top of page

Дайджест періодичних on-line видань з 29 серпня по 5 вересня 2024 року

Дайджест періодичних on-line видань

з  29 серпня по 05 вересня 2024 року


Зміст         стор.


1. Головна подія осені виставка та конференція PrivateLabel-2024 1


2. України приєдналася до Міжнародного фонду сільськогосподарського

 розвитку: наслідки для аграріїв 2


3. В Україні заборонять трансжири – Рада підтримала закон 2


4. Імпортери борошна, крупів та олії відкривають переробні

 підприємства в Африці 2


5. Україна може втратити експортні ринки гречки 3


6. Українські яблука змінюють напрямки експорту 3


7. Названо напрями, які можуть розвивати українські аграрії в 

Африці 3


8. Топ-20 світових молочних компаній: у рейтингу з'явився новачок 3


9. У 2024 році галузь птахівництва почала зростати – аграрій 4


10. Україна конкуруватиме на світовому ринку цукру з країнами ЄС 

– УКРПРОМІНВЕСТ 4


11. Делегація Мінагро ознайомилася з польським досвідом підготовки

сільгоспсектору до вступу в ЄС 4


12. У Вінницькій області цьогоріч працюватимуть п’ять цукрових заводів 4


13. Названо країну, яка купує найбільше української мороженої яловичини 5


14. Позиція Угорщини буде ключовою під час розробки правил

 агроекспорту між Україною та ЄС — Качка 5

                                    --------------------------------------------------------------

1. Головна подія осені виставка та конференція PrivateLabel-2024

AgroNews.ua. -31.08.2024

В Києві 5-6 вересня у складі 500+ учасників пройде XVІ Міжнародна щорічна практична зустріч PrivateLabel-2024: Нові вектори у розвитку ВТМ – український та зарубіжний досвід, яка дозволить відділам ВТМ роздрібних мереж та компаній-постачальників розпочати та/або продовжити співпрацю, визначити стратегії та тактики ефективного розвитку бізнесу. Ініціатором та організатором Події виступає B2B Медіа-Група TradeMasterGroup.

Відвідувачі виставки це – власники, генеральні директора, комерційні директора, виконавчі директора, директор з маркетингу, розвитку та PR, національні та регіональні менеджери, керівники департаменту ВТМ та категорійні менеджери, директор із закупівель, директор з продаж. На виставці збереться понад 1000 учасників. Вони  зможуть відвідати 100 виставкових стенда виробників товарів FMCG рішень та послуг.

Повна програма та  Реєстрація тут.

 Контакти: +38 067-502-30-13

reklama@trademaster.com.ua 

https://agronews.ua/news/golovna-podiya-oseni-vystavka-ta-konferencziya-privatelabel-2024/


2. України приєдналася до Міжнародного фонду сільськогосподарського розвитку: наслідки для аграріїв

AgroPolit.com. – 05.09.2024

В Мінагро повідомили, що ВР ратифікувала рішення щодо приєднання України до Угоди про заснування Міжнародного фонду сільськогосподарського розвитку.  Приєднання України сприятиме доступу агровиробників до нових фінансових ресурсів для розвитку сільського господарства. Це забезпечить можливість отримання українськими аграріями недорогих фінансових ресурсів, доступ до бази даних Фонду та використання його останніх міжнародних інтелектуальних та технічних розробок у сфері агропромислового комплексу, отримання українськими аграріями кращих можливостей для участі у тендерах Фонду на закупівлю товарів та послуг для реалізації програм, зміцнення міжнародного іміджу України як одного з найбільших виробників і експортерів агропродукції на світовому ринку.

https://agropolit.com/news/28894-ukrayini-priyednalasya-do-mijnarodnogo-fondu-silskogospodarskogo-rozvitku-naslidki-dlya-agrariyiv


3. В Україні заборонять трансжири – Рада підтримала закон

AgroPolit.com. – 04.09.2024

У Верховній Раді України підтримали проєкт закону №5148 про заборону трансжирів у харчових продуктах,  повідомив народний депутат України Олександр Гайду. Автором законопроєкту є народний депутат Дмитро Соломчук. У пояснювальній записці до проєкту закону сказано, що його завданням є удосконалення законодавства у сфері дитячого харчування з метою підвищення якості продуктів, що споживаються дітьми.

Основні  завдання цього законопроєкту є: - заборона використання пальмової олії у традиційних молочних продуктах; - заборона використання гідрогенізованої пальмової олії та інших гідрогенізованих рослинних жирів (кунжут, льон, глютен) у дитячому харчуванні; - заборона використання гідрогенізованої пальмової олії у харчових продуктах (кондитерські вироби: шоколад, морозиво тощо); - чітке та зрозуміле маркування харчової продукції, що містить пальмову олію.

Припинення споживання трансжирів є ключовою умовою охорони здоров'я і порятунку життя людей.

https://agropolit.com/news/28893-v-ukrayini-zaboronyat-transjiri--rada-pidtrimala-zakon


4. Імпортери борошна, крупів та олії відкривають переробні підприємства в Африці

AgroPortal.ua.- 01.09.2024

Під час конференції «Африка для агроекспортерів: шляхи відновлення втрачених ринків» експерт Українсько-Африканської торговельної місії  Владислав  Сєдих  розповів, що загальний обсяг імпорту аграрної  продукції до Танзанії на рік складає майже $2 млрд. Водночас обсяги зернових та овочів упали за останні п’ять років з $1 млрд до $500 млн. Олії рослинного та тваринного походження — $450 млн на рік. 

Він зазначив, що Україна втрачає частку на ринку соняшникової олії в Танзанії. 2020 року Україна посідала перше місце з її імпорту з показником 11-12 млн т на рік, зараз — майже нічого не постачає. В Танзанії мито на імпорт сирої соняшникової олії складає 10%, рафінованої — 25%, і  деякі компанії імпортують сиру олію та налагоджують її виробництво всередині країни.

https://agroportal.ua/news/mir/importeri-boroshna-krupiv-ta-oliji-vidkrivayut-pererobni-pidpriyemstva-v-africi


5. Україна може втратити експортні ринки гречки

AgroPortal.ua.- 01.09.2024

Цьогоріч Україна може втратити експортні ринки, які торік вдалося дещо відновити: приблизно 20-30 тис. т гречаної крупи було вивезено за кордон. Виконавчий директор Міжнародної асоціації гречки Сергій Громовий розповів: «Цього року ми можемо втратити експортні ринки, які непросто було відновити, адже, нагадаю, що до війни росія агресивно відвоювала європейський ринок гречки і наш внутрішній ринок. Через це ми були імпортозалежними і експорт втратили, хоча наш потенціал до війни складав 100 тис. т крупи».

https://agroportal.ua/news/eksklyuzivy/ukrajina-mozhe-vtratiti-eksportni-rinki-grechki


6. Українські яблука змінюють напрямки експорту

AgroPortal.ua.- 31.08.2024

Керівник компанії USPA Fruit Володимир Гуржій  повідомив, що присутність України на ринку яблук у африканських країнах значно скоротилася. У січні – червні 2024 року основними покупцями українських яблук були: ОАЕ — 5,9 тис. т, Саудівська Аравія — 4,1 тис. т, Ірак — 3,2 тис. т, Грузія — 2,6 тис. т, Узбекистан — 2,4 тис. т, Туреччина — 2,4 тис. т, Румунія — 1,8 тис. т, Швеція — 0,9 тис. т. Він додав: «Компанія USPA заробила дуже позитивний імідж і налагодила хороші канали збуту в Південно-Східній Азії, проте через напади на судна в Червоному морі та внаслідок проблем із логістикою минулого сезону всі контейнери, які ми відправляли в цьому напрямку, прибували зі значною затримкою, що створювало певні проблеми для всіх учасників ланцюжка постачань».  Також українські яблука мали попит на ринках Середньої Азії, а отже, обсяги постачань до цих країн зростали.

https://agroportal.ua/news/ukraina/ukrajinski-yabluka-zminyuyut-napryamki-eksportu


7. Названо напрями, які можуть розвивати українські аграрії в Африці

AgroPortal.ua.- 31.08.2024

В сільськогосподарської галузі  співпраця між Україною та Східною Африкою має великий потенціал для розвитку та може охоплювати широкий спектр напрямів,  повідомляє директор Українсько-Африканської торговельної місії Артем Гудков під час семінару «Партнерство України та країн Африки в сільському господарстві: напрями співпраці зі східноафриканськими країнами».

На його думку, співпраця між Україною та країнами Африки може охоплювати широкий спектр напрямів: - вирощування зернових культур; - розвиток тваринництва; -співпраця в галузі молочного та м'ясного скотарства може сприяти підвищенню продовольчої безпеки в Африці; - переробка сільськогосподарської продукції. Створення спільних підприємств для переробки агропродукції дозволить збільшити додану вартість і створити нові робочі місця; - аграрна освіта, обмін досвідом у галузі сільського господарства.

https://agroportal.ua/news/mir/nazvano-napryamki-yaki-mozhut-rozvivati-ukrajinski-agrariji-v-africi


8. Топ-20 світових молочних компаній: у рейтингу з'явився новачок

AgroPortal.ua.- 29.08.2024

Сукупний оборот 20 найбільших молочних компаній світу за підсумками 2023 року зріс на 0,3% у доларовому еквіваленті після зростання на 8,1% у попередньому році. Аналітики зазначають: «Зниження цін на молоко торік порівняно з високими показниками 2022 року стало ключовим фактором значного сповільнення темпів зростання. У євро сукупний оборот знизився на 2,3% порівняно з попереднім роком, що зумовлено відновленням курсу євро до долара США, а також тим, що деякі основні європейські кооперативи відзначили зниження доходів цього року». Вісім  компаній, це менше половини, що увійшли до списку, зберегли ті ж позиції, що й 2023 року. Сім компаній повідомили про зниження доходів торік у відповідних місцевих валютах порівняно з 2022 роком. Водночас багато компаній повідомили про вищі прибутки та/або рентабельність, ніж 2022 року. Dairy Farmers of America, найбільший американський кооператив, після зниження доходів опустився на третє місце. Збільшення доходів дозволило Nestle повернути собі другу сходинку рейтингу. 

https://agroportal.ua/news/novosti-kompanii/top-20-svitovih-molochnih-kompaniy-v-reytingu-z-yavivsya-novachok


9. У 2024 році галузь птахівництва почала зростати – аграрій

Вizagro.- 03.09.2024

Власник Володимир-Волинської птахофабрики Дмитро Добкін заявив, що в 2024 році галузь птахівництва почала зростати: вона вийшла не лише на рівень обсягів виробництва до повномасштабного вторгнення, а й досягла незначного приросту. За його словами, у розвиток птахівництва потрібно інвестувати. Перечекати, коли завершиться війна, означає втратити позиції на ринку, перспективи розвитку, які буде в рази складніше повернути.

https://bizagro.com.ua/u-2024-rotsi-galuz-ptahivnytstva-pochala-zrostaty-agrarij/


10. Україна конкуруватиме на світовому ринку цукру з країнами ЄС – УКРПРОМІНВЕСТ

Вizagro.- 03.09.2024

Гендиректор «УКРПРОМІНВЕСТ-АГРО» Роман Огородов заявив, що в Євросоюзі очікується профіцит цукру і Україна конкуруватиме на світових ринках вже з європейськими країнами, зокрема з Францією та Німеччиною. На наступний рік квота на експорт українського цукру до ЄС може бути на рівні 109 тис. т. Виробництво цукру в Україні в цьому сезоні очікується від 1,6 млн т до 1,7 млн т, внутрішнє споживання в межах 900 тис. т. За прогнозами Огородова, Гайсинський цукровий завод компанії буде запущено з 5 по 10 вересня, Крижопільський — з 15 по 25 вересня.

https://bizagro.com.ua/ukrayina-konkuruvatyme-na-svitovomu-rynku-tsukru-z-krayinamy-yes-ukrprominvest/


11. Делегація Мінагро ознайомилася з польським досвідом підготовки сільгоспсектору до вступу в ЄС

Вizagro.- 02.09.2024

У повідомленні пресслужби Мінагро йдеться, що делегація Мінагрополітики взяла участь у навчанні в літній школі з підготовки аграрного сектору до членства в Європейському Союзі, що відбувся в Кракові (Польща). Захід був організований Міністерством сільського господарства і розвитку села Польщі, який підготував серію лекцій та презентацій у сфері сільського господарства для України та Молдови, які отримали статус кандидата в ЄС у 2022 році.

Представники Мінагрополітики ознайомилися з польським досвідом у процесі трансформації аграрного сектору, пов’язаного зі вступом до ЄС, а також результатами 20-ти річного членства Польщі в ЄС. У Краківській філії Сільськогосподарського дорадчого центру в Брвінов учасникам делегації розповіли про підготовку до процесу переговорів з ЄС, заходи підтримки ЄС для модернізації та реструктуризації малих фермерських господарств, адаптацію національних норм і стандартів у сфері безпечності харчових продуктів тваринного походження до вимог ЄС, фітосанітарні вимоги тощо.

https://bizagro.com.ua/delegatsiya-minagro-oznajomylasya-z-polskym-dosvidom-pidgotovky-silgospsektoru-do-vstupu-v-yes/


12. У Вінницькій області цьогоріч працюватимуть п’ять цукрових заводів

Вizagro.- 30.08.2024

П’ять цукрових заводів у поточному виробничому сезоні працюватимуть у Вінницькій області, повідомили у Вінницькій ОВА. «Це ПрАТ «ПК «Поділля» ВП «Крижопільський цукровий завод», ТОВ «ПК «Зоря Поділля» ВП «Гайсинський цукровий завод», а також ТОВ «Цукорагропром» філія «Жданівський цукровий завод», ТОВ «Агрокомплекс «Зелена долина» ВП «Цукровий завод» і ТОВ «Юзефо-Миколаївська АПК» ВП «Михайлинський цукровий завод», – йдеться у повідомленні ОВА. Виробничий сезон цукроваріння 2024-2025 років на Вінниччині розпочався 24 серпня.

https://bizagro.com.ua/u-vinnytskij-oblasti-tsogorich-pratsyuvatymut-p-yat-tsukrovyh-zavodiv/


13. Названо країну, яка купує найбільше української мороженої яловичини

Вizagro.- 30.08.2024

Згідно з даними Державної митної служби, протягом січня-липня 2024 року Україна експортувала 9,4 тис. тонн мороженого м’яса ВРХ – на 23,6% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Експорт приніс Україні $38,9 млн, що на 20,4% менше за показник січня-липня 2023 року. Головними покупцями мороженого м’яса ВРХ протягом семи місяців 2024 року були Азербайджан (37,6%), Китай (31,9%) і Грузія (8,5%).

https://bizagro.com.ua/nazvano-krayinu-yaka-kupuye-najbilshe-ukrayinskoyi-morozhenoyi-yalovychyny/


14. Позиція Угорщини буде ключовою під час розробки правил агроекспорту між Україною та ЄС — Качка

Вizagro.- 28.08.2024

Після зустрічі з міністром сільського господарства Угорщини Іштваном Надем заступник міністра економіки — торговий представник України Тарас Качка повідомив, що впродовж наступних 9-10 місяців Україна та ЄС мають визначити параметри торгівлі на період до вступу до ЄС. Найбільш чутливими питаннями є аграрна продукція. За його словами, позиція Угорщини буде ключовою у цьому питанні і через головування в ЄС і через те, що є сусідом, який зберігає деякі обмеження на експорт продукції. Розмова з угорським колегою була змістовною, конструктивною і передусім з обох сторін націлена на знаходження рішення, додав Качка: “Ми також розуміємо скільки зусиль доведеться докласти для досягнення результату”.

https://bizagro.com.ua/pozytsiya-ugorshhyny-bude-klyuchovoyu-pid-chas-rozrobky-pravyl-agroeksportu-mizh-ukrayinoyu-ta-yes-kachka/


bottom of page