top of page

Дайджест періодичних on-line видань з 29 вересня по 5 жовтня 2023 року

Дайджест періодичних on-line видань

з 29 вересня по 5 жовтня  2023 року


Зміст       стор.

1. Мінагрополітики підвищило прогноз цьогорічного врожаю до 79,1 млн 

Тонн 1

2.На Херсонщині повністю знищена галузь птахівництва 1


3. Цьогоріч у борошномелів можуть бути проблеми з експортом, – експерт 2


4. У Брюсселі починає роботу європейський офіс українського агробізнесу 2


5. Україна може стати найбільший одержувачем європейської допомоги на 

Агросектор 2


6.На відновлення агросектору Кабмін залучив $500 млн 3


7. Продукція Добродія Фудз буде представлена на ANUGA 2023 3


8. Український мед зайшов у мережі Великої Британії 3


9. AGRO UKRAINE SUMMIT: тренди та інновації у вирощуванні, зберіганні,

Переробці 4


10. Експорт соняшника за місяць зріс удвічі 4


11. Програму МХП з реінтеграції ветеранів високо оцінили на міжнародному

Рівні 4


12. Вітчизняна молочна галузь поступово відновлюється – УКАБ 5


13. У Вінниці збудували цех із переробки горіхів 5


                                 --------------------------------------------------------------

1. Мінагрополітики підвищило прогноз цьогорічного врожаю до 79,1 млн тоннAgravery.-03.10.2023

Міністерство аграрної політики та продовольства України вчергове оновило прогноз щодо валового виробництва зернових та олійних культур. Погодні фактори залишаються сприятливими та дозволяють підвищити прогноз виробництва до 79,1 млн тонн., зернових аграрії можуть зібрати близько 57,5 млн тонн, олійних  21,6 млн тонн. За попередніми оцінками Мінагрополітики, у 2023 році аграрії зможуть зібрати зернових у таких обсягах: пшениці – 21,7 млн тонн, ячменю – 5,7 млн тонн та кукурудзи – 28,5 млн тонн. Валове виробництво олійних культур досягне 21,6 млн тонн. Врожай соняшнику прогнозується на рівні 13 млн тонн. Рівень виробництва соєвих бобів становить 4,6 млн тонн. 

https://agravery.com/uk/posts/show/minagropolitiki-pidvisilo-prognoz-cogoricnogo-vrozau-do-791-mln-tonn


2. На Херсонщині повністю знищена галузь птахівництва

Агробізнес сьогодні.-04.10.2023

Повномасштабне вторгнення росії в Україну завдало нищівного удару по тваринництву на Херсонщині, повідомив директор департаменту розвитку сільського господарства та зрошення Херсонської ОВА Дмитро Юнусов.

Зазначається, що галузь великої рогатої худоби знищена на 15%, свинарства – на понад 80%, галузь птахівництва знищена повністю. Станом на 1 січня 2022 року в регіоні налічувалося майже 57 тис. голів ВРХ, 49 тис. свиней, голів птиці було понад 4 млн, існують проблеми з фінансуванням, відсутністю грошових коштів для кормів. Також велика кількість замінованих територій знижує роботу, оскільки господарствам ніде вирощувати корми для великої рогатої худоби.

«Збитки склали не один мільярд доларів, це однозначно. Ці кошти зараз не повернеш господарствам. Наприклад, галузь птахівництва стовідсотково знищена… Тваринництво зазнало великих збитків, і ми ще не знаємо, яка ситуація на окупованій території», – говорить Дмитро Юнусов.

https://agro-business.com.ua/agrobusiness/item/27997-na-khersonshchyni-povnistiu-znyshchena-haluz-ptakhivnytstva.html


3. Цьогоріч у борошномелів можуть бути проблеми з експортом, – експерт

Агробізнес сьогодні.-03.10.2023

Про це заявив 

Генеральний директор Української аграрної конфедерації Павло Коваль заявив, що проблеми з логістикою агропродукції з України примушує все більше уваги звертати на переробку продукції. Він зазначив, що для розвитку переробки потрібні інвестиції, а також ринки збуту цієї продукції, наприклад, того ж борошна. «Я думаю, у борошномелів цього року будуть проблеми. Минулого року їх пожаліла Європа, дала певні квоти, відкрила свої ринки. А цьогоріч уже немає цього. І потрібно буде думати, куди ці величезні обсяги борошна продавати», – підкреслює фахівець.

https://agro-business.com.ua/agrobusiness/item/27976-tsohorich-u-boroshnomeliv-mozhut-buty-problemy-z-eksportom-ekspert.html


4. У Брюсселі починає роботу європейський офіс українського агробізнесу

Агробізнес сьогодні.-02.10.2023

Український аграрний бізнес започатковує свою постійну присутність при інституціях ЄС у Брюсселі. 2 жовтня, в столиці Європейського Союзу розпочинає роботу європейський офіс асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ), провідного об’єднання українських агрокомпаній,  повідомляє пресслужба УКАБ, очолить офіс колишній український дипломат, досвідчений експерт з питань європейського торговельного регулювання і політики Назар Бобицький. Головними завданнями європейського офісу УКАБ вбачає консультативну підтримку українських агровиробників у підготовці України до майбутніх передвступних переговорів щодо членства в ЄС та пов’язаних з цим зобов’язань з адаптації європейського законодавства в аграрній сфері, пошук взаємовигідних рішень у врегулюванні проблемних питань аграрної торгівлі між Україною та ЄС, налагодження конструктивного діалогу від імені українського агробізнесу з інституціями ЄС.

https://agro-business.com.ua/agrobusiness/item/27970-u-briusseli-pochynaie-robotu-ievropeiskyi-ofis-ukrainskoho-ahrobiznesu.html


5. Україна може стати найбільший одержувачем європейської допомоги на агросектор

AgroPolit.com. – 04.10.2023

Після приєднання України до Євросоюзу вона може отримати з бюджету ЄС субсидій на 186 млрд євро та стати найбільшим отримувачем допомоги на агросферу. Приєднання нових країн до Євросоюзу призведе до збільшення його бюджету більше ніж на 256 млрд євро. Якщо порівняти отриману суму з поточним обсягом бюджету, його зростання досягне 21%. Експерти стверджують, що такий перерозподіл фінансів може викликати скорочення сільськогосподарських субсидій, які отримають інші країни-члени на 20%. З інших фондів Євросоюзу Україна матиме право додатково отримати виплати у 61 млрд євро.

Вступ України до Євросоюзу, крім фінансової вигоди, дасть їй можливість розширити внутрішній ринок. Слід зазначити, що у минулому році президент України Володимир Зеленський подав заявку на приєднання країни до Євросоюзу, а потім її офіційно визнали країною-кандидатом. Єврокомісія представила сім рекомендацій для вступу, дві з яких Україна вже виконала.

https://agropolit.com/news/26686-ukrayina-moje-stati-naybilshiy-oderjuvachem-yevropeyskoyi-dopomogi-na-agrosektor


6. На відновлення агросектору Кабмін залучив $500 млн

AgroPolit.com. – 02.10.2023

Кабінет міністрів України схвалив залучення кредитів та грантів на $500 млн для реалізації «Екстреного проекту надання інклюзивної підтримки для відновлення сільського господарства України (ARISE)», повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук. 

Уряд ухвалив відповідне рішення 29 вересня. Кабмін схвалив залучення гранту від Міжнародної асоціації розвитку та Міжнародного банку реконструкції та розвитку на $270 млн. Обидві структури є адміністраторами Мультидонорського трастового фонду, створеного для допомоги, відновлення, реформування і реконструкції України. Кабмін додатково ухвалив залучення позики від Міжнародного банку реконструкції та розвитку на $230 млн для реалізації зазначеного проєкту. Позику мають спрямувати у Фонд розвитку підприємництва.

https://agropolit.com/news/26665-na-vidnovlennya-agrosektoru-kabmin-zaluchiv-500-mln


7. Продукція Добродія Фудз буде представлена на ANUGA 2023

AgroPortal.ua.- 30.09.2023

 «Добродія Фудз» візьме участь у найбільшій виставці харчової промисловості та виробництва напоїв ANUGA 2023, яка відбудеться 7-11 жовтня у Кельні (Німеччина). Цьогоріч на заході «Добродія Фудз» уже традиційно представить як флагмани з продуктового портфеля, так і новинки: вівсяні пластівці, порційні каші, гранолу, готові сніданки під ТМ «Добродія», San Grano, WOWСЯНКА та YUMMOJI.  У компанії відзначають, що показники ANUGA 2019 ще раз переконливо демонструють, що виставка по праву вважається подією №1 у харчовій промисловості. Саме тоді виставка відзначила своє 100-річчя черговими рекордами: 7590 експонентів і 170 тисяч відвідувачів.

https://agroportal.ua/news/novosti-kompanii/produkciya-dobrodiya-fudz-bude-predstavlena-na-anuga-2023


8. Український мед зайшов у мережі Великої Британії

AgroPortal.ua.- 29.09.2023

Високоякісний український мед компанії Beehive, що входить до активів EFI Group, тепер доступний споживачам у Великій Британії. говориться у повідомленні компанії. Це стало можливим завдяки запуску UK Ukraine Trade Hub, ініціативи компанії Oakland International, спрямованої на підтримку українських виробників та розширення їх доступу до міжнародних ринків.«Ми пишаємося тим, що продовжуємо розширяти географію присутності меду Beehive на міжнародних ринках. Вірю, що завдяки наполегливій роботі всієї української спільноти ми зможемо познайомити якомога більше країн із якістю справжнього меду. Закликаю просувати українське! Попереду у нас багато наполегливої роботи, та я переконаний, на нас чекає успіх», — зазначив  Ігор Ліскі,   інвестор компанії Beehive. Наразі компанія Beehive зробила перші постачання меду в британський ритейл і проводить переговори з провідними британськими мережами.

https://agroportal.ua/news/novosti-kompanii/ukrajinskiy-med-zayshov-u-merezhi-velikoji-britaniji


9. AGRO UKRAINE SUMMIT: тренди та інновації у вирощуванні, зберіганні, переробці

AgroReview.-03.10.2023

2 лютого у Києві відбудеться всеукраїнський аграрний саміт, який збере лідерів аграрної спільноти України, щоб знайти відповіді на ключові виклики для агропромислового виробництва країни. Організатори заходу: ГС “Співтовариство виробників і споживачів бобових України”, Асоціація елеваторів України, ProAgro Group. На саміті будуть обговорені питання: аналіз поточної ситуації та підсумок роботи АПК в сезоні 2022-2023, висвітлення головних викликів для агросектору та пошук шляхів їх подолання, напрацювання рішень для забезпечення стабільної роботи й підвищення ефективності сільського господарства у воєнний час Будуть присутні рослинники, елеватори, переробники, логісти, трейдери та усі компанії, що забезпечують відповідні галузі обладнанням, технологіями і послугами.

Сайт:  https://agro-ukraine-summit.com/ 

Контакти: +38 096 899 4272 | +38 067 243 3803 | proagro-inform@ukr.net

https://agroreview.com/content/agro-ukraine-summit-trendy-ta-innovacziyi-u-vyroshhuvanni-zberiganni-pererobczi/


10. Експорт соняшника за місяць зріс удвічі

AgroTimes.-04.10.2023

У вересні поточного року, за попередніми даними ІА «АПК-Інформ»,  експорт соняшника з України становив трохи більше 12 тис. тонн, що удвічі перевищило показник серпня, але все ж суттєво поступається обсягу вересня минулого року (-93%). Основні обсяги відвантаження відбулися в Молдову (близько 41%) та Туреччину (31%) і лише 4% – до Болгарії. Ще минулого року Болгарія була одним з основних імпортерів українського соняшника – в цьому напрямку було експортовано близько 74 тис. тонн. Цього ж року внаслідок обмежень імпорту 4 сільгоспкультур (у т.ч. соняшника), введених 5 країнами ЄС у квітні поточного року, цей напрямок залишався закритим. Після зняття заборони на імпорт української агропродукції 15 вересня Болгарія оголосила, що не відновить одразу ж імпорт українського соняшника, аби не обвалити внутрішній ринок, попри досить високий попит на нього з боку болгарських переробників. Однак контракти на поставку укладалися і, як повідомляють оператори ринку, деякі відвантаження в цьому напрямку за два тижні вересня все ж відбулися.

У разі активного відновлення експорту в напрямку країн Євросоюзу, зокрема Болгарії, в більш виграшному становищі, звичайно, опиняться сільгоспвиробники. Але питання – коли це відбудеться і як буде працювати ліцензування – поки що залишаються відкритими.

https://agrotimes.ua/agromarket/eksport-sonyashnyka-za-misyacz-zris-udvichi/


11. Програму МХП з реінтеграції ветеранів високо оцінили на міжнародному рівні

AgroTimes.-04.10.2023

МХП став фіналістом Business Culture Awards 2023 у номінації Best Corporate Sustainability Initiative з нашою програмою реінтеграції ветеранів. Проєкт «МХП Поряд» – комплексна програма підтримки мобілізованих співробітників і тих, хто повертається з фронту,  повідомляє пресслужба МХП.

Business Culture Awards – це міжнародна нагорода, яка оцінює внесок організацій у створення та підтримку високоефективної корпоративної культури. Суддівське журі, у складі якого понад 50 світових HR та бізнес-лідерів, відзначили компанії, які піклуються про своїх співробітників, їх кар’єрний розвиток, психічне здоров’я та фізичне благополуччя.

Наразі в МХП працевлаштовано 167 ветеранів, 2309 співробітників мобілізовані до лав ЗСУ. Програма «МХП Поряд» включає створення індивідуальних планів адаптації для кожного ветерана, періодом від 6 до 18 місяців.

https://agrotimes.ua/agromarket/programu-mhp-z-reintegracziyi-veteraniv-vysoko-oczinyly-na-mizhnarodnomu-rivni/


12. Вітчизняна молочна галузь поступово відновлюється – УКАБ

Вizagro.-01.10.2023

Український клуб аграрного бізнесу повідомляє, що за 8 місяців 2023 року імпорт молочних продуктів зменшився на 12% проти минулого року та складає 38,05 тис. т. Об’єми поставок значно скоротилися навіть порівняно з довоєнними показниками – за аналогічний період 2021 року імпорт був більшим на 73,6% (66,8 тис. т). Найбільшими постачальника молочних продуктів є країни ЄС – Нідерланди, Польща, Франція, Німеччина, Італія.

Скорочення імпорту обґрунтовується декількома причинами: зменшення споживання за рахунок переміщення населення за кордон (за рахунок війни); поступове відновлення вітчизняної молочної галузі на підприємствах.

“Хоч за 8 місяців обсяг виробництва молока складає 5 млн тонн, що лише на 5,6% менше, ніж торік, однак здебільшого зменшення відбувається за рахунок господарств населення, в яких спостерігається надоїв на 12% менше (3,14 млн тонн), переважно через скорочення поголів’я дійних корів (-9,1%)”, – розповідає Максим Гопка, аналітик УКАБ. 

Водночас, підприємницький напрямок виробництва вже вийшов на довоєнний рівень та становить 1,88 млн тонн (1,85 у 2021 р.), що на 7,6% більше, ніж у 2022 році. Проте, для того, щоб збільшувати поголів’я та виробництво молока, галузь потребує фінансових інвестицій та додаткових програм, щоб швидше інтегруватися в європейський ринок.

https://bizagro.com.ua/vitchiznyana-molochna-galuz-postupovo-vidnovlyuyetsya-ukab/


13. У Вінниці збудували цех із переробки горіхів

SEEDS.-28.09.2023

Цех із переробки горіхів збудували на одному з підприємств харчової галузі Вінниччини. Його загальна площа становить 1657 квадратних метрів, тому споруда схожа на окреме підприємство, пише SEEDS. Упродовж дня тут перероблятимуть сорок тонн горіхів. Потужності створили задля заміщення напівфабрикатів, які підприємство закуповує і завозить із зарубіжних країн.«Новий цех створили з метою заміщення імпортних напівфабрикатів, необхідних для українського виробництва. Виробнича потужність тут складатиме 40 тонн перероблених горіхів на день. Поки що відбувається процес монтажу обладнання та пуско-налагоджувальних робіт. Нові працівники знайомляться з технікою та готуються до запуску цеху», – написав заступник міського голови Вінницької міськради Андрій Очеретний.

https://www.seeds.org.ua/u-vinnici-zbuduvali-cex-iz-pererobki-gorixiv/

bottom of page