top of page

Дайджест періодичних онлайн видань з 9 по 16 серпня 2022 року

В Україні скоротилося виробництво пива

AgroNews.ua. -14.08.2022

Компанія “Укрпиво” (Київ) констатує зниження виробництва пива в Україні на 31,6% до 71,4 млн дал у січні-липні 2022 року порівняно з аналогічним періодом минулого року, пише  agronews.ua.

“Експертна оцінка обсягу виробництва пива по Україні (крім пива безалкогольного з умістом спирту до 0,5 об.% ) за 7 місяців 2022 року – 71,4 млн. дал, або становить 68,4% до аналогічного періоду 2021 року та виробництво солоду – 93 732,5 тонн, що становить 68,9% до аналогічного періоду 2021 року”, – йдеться в повідомленні. “Укрпиво” констатує зниження виробництва пива в Україні на 48,9% до 17,1 млн дал у січні-березні 2022 року порівняно з аналогічним періодом минулого року. Згідно з експертною оцінкою, у 2021 році порівняно з 2020 роком виробництво пива (крім пива безалкогольного) скоротилося на 5% до 170,5 млн дал, виробництво солоду – на 18,5% до 218 500 тонн. У 2021 році порівняно з 2020 роком експорт пива зменшився на 5,6%, або на 2,527 млн ​​доларів до 42,431 млн доларів, імпорт – збільшився на 6,9%, або на 4,629 млн доларів до 71,742 млн доларів.

agronews.ua


Названо культуру, яка домінує в експорті української агропродукції

AgroNews.ua. -11.08.2022

Україна в липні поточного року експортувала 2,66 млн т зернових, зернобобових, олійних і продуктів їх переробки (без урахування ріпаку), що на 492,7 тис. т, або 22,7% більше, ніж у попередньому місяці. Про це говориться у повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства України, пише agronews.ua.

Так, експорт пшениці виріс у липні більше ніж у 3 рази — до близько 412 тис. т у порівнянні з 138,4 тис. т, що були відправлені на експорт у червні. Це значно менше 960 тис. т пшениці, експортованої з України в липні 2021 р. за працюючих морських портів, але вплив нового врожаю відчутний. Україна відвантажила на експорт 183 тис. т ячменю, що на порядок перевищує обсяг в 26 тис. т цієї зернової, експортованої місяцем раніше у зв’язку з початком збиральної кампанії ранніх зернових. Однак це менше ніж 1,1 млн т ячменю, що були відвантажені з країни в липні минулого року. Фактичний експорт кукурудзи виріс у липні на 84,7 тис. т у порівнянні з червнем і склав 1,1 млн т. Для порівняння, у липні 2021 р. експорт кукурудзи був на рівні 960 тис. т, адже традиційно в цей час сезон української кукурудзи добігав кінця. Кукурудза продовжує домінувати в експорті аграрної продукції, її постачання у липні склало близько 41% від загального експорту зернових, зернобобових, олійних і продуктів їх переробки без урахування ріпаку. Частка кукурудзи почала зменшуватись із початком сезону і збирання нового врожаю. Українські експортери почали знижувати постачання соняшнику. Так, у липні його фактичний експорт сягнув 362,1 тис. т, що майже на 33% менше, ніж у червні цього року, адже українські переробники почали запасатися сировиною з огляду на початок роботи «зернового коридору».

agronews.ua


Виробництву згущенки прогнозують суттєвий злет

AgroNews.ua. -10.08.2022

Українські молочноконсервні комбінати нещодавно уникали зовнішньої торгівлі молочними консервами, але зараз ситуація змінюється. Про це повідомляє agroportal.ua, пише agronews.ua.

Після девальвації гривні внутрішні ціни вже не більш вигідні, ніж експортні, повідомляє «Інфагро». «На внутрішньому ринку ціни на консерви ДСТУ залишилися на тому ж рівні. Не змінились і експортні ціни. Але тепер їх ціна в еквіваленті цін внутрішнього ринку зросла, і це стимулює виробників до нарощування експорту. Хоча після тривалої відсутності на традиційних ринках збуту зробити це непросто», — вважають експерти. Висока вірогідність збільшення зовнішніх продажів, як прогнозують спеціалісти, стане причиною нарощування виробництва згущеного молока вже найближчими тижнями. «Оціночно, виробництво може зрости на 20%», — прогнозують аналітики.

agronews.ua


Війна росії проти України спричинила голод 40 мільйонів людей

AgroNews.ua. -10.08.2022

Посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд заявила, що вторгнення росії до України спричинить голод для 40 мільйонів людей у світі і найбільше постраждає Африка. Про це повідомляє Reuters, пише agronews.ua.

Уряди країн Африки здебільшого намагалися залишатися нейтральними щодо війни рф проти України та відмовлялися приєднатися до засудження агресії росії та не підтримували санкції Заходу. З словами Томас-Грінфілд, Африка не хоче, щоб на неї чинили тиск, змушуючи обрати сторону. У той час як енергетична криза, зміна клімату, пандемія та війна є основними причинами проблем глобального постачання продовольства, «найпідступнішим джерелом» є голод, який навмисно використовується як зброя війни, додала вона. «росія систематично захоплювала деякі з найважливіших сільськогосподарських угідь України, псуючи мінами та бомбами поля. Незалежно від того, як ви ставитесь до росії, ми всі маємо потужний спільний інтерес у пом’якшенні впливу війни рф проти України на продовольчу безпеку», – заявила Томас-Грінфілд. Президент Франції Еммануель Макрон нещодавно використовував схожі формулювання, коли під час візиту до Камеруну назвав глобальну продовольчу кризу однією з «інструментів війни» росії. Москва заперечує відповідальність за продовольчу кризу та звинуватила західні санкції в уповільненні експорту продовольства та добрив. Томас-Грінфілд спростувала це твердження, натомість припустивши, що росія навмисно вдається до заходів, щоб порушити глобальні ланцюжки поставок продовольства, звинувативши в цьому Захід. «Ми не бачили жодних ознак того, що росія прийме дипломатичне вирішення війни проти України», – сказала вона. Блокування росією українських чорноморських портів і бойові дії на території нашої держави руйнують налагоджені світові ланцюги поставок. Особливої актуальності набуває загроза продовольчої кризи для держав, які залежать від експорту зерна з України та рф, зокрема в Африці. Утім, росія намагається використати ситуацію в своїх цілях — хоче витіснити Україну з африканських ринків. Таким чином вона не лише залишає нашу державу без джерела доходів, але й усуває конкурента.

agronews.ua


Зерновий коридор: з України пішло 475 тис. т агропродукції

AgroPortal.ua.-16.08.2022

17 суден вирушили з українських портів у ході реалізації Ініціативи про безпечне транспортування агропродукції. Вони вивезли понад 475 тис. т агропродукції.

Про це говориться у повідомленні Міністерства інфраструктури України на сторінці у Facebook. Як зазначається, 16 серпня судно BRAVE COMMANDER із зерном для Африки залишило порт «Південний». «Сьогодні вранці балкер вийшов у напрямку порту Джибуті, після прибуття до якого продовольство буде доправлено споживачам в Ефіопії. На борту судна, зафрахтованого Світовою продовольчою програмою ООН, 23 тис. т пшениці», — уточнили в міністерстві.

agroportal.ua


Україна експортувала м'яса птиці на понад $500 млн

AgroPortal.ua.-16.08.2022

Україна у січні-липні поточного року експортувала 235,1 тис. т м’яса та субпродуктів птиці, що лише на 8,7% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Про це говориться у повідомленні Союзу птахівників України. Як зазначається, у грошовому еквіваленті експорт за 7 місяців поточного року склав $523,2 млн, що на 36,7% більше, ніж за аналогічний період торік.«Такий ріст експортної виручки став можливим завдяки росту цін на традиційних експортних ринках для української продукції, зокрема країн ЄС та Близького Сходу», — пояснюють експерти. Найбільшими імпортерами м’яса та їстівних субпродуктів птиці з України у липні 2022 р. були Саудівська Аравія (32,2%), Нідерланди (19,1%) та Словаччина (7,3%). Ці ж країни є найбільшими споживачами українського м’яса птиці за підсумками 7 місяців 2022 р.

agroportal.ua


На Закарпатті запускають виробництво солі, яке повністю забезпечить Україну

AgroPortal.ua.-12.08.2022

У Закарпатській області реалізують інвестпроєкт із розробки соляного родовища.

Про це повідомив очільник Закарпатської обласної військової адміністрації Віктор Микита у Facebook. «Нарешті можемо повідомити, що на території Буштинської громади Тячівського району стартували роботи в межах інвестиційної угоди з ТОВ «Катіон Інвест». Йдеться про кейс, який дозволить розробляти Буштинське соляне родовище та добувати до 150 тис. т солі на місяць методом підземного вилуговування через бурові свердловини з поверхні землі», — зазначив він. За його словами, після попередніх геологічних досліджень там виявили колосальний соляний пласт — від 35 до 500 м. Віктор Микита додав, що вже розпочалися інженерні роботи з будівництва під’їзної дороги, розмітки бурових майданчиків, облаштували місця для працівників, закупили сучасне обладнання для глибокого промислового буріння. За інформацією фахівців, вже через 6 місяців буде добута перша сіль. Родовище зможе забезпечити 100% потреби України у технічній солі, яку постачатимуть для утримання доріг у зимовий період. Зараз потреба країни в технічній солі — до 450 тис. т на сезон. Після планового розвитку інфраструктури підприємство розпочне постачання столової солі для населення.

agroportal.ua


Мінекономіки: Помітна тенденція до здорожчання експортної агропродукції

AgroPortal.ua.-12.08.2022

Україна поступово нарощує обсяги експорту. У липні українські експортери поставили 2,7 млн т зернових, що майже втричі перебільшує показники квітня (1 млн т).

Про це повідомила перша віцепрем’єр-міністр — міністр економіки України Юлія Свириденко, говориться у повідомленні Мінекономіки. За її словами, наразі триває діалог щодо продовження зарубіжними партнерами квот на вивіз продукції для України. Міністр економіки також зауважила, що помітна тенденція до зростання цін на експортну аграрну продукцію. Одночасно витрати на фрахтування суден до Туреччини знизилися вдвічі, а витрати на страхування вантажів — з 4 до 1,5%. Ці фактори позитивно впливатимуть на стабілізацію роботи українських аграрних підприємств.«Міністерство економіки також докладає зусиль для того, щоб заявки підприємців на продовження граничних строків здійснення розрахунків за експортно-імпортними операціями (повернення валютної виручки) опрацьовувалися максимально швидко», — зазначила Юлія Свириденко. Ключовим для функціонування агробізнесу є питання бронювання працівників. Аби пришвидшити та вдосконалити процес, Мінекономіки підготувало зміни до законодавчих та нормативно-правових актів, що оптимізують механіку оформлення бронювання, зокрема — за допомогою цифровізації.

agroportal.ua


Перші гранти на переробку отримають виробники ковбас і консервів

AgroPortal.ua.-11.08.2022

Уряд погодив виділення 44,3 млн грн з резервного фонду для фінансування перших переможців програми грантів на розвиток переробного бізнесу.

Вже найближчим часом учасники програми, які набрали найбільшу кількість балів за свої бізнес-проєкти, отримають кошти на обладнання, матеріали, сировину тощо, говориться у повідомленні Міністерства економіки України. Серед проєктів, у які будуть спрямовані кошти, — запуск лінії з виробництва дроту, розширення виробництва дитячих іграшок, закупівля сучасного обладнання для розширення виробництва м’ясоковбасних виробів, придбання лінії електрооптичного сортування для переробки і консервування фруктів та овочів та інші. Реалізація перших проєктів у сфері переробки дозволить забезпечити роботою 150 людей. «Створення близько 75 тисяч робочих місць протягом року та поява нових підприємств, які створюватимуть якісну українську продукцію — таких результатів очікуємо від втілення програми грантів для розвитку переробної промисловості. Підтримуємо українського виробника, чиї товари мають шанс посісти своє місце у світовій торгівлі та довести свою відповідність міжнародним стандартам якості», — підкреслила перший віцепрем’єр-міністр — міністр економіки України Юлія Свириденко. Серед найпопулярніших напрямів, у яких підприємці реалізують свої проєкти: виробництво товарів та оптова торгівля ними — 4,5%, лісопильне та стругальне виробництво — 4,1%, переробка зернових, бобових і насіння олійних культур — 3,8%, виробництво м'ясних продуктів та м’яса — 3,2%.

agroportal.ua


Агроекспорт України після російського вторгнення впав на 40%

AgroPortal.ua.-11.08.2022

Експорт агропродовольчої продукції у січні-червні поточного року склав $10,11 млрд, що на $703 млн, або майже 7% менше відповідного показника першого півріччя 2021 р.

Про це повідомляє ННЦ «Інститут аграрної економіки» з посиланням на дані Державної митної служби України. Як зазначається, основне зниження обсягів вітчизняного експорту почалося з березня — після повномасштабного російського вторгнення в Україну. Якщо протягом березня-червня 2021 р. український аграрний експорт склав $7,47 млрд, то за відповідний період 2022 р. він зменшився на понад 40% — до $4,43 млрд. Продукція сільського господарства і харчової промисловості надалі домінує у структурі загального експорту — за шість місяців поточного року її частка перевищила 44%.Головними товарними групами в агропродовольчому експорті України в першому півріччі 2022 р. залишаються зернові ($4,24 млрд), олії та жири ($2,75 млрд), олійні культури ($993 млн), залишки переробної промисловості ($549 млн), м’ясо і субпродукти ($456 млн). Водночас зниження аграрного імпорту в Україну було більш відчутним. За січень-червень 2022 р. за кордоном закупили агропродовольчої продукції на суму $2,77 млрд, тобто на 24% менше, ніж у відповідному періоді 2021 р.

agroportal.ua

 

В Україні запрацював Державний аграрний реєстр

AgroTimes.-12.08.2022

З метою покращення умов ведення бізнесу для українських сільгосптоваровиробників, які наразі попри повномасштабну війну, забезпечують продовольчу безпеку, в Україні запрацював Державний аграрний реєстр (ДАР).

Про це під час пресконференції повідомив заступник міністра аграрної політики України Денис Башлик. За його словами, в подальшому реєстр допоможе в забезпеченні фінансування українських аграріїв. «Актуальність запуску цього реєстру полягає в тому, що паралельно із традиційними проблемами, з якими зазвичай стикаються аграрії, додалася війна. А через неї виникає дефіцит, проблеми доступу до державних інституцій, через що людина банально не може подати заявку на ту чи іншу програму підтримку», – зауважив Денис Башлик. Він констатував, що ДАР – це єдина онлайн-платформа, створена з метою ефективного та прозорого залучення та розподілу усіх видів підтримки: як державної, так міжнародно-технічної й гуманітарної. Заступник міністра констатував, що запуск Державного аграрного реєстру відповідає директивам ЄС.

www.agrotimes.net/

 

В ЄС зацікавилися замороженими порічкою, ожиною, журавлиною, обліпихою і сливою

AgroTimes.-12.08.2022

В Європі зріс попит на нішеві ягоди і фрукти. Українським садівникам та ягідникам варто звернути увагу на порiчку, ожину, журавлину, обліпиху і сливу, вважає менеджер з продажу бренду Tevitta Ігор Усатий.

Про це повідомляється на офіційному сайті компанії. За його словами, ринок роздрібних заморожених продуктів оцінюється в €7,5 млрд. Від 2020 року обсяг продажів збільшився майже на €1 млрд, що означає зростання вартості на +13,5% і зростання обсягів на +9,2%. «Наразі спостерігається зменшення попиту на ягоди більш дорогого сегменту. Цей фактор, звісно, буде впливати на ціни, – сказав Ігор Усатий. Також відчувається попит на нішеві ягоди і фрукти. Можливо, це час для вирощування порічки, ожини, журавлини, обліпихи, сливи. А тому і шанс для українських аграріїв та переробників займатись ще й такими товарними позиціями, вважає спеціаліст.

www.agrotimes.net/

 

"Зерновий коридор" забезпечив експорт з України півмільйона тонн продовольства для семи країн, – Зеленський

UBR.-14.08.2022

За два тижні Україна наростила постачання агропродукції, із портів вийшли вже 16 суден. Зеленський сподівається на подолання глобальної продовольчої кризи

У рамках дії "зернового коридору" з українських портів вийшли вже 16 суден із близько 500 тис. тонн продовольства для семи країн Європи, Азії та Африки. Україна з початку серпня відновила експорт кукурудзи, пшениці, олії, сої та інших товарів, повідомив у своєму відеозверненні 13 серпня президент Володимир Зеленський. Крім того, зараз до виходу з порту "Південний" готується перший корабель для Ефіопії, де особливо гостро постає проблема голоду. "Це вже дозволило знизити гостроту продовольчої кризи, дало певну надію на спокій країнам – споживачам нашої агропродукції. І в перспективі може допомогти повністю зняти продовольчу кризу з глобального порядку денного", – сказав президент. Загалом Україні за два тижні вдалося наростити торгівлю агропродукцією до таких обсягів, що дорівнюють усьому експорту автотранспортом за липень та більш ніж двом третинам залізничного експорту за минулий місяць. "Хочу ще раз наголосити: це робочі місця для наших людей, це кошти, необхідні для нашої посівної наступного року, і це доходи нашого державного бюджету", – підсумував Зеленський.

ubr.ua/


Масова приватизація з 1 вересня: які об'єкти буде виставлено на аукціонах

UBR.-12.08.2022

Насамперед йдеться про комбінати хлібопродуктів та спиртові заводи. Також у планах приватизувати маленькі приміщення та споруди, наприклад, під офіси або магазини

Уряд здійснює активну роботу щодо ухвалення нормативних актів, які дозволять запустити масову приватизацію в Україні. Про це в інтерв'ю Deutsche Welle розповіла виконувач обов'язків голови Фонду держмайна Ольга Батова."Одразу, як буде ухвалено підзаконні акти, ми зможемо оголосити аукціони", – каже вона. Насамперед йдеться про комбінати хлібопродуктів та спиртові заводи. Після приватизації вони стануть майданчиками для роботи аграрних компаній. Серед великих об'єктів – підготовлена ​​до приватизації Об'єднана гірничо-хімічна компанія.Також у планах приватизувати маленькі приміщення та споруди під офіси, магазини, можливо, логістичні центри та іншу діяльність. Щодо цін, Батова заявила, що "вартість об'єктів – це важливе, але не головне питання". "Першочергова мета приватизації – допомогти бізнесу втриматися в умовах війни, знявши тягар з державного бюджету", – додала вона. Цього року від приватизації планується залучити до бюджету від 600 млн до 1 млрд грн.  

ubr.ua/


В ООН очікують значного зростання експорту українського зерна

УНІАН: Новини України.-11.08.2022

Мета 2-5 мільйонів тонн експорту на місяць є "досяжною".

Організація Об’єднаних Націй очікує "значного зростання" кількості суден, які хочуть експортувати українське зерно, і мета 2-5 мільйонів тонн на місяць є "досяжною". Як повідомляє Reuters, про це сказав тимчасовий координатор ООН у Спільному координаційному центрі в Стамбулі Фредерік Кенні, який спостерігає за угодою. "Ми очікуємо значного зростання кількості заявок на перевезення", — сказав чиновник, додавши, що мета 2-5 млн тонн місячного експорту "є досяжною". Очікується, що кількість кораблів, що прибувають в українські порти, зросте, коли будуть узгоджені продажі зерна, сказав Кенні журналістам.  ООН підкреслили, що експортна угода є комерційною, а не гуманітарною операцією, яка керуватиметься ринком. Усі кораблі повинні пройти перевірку, щоб розвіяти побоювання Росії щодо того, що вони можуть переправляти зброю в Україну."На початку наступного тижня ми проведемо комплексний огляд процедур, щоб побачити, що потрібно налаштувати та покращити", — сказав Кенні. За його словами, поточним пріоритетом є звільнення причалів у трьох портах, на які поширюється угода, – Одесі, Чорноморську та Південному – щоб нові судна могли заходити та завантажувати вантаж. Поки що не було відправок пшениці, судна відправляються з кукурудзою, соєвими бобами та соняшниковою олією та шротом. Кенні сказав, що власники суден виявили "надзвичайний інтерес" і що в Туреччині стоять на якорі кілька порожніх суден, які чекають на організацію продажу, щоб вони могли відправитися в Україну за вантажем. 

www.unian.ua


Україна розраховує на $20 млрд від експорту зернових

УНІАН: Новини України.-10.08.2022

Три українські порти зможуть обслуговувати від 80 суден на місяць.

Україна очікує отримати мінімум $20 млрд за експорт зернових, враховуючи ціни на світовому продовольчому ринку. Про це сказав заступник міністра аграрної політики Тарас Висоцький, пише прес-служба міністерства. Висоцький повідомив, що наразі Україна має десятки заявок від інших країн, і це є підтвердженням того, що власники суден і трейдери вірять, що під міжнародним патронатом буде виконано зернову угоду. Три порти Великої Одеси зможуть обслуговувати від 80 суден на місяць, зазначив заступник міністра. Це, як мінімум, по одному судну з кожного порту, додав він. "Йдеться про 3–3,5 млн т продукції в місяць. На сьогодні це досить оптимістичний показник. І це позитивний сигнал для вирівнювання цін на внутрішньому ринку", – наголосив Висоцький. За його словами, зростання цін зможе покрити собівартість, щоб фермери могли продовжувати операційну діяльність і з упевненістю дивитися на осінньо-польові роботи.

www.unian.ua

 

bottom of page