top of page

Дайджест періодичних on-line видань з 22 по 28 лютого 2025 року

Дайджест періодичних on-line видань

з  22 по 28 лютого  2025 року


Зміст         стор.


1. Як обрати обладнання для харчової промисловості: поради для новачків 1


2. Україна може повністю задовольнити потребу європейського ринку в 

органічних продуктах 1 


3. В Україні назвали чотири основні кроки на шляху до євроінтеграції 2


4. Німеччина — головний споживач українських овочевих консервів 2


5. Переведення елеваторів на альтернативні джерела забезпечує економіку 

й енергонезалежність 2


6. Україна може зайняти 20% біометанового ринку Європи 3


7. Для Держпродспоживслужби визначили ключові завдання у сфері

 цифровізації 3


8. В Україні борошномели не мають змоги працювати на повну 

потужність через брак сировини 3


9. В Україні зросте виробництво сільгосппродукції – прогноз 3


                                       ---------------------------------------------------------

1. Як обрати обладнання для харчової промисловості: поради для новачків

AgroNews.ua. -  25.02.2025

Обладнання для харчової промисловості — це серце бізнесу, яке забезпечує не тільки високоякісну продукцію, але й знижує витрати та підвищує ефективність. Вибір правильного обладнання — це важливий крок, який впливає на виробництво та якість кінцевого продукту. 

Необхідно чітко визначити потреби вашого виробництва. Це допоможе з’ясувати, який тип обладнання вам потрібен для обробки конкретних продуктів: визначити тип продукції, обсяги виробництва, технологічний процес. Варто звертати увагу на якість обладнання, матеріали виготовлення, виробників, гарантію та технічне обслуговування, визначити типи обладнання, енергоефективність та економічність. 

https://agronews.ua/news/yak-obraty-obladnannya-dlya-harchovoyi-promyslovosti-porady-dlya-novachkiv/


2. Україна може повністю задовольнити потребу європейського ринку в органічних продуктах 

AgroNews.ua. -  22.02.2025

Член Комітету з питань аграрної та земельної політики ВР України Дмитро Соломчук зазначає, що Угода про Всеосяжне економічне партнерство між Україною та ОАЕ й розширення економічної співпраці з Туреччиною відкривають більше можливостей для наших виробників продукції аграрної галузі. Євросоюз робить ставку на органічні продукти, і  вітчизняним фермерам треба збільшувати площі під органічні культури. На думку фахівця, за такого підходу українські фермери зможуть «економічно повністю задовольнити європейських споживачів та постачати дорогу продукцію на полиці їхніх магазинів і на заводи для переробки.

https://agronews.ua/news/ukrayina-mozhe-povnistyu-zadovolnyty-potrebu-yevropejskogo-rynku-v-organichnyh-produktah/


3. В Україні назвали чотири основні кроки на шляху до євроінтеграції

AgroPolit.com. – 25.02.2025

Перша віцепремʼєр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко заявила, що  Україна має чотири пріоритетні завдання щодо поглиблення інтеграції до ринку ЄС у 2025 році у межах поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі.  Перше – це завершити консультації щодо лібералізації торгівлі відповідно до статті 29 Угоди про асоціацію. Друге – це включення України до політики ЄС Roam like at home. Третє – це проведення переговорів щодо угоди між Україною та ЄС про оцінки відповідності й прийняття промислової продукції. Четверте – це включення України до єдиної зони платежів у євро. Це наш мінімальний план дій, на якому ми сфокусовані в цьому році», – зазначила Свириденко.

Україна виконала значний обсяг роботи з імплементації положень угоди та наближення до європейських норм і стандартів. Свириденко підкреслила, що модифікований план пріоритетних дій має стати значним інструментом для сприяння інтеграції України до єдиного ринку ЄС на етапі перед вступу. А це  призведе до додаткового доступу на ринок ЄС і переваг для компаній та громадян України.

https://agropolit.com/news/29632-v-ukrayini-nazvali-chotiri-osnovni-kroki-na-shlyahu-do-yevrointegratsiyi


4. Німеччина — головний споживач українських овочевих консервів

AgroPortal.ua.- 25.02.2025

На Німеччину припадає до 35% зовнішніх продажів, зазначила очільниця дирекції міжнародної співпраці ТПП України Анна Любима. За даними відомства, до Німеччини 2023 року експортувалось з України овочевих консервів на $1,5 млн. За нею  йдуть Латвія, яка купує близько 12% експорту цієї продукції, на $530 тис., США  імпортує з України консервів на $330 тис. (7,5%). Половина українського експорту овочевих консервів припадає на продукцію торгової марки «Ніжин». Володимир Крохмаль, гендиректор «Ніжинського консервного заводу» каже, що до Німеччини підприємство відправляє близько 20-21%  продукції. За 2023 рік завод експортував консервів цієї марки більш як на $2 млн. За перше півріччя минулого року — на $1,6 млн. Близько половини виробленої продукції ТМ «Ніжин» іде на зовнішні ринки, підкреслив Крохмаль. 

 https://agroportal.ua/news/ukraina/nimechchina-golovniy-spozhivach-ukrajinskih-ovochevih-konserviv


5. Переведення елеваторів на альтернативні джерела забезпечує економіку й енергонезалежність

AgroPortal.ua.- 24.02.2025

Після початку повномасштабного вторгнення у СФГ «Урожай» вирішили перейти на альтернативне паливо. Вже два роки всі сушарки на елеваторі підприємства працюють на альтернативі — змішують щепу із соняшниковими та кукурудзяними відходами,  розповів директор елеватора СФГ «Урожай» Володимир Шевченко. Він зазначив. що підприємство раніше зберігало зерно на токах місткістю 50 тис. т, але власної продукції мали близько 100 тис. т. Господарству доводилося користуватися послугами інших елеваторів. Тоді  вирішили збудувати власний елеватор і вже 6 років працюють на своїх потужностях, які складаються повністю з обладнання LUBNYMASH.

https://agroportal.ua/news/ukraina/perevedennya-elevatoriv-na-alternativni-dzherela-zabezpeuye-ekonomiku-y-energonezalezhnist

6. Україна може зайняти 20% біометанового ринку Європи

AgroPortal.ua.- 22.02.2025

Георгій Гелетуха, голова правління Біоенергетичної асоціації України, на конференції «Агроенергоефективність і агроенергобезпека» розповів, що  ЄС має амбітні плани до 2030 року  у межах Європейського зеленого курсу досягти виробництва біометану на рівні 35 млрд м³ та 100 млрд м³ — до 2050 року. Наразі Європа виробляє та споживає 4,9 млрд м³ біометану.

Наприкінці січня перший мільйон кубічних метрів біометану в Україні вироблено. Наразі працюють 3 заводи, цього року очікується, що ще 4 підприємства приєднаються до існуючих. І якщо всі 7 заводів працюватимуть, країна зможе виробляти понад 111 млн м³ біометану на рік.

https://agroportal.ua/news/ukraina/ukrajina-mozhe-zaynyati-20-biometanovogo-rinku-yevropi


7. Для Держпродспоживслужби визначили ключові завдання у сфері цифровізації

 AgroPortal.ua.- 21.02.2025

У повідомленні  Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів говориться, що Уряд затвердив План пріоритетних дій на 2025 рік для всіх міністерств і відомств, зокрема і для Держпродспоживслужби.  Визначено три ключові завдання у сфері цифровізації  для Держпродспоживслужби: це запровадження експерименту щодо створення інформаційно-комунікаційної системи у сфері безпечності харчових продуктів і захисту споживачів; створення єдиного порталу сервісів; впровадження інформаційно-комунікаційної системи «еТютюн». Зазначається, що ці ініціативи є кроком на шляху досягнення місії служби: сформувати ринок безпечної продукції через дотримання високих стандартів якості та ефективний моніторинг епідеміологічного благополуччя для захисту споживача і глобалізації бізнесу з допомогою цифровізації».

https://agroportal.ua/news/ukraina/dlya-derzhprodspozhivsluzhbi-viznachili-klyuchovi-zavdannya-u-sferi-cifrovizaciji


8.  В Україні борошномели не мають змоги працювати на повну потужність через брак сировини

Elevatorist.com – 25.02.2025

Більшість борошномелів не мають можливості працювати на повну потужність через  низькі запаси та складнощі з сировинною базою. Пропозицій зернової борошномельної кондиції майже не надходило. Пропозиції пшениці 3 класу та фуражу надходили більш активно, проте більшість аграріїв, очікуючи підвищення цін, не поспішають з його реалізацією. Подальше підвищення цін на експортному ринку зерна також продовжувало надавати підтримку цінам.

https://elevatorist.com/novosti/19942-v-ukrayini-boroshnomeli-ne-mayut-zmogi-pratsyuvati-na-povnu-potujnist-cherez-brak-sirovini


9. В Україні зросте виробництво сільгосппродукції – прогноз

Mind. -27.02.2025

За даними Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», у 2025 році обсяги виробництва валової продукції сільського господарства зростуть на 3% проти показника 2024 року, що дозволить забезпечити внутрішні продовольчі потреби держави. 

На думку науковців, це зумовлено стабілізацією функціонування галузі та поступовою адаптацією до викликів, пов’язаних із наслідками війни. Але прогнозовані обсяги виробництва аграрної продукції у 2025 році значно поступаються показнику 2021 року – менше на 19.1%, а також показнику в 2023 році – менше на 2,6%.

Основними викликами для агровиробників залишаються негативний вплив кліматичних змін, низька забезпеченість кадрами технічних спеціальностей, втрати інфраструктури, проблеми фінансового забезпечення та відсутність інвестицій.

https://mind.ua/news/20285701-v-ukrayini-zroste-virobnictvo-silgospprodukciyi-prognoz












© Центральна науково-технічна бібліотека харчової і переробної промисловості

bottom of page