top of page

Дайджест періодичних on-line видань з 1 по 7 грудня 2023 року

Дайджест періодичних on-line видань

з 01 по 07 грудня 2023 року


Зміст         стор.

1. В Україні може сформуватися надлишок цукру, але його виробництво 

залишається рентабельним – Укрпромінвест 1


2. Наступного року уряд розширить інструменти підтримки бізнесу 1


3. Українська молочка має у ЄС погану репутацію 2


4. Українське борошно на 40% дешевше за європейське 2


5. Україна експортує тільки 50% від необхідної кількості агропродукції 2


6. 250 млн крон: Норвегія виділяє гроші на продовольчу безпеку в Україні 3


7. Виробник пива Varvar планує запустити власне вирощування та 

переробку хмелю


8. Україна перетворилася з імпортера індичатини на експортера 3


9. Україна займає 32 місце у світовому рейтингу виробництва молока 4


10. Молдова перехопила в України лідерство в постачанні насіння соняшнику

 в ЄС 4


11. В Україні обсяги виробництва сиру перевищують довоєнні показники, 

проте є нюанс 4

                        ---------------------------------------------------------------------------

1. В Україні може сформуватися надлишок цукру, але його виробництво залишається рентабельним - Укрпромінвест Agravery.04.12.2023

 «В Україні стабільно є профіцит цукру, який в наступному сезоні буде зростати», - заявив генеральний директор “Укрпромінвест-Агро” Роман Огородов, повідомляє  пресслужба компанії. За оцінками, у 2024 році посівні площі під цукровим буряком в Україні збільшаться на 10-20%, а виробництво цукру зросте до 2 млн.т у рік. Наразі в Україні вже виробляють близько 1,8 млн цукру, а внутрішнє споживання становить 900 тис.т. “Україна активно експортує цукор до ЄС, і це буде також в наступному сезоні, щоб покрити дефіцит на ринках деяких країн Європейського Союзу. Окрім того, український цукор цікавий і для світового ринку, де, за прогнозами експертів, відбудеться збільшення дефіцитного балансу цього продукту”, – сказав Огородов. 

https://agravery.com/uk/posts/show/v-ukraini-moze-sformuvatisa-nadlisok-cukru-ale-jogo-virobnictvo-zalisaetsa-rentabelnim-ukrprominvest


2. Наступного року уряд розширить інструменти підтримки бізнесу Agravery.04.12.2023

Це стосується особливо переробної галузі, та залучення інвестицій в реальний сектор економіки,  зазначила під час виступу на Export Credit Forum 2023  Перший віцепрем’єр-міністр України - Міністр економіки Юлія Свириденко. “Ми будемо стимулювати переробну промисловість, сприятимемо залученню інвестицій у реальний сектор і будемо посилювати несировинний експорт. Наш пріоритет — переорієнтація економіки із сировинної на переробну. Така сама трансформація має відбутись і в структурі експорту. Нині частка переробної промисловості становить близько 35%. Прагнути потрібно до 70–80%”, - зазначила Юлія Свириденко. За її словами, наступного року Уряд розширить програми підтримки бізнесу, в першу чергу того, що працює в переробній сфері та виготовляє продукцію з доданою вартістю. Зокрема, продовжить діяти програма доступного кредитування під 5-7-9%, буде збільшено фінансування грантової програми для переробних підприємств, за якою можна отримати до 8 млн грн на розвиток, та програми мікрогрантів на започаткування або розширення власної справи. Також наступного року Уряд планує акцентувати на підтримці великих інвестиційних проектів та розвитку індустріальних парків.  

https://agravery.com/uk/posts/show/nastupnogo-roku-urad-rozsirit-instrumenti-pidtrimki-biznesu


3. Українська молочка має у ЄС погану репутацію

AgroNews.ua. -04.12.2023

У Європі негативне сприйняття українських молочних продуктів. Це виражається в дисконтуванні ціни, розповів директор з розвитку міжнародного бізнесу компанії «Молокія» Михайло Паньків. Він зазначив, що європейські партнери купують українську молочну продукцію, занижуючи ціну на 20%. «Це реальна історія, нас дисконтують за ірландських чи інших виробників саме через репутацію. Їхні аргументи такі: у вас по документах все гарно, а на ділі можна чекати, що завгодно. Це ж реальні випадки — гайки в козеїні, рослинна олія в маслі», — каже Паньків. 10 років тому          Польща була в такій самій ситуації, але «вони пройшли цей шлях, змогли перепозиціонуватися, ми теж це пройдемо».

https://agronews.ua/news/ukrayinska-molochka-maye-u-yes-poganu-reputacziyu/


4. Українське борошно на 40% дешевше за європейське

AgroNews.ua. -02.12.2023

В Україні через менші затрати на виробництво борошна — заробітна плата, електроенергія та інші складові — кінцевий продукт виходить на 40% дешевший за європейський, розповів директор спілки «Борошномели України», голова правління «Укрхарчопром» Родіон Рибчинський. «Попит на зернову продукцію та її експорт знизився, але наше борошно на сьогоднішній день повністю відповідає європейським стандартам, тому що 8/10 країн, в які ми експортуємо, — європейські. Ціна на українське борошно на 40% дешевша, аніж на європейське, тож багато компаній купували оптом саме в Україні, змішували зі своїм та продавали за локальною ціною, тим самим збагачуючись завдяки різниці, – каже він. «Якщо орієнтуватися на вихід у Європу, то слід адаптовуватися під новітні технології, а наші промислові технології, на жаль, є радянськими. Наостанок додам, що бізнес має вимагати від влади конкретної допомоги, лише таким чином можна чогось досягти», — зазначив Родіон Рибчинський. За минулий МР українські борошномели експортували 150 тис. т продукції, на наступний прогнозується 170 тис. т. 

https://agronews.ua/news/ukrayinske-boroshno-na-40-deshevshe-za-yevropejske/


5. Україна експортує тільки 50% від необхідної кількості агропродукції

AgroPolit.com. – 07.12.2023

Про це заявив народний депутат, член комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук. Він підкреслив, що українські аграрії  повинні щомісяця експортувати близько 6,5 мільйонів т аграрної продукції, щоб продати цьогорічний врожай і зазначив, що саме такий об’єм експорту дозволить фермерам без залишків перейти до нового сезону. «Ми експортуємо середньостатистично до 3 млн т агропродукції на місяць – це 50% від того, що ми маємо експортувати», – сказав Дмитро Соломчук. Слід зазначити, що незважаючи на повномасштабну війну, Україна входить в трійку найбільших постачальників аграрної продукції до країн Євросоюзу.

https://agropolit.com/news/27153-ukrayina-eksportuye-tilki-50-vid-neobhidnoyi-kilkosti-agroproduktsiyi


6. 250 млн крон: Норвегія виділяє гроші на продовольчу безпеку в Україні

AgroPolit.com. – 01.12.2023

Норвегія планує надати підтримку Україні у рамках п’ятирічної програми підтримки України. На саміті з продовольчої безпеки в Україні Норвегія планує оголосити про виділення 200 млн крон Всесвітній продовольчій програмі, включаючи гуманітарну програму «Зерно з України». Додаткові 50 млн крон планують передати до Українського фонду Світового банку. «Норвегія продовжить підтримувати народ України. Водночас ми не випускаємо з уваги й інші кризи в усьому світі. Програма Нансена є одним із прикладів того, як нам вдається об’єднати ці зусилля», – сказав міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде.

https://agropolit.com/news/27101-250-mln-kron-norvegiya-vidilyaye-groshi-na-prodovolchu-bezpeku-v-ukrayini


7. Виробник пива Varvar планує запустити власне вирощування та переробку хмелю

AgroPortal.ua.- 02.12.2023

Бренд планує розвиток в Україні, хоча без підтримки і ринку грошей конкурувати із закордонною продукцією пивоварам складно. Виробник готовий співпрацювати з міжнародними  інвесторами, проте ті чекають, коли ситуація в країні стане більш стабільною. Засновник бренду Varvar Василь Микулін.  Він зазначив: «Ми готові співпрацювати з міжнародними інвесторами та хотіли б відкрити виробництво хмелю. Колись Україна займала свою сторінку в літописі виробництва цієї культури. Є райони, що підходять для вирощування хмелю, — Житомирська, Вінницька області. Інвестори наразі чекають на якісь позитивні сигнали, та коли ситуація стане більш стабільною».  Бренд Varvar бере участь у закордонних фестивалях та подіях, проте планує більше розвиватися в Україні. Конкуренції бренд не боїться, адже  компанія завжди була інноваційною, використовує  найсучасніше обладнання та технології.

https://agroportal.ua/news/novosti-kompanii/virobnik-piva-varvar-planuye-viroshchuvati-hmil


8. Україна перетворилася з імпортера індичатини на експортера

AgroTimes.-05.12.2023

Журнал «Наше птахівництво» пише, що через війну внутрішній попит на індичатину знизився, що дозволило змінити вектор торгівлі. Підприємницький напрям зміг налагодити постачі до нових країн. Протягом 2019-2021 років основними імпортерами цієї української продукції були Молдова (майже половина обсягу), Бенін, Азербайджан. У 2022 році постачі зросли всемеро. За сім місяців цього року експортовано 4,4 тис. тонн індичатини, а це вже майже показник 2022 року. У 2022 році найбільшими імпортерами були Нідерланди, Німеччина, Італія, Молдова й Велика Британія. Географія експортних продажів суттєво змінилася, при цьому переважна більшість покупців вітчизняної індичатини є найбільшими світовими імпортерами.

https://agrotimes.ua/tvarinnitstvo/ukrayina-peretvorylasya-z-importera-indychatyny-na-eksportera/


9. Україна займає 32 місце у світовому рейтингу виробництва молока

Вizagro.- 01.12.2023

Голова Ради директорів «Спілки молочних підприємств України» Вадим Чагаровський зазначив, що Україна у 2023 році займає 32 місце у світовому рейтингу виробництва молока з показником 7,36 млн т. За його словами, 40% молока йде на переробку — 2,96 млн т., експорт  складає 400 тис. т. Ціна на молоко від сільгосппідприємств у 2023 році досягла рівня цін ЄС.

Також цього року частка молока від населення зменшилася в структурі переробки до 12%, в той час як загальний показник переробки сировини збільшився на 5%. Річне споживання також виросло — на 7%. У 2023 р. в Україні збереглася тенденція до скорочення поголівʼя корів.

За словами Вадима Чагаровського, для переробки сьогодні найбільша проблема — це дефіцит молочної сировини.

https://bizagro.com.ua/ukrayina-zajmaye-32-mistse-u-svitovomu-rejtingu-virobnitstva-moloka/


10. Молдова перехопила в України лідерство в постачанні насіння соняшнику в ЄС

Вizagro.-05.12.2023

Згідно з даними Єврокомісії, цього сезону найбільшим постачальником насіння соняшнику до країн Євросоюзу є Молдова, яка змістила з лідерської позиції Україну. Лише в період з 1 липня по 26 листопада п .р. країни ЄС імпортували майже 190,62 тис. тонн соняшникового насіння, що на 85% менше, ніж за аналогічний період попереднього сезону. Майже 120 тис. тонн (або 63%) із зазначеного обсягу забезпечила Молдова, тоді як роком раніше цей показник становив 108 тис. тонн. Україна ж, яка була лідером у постачанні олійної в ЄС, у 2023/24 МР різко скоротила її постачання – з 1,086 млн тонн (86,7% загального імпорту) лише до 35,76 тис. тонн (18,8%).

Основними імпортерами насіння соняшнику до ЄС у 2023/24 МР є: - Румунія (78,84 тис. тонн), - Болгарія (майже 39 тис. тонн), - Іспанія (13,74 тис. тонн). При цьому  Румунія була й головним експортером насіння соняшнику з ЄС з обсягом 64,05 тис. тонн. На другому місці – Болгарія (33,36 тис. тонн), на третьому – Хорватія (20,665 тис. тонн).

https://bizagro.com.ua/moldova-perehopila-v-ukrayini-liderstvo-v-postachanni-nasinnya-sonyashniku-v-yes/


11. В Україні обсяги виробництва сиру перевищують довоєнні показники, проте є нюанс

УНІАН: Новини України.- 05.12.2023

Останнім часом обсяги виробництва сиру  в Україні перевищують показники 2021 року, високі обсяги виробництва сиру призводять до зростання закупівельної ціни молока-сировини. "Виробництво сиру в останні місяці вище, ніж в довоєнному 2021 році і це пояснюється лише тим, що імпорт поки що менший. Не виключено, що наступного року сироварам доведеться досить суттєво скорочувати випуск своєї продукції", – зазначають експерти. Після вирішення проблеми з блокуванням польського кордону імпорт сиру може значно зрости, що спонукатиме українських сироварів скорочувати виробництво.

https://www.unian.ua/economics/agro/v-ukrajini-obsyagi-virobnictva-siru-perevishchuyut-dovoyenni-pokazniki-prote-ye-nyuans-12475782.html


bottom of page