top of page

Дайджест періодичних онлайн видань з 9 листопада по 15 листопада 2022 року

Агроспільнота закликає не допустити ліквідацію Мінагрополітики

Агробізнес Сьогодні.-10.11. 2022

Об’єднання аграріїв звернулися до Президента України Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням запобігти злиттю Міністерства аграрної політики та продовольства, Міністерства економіки та Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості економіки. Агропродовольчий сектор України є життєво важливими для забезпечення економічного відновлення, продовольчої безпеки, стабільності національної валюти та соціального захисту населення. Вагомість агропродовольчого сектору України значно зросла з початку повномасштабного вторгнення російської федерації, роль України, як аграрної держави, відмічено і провідними світовими лідерами та організаціями.

http://agro-business.com.ua/agrobusiness/item/25497-ahrospilnota-zaklykaie-ne-dopustyty-likvidatsiiu-minahropolityky.html

 

Україна стала головним постачальником пшениці до ЄС

AgroNews.ua. -15.11.2022

За підсумками липня – початку листопада 2022 р. Україна посідає перше місце у п’ятірці найбільших постачальників пшениці до країн Євросоюзу. Експорт української зернової в ЄС склав 1,5 млн тонн, що значно вище за показник минулого сезону (188 тис. тонн). Такі дані озвучив керівник служби бізнес-проектів ІА “АПК-Інформ” Андрій Купченко.

https://agronews.ua/news/ukrayina-stala-golovnym-postachalnykom-pshenyczi-do-yes/


Україна виходить на новий рівень гарантій продовольчої безпеки світу

AgroNews.ua. -10.11.2022

Президент України Володимир Зеленський під час відеозвернення заявив, що Україна працює над продовженням і розширенням експортної зернової ініціативи. «Разом із передовими і найбільш сумлінними державами будемо збільшувати допомогу тим країнам і народам, які особливо потерпають від продовольчої кризи. І вже відбулися перші наради, маємо перші міжнародні домовленості» - зазначив він.   

https://agronews.ua/news/ukrayina-vyhodyt-na-novyj-riven-garantij-prodovolchoyi-bezpeky-svitu/

 

У Мінагро озвучили компроміс аграріям щодо валютних депозитів експортерам - Сольський

AgroPolit.com. – 14.11.2022

Міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський зазначив, що . аграріїв четвертої групи можуть звільнити відкриття валютних депозитів при здійсненні експорту.  Щоб запобігти махінаціям із неповерненням в Україну значних сум аграрної експортної виручки, аграріям-експортерам пропонувалося  класти 15% від суми валютного контракту на банківський депозит. «У нас дійсно є проблема з неповерненням валютної виручки. Очевидно, в першу чергу, вона зумовлена різницею між двома курсами – офіційним і неофіційним, а також складнощами з поверненням ПДВ. За таких умов активізувався ринок за готівку. Валютна виручка все одно заходить у країну, але неофіційно, що погано впливає на курс і тягне інші проблеми. З цього порочного кола треба вийти. Один зі способів – валютний депозит. Ми зустрічалися з асоціаціями, з трейдерами – усі готові це обговорювати, але є нюанси», — коментує аграрний міністр.

https://agropolit.com/news/24613-u-minagro-ozvuchili-kompromis-agrariyam-schodo-valyutnih-depozitiv-eksporteram---solskiy


Фінляндія виділить €7 млн на перевезення українського агропродовольства до Африки

AgroPolit.com. – 11.11.2022

Зазначається, що Фінляндія виділить €15,7 млн африканським країнам, які особливо залежать від імпорту зерна з України та на які особливо сильно впливають негативні наслідки російської військової агресії. З цієї суми близько €7 млн ​​піде на підтримку транспортування зерна лінією ЗПС, а решта буде спрямована на збільшення гуманітарної допомоги для країн Африканського Рогу, зокрема Сомалі.

https://agropolit.com/news/24595-finlyandiya-vidilit-7-mln-na-transportuvannya-ukrayinskogo-agroprodovolstva-do-afriki


Законопроект №8166 покладе кінець агроекспорту

AgroNews.ua. -09.11.2022

Мова йде про законопроект №8166 «Про внесення змін до Митного кодексу України та інших законів України щодо запровадження спеціальних експортних процедур». Цей законопроект приведе до колапсу експорту у сільськогосподарському секторі.  Законопроект №8166 передбачає довгий, позбавлений доцільності, бюрократичний процес, який навряд чи буде під силу аграрію. Від сільгоспвиробників вимагатиметься: - створити попередні експортні депозити, для кожної операції потрібно буде відкривати депозит, що означає додаткові незручності, особливо в умовах воєнного стану; - кошти експортерів будуть «заморожені» на депозитних рахунках; - НБУ зможе розпоряджатися цими коштами.

https://agronews.ua/news/zakonoproekt-%e2%84%968166-poklade-kinecz-agroeksportu/


Американському бізнесу цікаві інвестиції в агросектор України

AgroPortal.ua.- 11.11.2022

 Бізнес США є надзвичайно зацікавленим взяти участь у проектах відновлення України. "Найбільший інтерес викликають інвестиції в інновації та технології, а також агропромисловий комплекс", - кажуть у міністерстві економіки України. Про це йшлося під час зустрічі першого віце-прем'єр-міністра – міністра економіки України Юлії Свириденко з представниками американського бізнесу у США, йдеться у повідомленні Мінекономіки. Викликає інтерес інвесторів інформація про електронну платформу Advantage Ukraine, на якій зібрано сотні інвестпроектів та можливостей у 10-ти галузях економіки. Вже отримано понад 370 запитів.

https://agroportal.ua/ru/news/ukraina/amerikanskomu-biznesu-cikavi-investiciji-v-agrosektor-ukrajini

 

Інфляція прискорюється: яйця та овочі подорожчали найбільше

AgroPortal.ua.- 11.11.2022

З початку року, як повідомляє Державна служба статистики,  ціни зросли на 24,8%. У жовтні інфляція прискорилась до 26,6% порівняно з 24,6% у вересні та 23,8% — у серпні, це в річном вимірі. Базова інфляція у жовтні 2022 р. порівняно з попереднім календарним місяцем склала 1,9%, з початку року вона прискорилася до 20,1%.  Особливо зросли  ціни на продукти харчування та безалкогольні напої - на 35,7%. Найбільше  подорожчали яйця (на 81%) та овочі (на 78,8%). Ціни на фрукти зросли на 62,6%,  рибопродукти — 44,2%, хліб та хлібопродукти —  34,9%, цукор — 32,7%, макаронні вироби — на 31,3%, масло вершкове — 26,6%, м'ясо — 25,1%, молоко — 19,8%, соняшникову олію — 12,4%.

https://agroportal.ua/news/ukraina/inflyaciya-priskoryuyetsya-yaycya-ta-ovochi-podorozhchali-naybilshe

  

Схвалено «транспортний безвіз» між ЄС та Україною

AgroPortal.ua.- 10.11.2022

Депутати Європарламенту ратифікували Угоду про вантажні перевезення автотранспортом. Після схвалення документа Європарламентом ратифікувати угоду має Європейська Рада. Тепер українські водії використовують, як і раніше, українські посвідчення водія та сертифікати про професійну компетентність для водіння в ЄС, без необхідності оформлення міжнародного посвідчення. Угоду між ЄС та Україною  укладено на 1 рік. Україна та ЄС  працюють над продовженням цього терміну ще на рік.

https://agroportal.ua/news/ukraina/shvaleno-transportniy-bezviz-mizh-yes-ta-ukrajinoyu

 

Україна на 20% скоротила виробництво яєць

AgroPortal.ua.- 10.11.2022

«За нашими оцінками, виробництво яєць за 9 місяців зменшилось на 20% порівняно з аналогічним періодом минулого року. До кінця року даний показник залишиться в цих межах, оскільки через зменшення поголів’я курей-несучок необхідний певний час для його відновлення та досягнення віку продуктивності», — прогнозує виконавчий директор асоціації «Союз птахівників України» Сергій Карпенко. З початком війни птахофабрики змушені були позапланово позбуватись поголів’я  курей-несучок та почали пропускати посадки птиці, на що впливала катастрофічно низька ціна реалізації та воєнні дії. Зупинка експорту та виїзд населення призвели до накопичення продукції, виробники несли збитки через цінову ситуацію на ринку. Ціна реалізації опускалася втричі нижче рівня собівартості. Тому в сезон виробники намагаються завжди вийти хоча б на мінімальну рентабельність задля збереження виробництва, останні два роки їм це не вдавалось», — зазначає Сергій Карпенко.

https://agroportal.ua/news/zhivotnovodstvo/ukrajina-skorotila-na-20-virobnictvo-yayec

 

Євросоюз мобілізує 1 мільярд євро для вивезення українського зерна "шляхами солідарності"

Бізнес Цензор.- 12.11.2022 

Для вивезення українського зерна у травні 2022 року Євросоюз оголосив ініціативу "Шляхи солідарності", куди буде залучено 1 млрд євро від держав ЄС і міжнародних партнерів. Про це йдеться у спільній декларації Європейської комісії, Польщі, Чехії, Румунії, Словаччини, Молдови, України, Європейського інвестиційного банку, Європейського банку реконструкції та розвитку та Групи Світового банку.

https://mbiz.censor.net/news/3380088/yevrosoyuz_mobilizuye_1_milyard_yevro_dlya_vyvezennya_ukrayinskogo_zerna_shlyahamy_solidarnosti

 

Україна успішно пройшла аудит для експорту ягід до Євросоюзу

Бізнес Цензор.- 11.11.2022 

"На сьогоднішній день, після низки консультацій та виконання необхідних умов, українська сторона виконала всі рекомендації європейських партнерів", – наголошується у повідомленні Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, аудит системи державного контролю за мікробіологічним забрудненням ягід лохини, малини та чорниці розпочався в 2021 році. В рамках аудиту Генеральний директорат з питань безпечності харчових продуктів та охорони здоров’я DG SANTE Європейської комісії за сприяння фахівців Держпродспоживслужби, з 1 по 11 червня минулого року, проінспектував систему державного контролю за виробництвом ягід в Україні.

https://mbiz.censor.net/news/3379952/ukrayina_uspishno_proyishla_audyt_dlya_eksportu_yagid_do_yevrosoyuzu


Економіст назвав причини зростання цін в Україні

УНІАН: Новини України.-11.11.2022

Наступного року очікується дуже висока інфляція і ціни будуть йти вгору й надалі. Він розповів, що така ситуація не лише в Україні. Назвав він і причини таких "важких" цінників цьогоріч. "Перша причина - це те, що ми імпортуємо,у світі ціни в доларах зростають - і зростають у нас. Друга - курс, девальвація у нас помірна, але вона все відбулася. Так чи інакше це все одно впливає", - каже Фурса. Банкір додав, що це - історія всіх країн світу, тому що долар цьогоріч посилюється проти всіх інших валют. Незважаючи на зростання цін, експерт не радить запасатися продуктами, неможливо спрогнозувати, що саме та як зростатиме. Крім того, ще впливає фактор атак РФ по наших об'єктах енергетики, це прискорює зростання цін.

https://www.unian.ua/economics/finance/cini-v-ukrajini-zrosli-nazvano-prichinu-video-12042399.html

  

Кулеба назвав дві важливі вимоги до Росії щодо продовження "зернової угоди"

УНІАН: Новини України.-11.11.2022

Наша держава повністю зацікавлена у продовженні функціонування домовленостей з експорту продовольства. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба наголосив, що Україна абсолютно зацікавлена у продовженні функціонування цих домовленостей. "Тому перше, що ми вимагаємо, щоб Росія залишилася в цій домовленості та припинила грати в "голодні ігри" із усім світом задля свого задоволення. І друге, це теж дуже важливий елемент, Росія повинна припинити в рамках цієї "зернової домовленості" гальмувати процеси щодо інспекції кораблів", - зазначив Кулеба.

https://www.unian.ua/economics/agro/kuleba-nazvav-dva-vazhlivi-vimogi-do-rosiji-shchodo-prodovzhennya-zernovoji-ugodi-12042318.html

 

bottom of page