top of page

Дайджест періодичних on-line видань з 6 серпня по 8 серпня 2024 року

Дайджест періодичних on-line видань

з  06 по 08 серпня 2024 року


Зміст         стор.

1. Ранні сорти соняшника постраждали від спеки - пропозиція на ринку

майже відсутня 1


2. АВМ та СМПУ підписали Меморандум про співпрацю 1


3. Небезпечна для життя оливкова олія заполонила Європу 2


4. Стало відомо, чи загрожує українцям дефіцит продуктів 2

5. Експерт розповів, що відбувається з переробкою в Україні та її 

експортом 2


6. В Україні можуть підвищити мінімальні роздрібні ціни на вино 3


7. Українська агропродукція повертається на ринки, які втратила 

на початку війни 3


8. Мініовочі перетворюються на стійкий тренд в Україні 3

                                              -----------------------------------------------------

1. Ранні сорти соняшника постраждали від спеки - пропозиція на ринку майже відсутняAgravery.-06.08.2024

Згідно з даними ІА «АПК-Інформ», ціни попиту на соняшник нового врожаю поступово підвищуються на тлі новин про стан посівних площ та подальше зниження прогнозу виробництва олійної в Україні у 2024 р. Аналітики АПК-Інформ.  зазначають:«Серед причин можливого підвищення варто виділити очікування нижчого врожаю порівняно з минулим роком, стриманий продаж олійної, а також високу конкуренцію на внутрішньому ринку за обсяги якісної сировини. При цьому такі чинники підтримки цін можуть не втратити своєї актуальності і в період масового збирання соняшнику, оскільки аграрії, з урахуванням поточної ситуації, планують чекати більш привабливих цін».

https://agravery.com/uk/posts/show/ranni-sorti-sonasnika-postrazdali-vid-speki-propozicia-na-rinku-majze-vidsutna


2. АВМ та СМПУ підписали Меморандум про співпрацюAgravery.-02.08.2024

Асоціація виробників молока (АВМ) та Спілка молочних підприємств України (СМПУ) підписали Меморандум про співпрацю з метою координації зусиль і просування інтересів молочної галузі України у питаннях євроінтеграції. Сторони домовилися об'єднувати експертний потенціал для формування та просування спільної позиції молочної галузі, координувати зусилля у питаннях представництва і просування молочної галузі України,  сприяти розвитку та вдосконаленню нормативно-правового регулювання у сфері євроінтеграції, захищати інтереси підприємств-учасників АВМ та СМПУ. 

У рамках створеного раніше Євроінтеграційного комітету АВМ та СМПУ домовилися співпрацювати над розробкою, впровадженням та моніторингом результатів Дорожньої карти євроінтеграції молочної галузі України. 

https://agravery.com/uk/posts/show/avm-ta-smpu-pidpisali-memorandum-pro-spivpracu

3.  Небезпечна для життя оливкова олія заполонила Європу

AgroNews.ua. -06.08.2024

В ЄС у першому кварталі 2024 року було зафіксовано 50 випадків шахрайства чи неправильного маркування оливкової олії, побивши рекорди минулих років. “У звітах про інциденти фігурували олії, забруднені недозволеними речовинами. Такими як пестициди, мінеральні олії, а в одному випадку були виявлені уламки скла”, – повідомляє західне видання  The Guardian. Було виявлено безліч випадків фальсифікації оливкової олії extra virgin (вищої якості), шляхом змішування її з менш якісною або дешевою олією.

Представник Європейської комісії говорить, що більша кількість подібних повідомлень “не вказує на підвищений ризик для споживачів”, навпаки, щорічне збільшення кількості таких повідомлень свідчить “про поліпшення обміну інформацією між компетентними органами країн-членів та їхню пильність щодо шахрайства в агропродовольчому ланцюзі”. Професор безпеки харчових продуктів в Університеті королеви Белфасту Кріс Елліотт підкреслив: хоча наслідки вживання зараженої оливкової олії і можуть бути серйозними, “вона навряд чи з’явиться на полицях великих супермаркетів”. Адже продаж фальсифікату можливий лише “в місцях, де немає контролю. чи спостереження”.

Одна з найголовніших причин, через яку зловмисники почали масово підробляти оливкову олію, зазначив Еліотт, є інфляція., “що робить оливкову олію привабливим ринком для шахраїв”.

https://agronews.ua/news/nebezpechna-dlya-zhyttya-olyvkova-oliya-zapolonyla-yevropu/


4. Стало відомо, чи загрожує українцям дефіцит продуктів

AgroNews.ua. -06.08.2024

За прогнозами, українські аграрії цьогоріч можуть зібрати 65-69 мільйонів тонн зернових та олійних культур. Проте, каже виконавча директорка Насіннєвої асоціації України Сюзана Григоренко, посівні площі в Україні скорочуються вже третій рік поспіль, частково через логістичні труднощі та повномасштабне вторгнення росії, обстріли енергетичних об’єктів. Через це виникають труднощі з культурами, які потрібно сушити, наприклад, кукурудзою.

Аномальна спека, що тривала в Україні близько трьох тижнів, призведе до суттєвого зниження врожайності та негативно вплине на продуктові цінники. Дорожчати буде все — від картоплі та моркви до яєць та м’яса. Також спека негативно вплине на врожай соняшника, найбільше постраждає соя. Формування бобів відбувається дуже повільно. Високі температури печуть рослину, тож боби будуть дрібними, а вага тисячі насінин — низькою”. Аномальна спека в Україні негативно позначиться на врожаях картоплі, моркви, капусти та інших борщових овочів, що призведе до зростання цін на ринках. Тож борщ восени буде дорожче.

Крім того, у новому сезоні негативний вплив та тваринництво та молочний сектор матиме низький врожай зернових. Зокрема, наприклад, 70% собівартості виробництва яєць складає комбікорм, основою якого є саме кукурудза.

https://agronews.ua/news/stalo-vidomo-chy-zagrozhuye-ukrayinczyam-deficzyt-produktiv/


5. Експерт розповів, що відбувається з переробкою в Україні та її експортом

AgroPolit.com. -06.08.2024

Заступник міністра економіки – торговий представник України Тарас Качка заявив, що Україна нарощує експорт продукції з доданою вартістю значно вищими темпами, ніж постачання за кордон сировинних товарів. За його словами, зміщення акцентів відбулося ще до війни. Після масштабного російського вторгнення, на тлі проблем із логістикою, багато бізнесів повністю оновили підхід, розуміючи, що за рахунок доданої вартості можна заробляти більше на постачанні менших обсягів товару. Качка зазначив, що обсяги українського експорту агросировини ще довго залишатимуться значними. І швидко перевершити такий вал переробленою продукцією неможливо.

https://agropolit.com/news/28767-ekspert-rozpoviv-scho-vidbuvayetsya-z-pererobkoyu-v-ukrayini-ta-yiyi-eksportom


6. В Україні можуть підвищити мінімальні роздрібні ціни на вино

AgroPolit.com. -06.08.2024

Виноробна галузь України стикається із серйозними викликами через незмінні з 2018 року мінімальні роздрібні ціни на алкоголь. І для  забезпечення стабільної роботи галузі на тлі зростання витрат на виробництво потрібен перегляд цих цін.  

Але, незважаючи на звернення профільних асоціацій, зміни поки не відбуваються. За шість років ціни на основні ресурси, такі як газ і дизельне пальне, зросли. Якщо в 2018 році газ коштував 1,3 грн за кубометр, зараз – 7,96 грн. Дизельне пальне подорожчало з 28 грн до 53 грн за літр, електрика для населення – з 1,68 грн до 4,32 грн за кВт/год. Також, тривожною тенденцією є зменшення площ виноградників. За 30 років площа виноградників в Україні скоротилася з 175,5 до 40 тис. га. У 2023 році на Одещині площа виноградників зменшилася на 2800 гектарів порівняно з 2022 роком.

Перегляд мінімальних роздрібних і оптових цін на виноробну продукцію дозволить виробникам зупинити негативну тенденцію, покрити зростаючі витрати, і зберегти галузь.

https://agropolit.com/news/28764-v-ukrayini-mojut-pidvischiti-minimalni-rozdribni-tsini-na-vino


7. Українська агропродукція повертається на ринки, які втратила на початку війни

AgroPortal.ua.- 08.08.2024

Україна поступово відновлює постачання продукції до країн, експорт до яких зупинився 2022 року,  повідомив заступник міністра економіки України — торговий представник України Тарас Качка.

«Другим після ЄС за значенням ринків для нас є регіон Близького Сходу й Північної Африки. Через блокування Чорного моря на початку війни  за цим напрямком справді відбулися певні обмеження. Але тепер повертаємо втрачене, потихеньку відновлюємо позиції і на ринку Єгипту, і в Туреччині. Торік Україна з’явилася із пшеницею на ринку Алжиру. Це теж хороший знак, тому що наша присутність на цьому ринку дотепер  була лише періодичною», — сказав він. Тарас Качка  підкреслив, що через війну та особливості логістики 2022 року дуже багато торговців з ОАЕ відвернулися й перестали працювати з Україною, але тепер торгівля повертається. «Плюс ми очікуємо, що ще цього року буде підписана угода про вільну торгівлю з Еміратами», — додав він.  Експорт соняшникової олії до Індії повернувся до довоєнних рівнів, уточнив Тарас Качка. Також «відкривається»  ринок Індонезії. «Частка КНР у нашому експорті тепер наближається до 6%. Переважно це аграрна продукція. І якщо буде стабільна навігація, то наша присутність на цих ринках посилюватиметься», — підсумував він.

https://agroportal.ua/news/ukraina/ukrajinska-agroprodukciya-povertayetsya-na-rinki-yaki-vtratila-na-pochatku-viyni


8. Мініовочі перетворюються на стійкий тренд в Україні

AgroTimes.-06.08.2024

Трендом овочевого ринку стають овочі та баштанні, які можна споживати без тривалого зберігання і приготування, зазначає Віталій Білан, засновник фермерського  господарства «Пан Білан», що в Одеської області. Він називає цю тенденцію мінімізацією продуктового кошика, яка доцільну, наприклад, коли немає електрики й не працює холодильник, і потрібна швидка їжа. Те саме стосується й овочевого сегмента, наголошує експерт, де є мініморква та бебікавун вагою до 2 кг, тонкошкірий і безнасінний, що набуває популярності у Європі. 

https://agrotimes.ua/ovochi-sad/miniovochi-peretvoryuyutsya-na-stijkyj-trend-v-ukrayini/


bottom of page