top of page

Дайджест періодичних on-line видань з 24 по 31 травня 2023 року

1. Херсонський маслозавод розширює асортимент продукції Agravery.-26.05.2023

Новий вид продукції Херсонського маслозаводу - хрусткі сирні кульки, які виготовляються зі 100% натурального сиру. «В них збережена вся користь сиру, він багатий на білок, не містить вуглеводів. Це швидкий, ситний перекус для єнергії та сили», — зазначили на підприємстві. Завод, який є відомим виробником високоякісного вершкового масла, розширив асортимент своєї продукції згущеним молоком зі смаками фруктів.

https://agravery.com/uk/posts/show/hersonskij-maslozavod-rozsirue-asortiment-produkcii

 

2. Україна залишається одним з основних постачальників меду в ЄС

AgroNews.ua. -26.05.2023

Однак в 2022 році Китай займає перше місце в рейтингу (в натуральному виразі). Зазначається, що до п’ятірки експортерів меду до Європейського Союзу також увійшли Аргентина, Мексика та Туреччина. Але в той же час в грошовому виразі лідером, як і раніше залишається Україна. Загальні обсяги імпорту меду країнами ЄС в натуральнмоу вигляді збільшились майже на 10%, до 190,6 тис.тонн (504, 2 млн. євро). В тому числі країни ЄС збільшили обсяги імпорту з Китаю на 42%, Аргентини на 35%, а також з Турції та В’єтнаму, тоді як імпорту з України скоротився в натуральному виразі на 14 %. Основними покупцями українського меду серед європейських країн залишаються Польща та Німеччина.

https://agronews.ua/news/ukrayina-zalyshayetsya-odnym-z-osnovnyh-postachalnykiv-medu-v-yes/

 

3. В Європі великий попит на український амарант

ArgoTer.-28.05.2023

На українське насіння амаранту і амарантову олію У Європі зрістає попит у 10 разів. Олександр Дуда, голова Асоціації виробників амаранту та амарантової продукції, зазначає, що найбільше посівів амаранту в Центральній Україні,  Адже там оптимальні умови для його вирощування — багато сонця, достатньо вологи і родючі грунти. Але цього року багато фермерів із північних регіонів зацікавилися амарантом. Вони шукають альтернативу кукурудзі, вирощування якої потребує багато добрив і засобів захисту. Загалом амарант можна вирощувати у всіх регіонах України, просто потрібно адаптувати його під місцеві умови. “Основна причина — тренд органічної продукції. А амарант у нас вирощують органічним способом, без жодних хімікатів. Також нині у світі великий попит на безглютенову продукцію і дуже популярні рослинні протеїни. В амаранті все це є. Ще один великий плюс амаранту — наявність у ньому сквалену. Це природний компонент нашої шкіри. З віком його концентрація зменшується, і шкіра втрачає пружність. Також сквален — потужний антиоксидант. Найбільше його в жирі акулячої печінки — до 70%, а в амарантовій олії — 7% (в оливковій олії — лише 0,7%). Тому світові виробники як альтернативу акулячому сквалену почали виробляти його з амарантової олії. І відтоді замовлення на цей продукт значно зросли. Варто додати, що за багатьма якісними показниками насіння амаранту, вирощене в Україні, перевершує індійське, пакистанське та перуанське. Тому нашу продукцію у світі дуже цінують”, — каже мій співрозмовник.

https://agroter.com.ua/2023/05/28/v-yevropi-velykyj-popyt-na-ukrayinskyj-amarant/#

 

4. Зернова угода призупинена – ООН

AgroPolit.com. – 27.05.2023

Зернова угода була призупинена, незважаючи на згоду рф продовжити її, повідомили в ООН. За її даними, з 29 квітня жодному кораблю не дозволено відвідувати порт «Південний». Організація Об’єднаних Націй і Туреччина співпрацюють з іншими сторонами з метою відновлення повноцінної роботи і зняття всіх перешкод, які обмежують зернову угоду. Україна звинуватила рф в фактичному виключенні порту Південний з чорноморської угоди, оскільки рф скаржилася, що вона не могла експортувати аміак по трубопроводу в Південний згідно з угодою. В ООН заявили, що Чорноморська угода також передбачає експорт добрив, включаючи аміак, але поки що такого експорту не було. Київ розгляне можливість дозволити транзит російського аміаку через свою територію для експорту, якщо чорноморську зернову угоду буде розширено, включивши більше українських портів і ширший асортимент товарів.

https://agropolit.com/news/25727-zernova-ugoda-prizupinena--oon

 

5. Миколаївська зернова компанія незабаром вийде на ринок з овочами

AgroTimes.-31.05.2023

ТОВ «СП «Південна аграрно-експортна компанія» (ПАЕК), яка спеціалізувалася на вирощуванні зернових, бобових і олійних культур на Миколаївщині, висадила 300 га овочів - перець, баклажан, томат, капусту, кавун, диню, картоплю, посіяли цибулю, моркву, буряк, кабачки, цукрову кукурудзу -   і незабаром почне постачати продукцію на ринок. Уточнили, що овочі вирощуються на 300 га, частину готової продукції спрямують на ринок споживачеві, ще частину – співробітникам, і частину – на благодійну допомогу.

https://agrotimes.ua/ovochi-sad/mykolayivska-zernova-kompaniya-nezabarom-vyjde-na-rynok-z-ovochamy/

 

6. У 2022 році на експорт до ЄС акредитовані 4 птахопідприємства

AgroTimes.-31.05.2023

Виконавчий директор асоціації «Союз птахівників України» Сергій Карпенко розповів, що протягом 2022 року на експорт до країн ЄС було акредитовано три підприємства з виробництва м’яса птиці та одне з виробництва яєць. «Ще кілька підприємств проходять відповідні процедури з метою отримання дозволу на експорт до країн ЄС, тому протягом цього року сподіваємося на розширення переліку акредитованих підприємств», –  додав він. Європейський ринок – ключовий для вітчизняних птахівників. І залишиться таким у майбутньому, незважаючи на певні логістичні обмеження для експорту з морських портів, зазначив Сергій Карпенко. Нідерланди та Словаччина входять у трійку найбільших покупців українського м’яса птиці. А всі найактивніші імпортери вітчизняних яєць – виключно країни ЄС: Польща, Нідерланди та Латвія.

https://agrotimes.ua/tvarinnitstvo/u-2022-roczi-na-eksport-do-yes-akredytovani-4-ptahopidpryyemstva/

 

7. ЄС продовжить стримувати експорт українського зерна

BusinessUA. -31.05.2023

На зустрічі міністрів сільського господарства ЄС європейський комісар з сільського господарства Януш Войцеховський, заявив, що Євросоюз може продовжити обмеження на імпорт зерна з України щонайменше до кінця жовтня. Войцеховський запропонував продовжити торговельні обмеження на імпорт зернових з України після 5 червня. Обмеження, на його переконання, повинні діяти принаймні до кінця жовтня, а в ідеалі – до кінця року, після збору врожаю. В іншому випадку в Європі виникнуть величезні проблеми, вважає єврокомісар."У прифронтових країнах зараз більше українського зерна, ніж в Україні", — сказав він журналістам. Войцеховський заявив, що Європейська комісія ще не погодилася продовжити обмеження, але він сподівається, що йому "вдалося переконати решту держав-членів, що це справедливо". Продовження обмежень засудив міністр сільського господарства України Микола Сольський. "Ми вважаємо, що їх продовження – неправильний курс дій, і ми проти них", – сказав Сольський і додав, що це зіграє на руку Москві. Польща, Угорщина, Словаччина та Болгарія зіткнулися з надлишком української сільгосппродукції та в односторонньому порядку заборонили імпорт зернових з України. Європейська комісія в кінці квітня досягла угоди з цими чотирма державами і Румунією, що передбачає, що вони зможуть блокувати збут української пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику на своїй території, але не будуть перешкоджати транзиту агропродукції в інші країни. Також ЄК виділила 100 млн євро допомоги постраждалим фермерам в п'яти названих країнах.

http://businessua.com/agropromislovist/86973es-prodovzhit-strimuvati-eksport-ukrainskogo-zerna.html

 

 

 

 

 

bottom of page