Дайджест періодичних on-line видань
з 1 по 8 листопада 2024 року
Зміст стор.
1. Працюють всі заводи: на Вінниччині виробили 164 тисячі тонн цукру 1
2. Danone створила спеціальне молоко для дітей із суміші вівса та гороху 1
3. МВФ радить Україні підвищити ПДВ та підняти акцизи на алкоголь 2
4. Володимир Зеленський підписав закон про обмеження використання
пальмової олії 2
5. Зроблено в Україні – це шлях до збільшення агропереробки і експорту
до ЄС, – заява 2
6. Україна заробила $70,7 млн на експорті меду 3
7. Агросектор України буде представлений на міжнародних кліматичних
переговорах 3
8. Волошкове поле наростило виробництво згущеного молока на 15% 3
9. Уряд ухвалив рішення про цифровізацію послуг у сфері фітосанітарії 3
10. Україна майже на 34% у жовтні збільшила експорт агропродукції, –
УКАБ 4
------------------------------------------------------------------
1. Працюють всі заводи: на Вінниччині виробили 164 тисячі тонн цукруAgravery.-02.11.2024
Станом на 1 листопада,згідно повідомленню Вінницької ОВА, по всіх категоріях господарств зернові та зернобобові культури зібрано на 91 % площ. Намолочено понад 3,5 млн. тонн зерна при середній урожайності 54 ц/га. В області працюють всі п’ять цукрових заводів, вироблено 164 тис. тонн цукру. Цукрові буряки викопано на 77 % площ при середній урожайності – 421,6 ц/га. Озимі зернові посіяно на 100 % прогнозованих площ, зокрема озиму пшеницю посіяно на 303 тис.га, озимий ячмінь - на 21 тис.га, озиме жито – на 1,5 тис.га.
https://agravery.com/uk/posts/show/pracuut-vsi-zavodi-na-vinniccini-virobili-164-tisaci-tonn-cukru
2. Danone створила спеціальне молоко для дітей із суміші вівса та гороху
AgroNews.ua. -05.11.2024
Компанія Silk, що належить Danone, вивела на ринок новий продукт — вівсяне молоко Silk Kids, розроблене для дітей віком від п’яти років, повідомляє newfood. У компанії говорять, що це відображає зростальний попит на рослинні напої для дітей. Майже три з чотирьох батьків, які купують рослинні напої, зацікавлені у спеціальних дитячих версіях.
До складу Silk Kids входить унікальна суміш на основі вівса та гороху, яка забезпечує 8 грамів рослинного білка на порцію для підтримки м’язового здоров’я. Крім цього, напій містить DHA омега-3 та холін для підтримки здоров’я мозку, а також пребіотики, що позитивно впливають на травлення. Silk Kids також має привабливу упаковку з інтерактивною грою “Знайди бджіл”, яка розповідає дітям про програми сталого розвитку та додає елемент розваги до приймання їжі. Продукт уже з’явився в продажах, але повноцінний запуск планується на початок 2025 року.
https://agronews.ua/news/danone-stvoryla-speczialne-moloko-dlya-ditej-iz-sumishi-vivsa-ta-gorohu/
3. МВФ радить Україні підвищити ПДВ та підняти акцизи на алкоголь
AgroNews.ua. -05.11.2024
Заступник голови місії МВФ в Україні Тревор Лессард заявив, що Міжнародний валютний фонд рекомендує Україні підвищувати податок на додану вартість. Він вважає, що зміна податкової політики поліпшить інвестиційний клімат і зробить країну конкурентоспроможнішою. Також Лессард наголосив на важливості приведення акцизів, зокрема, на алкоголь, тютюн, до показників, встановлених у Європейському Союзі.
Він зазначив: “Якщо вам потрібні негайні надходження, і ви хочете зробити це в ефективний, широкомасштабний спосіб, який забезпечить вам надходження вже наступного місяця, то важко уявити собі кращий варіант політики, ніж підвищення ставки ПДВ, із погляду того, скільки ви можете залучити, як це розподілить тягар підвищення податку”.
https://agronews.ua/news/mvf-radyt-ukrayini-pidvyshhyty-pdv-ta-pidnyaty-akczyzy-na-alkogol/
4. Володимир Зеленський підписав закон про обмеження використання пальмової олії
AgroPolit.com. – 07.11.2024
Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт №5148, який обмежує використання пальмової олії у харчових продуктах. Метою є вдосконалення законодавства у сфері дитячого харчування та підвищення загальної якості продуктів в країні, шо має призвести до гармонізації українського законодавства із вимогами Євросоюзу.
Закон встановлює граничний вміст трансжирних кислот у харчових продуктах. Він забороняє використання пальмової олії в молочних продуктах, забороняє використовувати гідрогенізовану пальмову олію та інші гідрогенізовані рослинні жири в дитячому харчуванні. Встановлюються нові правила щодо надання інформації про кількість трансжирних кислот у харчових продуктах.
5. Зроблено в Україні – це шлях до збільшення агропереробки і експорту до ЄС, – заява
AgroPolit.com. – 05.11.2024
В Міністерстві економіки України повідомили, що програма державної політики «Зроблено в Україні» сприяє розвитку агропереробного сектору та збільшенню експорту продукції з високою доданою вартістю до країн Євросоюзу. На реалізацію цієї програми цьогоріч в державному бюджеті заклали 45 млрд грн, якими мають можливість скористатись підприємці. Цього місяця запустили програму компенсацій 15% за придбання колісної техніки українського виробництва.
«Серед переробних галузей розвиток агропереробки для нас є одним з ключових. Бо, якщо аналізувати експорт сировини з України, то якраз агросировина займає одне із провідних місць», — зазначив заступник міністра економіки Андрій Телюпа. Розвиток глибинної переробки та експорт до ЄС окремих органічних сполук, які є результатом глибокої переробки пшениці та кукурудзи, є перспективними напрямками.
6. Україна заробила $70,7 млн на експорті меду
AgroPolit.com. – 05.11.2024
Міністерство аграрної політики та продовольства повідомило, що у першому півріччі 2024 року обсяг експорту меду з України до країн Євросоюзу склав 40,6 тис. т вартістю $70,7 млн. Більшість меду Україна експортує до країн ЄС та США. Поставками займаються близько 72 українських підприємств, які мають дотримуватися стандартів безпеки продукції, забезпечувати контроль за залишковими речовинами і пестицидами.
Основними країнами експорту меду у 2023 році були Німеччина, Польща, Іспанія, Франція, Бельгія, Румунія, Італія, Угорщина, Греція та США. У серпні Європейська комісія оголосила про введення тарифних квот на український мед, але Україна продовжує утримувати третє місце серед основних експортерів агропродовольчої продукції до ЄС після Бразилії та Великої Британії.
https://agropolit.com/news/29148-ukrayina-zarobila-707-mln-na-eksporti-medu
7. Агросектор України буде представлений на міжнародних кліматичних переговорах
AgroPortal.ua.- 03.11.2024
Аграрний сектор України цього року вперше буде повноцінно представлений на міжнародних кліматичних переговорах COP29 у Баку (Азербайджан), повідомила менеджерка із сталого розвитку Kernel Марта Трофімова. Вона зазначила, що Kernel став партнером Українського павільйону на COP29, де беруть участь делегати 190+ країн. Внутрішнє наповнення павільйону включатиме демонстрації інноваційних практик в українському агросекторі.
За її словами, в Українському павільйоні буде організовано три дискусійні панелі, метою яких є розкрити роль українського агросектору на міжнародних вуглецевих ринках та ринках біоенергетики; проаналізувати завдання та складності для сектору в контексті інтегрування в кліматичне регуляторне поле ЄС; продемонструвати інновації та цифрові технології, які ми застосовуємо для впровадження сталої та ефективної агротехнології й для гуманітарного розмінування.
8. Волошкове поле наростило виробництво згущеного молока на 15%
AgroPortal.ua.- 03.11.2024
Завдяки відкриттю ринку ЄС група компаній «Волошкове поле» наростила виробництво згущеного молока на 15%, розповів виконавчий директор ГК «Волошкове поле» Віктор Ржавіч. «Сьогодні найбільш відчутні проблеми з кадрами. Людей немає, і особливо не вистачає чоловіків — слюсарів, налагоджувачів, вантажників. Також є проблема з невчасним розрахуванням торговельних мереж за поставлену продукцію. Переробник має сплатити вчасно за молоко, заробітну плату, а розрахунки за продукцію відтерміновуються. Це оборотні кошти, яких критично не вистачає підприємствам», — зазначає Віктор Ржавіч.
9. Уряд ухвалив рішення про цифровізацію послуг у сфері фітосанітарії
Bizagro. – 02.11.2024
Мінагро повідомило, що Кабінет Міністрів прийняв рішення щодо цифровізації послуг у сфері фіто санітарії, постанова № 1229. Метою постанови є:
- Цифровізація послуг у сфері карантину рослин. Врегульовується питання функціонування інформаційної (автоматизованої) системи Держпродспоживслужби Phytosanitary Inspection System (система PHIS);
- Спрощення міжнародної торгівлі. Постанова передбачає запровадження обміну електронними фітосанітарними сертифікатами (ePhyto) між Україною та іншими країнами через міжнародну систему ePhyto HUB, що діє в рамках Міжнародної конвенції про захист рослин. Це дозволить швидше й безпечніше здійснювати імпорт та експорт вантажів з рослинами та продуктами рослинного походження;
- Удосконалення фітосанітарних процедур. Нові правила передбачають оптимізацію фітосанітарних процедур з урахуванням вимог Закону України «Про адміністративну процедуру», включаючи оновлення форм заяв і сертифікатів у сфері карантину рослин відповідно до вимог законодавства ЄС та міжнародних стандартів.
https://bizagro.com.ua/uryad-uhvalyv-rishennya-pro-tsyfrovizatsiyu-poslug-u-sferi-fitosanitariyi/
10. Україна майже на 34% у жовтні збільшила експорт агропродукції, – УКАБ
Рубрика.-03.11.2024
Пресслужба Українського клубу аграрного бізнесу повідомила, що у жовтні цього року Україна експортувала 6,6 млн т аграрної продукції. Це на 33,8% більше, ніж у вересні 2024 року. Зростання експорту спостерігається у всіх категоріях товарів, а основною причиною цього експерти вважають закінчення збирання врожаю. У жовтні Україна експортувала 4 млн т зернових: - частка кукурудзи у загальній структурі – 49%, - пшениці – 42%, - ячменю – 10%. Це на 30% більше, ніж у вересні. На 21% більше, ніж у вересні було експортовано олійних культур – 1,2 млн т.
Державна митна служба України повідомила: "Протягом перших дев'яти місяців 2024 року обсяги експорту агропродукції України зросли більше ніж на чверть, а саме на 9,9 мільйона тонн. Їх вартість зросла на $1,4 мільярда. Загалом за три квартали 2024 року Україна експортувала 48,9 млн тонн агропродукції на 10,5 млрд доларів США"