top of page

Дайджест періодичних on-line видань з 26 липня по 1 серпня 2024 року

Дайджест періодичних on-line видань

з  26 липня по 1 серпня 2024 року


Зміст         стор.

1. Китайська влада планує збільшувати імпорт зерна з України 1


2. Україна отримала $510 млн для підтримки аграріїв 1

3. Світовий ринок цукру: профіцит буде удвічі меншим, ніж очікувалось 2


4. Переробники зможуть отримати грант від USAID 2


5. Основними постачальниками агропродукції до України залишаються 

країни ЄС 2 


6. Уряд розширив перелік агропродукції, яка має обмежений строк 

зберігання та особливий режим зберігання 3


7. Україна годує 400 млн людей у світі – спецпредставниця США 3


8. В Україні видали перші ліцензії малим виробникам спиртних напоїв 3


9. Херсонський кавун офіційно отримав статус бренду в Україні 3

                                    

                                        ------------------------------------------


1. Китайська влада планує збільшувати імпорт зерна з України

AgroNews.ua. -01.08.2024

Китай хоче поступово нарощувати імпорт зерна з України. Влада країни планує спільно підтримувати міжнародну продовольчу безпеку. На зустрічі з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою в Гуанчжоу глава МЗС Китаю Ван Ї заявив, що в останні роки Китай є найбільшим торговим партнером України. Він також додав, що його країна є найбільшим імпортером української сільгосппродукції: “Китай продовжить нарощувати імпорт зерна з України і спільно підтримувати безперебійні логістичні канали та міжнародну продовольчу безпеку”.

https://agronews.ua/news/kytajska-vlada-planuye-zbilshuvaty-import-zerna-z-ukrayiny/


2. Україна отримала $510 млн для підтримки аграріїв

AgroPolit.com. – 31.07.2024

В повідомленні USAID йдеться, що Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Ініціативи стійкості сільського господарства в Україні (AGRI-Україна) за два роки залучило понад $510 млн від приватного сектору та міжнародних донорів на підтримку українських агровиробників. Уряд США вклав у цю ініціативу $350 млн. AGRI-Україна, яка була започаткована у липні 2022 року, вже допомогла понад 14 тис. українських аграріїв, що складає 32% зареєстрованих у країні агровиробників, отримати необхідні ресурси, такі як насіння, добрива, засоби захисту рослин, доступ до складських приміщень і фінансових ресурсів. AGRI-Україна сприяла підготовці альтернативних експортних маршрутів, зокрема через порти на річці Дунай і пункти перетину сухопутних кордонів. Завдяки цим заходам було експортовано 62 млн тонн агропродукції, що принесло українській економіці понад $17 млрд.

https://agropolit.com/news/28736-ukrayina-otrimala-510-mln-dlya-pidtrimki-agrariyiv

3. Світовий ринок цукру: профіцит буде удвічі меншим, ніж очікувалось

AgroPortal.ua.- 26.07.2024

НАЦУ «Укрцукор»  повідомляє, що світовий ринок цукру матиме менший, ніж очікувалося раніше, надлишок пропозиції 2024/25 МР (жовтень – вересень) через значне скорочення бразильського виробництва та попри збільшення виробництва в Азії. Аналітики зменшили прогноз виробництва цукру в Центрально-Південній Бразилії майже на 2 млн т — до 40,5 млн т через нижчу якість цукрової тростини та менший, ніж очікувалося, розподіл тростини для виробництва цукру. Заводи Бразилії  мають  високий рівень виробництва етанолу, відповідаючи на високий внутрішній попит,  і не виділяють багато тростини для виробництва цукру порівняно з тим, що очікувалося на початку сезону збирання врожаю в березні. За новим прогнозом StoneX, у 2024/25 МР світовий профіцит цукру має зменшитися до 1,21 млн т з 2,51 млн т, оцінених у травні.

https://agroportal.ua/news/mir/svitoviy-rinok-cukru-proficit-bude-udvichi-menshim-nizh-ochikuvalos


4. Переробники зможуть отримати грант від USAID

AgroTimes.-30.07.2024

Пресслужба Програми USAID АГРО надасть співфінансування для реалізації 15 проєктів для розвитку переробки сільськогосподарської продукції. Очікується, що реалізація проєктів буде спрямована на покращення та вдосконалення переробки в Україні с/г продукції для імпортозаміщення, задоволення внутрішнього попиту. А також для збільшення обсягів експорту переробленої продукції, на створення сучасних хабів, інфраструктури індустріальних парків, розвиток ринку мороженої, сушеної, консервованої продукції, продуктів варіння та інших готових до вживання продуктів. Все це дасть можливість залучити інвестиції у розвиток інфраструктури (такої як холодильні камери, обладнання для зберігання) та створити додаткові робочі місця.

Детально про грантову програму: http://surl.li/giwgav

https://agrotimes.ua/agromarket/pererobnyky-zmozhut-otrymaty-grant-vid-usaid/


5. Основними постачальниками агропродукції до України залишаються країни ЄС 

AgroTimes.-26.07.2024

У січні-червні  поточного  року в Україну було ввезено агропродукції на 3864 млн дол. США. Це на 336 млн дол. США більше, ніж за 6 місяців минулого року, повідомила  пресслужба Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки».  Богдан Духницький, провідний науковий співробітник відділу аграрного ринку та міжнародної інтеграції ННЦ, зазначає, що  основними постачальниками агропродовольчої продукції в Україну традиційно виступають держави ЄС. На них припадає близько 51% імпортних поставок. За І півріччя 2024 року у цьому регіоні було закуплено  сільгосппродукції на суму в 1956 млн дол. США. У рейтингу головних постачальників сільськогосподарської продукції на наш продовольчий ринок провідні місця посідають Польща (436 млн дол. США), Туреччина (334 млн дол. США), Німеччина (318 млн дол. США), Італія (181 млн дол. США), США (166 млн дол. США), Франція (161 млн дол. США), Нідерланди (157 млн дол. США), Норвегія (149 млн дол. США), Китай (132 млн дол. США) та Іспанія (120 млн дол. США). Сумарно ці 10 країн забезпечують 56% вартості вітчизняного аграрного імпорту.

Товарна структура імпорту продовольчої продукції в Україну в цілому залишається незмінною. Традиційно одна з двох найбільших часток імпорту зарубіжних продуктів харчування припадає на рибу, ракоподібні та молюски. Разом з тим, характерною ознакою 2022-2024 років стала поява в ній серед основних імпортованих продуктів овочевих культур.

https://agrotimes.ua/agromarket/osnovnymy-postachalnykamy-agroprodukcziyi-do-ukrayiny-zalyshayutsya-krayiny-yes/

6. Уряд розширив перелік агропродукції, яка має обмежений строк зберігання та особливий режим зберігання

Вizagro.- 31.07.2024

Пресслужба  Мінагро повідомила, що Кабінет міністрів вніс зміни до затвердженого переліку сільськогосподарської продукції, яка має обмежений строк зберігання, та переліку продукції, яка має особливий режим зберігання. Відповідна постанова прийнята на черговому засіданні Уряду. 

Список продукції доповнено товарами згідно з кодами УКТЗЕД. Загалом доповнюються переліки живих тварин, товарів м’ясної та рибної продукції, субпродукції, готової та консервованої риби; кондитерські вироби, плоди, горіхи соки плодові та овочеві. Зокрема, до переліку додано бджолині матки, капусту головчасту, кольрабі, цвітну, капусту листову; корнішони, салат латук і цикорій. 

https://bizagro.com.ua/uryad-rozshyryv-perelik-agroproduktsiyi-yaka-maye-obmezhenyj-strok-zberigannya-ta-osoblyvyj-rezhym-zberigannya/


7. Україна годує 400 млн людей у світі – спецпредставниця США

Вizagro.- 30.07.2024

Це заявила Пенні Пріцкер, спеціальна представниця США з питань економічного відновлення України. “Сільське господарство України годує 400 мільйонів людей у світі, і в неї є можливість годувати 600 мільйонів. Це величезні можливості, і тепер, коли Чорне море функціонує, ви бачите величезний експорт не тільки сільськогосподарської продукції, а й металів, що також допомогло збільшити доходи держави і сприяло зростанню економіки”, – сказала вона на брифінгу в Києві.

Вона додала, що енергетичний сектор – це ще одна велика сфера можливостей, а також будівництво, транспорт і логістика, технології. А також, критичні мінерали – ще одна галузь, що відкриває великі можливості в Україні. Ще двома сферами Пріцкер назвала оборонну промисловість і технології.

https://bizagro.com.ua/ukrayina-goduye-400-mln-lyudej-u-sviti-spetspredstavnytsya-ssha/


8. В Україні видали перші ліцензії малим виробникам спиртних напоїв

Екон. новини.-26.07.2024

У Міністерстві аграрної політики та продовольства України повідомляють, що видано дві перші ліцензії на виробництво спиртових дистилятів та спиртних напоїв малим  виробникам з Одеської та Київської областей. Малі підприємці отримали можливість ліцензувати виробництво спиртових дистилятів та спиртних напоїв після прийняття Урядом постанови, яка спрощує отримання ліцензії на виробництво. Постанова прийнята на виконання Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо спрощення умов виробництва дистилятів суб’єктами малого підприємництва». У Мінагрополітики розповіли, що до прийняття нормативних актів, крафтовий сегмент спиртних напоїв в Україні, був відсутній або функціонував в тіні через складну регуляторну базу.

Це крок дає українським виробникам  можливість започаткувати власну справу, переробляючи  аграрну продукцію у продукцію з доданою вартістю, яка матиме попит на внутрішньому і зовнішньому ринках. 

https://enovosty.com/uk/news-ukr/news-markets-ukr/full/2607-v-ukraini-vidali-pershi-licenzii-malim-virobnikam-spirtnix-napoiv


9. Херсонський кавун офіційно отримав статус бренду в Україні

PaySpace Magazine .- 01.08.2024 

Херсонський кавун офіційно отримав статус бренду в Україні. Його носитимуть баштанні, вирощені на піщаних ґрунтах Таврійського регіону на території Скадовського, Херсонського, Каховського районів Херсонської області, зазначається в повідомленні Міністерства економіки України. Херсонський кавун характеризується високим рівнем цукру, щільним мʼякушем. Шкірка кавуна — зелена з блідо-зеленими смужками, мʼякуш — від рожевого до насичено червоного. Такий кавун надзвичайно хрусткий і смачний. Цей статус надає виробникам додаткові переваги, підвищуючи їх конкурентоспроможність на внутрішньому та міжнародному ринках. Місцеві громади отримають додаткові податкові надходження, що сприятиме економічному розвитку регіону. Для споживачів це гарантія високої якості та безпеки продукції.

https://psm7.com/uk/gosudarstvennye-organy/hersonskyj-kavun-oficzijno-otrymav-status-brendu-v-ukrayini.html


bottom of page