це довгоочікуване рішення для бізнесу, який займається імпортом в Україну відповідних продуктів. Воно знімає ряд проблемних питань і однозначно буде сприяти розвитку та поглибленню міжнародної торгівлі», — зазначив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Сергій Глущенко. За його словами, нові форми міжнародних сертифікатів наближають вітчизняне законодавство до європейських та міжнародних вимог, спрощують процедуру імпорту в Україну харчових продуктів.Затверджені форми сертифікатів вже є у відкритому доступі на сайті Госпродпотребслужбы, вони стосуються значно ширшого переліку видів продукції тваринного походження, ніж коли-небудь.

www.unian.ua


Україна суттєво наростила експорт круп

ПроАгро Груп. - 29.07.2020 

Протягом січня-червня поточного року Україна експортувала круп із зерна зернових культур на суму $5,33 млн, що на 55% більше, ніж за аналогічний період минулого року, коли цієї продукції було експортовано на $3,44 млн.

 Зокрема, у червні виручка від експорту круп склала $860 тис., а це на 33% більше, ніж у травні."ПроАгро Груп" з посиланням на agrotimes.ua повідомляє, що поставки круп на ринок ЄС у грошовому вимірі скоротилися на 10,4% - з $593 тис. у січні-травні 2019 року до $532 тис. 2020-го. Натомість експорт цієї продукції до країн Азії за звітний період зріс на 100% - з $0,64 млн до $1,27 млн. Також майже на 100% збільшили закупівлі українських круп і країни Африки - із $479 тис. до $954 тис. Майже вдвічі наростили імпорт цієї продукції й країни Америки - з $420 тис. у січні-червні 2019 року до $789 тис. за аналогічний період 2020-го.

www.proagro.com.ua/

 

З українським коньяком за споживача найбільше конкурує французький - Держстат

УНН.- 29.07.2020

 У січні-травні цього року Україна імпортувала коньяку на 1,7 млн дол. Про це свідчать дані Держстатистики, передає УНН.

Найбільше коньяку поставили українцям французи - на 1 млн дол. Далі у списку литовці - на 228 тис. дол. та німці - на 140 тис. дол. Імпорт віскі Україною протягом звітного періоду становив 20,5 млн дол. Найбільшим постачальником віскі в Україну є Велика Британія (9 млн дол.). Чимало віскі завезли в Україну ірландці (3,8 млн дол.), американці (2,9 млн дол. та німці (1,4 млн дол.). Експорт коньяку за 5 місяців цього року становив 608 тис. дол., а віскі – 5,4 млн дол. Як повідомляв УНН, вітчизняний коньяк наші споживачі купують охочіше за іноземний. Зауважимо, що з українським коньяком на полицях магазинів сьогодні конкурує ще й так званий псевдогрузинський коньяк. Його виробляють теж наші компанії, але позиціонують цю продукцію як нібито грузинську. Порушення чесної конкуренції викрили в АМКУ та вже пообіцяли грошові санкції.

www.unn.com.ua/


МХП відкрив експорт до Перу

УНН. – 28.07.2020

Агрохолдинг МХП Юрія Косюка вперше почав експорт курячого жиру в Перу, повідомляє УНН з посиланням на пресслужбу компанії.

Відзначається, що контейнерна партія 60 т курячого жиру на даний момент перетинає Атлантику в напрямку транзитного порту в Колумбії. В кінцевий пункт призначення і розвантаження - порт Каллао в Перу - товар прибуде через 50 днів. Як повідомив начальник відділу експорту продуктів переробки МХП Максим Гузев, цьому процесу передували довготривалі перемовини, акредитація експортних потужностей, акцептування взірців курячого жиру в незалежних лабораторіях Перу, а також вичерпний перелік нових досліджень в державних лабораторіях України. "МХП завжди ставить амбітні цілі і надає всі інструменти для їх успішної реалізації. Зараз плани по розширенню географії збуту продуктів тваринної переробки дуже амбітні, тому важелів для розвитку економіки України у сфері експортних операцій у МХП вдосталь", — підкреслив Гузев.

www.unn.com.ua/


bottom of page