top of page

Дайджест періодичних онлайн видань з 7 по 9 липня 2020 року

Уряд України має намір закуповувати гречку в резерв — Петрашко

 Agravery.-08.07.2020

Уряд України має намір закуповувати гречку в резерв.

Про це заявив Ігор Петрашко, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, передає interfax.com.ua. В Україні цього року площі під гречкою збільшили на 10 тис. га до 74 тис. га. «Проте необхідно, щоб почали закуповувати в резерв. Поки ми працюємо над корпоративним управлінням. Поки є запитання до Державної продовольчо-зернової корпорації України та Аграрного фонду», — розповів Петрашко. За його словами, наразі Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України опрацьовує способи, як це зробити прозоро. «Опрацьовуємо, як це зробити прозоро, щоб уникнути зловживань, як це було в минулі періоди», — наголосив міністр.

аgravery.com

 

У ВРУ зареєстрували законопроект щодо розвитку експорту української продукції

 Agravery.-07.07.2020

У Верховній Раді України 3 липня зареєстрували законопроект №3793, щодо забезпечення ефективного функціонування експортно-кредитного агентства.Про це свідчать дані офіційного сайту ВРУ. Ініціаторами законопроекту «Про внесення змін до Закону України „Про забезпечення масштабної експансії експорту товарів (робіт, послуг) українського походження шляхом страхування, гарантування та здешевлення кредитування експорту“ щодо забезпечення ефективного функціонування експортно-кредитного агентства» виступили народні депутати Борис Приходько та Дмитро Наталуха. «Метою прийняття проекту акту є врегулювання питань діяльності приватного акціонерного товариства „Експортно-кредитне агентство“ (далі — ЕКА), забезпечення ефективного функціонування ЕКА, надання стимулів для розвитку експорту», — йдеться в документі. Таким чином, законопроект розроблено задля підвищення ефективності роботи ЕКА та подолання низки важливих зауважень, що були виявлені Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та робочою групою по створенню ЕКА у співпраці з низкою авторитетних міжнародних експертів. Напрацювання законопроекту включають вирішення наступних питань: усунення ризику неконтрольованого навантаження на державний бюджет, розширення сфер підтримки українського експорту з метою включення до Закону про ЕКА більш широкого переліку українських товарів з високою доданою вартістю, усунення невизначеностей або суперечливостей норм Закону про ЕКА тощо. «Вирішення вказаних питань дозволить забезпечити повноцінне та ефективне функціонування ЕКА, залучити до проекту донорське та експертне суспільство, що дозволить не тільки отримати найкращий світовий досвід, необхідний для якісного запуску ЕКА, але й створить необхідні умови для залучення фінансової допомоги для розширення статутного капіталу та покриття операційних витрат ЕКА», — зазначено у пояснювальній записці.

 аgravery.com

 

Виставка АГРО-2020 відбудеться в серпні з дотриманням усіх вимог безпеки

AgroNews.ua. – 08.07.2020

З кожним роком майже протягом трьох десятиліть міжнародна агропромислова виставка на ВДНГ стає все більш масштабною, більш знаковою та більш очікуваною. 2020-ий рік вже вніс свої корективи, проте з усіма карантинними правилами цьогорічна виставка все ж відбудеться та обіцяє бути дійсно особливою, незабутньою та обов’язково безпечною! Готуйте маски і приходьте 11-14 серпня! Про це повідомляє прес-служба компанії, пише agronews.ua.

Безпека учасників і відвідувачів – понад усе! Тому організатори «АГРО-2020» вже зараз розробили чіткі правила відповідно рекомендацій МОЗ, за якими буде проходити виставковий захід. Зокрема, правила для учасників включають: – Зміни в плануванні експозиції з урахуванням вимог дистанціонування (широкі проходи – мінімальна ширина 3 метри); – Заходи з регулювання дистанції, моніторинг для попередження уникнення скупчень; – Гігієнічні вимоги: маски для обличчя, дезінфекція, вимірювання температури; – Нові правила безконтактної взаємодії: онлайн-реєстрація, вітання без рукостискань, розрахунки банківськими картками тощо; – Підвищені вимоги до прибирання та дезінфекції експозиційних площ. Правила для  відвідувачів: – Температурний скринінг;  – Обов’язковий масковий режим на території виставки; – Дотримання соціальної дистанції: 1,5 – 2 метри; – Особиста гігієна: заохочується користування дезінфікуючими засобами, часте миття рук. Зі свого боку, організатори забезпечать усі необхідні умови для виконання цих правил, а також розміщення інформаційних матеріалів щодо профілактики коронавірусу та дотримання усіх вимог. Буде діяти температурний скринінг і масковий режим абсолютно усіх працівників, залучених до проведення заходу. «Хочемо запевнити наших учасників і наших відвідувачів, що ми зробимо все, щоб забезпечити 100% рівень безпеки і комфорту Вашого перебування на виставці. Цей рік для усіх нас – особливий виклик, але проведення подібних заходів із демонстрацією новинок і рішень для бізнесу є вкрай важливим для розвитку аграрного сектору та економічного відновлення нашої країни», – коментують організатори виставки «АГРО-2020».

agronews.ua

 

У Раді пропонують знизити ставку ПДВ для молока та молочних продуктів до 10%

AgroNews.ua. – 08.07.2020

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект №3775 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зниження ставки податку на додану вартість для молока та молочних продуктів». Про це повідомляє пресслужба ВР, пише agronews.ua.

Як зауважують автори законопроекту, однією з причин високих цін на внутрішньому ринку є висока ставка ПДВ на готову продукцію в розмірі – 20%. У тих країнах, які масово поставляють молочні продукти до України, ставка ПДВ у декілька разів нижча. У Німеччині – 7%, Франції – 5,5%, Нідерландах – 6%, Угорщині – 9%, Польщі – 5% і навіть у Білорусі та Росії – 10%. «Метою законопроекту є забезпечення доступності життєво необхідних товарів для широких верств населення та попередження занепаду вітчизняного молочного виробництва», – йдеться у пояснювальній записці. Законопроектом пропонується внести зміни до Податкового кодексу України, за якими передбачається оподаткування ПДВ за ставкою 10% молочних продуктів сировини для їх виробництва.

agronews.ua

 

Пораховано об’єми контрабанди алкоголю у 2020 році

AГРОПОЛІТ. -08.07.2020

У 2020 році прикордонники виявили та передали відповідним органам 12,82 тис. літрів контрабандного алкоголю. 

Про це повідомили в адміністрації Державної прикордонної служби України у відповідь на інформаційний запит УНН. «У 2020 році під час незаконного переміщення через державний кордон органами охорони державного кордону виявлено та передано відповідним органам 12,82 тис. літрів алкоголю (попередня сума оцінки становить 3,25 млн грн)», – йдеться у відповіді на запит. Нагадаємо, що в Україні впроваджується система відстеження обігу алкогольних виробів, досвід якої буде використано для створення системи відстеження обігу тютюнових виробів.

agropolit.com/news/

 

Експорт українських ігристих вин зріс на 33%

AГРОПОЛІТ. -07.07.2020

За рік Україна наростила експорт ігристих вин на 33,2%. 

Про це свідчать дані Держстатистики. Найбільше українських ігристих вин придбала Німеччина – на $461 тис. Чимало ігристих вин Україна поставила Казахстану (на $133 тис.) та Нігерії (на $111 тис.). Також, цьогоріч українські ігристі вина купували словаки ($37 тис.), поляки ($19,4 тис.), китайці ($19,5 тис.), австралійці ($1,5 тис.). Водночас, імпорт ігристих вин Україною за рік зріс на 38%. Нагадаємо, що, згідно з результатами міжнародного дегустаційного конкурсу PAR Wine Award Dusseldorf 2020, українське витримане ігристе ARTWINE BRUT ROSE отримало найвищу нагороду і стало єдиним у категорії TOP GOLD. Всього ігристі вина компанії Artwinery (раніше «Артемівський завод шампанських вин») за підсумками даного конкурсу отримали 2 золоті та 3 срібні нагороди.

agropolit.com/news/

 

 Мартинюк: Справжня мета нового податку на землю — змусити людей продати свої паї

AgroPortal.ua.- 08.07.2020

Справжня мета законопроєкту №3131 про запровадження поставленого податку з кожного гектара сільськогосподарської землі — змусити власників паїв продати свої наділи після відкриття ринку землі через рік.

Таку думку висловив в.о. міністра аграрної політики та продовольства України у 2018-2019 рр. Максим Мартинюк на своїй сторінці у Facebook.«Вся західна цивілізація тримається на двох речах — конкуренції та підприємницькому духові. Прийняття законопроєкту №3131 має на меті їх знищити на користь агрохолдингів. Відтак штамп популістів про «село гине» може стати сумною реальністю», — зазначає Максим Мартинюк. На думку ексурядовця, вигоду від прийняття законопроєкту №3131 отримає лише великий агробізнес України. Його представники у парламенті ще з 2017 року намагались проштовхнути ініціативу з аналогами поставленого податку, який мали сплачувати селяни, що самостійно працюють на своїх земельних ділянках. В період з 2016 по 2019 роки уряд двічі відкидав ідею введення такого податку. «Він ставить у нерівні умови агрохолдинги, які мають доступ до дешевих кредитів, і фермерів, які змушені кредитуватися під 25% річних; вертикально інтегровані компанії, які можуть оптимізувати своє податкове навантаження, і одноосібника, який у вигляді нового податку віддасть більшу частину заробленого», — наголошує екскерівник аграрного міністерства. На думку Мартинюка, лобісти великого агробізнесу у попередні 3 роки були наполегливі в просуванні поставленого податку з кожного гектара, бо хотіли знищити руками влади своїх конкурентів серед дрібних аграріїв. Число їх росло, а ефективність роботи стала перевершувати неповоротких латифундистів. 

agroportal.ua

 

Київські пекарі планують розширити експорт продукції до ЕС: пройшли сертифікацію

AgroPortal.ua.- 07.07.2020

ТОВ «Київський Пекарний Дім» успішно пройшов аудит системи менеджменту безпечності продуктів харчування і отримав міжнародний сертифікат ISO 22000:2018.

Про це йдеться у повідомленні компанії. «Нині завдяки сертифікації ми маємо намір значно розширити лінійку експортної продукції, зокрема до країн Східної Європи», — сказав  директор ТОВ «Київський пекарний дім» Олексій Хорьков. За його словами, головне на сьогодні завдання — неухильне поліпшення безпеки харчових продуктів за допомогою грамотного менеджменту. Для цього на підприємстві розробили певну систему, що дозволяє повністю контролювати весь процес виробництва хлібобулочної продукції і запобігати будь-яким кризовим ситуаціям, що можуть вплинути на її безпеку та якість. Аудитори, які інспектували підприємство, міжнародна компанія Bureau Veritas (Франція), вивчали виробничі та технологічні процеси, ознайомлювалися із результатами досліджень готової продукції. Оцінювали підприємство за кількома позиціями, серед них і орієнтація на клієнта, ухвалення обгрунтованих рішень, управління взамовідносинами тощо. «Наша продукція якісна та безпечна. І це засвідчили результати аудиту та відповідна міжнародна сертифікація, яку отримало наше підприємство. Адже безпека харчових продуктів, їх стандартизація до світових вимог на сьогодні надзвичайно важлива, особливо в умовах боротьби із Соvid 19. Це світова проблема і питання безпеки у найближчі роки будуть на першому місці для всіх виробників, незалежно від країни чи континенту», — наголосив Олексій Хорьков

agroportal.ua


Україна продала рекордний обсяг зернових

 Газета по-українські.-07.07.2020

Експорт пшениці досяг 20,5 млн т.

Україна 2019-2020 маркетингового року експортувала 57,2 млн т зернових. Це рекордний обсяг, який поставили на зовнішні ринки. Або на 6,8 млн т більше за минулий маркетинговий рік, передає прес-служба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. Експорт пшениці досяг 20,5 млн т, ячменю – 5,08 млн т, жита – 8,2 тис. т. 30,3 млн т Україна продала кукурудзи, 791 тис. т інших зернових і зернобобових. Борошна експортували 334,2 тис. т. Україна входить до п'ятірки провідних країн - експортерів зернових за всіма основними зерновими культурами, а за грошовою оцінкою 2019 року наша країна посіла друге місце за експортом зернових після США з показником $9,6 млрд, обійшовши Аргентину ($9,3 млрд) та Росію ($7,9 млрд).

Gazeta.ua

 

Коли в Україні з’явиться Міністерство аграрної політики: заява Зеленського

24Агро. – 09.07.2020

Президент України Володимир Зеленський заявив, що крайній термін призначення нового міністра аграрної політики – вересень 2020 року. Також до цього часу мають створити відповідне міністерство.

Заява Зеленського щодо Мінагрополітики.

Відповідні слова Зеленського пролунали під час його поїздки на Волинь, а саме на зустрічі з тутешніми представниками бізнесу. Відеотрансляцію з заходу вела прес-служба Офісу Президента. «Я не знаю, чи встигнемо ми. В нас залишився один сесійний тиждень – саме наступний. Потім Верховна Рада у нас відпочиває, так. Я не знаю, чи встигнемо ми призначити нового міністра та створити міністерство так швидко,» – зауважив Зеленський. За його словами, максимум у вересні, коли вже депутати знову вийдуть працювати, буде створено міністерство. Також тоді Рада призначить окремого міністра сільського господарства. Президент додав, що чекає на пропозиції від фермерів та переробників сільськогосподарської продукції щодо кандидатур на посаду "аграрного" міністра.

24tv.ua/agro/

  

Шмигаль опирається детінізації АПК з особистих корупційних мотивів - ЗМІ

УНІАН: Новини України.-09.07.2020

 Детінізація АПК дозволила б зменшити дефіцит бюджету, який наразі сягнув 300 млрд грн, або 7,5% ВВП.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль міг виступити проти детінізації агросектору з власних корупційних інтересів. Про це йдеться в матеріалі 24 каналу «Прем'єр-міністри на тіньовій стороні: чому Шмигаль і Гройсман проти 3131». Нагадаємо, законопроект №3131 про детінізацію в АПК пропонує ввести поставлене податкове зобов'язання. Це не новий податок, а лише механізм для того, щоб примусити «тіньовиків» платити вже існуючі податки. Документ підтримав профільний комітет ВРУ і аграрні асоціації. Зі свого боку 8 липня на засіданні Кабміну Денис Шмигаль назвав законопроект «передчасним» і заявив, що має намір закликати Раду не голосувати за нього. Сам документ прем'єр-міністр назвав спочатку законом «про збільшення податків на гектар землі», а потім — «законом про оренду». «Шмигаль поспішив зробити заяву, не розібравшись в питанні. Адже ані про збільшення податків, ані про збільшення оренди в самому законопроекті немає ані слова...В маніпуляції подався і один з попередників Шмигаля — Володимир Гройсман. Законопроект він теж, судячи з усього, не відкривав. Замість цього згадав затерті до дірок страшилки (про скуповування земель іноземцями — ред.)», — йдеться в матеріалі. Як зазначає видання, на посаді прем'єр-міністра Гройсман не був зацікавлений в детінізації та боротьбі з корупцією в сфері АПК та земельних відносин. Його люди очолювали ключові відомства — Міністерство АПК і Держгеокадастр, який вважався однією з головних корупційних годівниць всього Кабміну. Шмигаль міг перейняти підхід свого попередника. «Шмигаль, який зберігав мовчання з багатьох нагальних агропитань, раптово збентежився проблемами фермерів. Напрошується логічний висновок: нинішній прем'єр-міністр давно зрозумів корупційні схеми попереднього колеги – Гройсмана – і очолив їх. Коли всі працюють «в білу», заробляти на корупції складніше. Тіньовий ринок землі – велика годівниця, яка, схоже, переходить у спадок разом з посадою прем'єр-міністра», — пише сайт 24 каналу.

www.unian.ua

 

Уряд передав повноваження з управління "Аграрним фондом" Мінекономіки

УНІАН: Новини України.-08.07.2020

Мінекономіки тепер зможе приймати рішення щодо кадрових призначень та зміни капіталу "Аграрного фонду".

Кабінет міністрів України передав повноваження з управління ПАТ "Аграрний фонд" Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. Як передає кореспондент УНІАН, уряд на своєму засіданні визнав недійсною постанову Кабміну №698 від 24 липня 2013 року "Про затвердження статуту публічного акціонерного товариства "Аграрний фонд", згідно з яким рішення про кадрові призначення, зміну капіталу, розміщення акцій фонду і т.ін. приймав Кабмін. Наголошується, що це усуне неузгодженість з постановою уряду №954 від 9 жовтня 2019 року, згідно з яким Мінекономіки як єдиному акціонеру передані повноваження з управління "Аграрним фондом". Довідка УНІАН. ПАТ "Аграрний фонд" було створено у 2013 році. В його функціональні обов'язки входять форвардні закупівлі врожаю для підтримки українських сільгоспвиробників. Крім діяльності у сфері купівлі-продажу зерна, підприємство також займається реалізацією продуктів його переробки.

www.unian.ua

 

СБУ разоблачила серую схему ввоза удобрений из РФ на сотни миллионов

UBR.-09.07.2020

Мошенники меняли код классификации товара, чтобы снизить ставку пошлины

Служба безопасности Украины (СБУ) совместно с Государственной фискальной службой под процессуальным руководством столичной прокуратуры задокументировала механизм неуплаты антидемпинговых пошлин на сотни миллионов гривен поставщиками минеральных удобрений из России, сообщила пресс-служба СБУ. Оперативники установили, что в течение 2014-2018 годов из РФ с помощью украинских дистрибьюторов ввозили минудобрения с нарушением таможенных правил. Коммерсанты в документах меняли код классификации товара, чтобы продукция не подпадала под действие антидемпинговых пошлин, установленных Минэкономики. Так товар ввозили по наименьшей ставке. Также установлено, что после решения Совета нацбезопасности и обороны Украины в мае 2018 года о внесении российских производителей минудобрений в "санкционный" список, организаторы наладили незаконную поставку продукции из РФ.

ubr.ua/

 

bottom of page