top of page

Дайджест періодичних онлайн видань з 30 листопада по 6 грудня 2022 року

В Україні може початися нестача хліба: названо причину

AgroNews.ua. -06.12.2022

Наступного року в Україні може скоротитися виробництво житніх сортів хліба, що буде зумовлено дефіцитом сировини. Таке припущення висловив перший віцепрезидент «Всеукраїнської асоціації пекарів» Юрій Дученко. «Прогнозуємо, що наступного року буде ймовірний дефіцит жита, і на нього буде висока ціна. Все залежатиме від урожаю, його якості та перехідних залишків», — зазначив експерт.Також Ю. Дученко додав, що в п.р. хороші показники якості пшениці фіксуються в південних областях України, тоді як у центральних, північних та західних регіонах є проблеми. «Сьогодні пропозиції якісної пшениці не так багато для внутрішнього ринку, оскільки її експортують. Є побоювання, що наступного року якість пшениці може бути знижена. Якби борошномели могли отримати кредити, вони б закупили необхідну кількість зерна до наступного урожаю в період, коли на ринку сприятлива ситуація для закупівлі якісної пшениці», — сказав фахівець.

https://agronews.ua/news/v-ukrayini-mozhe-skorotytysya-vyrobnycztvo-zhytnih-sortiv-hliba/


Україна посилює власну хімічну безпеку: деталі

AgroNews.ua. -03.12.2022

Верховна Рада схвалила у другому читанні урядовий законопроект «Про хімічну безпеку та управління хімічною продукцією». Це рамковий євроінтеграційний документ, який дозволить Україні виконати частину зобов’язань за Угодою про асоціацію з ЄС, а також подбати про захист українців і довкілля, повідомляє Урядовий портал. “Завдяки цьому законодавчому базису ми зможемо побудувати національну систему управління хімічними речовинами за європейським зразком та імплементувати технічні регламенти ЄС – REACH та CLP. Як наслідок, матимемо всі інструменти, щоб ефективно контролювати обіг хімічної продукції та не допустити потрапляння на ринок товарів, що містить канцерогени, мутагени, біоакумулятивні, токсичні речовини тощо. Це сприятиме захисту довкілля від забруднення, а також зменшенню захворювань, пов’язаних з впливом небезпечних хімікатів. Водночас бізнес отримає чіткі правила роботи за міжнародними стандартами та відповідно доступ до зовнішніх ринків”, – прокоментував Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

https://agronews.ua/news/ukrayina-posylyuye-vlasnu-himichnu-bezpeku-detali/


Туреччина закупила на тендері 455 тисяч т української пшениці

AgroNews.ua. -02.12.2022

Зернова була придбана за ціною $329,9-344/т CIF з поставкою у грудні–лютому. Закупівля саме української пшениці, а не російської, яку традиційно купують турецькі імпортери, найближчим часом відчутно підтримає ціни в Україні. Також аналітики додали, що цього тижня експортні ціни попиту на пшеницю в портах України залишалися на рівні $195-210/т або 8000-8300 грн/т. «Проте закупівлі ідуть дуже стримано через затримки заходу судів до портів внаслідок саботажу огляду з боку російських інспекторів у СКЦ», — пояснили аналітики.

https://agronews.ua/news/turechchyna-zakupyla-na-tenderi-455-tysyach-t-ukrayinskoyi-pshenyczi/


Україна втратить світове лідерство в експорті соняшникової олії

AgroNews.ua. -02.12.2022

Україні стало набагато складніше відвантажувати агропродукцію до Китаю. Про це повідомила аналітик олійного ринку «УкрАгроКонсалт» Світлана Купрєєва.

За її словами, українське постачання кукурудзи до КНР все ж таки потроху продовжується. Дуже активно Китай також закуповує продукти переробки олійних культур. За кількістю кораблів соняшниковий шрот може конкурувати з кукурудзою. У вересні-листопаді зерновим коридором до Китаю пішло 15 човнів продуктів переробки олійних. Експорт як продуктів переробки, так і власне олійних культур йде повним ходом. За оцінками експертів, експортний потенціал ринку соняшникової олії України становить 4,3 млн т. Ключовим фактором для його реалізації залишається дія зернового коридору. Звичайно, враховуючи ситуацію, ризики залишаються досить значними, проте темпи експорту за перші місяці сезону дають надію на реалізацію потенціалу в повному обсязі.

https://agronews.ua/news/ukrayina-vtratyt-svitove-liderstvo-v-eksporti-sonyashnykovoyi-oliyi/


За час війни Україна експортувала 32,2 млн т агропродукції

AgroPolit.com. – 06.12.2022

Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики. Протягом 9 місяців, аграрії України експортували 32,2 млн тонн зернових, олійних культур і продуктів їх переробки. Як зазначається, першу позицію по поставках займає кукурудза із 12,3 млн тонн, другу – пшениця із майже 7 млн тонн, третю розділили олія та ріпак – кожної відвантажено по 2,8 млн тонн. У відомстві додали, що 2 млн тонн кукурудзи та 1,6 млн тонн пшениці відправлено з України у листопаді. Як повідомляється, у листопаді загальний об’єм поставок агропродукції становить 5,9 млн тонн, це на 1 млн тонн менше, а ніж у жовтні та у вересні. Зменшилися показники відправок пшениці та кукурудзи, першої поїхало 1,6 млн тонн, це на 400 тис. тонн менше а ніж у жовтні. Кукурудзи у листопаді відправлено 2 млн тонн, що на 300 тис. менше за другий місяць осені. Натомість дещо збільшилися відправки олії соняшникової: 466 тис. тонн за листопад проти 433 тис. тонн у жовтні. Також на 80 тис. тонн за останній місяць осені зросли поставки насіння соняшника, вони становлять 377 тис. тонн. Тенденція до зростання спостерігається й у вивезенні соєвих бобів, їх поїхало на 155 тис. тонн більше, а ніж у жовтні, йдеться про 385 тис. тонн.

https://agropolit.com/news/24711-za-chas-viyni-ukrayina-eksportuvala-322-mln-t-agroproduktsiyi


На ринок Японії вийшло українське вино та кондитерські вироби

AgroPolit.com. – 05.12.2022

Продукція українських виноробів – вино 1821 – та кондитерські вироби Ascania з'явились у продажу торговельних продуктових мереж Японії. Про це повідомив у Фейсбуці посол України в Японії Сергій Корсунський. «Відразу дві мережі продуктових магазинів Японії порадували появою українських продуктів — вино 1821 у YamaYa і розширений асортимент солодощів Ascania (бо вони вже були присутні на ринку) у Gyomu Super», – написав він.

https://agropolit.com/news/24708-na-rinok-yaponiyi-viyshlo-ukrayinske-vino-ta-konditerski-vibori


Україна відправить нужденним країнам 60 суден з продовольством – Зеленський

AgroPolit.com. – 04.12.2022

Президент України Володимир Зеленський сказав у відео зверненні, що Україна планує відправити нужденним країнам близько 60 суден з продовольством у рамках гуманітарної ініціативи Grain from Ukraine протягом наступних пів року. «Загалом до кінця весни відправимо близько 60 суден з гуманітарним вантажем. Це буквально порятунок від голоду для мільйонів людей. І я вдячний усім нашим партнерам, які долучилися до української ініціативи. Наша держава доволі активно рухається щодо одного з пунктів української формули миру – продовольчої безпеки. І використовує кожен день, аби світ бачив і відчував, що глобальна стабільність можлива лише разом з Україною», – сказав Президент. Він наголосив, що вчора в порт Одеси зайшло вже третє судно в межах нашої ініціативи Grain from Ukraine – «Зерно з України».25 тисяч тонн гуманітарної пшениці будуть відправлені в Сомалі. Друге судно – завершує завантаження в порту Чорноморськ – прямуватиме до Ефіопії. На його борту – 30 тисяч тонн пшениці. Також в Ефіопію прямує й перше судно за цією програмою – «Зерно з України», – додав глава держави.

https://agropolit.com/news/24701-ukrayina-vidpravit-nujdennim-krayinam-60-suden-z-prodovolstvom--zelenskiy


Аграріїв закликають вирощувати енергетичні культури у 2023 році

AgroPolit.com. – 02.12.2022

Сільгосптоваровиробникам економічно вигідно робити ставку на вирощування енергетичних сільськогосподарських культур для виробництва з них альтернативних видів енергії. Про це у блозі на АgroРolit.com розповів голова правління Біоенергетичної асоціації України Григорій Гелетуха. За його словами, дохід з одного гектару при вирощуванні енергетичних рослин (як палива) і силосу кукурудзи (як сировини для виробництва біометану) не менший, ніж середній дохід при вирощуванні зерна пшениці і кукурудзи. Але ринок збуту таких культур гарантований.

https://agropolit.com/news/24696-agrariyiv-zaklikayut-viroschuvati-energetichni-kulturi-u-2023-rotsi


Україна наростила товарообіг агропродукції з Польщею

AgroPolit.com. – 01.12.2022

У Польщі заявили про зростання товарообміну з Україною під час війни: станом на середину листопада кількість вантажівок з товаром, які в’їхали з України до Польщі, зросла на 14%, з Польщі в Україну – на 4%. Як повідомляється, речниця управління Митної служби Польщі в Жешуві Підкарпатського воєводства Едита Хабовська заявила, що у перший місяць війни росії проти України рух вантажівок на польсько-українському кордоні зменшився на 45% порівняно з березнем минулого року. Утім, пізніше прикордонний рух почав значно зростати. За її словами, у жовтні цього року, порівняно з жовтнем минулого року, кількість вантажівок з України, які оформили польські митники, зросла на 39%. Тим часом, з Польщі до України кількість оформлених вантажівок зросла на 13%. Загалом від початку цього року до листопада кількість оформлених вантажівок з України до Польщі зросла на 14%, а з Польщі в Україні – на 4%.

https://agropolit.com/news/24689-ukrayina-narostila-tovaroobig-agroproduktsiyeyu-z-polscheyu


Рада прийняла закон про географічні зазначення спиртних напоїв

AgroPortal.ua.- 02.12.2022

Верховна Рада України 1 грудня ухвалила у другому читанні та в цілому урядовий проєкт закону України про географічні зазначення спиртних напоїв (№6480). «Прийнятий закон встановлює загальні правила визначення, опису, представлення і маркування спиртних напоїв, правила використання офіційних назв спиртних напоїв», — пояснили у Міністерстві аграрної політики та продовольства України. Закон узгоджує національне законодавство України з нормами та регламентами Європейського Союзу у цій сфері.

https://agroportal.ua/news/ukraina/rada-priynyala-zakon-pro-geografichni-zaznachennya-spirtnih-napojiv


Близько до довоєнного рівня: агроекспорт перетнув позначку в 7 млн т

AgroPortal.ua.- 02.12.2022

Експорт агропродукції з України у листопаді склав 7,2 млн т, вперше від війни перетнувши позначку 7 млн т. Про це повідомив заступник міністра економіки — торговий представник України Тарас Качка на своїй сторінці у Facebook.

Він зазначив, що вказаний обсяг «дуже близький до довоєнного січня, коли аграрний експорт слав 7,8 млн т». «Лідери експорту традиційні — кукурудза (2,5 млн т), пшениця (1,76 млн т), руда (783 тис. т — вперше з початку року менше 1 млн т), ріпак (529 тис. т), олія соняшникова (483 тис. т — зростання відносно жовтня на 28 тис. т), насіння соняшнику (398 тис. т), соя (384 тис. т)», — уточнив Тарас Качка. Географія експорту лишається традиційною — $2,63 млрд було відправлено до ЄС. В імпорті також ЄС є ключовим постачальником — $2,36 млрд.

https://agroportal.ua/news/ukraina/duzhe-blizko-do-dovoyennogo-rivnya-agroeksport-peretnuv-poznachku-v-7-mln-t


Молочний альянс розширює продуктовий портфель

AgroPortal.ua.- 01.12.2022

Група компаній «Молочний альянс» випускає дві новинки під ТМ «Яготинське». Як говориться у повідомленні компанії, на ринок вийдуть молоко коров’яче питне ультрапастеризоване 1% жиру та молоко коров’яче питне ультрапастеризоване «До кави» 2% жиру в пакованні Tetra Fino масою 900 г.«Молоко 1% — ідеальне для тих, хто рахує калорії та дотримується дієти, а от якщо ви фанат запашної кави із молочною пінкою, тоді обов’язково спробуйте молоко «До кави», — уточнюють у компанії. Молоко «До кави» від ТМ «Яготинське» буде реалізовуватись і для закладів HoReCa, і для роздрібної торгівлі.«Обидві новинки завдяки спеціальній технології виробництва та унікальному пакованню зберігатимуть усі корисні вітаміни та елементи, а до відкриття не потребують зберігання в холодильнику», — підсумували в компанії.

https://agroportal.ua/news/novosti-kompanii/molochniy-alyans-rozshiryuye-produktoviy-portfel


Близько 20% хлібозаводів зруйновані або не повернулися до виробництва

AgroPortal.ua.- 30.11.2022

Близько 20% підприємств хлібопекарської галузі сьогодні зруйновані або не повернулися до виробництва з початку війни. Але в Україні є мережа потужних хлібозаводів, розрахованих на виробництво масових хлібів зі значним резервом потужностей. Вони дозволяли нагодувати 50 млн людей. Про це AgroPortal.ua розповів перший віцепрезидент «Всеукраїнської асоціації пекарів» Юрій Дученко. «Зараз в Україні значно менша кількість населення. До того ж ми констатували, що з початку війни споживання хліба знизилося на 15%. Це пояснюється міграційною складовою та зниженням купівельної спроможності населення. Через інфляцію та подорожчання продуктів харчування люди не можуть дозволити собі купувати звичний набір продуктів. Ми бачимо зараз тенденцію переходу на купівлю половинки української хлібини, а не цілої, як це було раніше», — зазначає Юрій Дученко.

https://agroportal.ua/news/eksklyuzivy/blizko-20-hlibozavodiv-zruynovani-abo-ne-povernulisya-do-virobnictva


Світові ціни на продовольство продовжують знижуватися завдяки "зерновій угоді", – ФАО

Бізнес Цензор.-02.12.2022

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (FAO) повідомляє, що Індекс цін, який відстежує продовольчі товари, які найбільше продаються у світі, минулого місяця склав у середньому 135,7 пункта проти 135,9 у жовтні. За даними ФАО, більш низькі показники для зернових, м’яса та молочних продуктів у листопаді компенсували підвищення цін на рослинні олії та цукор.Зазначається, що минулого місяця домовленість про продовження "зернової угоди" ще на 120 днів зменшила занепокоєння щодо того, що війна може привести до збоїв у масштабній торгівлі в Чорному морі. Незначне зниження в листопаді означало, що продовольчий індекс ФАО зараз лише на 0,3% вище, ніж минулого року, повідомляє агентство.

https://biz.censor.net/news/3384461/svitovi_tsiny_na_prodovolstvo_prodovjuyut_znyjuvatysya_zavdyaky_zernoviyi_ugodi_fao


bottom of page