top of page

Дайджест періодичних on-line видань з 1 по 8 червня 2023 року

1. Україна планує відновити ветеринарний контроль молочної продукції з Польщі Agravery.-02.06.2023

Мінагрополітики  України пропонує відновити ветеринарний контроль на молоко та молочні продукти з Польщі. Профільні відомства готують відповідну постанову. Планується проведення документальної перевірки, перевірки відповідності, здоров’я та благополуччя тварин, фізичної перевірки та лабораторних досліджень і випробувань. Ці дослідження здійснюватимуться на прикордонних інспекційних постах та призначених пунктах пропуску на державному кордоні України – Краківець, Ягодин, Рава-Руська, Смільниця, Шегині.https://agravery.com/uk/posts/show/ukraina-planue-vidnoviti-veterinarnij-kontrol-molocnoi-produkcii-z-polsi

 

2.  Німеччина запускає новий партнерський проєкт для сталого розвитку плодоовочевого сектору в Україні Agravery.-02.06.2023

У Комітеті з питань аграрної та земельної політики зазначається, що в  умовах повномасштабної війни  міжнародні партнери надають ще більшу підтримку та допомогу українським аграріям. Міністерство сільського господарства Німеччини запускає новий партнерський проект для сталого розвитку плодоовочевого сектору в Україні, загальний обсяг фінансування складає €5 млн. Проект направлений на підтримку професійної освіти й дорадництва, умов виробництва й складських потужностей, а також стартапів у галузі плодоовочівництва. Він сприятиме відновленню критичної сільськогосподарської інфраструктури і ланцюгів створення доданої вартості у секторі плодоовочівництва.

 Також готується проект у Вінницькій області, яка впродовж війни перетворилася на основний регіон постачання свіжих продуктів харчування. Успішні підходи будуть поширені на інші регіони Украйни. Японія допоможе відродити агросектор України, планує підтримати рибне господарство України та іригаційний сектор, забезпечити фермерів України аграрною технікою, надати обладнання для відновлення сільського господарства та розмінування територій.

https://agravery.com/uk/posts/show/nimeccina-zapuskae-novij-partnerskij-proekt-dla-stalogo-rozvitku-plodoovocevogo-sektoru-v-ukraini

 

3. Кабінет Міністрів заборонив експорт цукру з України

AgroNews.ua. -01.06.2023

Україна забороняє експорт цукру, щоб забезпечити його споживання. Кабінет Міністрів на засіданні 30 травня заборонив експорт цукру з України, встановивши нульову квоту з 5 червня по 15 вересня 2023 року.  «Включено цукор (товарна позиція згідно з УКТЗЕД 1701) до додатка 1 «Обсяги квот товарів, експорт яких підлягає ліцензуванню» постанови №1466 з обсягом квоти 0 тонн та періодом ліцензування з 5 червня по 15 вересня 2023 року…», — йдеться у повідомленні. Уряд виключив цукор із додатка 5 зазначеної постанови — «Перелік товарів, експорт яких підлягає ліцензуванню».

https://agronews.ua/news/kabinet-ministriv-zaboronyv-eksport-czukru-z-ukrayiny/

 

4. Підрив Каховської ГЕС затопив єдиний в Україні осетровий завод

AgroPolit.com. – 07.06.2023

Міністерство  аграрної політики і продовольства України повідомляє, що після знищення російськими окупантами Каховської ГЕС, державний осетровий завод, який є єдиним в Україні подібним підприємством, було затоплено. Це загрожує подальшому відтворенню популяції осетрових видів риб. При песимістичному сценарії, це може стати причиною зникнення відповідних реліктових видів в українських водоймах. В Мінагро повідомили, що осетрові види риб мають особливий охоронний статус, тому руйнація осетрового заводу може негативно вплинути на екологічний стан України, а також країн Чорноморського басейну.

https://agropolit.com/news/25812-pidriv-kahovskoyi-ges-zatopiv-yediniy-v-ukrayini-osetroviy-zavod

 

5. 12 аграрних асоціацій виступили проти законопроєкту 8149 про саморегульовані організації

AgroPolit.com. – 02.06.2023

12 аграрних асоціацій виступили проти законопроєкту №8149 «Про об'єднання сільськогосподарських товаровиробників» Звернення підписали найбільші галузеві об’єднання: «Укрконсервмолоко», асоціація «Українських імпортерів риби та морепродуктів», «Укрвинпром», «Укрцукор», «Ліга виробників харчових продуктів», Українська аграрна конфедерація, «Укроліяпром», «Укрхлібпром», асоціація «М’ясної галузі», Всеукраїнська асоціація пекарів, Спілка молочних підприємств України, «Укрхарчопром», «Борошномели України».  Документ підготували без обговорення його з громадськістю, він протирічить практиці ЄС в утворенні саморегульованих організацій. Автори звернення стверджують, що документ в його нинішньому вигляді має корупційну складову і вимагають  доопрацювання документу. Після такого обговорення за участі членів аграрного комітету з документу мають зникнути корупційні ризики.

https://agropolit.com/news/25772-12-agrarnih-asotsiatsiy-vistupili-proti-zakonoproyektu-8149-pro-samoregulovani-organizatsiyi

 

6. Інвестиції в переробку дадуть потужний розвиток аграрній галузі

AgroPortal.ua.- 04.06.2023

Голова парламентського Комітету з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду вважає, що експорт готової продукції вигідніший за експорт сировини. Україна може наростити виробництво та експорт продуктів переробки.  Це створить потужний економічний ефект: ріст ВВП, більше валютної виручки, створення робочих місць, збільшення надходжень до бюджету.  «Ми розуміємо, що через затримки росією експорту нашої продукції морськими коридорами страждають і наші аграрії,  і люди, які потребують нашої продукції.  Ми не знаємо, скільки це триватиме, тому розуміємо, що потрібно переорієнтовуватись та розвивати переробку агропродукції», — зазначає депутат. В минулому  році українські аграрії збільшили експорт продуктів переробки. Україна має абсолютний рекорд за продажем молочної продукції в Європу. Також торік збільшився експорт тваринницької продукції до ЄС, зокрема м’яса птиці та яєць. О. Гайду підсумував: «Аграрії готові переорієнтовуватись. Замість експорту сировини вигідніше виробляти та реалізовувати готову продукцію. Ми працюємо над залученням фінансування на переробку, аби дати поштовх аграріям грантами».

https://agroportal.ua/news/ukraina/investiciji-v-pererobku-dadut-potuzhniy-rozvitok-agrarniy-galuzi

 

7. У Мінагрополітики зробили страшний прогноз через знищення Каховської ГЕС

УНІАН: Новини України.-06.06.2023

Міністерство аграрної політики та продовольства України оприлюднило попередню оцінку наслідків знищення окупантами Каховської ГЕС. За попередніми оцінками, через теракт на ГЕС на Херсонщині затоплено близько  10 тисяч га сільськогосподарських земель на правобережжі та в декілька разів більше - на лівому березі області, який зараз перебуває під окупацією. "Детальна інформація буде відома найближчими днями, після аналізу інформації та знімків про розмір затоплення", - уточнили в Мінагро. Буде зупинено водопостачання систем зрошення полів Дніпропетровської, Херсонської та Запорізької областей."Терористичний акт на Каховській ГЕС фактично залишив без джерела води 94% зрошувальних систем в Херсонській, 74% - в Запорізькій та 30% - в Дніпропетровській областях. Знищення Каховської ГЕС призведе до того, що поля на півдні України вже наступного року можуть перетворитися на пустелі", - вважають у відомстві. Без Каховського водосховища постраждають не лише аграрії та водокористувачі, а й джерела питного водопостачання населених пунктів. Негативні наслідки знищення Каховської ГЕС також будуть і для рибного господарства. Вже фіксується загибель риб, як молоді так і дорослих особин. Крім того, щойно закінчився період нересту і внаслідок падіння рівня води ікра висохне на змілілих ділянках. 

https://www.unian.ua/economics/agro/pidriv-ges-yaki-budut-naslidki-dlya-ekologiji-12284679.html

 

8. Плюс 36%: Туреччина підняла мито на ввезення продукту, найбільшим виробником якого є Україна

УНІАН: Новини України.-02.06.2023

З 1 червня Туреччина підняла імпортні мита на ввезення насіння соняшнику та соняшникової олії з нульового рівня до 27% і 36% відповідно. Цей крок спрямований на захист місцевих сільгоспвиробників від напливу дешевої імпортної сировини напередодні збору нового врожаю. Валовий збір турецького соняшнику в поточному сезоні зросте до 1,9 млн тонн (+8,6% за рік), що є одним з найвищих значень для країни за останні 10 років, за прогнозами Міністерства сільського господарства США (USDA).  "Туреччина і раніше практикувала підвищення мит, щоб скоротити імпорт, але через високий рівень інфляції в останні роки уряд був змушений знизити мита і навіть обнулити їх", - зазначив турецький експерт Онат Анги. Перед встановленням нульового мита соняшникова олія завозилася за імпортним тарифом в 10% (при референтній ціні в 2500 $/т), а олійні в 5%.

https://www.unian.ua/economics/agro/turechchina-pidvishchuye-importni-mita-na-sonyashnik-ta-oliyu-12279570.html

 

bottom of page