top of page

Дайджест періодичних on-line видань з 16 серпня по 18 серпня 2024 року

Дайджест періодичних on-line видань

з  16 по 18 серпня 2024 року


Зміст         стор.


1. Вершкове масло вже серед головних драйверів росту продовольчої 

Інфляції 1


2. Українська кукурудза конкуруватиме з французькою пшеницею низької

 якості             1


3. Обсяги переробки соняшнику в Україні перевищують попередні 

очікування 2


4. Для переходу на стандарти ЄС Україні знадобиться щонайменше 5 років 2


5. Перші показники обмолоту соняшнику — олійність рекордно низька 2


6. В Україні зросло виробництво  пива – галузева асоціація 2


7. У 2024 році український агросектор збільшив експорт на 35% і вийшов 

на довоєнні показники, — Трофімцева 3


                                               ----------------------------------------------------------------

1. Вершкове масло вже серед головних драйверів росту продовольчої інфляції Agravery. -18.08.2024

«ІНФАГРО» повідомляє, що ціни на вершкове масло залишаться високими до кінця року, як мінімум, до листопада-грудня, оскільки глобальний ринок молочних жирів розбалансований, а попит перевищує пропозицію. За підсумками липня в Україні вершкове масло вже серед головних драйверів росту продовольчої інфляції, але далі може бути ще «крутіше». Всі молочники пам’ятають помилки минулої осені, коли нестача запасів масла призвела до переорієнтації на імпортний товар, і тим було спровоковане підвищення ціни на масло-моноліт одразу на 25-30%. Деякі оператори ще в травні почали готуватися до зими і планувати стратегію запасів. Інші працюють без складів і продають товар на місяць вперед, тим самим збільшуючи волатильність цін сирого молока. 

Поки ситуація не критична. Але активізація експорту, про що свідчить найвищий місячний показник з весни минулого року, вже насторожує. 

https://agravery.com/uk/posts/show/verskove-maslo-vze-sered-golovnih-drajveriv-rostu-prodovolcoi-inflacii


2. Українська кукурудза конкуруватиме з французькою пшеницею низької якості

AgroNews.ua. -17.08.2024

На ринках країн Північної Африки українська кукурудза конкуруватиме з французькою фуражною пшеницею Таку думку висловив старший віце-президент незалежної ф’ючерсної брокерської компанії R.J. O’Brien Жолт Вінче. «На мою думку, частина попиту там буде. Але у Франції пшениця нижчої якості, і з часом цій пшениці доведеться конкурувати з кукурудзою, тому що вона не борошномельна», — зазначив експерт, додавши, що цей фактор може стримати ціни на українську кукурудзу, які зараз є високими. 

Він додав, що немає очікувать, що Україна повністю залишиться поза ринком. Очевидно, що врожай невеликий, фермери не продають, а ціни високі. Але, швидше за все, в майбутньому будуть коригування. Жолт Вінче також порадив українським фермерам скористатися нинішніми високими цінами. «Я б сказав, що вони повинні скористатися цим і збільшити обсяги продажів».

https://agronews.ua/news/ukrayinska-kukurudza-konkuruvatyme-z-franczuzkoyu-pshenyczeyu-nyzkoyi-yakosti/


3. Обсяги переробки соняшнику в Україні перевищують попередні очікування

AgroPortal.ua.- 19.08.2024

В липні переробка соняшнику  продовжувала скорочуватися через сезонні фактори, зокрема, зменшення запасів соняшнику та перехід деяких підприємств на ріпак. Проте її обсяги виявилися вищими за попередні оцінки, склавши трохи більше 1 млн т.,  повідомило ІА «АПК-Інформ». «Даний показник на 10% поступається червневій переробці, однак є одним із найбільших показників переробки для липня», — підкреслили в агентстві.

Прогноз переробки соняшнику в сезоні-2023/24 було підвищено до 15,2 млн т (+7% до попередньої оцінки; +9% до минулого сезону), що дуже близько до максимальних показників у довоєнний час і перевищує як офіційні дані з виробництва вказаної олійної в країні, так і оцінки більшості експертів урожаю 2023 року. На тлі високих темпів переробки соняшнику та експорту соняшникової олії з України поточного сезону в серпні «АПК-Інформ» скоригувало урожаї даної олійної попередніх років, оскільки, на погляд аналітиків, він виявився недооціненим через воєнні дії та складну ситуацію у прифронтових областях. 

Більш детально про тенденції та перспективи олійного ринку України, країн Причорноморського регіону та світу можна дізнатися на ХХІІ Міжнародній   конференції  «Fat@Oil Industre-2024»  30 жовтня в Києві.

https://agroportal.ua/news/ukraina/obsyagi-pererobki-sonyashniku-v-ukrajini-perevishchuyut-poperedni-ochikuvannya


4. Для переходу на стандарти ЄС Україні знадобиться щонайменше 5 років

AgroPortal.ua.- 17.08.2024

Україна вже проходила зміни в законодавстві щодо ЗЗР, Green Deal, але протести з боку фермерів змушують до перегляду політики сільського господарства. Для переходу на стандарти Євросоюзу в частині аграрної галузі Україні знадобиться щонайменше 5 років,  розповів   на конференції «Агро Інновації 2024»  директор агрохімічного напряму ЄБА Віктор Погорілий . «Ми оцінювали, скільки часу триватиме перехідний період. У середньому — це 7 років. Так у фермерів буде можливість адаптуватися, зважаючи на кліматичні зміни, докорінну зміну систем захисту для всіх основних культур. Сподіваємося, що нам дадуть не 2,5 року, а хоча би 5, а бажано 7 років», — зазначив Віктор Погорілий. 

https://agroportal.ua/news/ukraina/dlya-perehodu-na-standarti-yes-ukrajini-znadobitsya-shchonaymenshe-5-rokiv


5. Перші показники обмолоту соняшнику — олійність рекордно низька

AgroPortal.ua.- 16.08.2024

«Південні регіони розпочали збирання соняшнику з рекордно низьким показником олії — 33-36% на суху речовину. Основною причиною цього стали посуха та високі температури, відзначають виробники», — говорять фахівці  Spike Brokers . Останні індикації покупців: - DAP Україна (регіони) $390-400; - DAP Україна (порт) $425-430; - DAP Болгарія (центр) $465-475; - CIF Болгарія (порт) $450-460.

https://agroportal.ua/news/rastenievodstvo/sonyashnik-novogo-vrozhayu-torguyetsya-na-rivni-500


6. В Україні зросло виробництво  пива – галузева асоціація

Укрінформ.-17.08.2024

За січень - липень 2024 року в Україні виробництво пива зросло на 6,9% порівняно з аналогічним періодом торік, повідомила пресслужба галузевої організації пивоварів «Укрпиво». У повідомленні йдеться: “Оцінка обсягу виробництва пива по Україні (крім пива безалкогольного з умістом спирту до 0,5 об. % ) за 7 місяців 2024 року склала 84,4 млн. дол, та становить 106,9% до аналогічного періоду 2023 року”  Але, проти показника січня - липня 2021 року обсяг виробництва пива в Україні у січні - липні цього року скоротився на 19,1%, порівняно з 2022 роком у 2023 році зріс на 7,8%. 

https://www.ukrinform.ua/rubric-economy/3896034-v-ukraini-zroslo-virobnictvo-piva-galuzeva-asociacia.html


7. У 2024 році український агросектор збільшив експорт на 35% і вийшов на довоєнні показники, — Трофімцева

FREEДOM.-18.08.2024

Зерновий коридор продовжує працювати попри майже щоденні обстріли портової інфраструктури України з боку рф, У 2024 році українські експортери збільшили обсяги продажу своїх товарів на 35% і вийшли на довоєнні показники. Все це вдалося завдяки тому, що український агросектор зміг адаптуватись до складних умов роботи у воєнний час. Своєю думкою в ефірі телеканалу FREEДOM поділилася  в. о. міністра аграрної політики та продовольства (2019 р.), посол з особливих доручень у МЗС України (2022-2023 рр.) Ольга Трофімцева.

“За цей час українські аграрії змогли адаптуватись до складних умов роботи. І тут я маю на увазі не лише сам виробничий процес, а й те, що їм вдалося побудувати новий логістичний ланцюжок для експорту своєї продукції. Йдеться справді про складний шлях українського зерна від поля до споживача у всьому світі”, — зазначила Трофімцева. Вона вважає, що це стало можливим завдяки тому, що український АПК — це сектор, який на 99% працює як приватний бізнес. 

АПК України показав свою стійкість і вміння  вийти на довоєнний рівень.

https://uatv.ua/uk/2024-roku-ukrayinskyj-agrosektor-zbilshyv-eksport-na-35-i-vyjshov-na-dovoyenni-pokaznyky-trofimtseva/



bottom of page