top of page

Дайджест періодичних on-line видань з 22 по 27 грудня 2023 року

Дайджест періодичних on-line видань

з 22 по 27 грудня 2023 року


Зміст         стор.

1. Елеватори переходять на альтернативне паливо – експерт 1


2. Мінагрополітики затвердило вимоги виробництва ветпрепаратів 1


3. Україна відправить нужденним країнам ще 60 кораблів з зерном 2


4. Україна та Молдова домовились про спільний контроль над експортом 

агропродукції 2


5. Україна збільшила експорт свіжої лохини до Швейцарії у 16 разів 2


6. Україна залишається у топ-3 постачальників агропродукції до ЄС 2


7. Переробка та експорт. AgriSales зібрав учасників ринку на підсумковий

 Захід 3


8. Українське молоко в ЄС: який шлях потрібно пройти для євроінтеграції 3


9. Рентабельність виробництва сиру стала мізерною 3

                                      ------------------------------------------------------------------------

1. Елеватори переходять на альтернативне паливо - експерт Agravery.-27.12.2023

Незалежно від цінових коливань на природний газ, в країні  відбувається перехід елеваторів на альтернативні джерела палива, розповів заступник генерального директора ТОВ «СОЛАГРО» Сергій Щербань. За його словами, у порівнянні з довоєнним періодом кількість елеваторів, які працюють на альтернативі, збільшилася на 50%. Він зазначив: «Скоріш за все, з метою мінімізації ризиків усі елеватори, де є така можливість, поступово матимуть як альтернативу, так і газ».

https://agravery.com/uk/posts/show/elevatori-perehodat-na-alternativne-palivo-ekspert


2. Мінагрополітики затвердило вимоги виробництва ветпрепаратів Agravery.-22.12.2023

Міністерство аграрної політики та продовольства України затвердило вимоги, які стосуються сфери виробництва ветеринарних препаратів. Наказ від 20 жовтня 2023 року № 1843 «Про затвердження Вимог належної практики реалізації діючих речовини ветеринарних препаратів» зареєстрований в Міністерстві юстиції України 14 грудня 2023 року за № 2176/41232, 

Документ дасть можливість врегулювати практику застосування діючих речовин, які використовуються для виготовлення ветеринарних препаратів. Нормативно-правовий акт також містить вимоги до роботи персоналу, ведення документації, облаштування приміщень, наявності необхідного обладнання, постачання, повернення та самоперевірки. Крім цього,  відповідно до нових норм має бути в наявності інформація про дистриб’юторську діяльність постачальників діючих речовин ветеринарних препаратів з метою надання їх компетентному органу.

https://agravery.com/uk/posts/show/minagropolitiki-zatverdilo-vimogi-virobnictva-vetpreparativ

3. Україна відправить нужденним країнам ще 60 кораблів з зерном

AgroPolit.com. – 23.12.2023

Україна в рамках програми Grain from Ukraine  планує доставити ще 60 кораблів з зерном до Африки, а також інших нужденних країн, повідомляє  Надзвичайний та Повноважний Посол України в Туреччині Василь Боднар. Він підкреслив, що програму Grain from Ukraine Україна реалізує спільно з Продовольчою програмою ООН, а також рядом країн-партнерів. 

Всесвітня продовольча програма разом із 30 іншими країнами та організаціями підтримали ініціативу Зерно з України та допомагають нам її реалізувати. Президент Зеленський повідомив, що на ці цілі зібрано $100 млн. «Всього ми вже поставили країнам, які цього потребують, понад 170 тисяч т пшениці, зокрема в такі країни, як Кенія, Сомалі, Ефіопія та Ємен. Тепер планується доставити ще 60 кораблів до інших країн, які потребують, переважно в Африці», – сказав Василь Боднар.

https://agropolit.com/news/27268-ukrayina-vidpravit-nujdennim-krayinam-sche-60-korabliv-z-zernom


4. Україна та Молдова домовились про спільний контроль над експортом агропродукції

AgroPolit.com. – 22.12.2023

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та прем’єр-міністр Молдови Дорін Речан домовились про спільний контроль на пунктах пропуску на кордоні між двома країнами.  Представники України та Молдови підписали низку протоколів, які мають спростити і зменшити час перетину українсько-молдовського кордону для громадян і вантажів. Глава Кабміну  обговорив зі своїм колегою подальший розвиток логістики. Глава Кабміну зазначив, що українська сторона зацікавлена поширювати практику спільного контролю на всі пункти пропуску із сусідніми європейськими країнами. Всього сторони підписали сім протоколів.

https://agropolit.com/news/27260-ukrayina-ta-moldova-domovilis-pro-spilniy-kontrol-nad-eksportom-agroproduktsiyi


5. Україна збільшила експорт свіжої лохини до Швейцарії у 16 разів

AgroPortal.ua.- 26.12.2023

З січня по листопад 2023 року Україна  значно збільшила постачання ягід на ринок Швейцарії, який є дуже вимогливим до безпеки та якості продукції. Так, за вказаний період до Швейцарії відправили з України 393 т замороженої малини, що на 86% більше, ніж роком раніше, та 288 т інших заморожених ягід, найімовірніше, дикорослої чорниці, що було на 63% більше, ніж за той самий період 2022 року. «Однак найбільший прорив стався в сегменті свіжої лохини, експорт якої зріс у 16 разів і досяг 100 т. І хоча це, як і раніше, порівняно невеликий обсяг, але важлива хороша динаміка. За темпом приросту постачань на ринок Швейцарії Україна обійшла всіх конкурентів», — зазначають аналітики. 

https://agroportal.ua/news/yagidnictvo/ukrajina-zbilshila-eksport-svizhoji-lohini-do-shveycariji-u-16-raziv


6. Україна залишається у топ-3 постачальників агропродукції до ЄС

AgroPortal.ua.- 23.12.2023

У період з січня по вересень поточного року Україна збільшила аграрний імпорт до ЄС на 11% порівняно з тим самим періодом 2022 року та залишається на третій позиції серед найбільших постачальників сільськогосподарської продукції до ЄС, повідомляється  у черговому звіті Єврокомісії щодо сільськогосподарської торгівлі ЄС. «Імпорт з України продемонстрував найбільше зростання з січня по вересень проти 2022 року (+€891 млн, або +11%), головним чином через вищий імпорт зернових культур. Водночас імпорт ЄС з України є нижчим за рівень 2022 року, починаючи з червня, і майже повернувся до рівня 2021 року у вересні поточного року», — йдеться у повідомленні.

https://agroportal.ua/news/ukraina/ukrajina-utrimuyetsya-u-top-3-postachalnikiv-agroprodukciji-do-yes


7. Переробка та експорт. AgriSales зібрав учасників ринку на підсумковий захід

AgroTimes.-23.12.2023

Адаптація експорту агропродукції до нових умов, купівля-продаж продуктів переробки зерна, олії та зернобобових на внутрішньому і зовнішньому ринках, аналітика експорту та прогнози на наступний рік. Ці теми об’єднали учасників завершального заходу у 2023 році програми «AgriSales B2B: Продукти переробки зернових, олійних та бобових», який відбувся у Києві.

Маркетинговий майданчик AgriSales, створений за підтримки Програми USAID АГРО, в межах серії форумів уже об’єднав понад 300 учасників ринку, які провели близько 700 зустрічей. Результатом стали нові бізнес-зв’язки на українському та міжнародному рівнях, домовленості та вже підписані контракти. 

Обговорювалися питання продовження підтримки українських аграріїв та переробних підприємств, питання логістики, охорони праці, прозорості економічного та бухгалтерського обліку, питання  біоетанола і біодизеля. Їх можна виробляти з кукурудзи, яка в Україні вирощується з надлишком.Для переробних підприємств, крім удосконалення виробництва та збільшення обсягів продукції, важливим є розвиток нових експортних можливостей, відкриття нових ринків збуту.

https://agrotimes.ua/article/pererobka-ta-eksport-agrisales-zibrav-uchasnykiv-rynku-na-pidsumkovyj-zahid/


8. Українське молоко в ЄС: який шлях потрібно пройти для євроінтеграції

Дело.-21.12.2023

Українська молочна галузь почала "розвертатись" на захід ще до рішення про початок євроінтеграційних переговорів. Після рішення про запуск переговорів щодо вступу України до ЄС, країну чекає складна робота з імплементації європейських норм та правил. Українська молочна галузь є одною з найбільш зацікавлених в євроінтеграції, оскільки на кону стоїть 500-мільйонний ринок збуту, інвестиції та можливість стабільного розвитку. Попри обсяги “домашнього завдання”, яке має виконати український молочний бізнес, вже зрозуміло - цей шлях безальтернативний і має бути пройдений якнайшвидше.  

Що мають зробити "молочники" для  євроінтеграції?

Згідно зі звітом Європейської Комісії щодо України від 8 листопада 2023 року, країна має поглиблювати інтеграцію з ЄС в декількох ключових напрямках: - Безпечність харчових продуктів тваринного походження. - Здоров'я та благополуччя тварин. - Спільна організація ринку і маркетингові стандарти. - Екологічні питання в сільському господарстві

https://delo.ua/agro/ukrayinske-moloko-v-jes-yakii-slyax-potribno-proiti-dlya-jevrointegraciyi-427452/


9. Рентабельність виробництва сиру стала мізерною

Дело.-20.12.2023

Дороге молоко провокує зростання імпорту сиру. Молоко з літа подорожчало вже на чверть, а відпускні ціни на сир вдалося збільшити в середньому на 10%. Рентабельність виробництва сиру в Україні стала зовсім мізерною.

Як зауважують аналітики, для грудня завжди характерним було зростання продажів сиру. "Навіть нинішнього воєнного року цей тренд певною мірою зберігся. Споживчий попит зріс, хоча, звичайно ж, не так, як це бувало до війни, адже кількість населення далеко не та, що була раніше, доходи скромніші, а ціни як ніколи високі", - зазначають експерти. Вони  звертають увагу на те, що молоко з літа подорожчало вже на чверть, а відпускні ціни на сир вдалося збільшити в середньому на 10%. Тобто рентабельність бізнесу стала зовсім мізерною. Зауважимо, найбільше сирів Україна імпортує з Польщі (34%), Німеччини (18%) та Нідерландів (17%). Як раніше прогнозували аналітики, зростання імпорту польського сиру очікується відразу після розблокування кордонів між Україною та Польщею.

https://delo.ua/agro/ukrayinskii-sir-moze-ne-vitrimati-konkurenciyi-z-importnim-427479/

bottom of page