top of page

Дайджест періодичних on-line видань з 3 травня по 9 травня 2024 року

Дайджест періодичних on-line видань

з 3 по 9 травня 2024 року


Зміст         стор.

1. Експорт української соняшникової олії наблизився до рекорду 1


2. Українські сири програють конкуренцію імпортним через високі ціни 1


3. Експерт розповів, що призводить до здешевлення української аграрної

 продукції 2


4. В Україні відмінили шоколадну кризу 2


5. Grain Storage Forum 2024: за два дні відбудеться 5 конференцій 2


6. Україна за квартал експортувала шоколаду на $55 млн 2


7. М’ясну страву Рівненщини пропонують внести до культурної 

Спадщини 2


8. В агроекспорті України зменшення демонструють лише олійні 3


9. Посли країн-членів ЄС підтримали План для Ukraine Facility 3


10. За кордоном стрімко зростає попит на українське морозиво 3

                                         

                                      ----------------------------------------------

1. Експорт української соняшникової олії наблизився до рекорду

AgroNews.ua. -03.05.2024

Аналітики ІА «АПК-Інформ» повідомляють, що експорт соняшникової олії з України у вересні-квітні 2023/24 МР склав понад 4,4 млн т, що на 17% перевищило показник за аналогічний період попереднього сезону та стало другим за величиною обсягом експорту за всю історію після показника 2019/20 МР (4,49 млн т у вересні-квітні). 

У повідомленні зазначається: «Підвищенню попиту на дану продукцію поточного сезону з боку ключових світових імпортерів сприяла більш приваблива ціна на соняшникову олію порівняно з іншими рослинними оліями, внаслідок чого українські заводи активно нарощували переробку соняшнику». Також аналітики відмічають, що важливим чинником виступає забезпечення відносно стабільних відвантажень олії морським транспортом.

https://agronews.ua/news/eksport-ukrayinskoyi-sonyashnykovoyi-oliyi-nablyzyvsya-do-rekordu/


2. Українські сири програють конкуренцію імпортним через високі ціни

AgroNews.ua. -03.05.2024

Українські виробники сирів стикаються зі зменшенням продажів через високі ціни на молочну продукцію та зростання імпорту,  повідомляє аналітична компанія “Інфагро“. Імпорт сирів в Україну у березні зріс більш ніж на 40%, а в квітні цей показник може збільшитись ще на 15-20%, внаслідок чого частка європейських сирів вже становить близько третини загального обсягу реалізації на ринку України. Це змушує виробників вживати заходів для утримання своїх позицій на внутрішньому ринку.

https://agronews.ua/news/ukrayinski-syry-prograyut-konkurencziyu-importnym-cherez-vysoki-cziny/

3. Експерт розповів, що призводить до здешевлення української аграрної продукції

AgroPolit.com. – 05.05.2024

На європейських ринках експортери змушені продавати  українську продукцію  дешевше, хоча її якість не поступається європейській, повідомляє  співвласник і комерційний директор «Алмейда Груп» Михайло Кудухашвілі. «Ми не пропонуємо дешевше. Це зараз диктує умови на ринку продавець, який не поспішає продавати. Але за останні два роки ми створили на європейському ринку своєрідний імідж, коли кожен біжить і пропонує купити у себе дешевше на 5 €/т. Тому європейці кажуть: «А здивуйте нас своїм прайсом». Чому ми повинні дивувати, якщо у нас якість нічим не гірша, а навіть краща? Беріть. Ні, здивуйте». Він  також додав, що основною проблемою 2023 року було перевищення в зерні дезоксиніваленолу, бо тоді реалізували залишки 2022 року і половини 2023, але сьогодні проблем з якістю зерна немає. 

https://agropolit.com/news/28216-ekspert-rozpoviv-scho-prizvodit-do-zdeshevlennya-ukrayinskoyi-agrarnoyi-produktsiyi


4. В Україні відмінили шоколадну кризу

AgroPolit.com. – 03.05.2024

Цього тижня ціни на шоколад на світових біржах впали на 28%, а якщо така тенденція збережеться, різкого подорожчання шоколаду українцям вдасться уникнути. Відкат ознаменував різкий поворот для какао, яке стало дорожчим за мідь. Ціни різко зросли через низький урожай у Західній Африці, що призвело до того, що світ третій рік переживає дефіцит,  роблячи шоколад дорожчим. Криза готівки вражає фізичний ринок, змушуючи трейдерів відкладати покупки у провідних виробників. Більша волатильність означає, що їм потрібно вкладати більше грошей, щоб покрити маржинальні вимоги.

Падіння цін на какао є насамперед результатом торговельних маневрів, а не перебудови ринкових фундаментальних показників. Ціни на какао впали на 7,6%. На ціни   можуть вплинути  нещодавні дощі, які сприятимуть  посівам у Західній Африці,

https://agropolit.com/news/28209-v-ukrayini-vidminili-shokoladnu-krizu


5. Grain Storage Forum 2024: за два дні відбудеться 5 конференцій

AgroPortal.ua.-05.05.2024

28-29 травня у Києві відбудеться найбільший в Україні дводенний форум у галузях вирощування, зберігання, переробки, логістики і трейдингу агропродукції. За два дні форуму відбудеться 5 конференцій, де виступлять близько 100 експертів галузі, керівників агробізнесів та урядовців. Програма заходу включає: -  діалогові панелі; - презентаційні семінари; виставку технологічних рішень, продуктів і обладнання від провідних виробників

https://agroportal.ua/news/novosti-kompanii/grain-storage-forum-2024-za-dva-dni-vidbudetsya-5-konferenciy


6. Україна за квартал експортувала шоколаду на $55 млн

AgroPortal.ua.-04.05.2024

Український експорт шоколаду в першому кварталі 2024 року суттєво перевищив імпорт у натуральному вираженні, але був майже  рівним імпорту в грошовому. У звітному періоді український експорт шоколаду становив 14,5 тис. т на $55 млн. Для порівняння, у відповідному періоді 2023 року показник експорту склав 11,5 тис. т на $37 млн. Імпорт в січні-березні 2024 року  становив 8,9 тис. т на $53 млн (за відповідний період 2023 року — 8,7 тис. т на $42 млн. Щодо цін - відзначається суттєве збільшення цін на шоколад, причиною чому стало суттєве зростання глобальних цін на какао-боби. 

https://agroportal.ua/news/ukraina/ukrajina-za-kvartal-eksportuvala-shokoladu-na-55-mln


7. М’ясну страву Рівненщини пропонують внести до культурної спадщини

AgroPortal.ua.-03.05.2024

Традиційний для  Рівненського Полісся мацик пропонують  внести до переліку нематеріальної культурної спадщини України. Мацик — сиров’ялений продукт зі свинини. Для його приготування очищений свинячий шлунок або сечовий міхур начиняють м'ясом та заправляють спеціями й травами, потім страву підвішують на горищі на пів року. «Мацик, або каврук — це автентична страва Полісся, яку виготовляють зі свинини. Рецептура, приготування і культура споживання — давні. Це був делікатес для бідних жителів кінця XIX – початку XX століть. Заколють свиню раз на рік, то цей мацик їли упродовж року. Мациком також можуть похвалитися Дубровицька, Сарненська та Володимирецька громади. Оскільки це унікальна самобутня страва, яка притаманна тільки поліщукам, то вона може стати спадщиною всієї України», — каже  керівник обласного центру народної творчості Ірина Баковецька. Вона пояснила, що визнання нематеріальною спадщиною допоможе популяризувати та зберегти традиції приготування цієї страви.

https://agroportal.ua/news/ukraina/m-yasnu-stravu-rivnenshchini-proponuyut-vnesti-do-kulturnoji-spadshchini


8. В агроекспорті України зменшення демонструють лише олійні

AgroPortal.ua.-03.05.2024

В асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» зазначають, що Україна у квітні поточного року експортувала 8,3 млн т продукції АПК, що на 16% більше аналогічного показника попереднього місяця. Це дуже гарний результат, особливо з огляду на те, що продовжувалися обстріли портової інфраструктури, а також тривала блокада польського кордону. Структура експорту  в квітні 2024 року виглядає  наступним чином: - зернові культури — 6,3 млн т (кукурудза — 63%, пшениця — 31%, ячмінь — 4%), зростання до показника попереднього місяця — 22%; - олійні культури — 318,5 тис. т (соя — 42%, ріпак — 42% та насіння соняшнику — 12%), падіння — 28%; - рослинні олії — 666,7 тис. т (соняшникова олія — 94%, соєва — 4% та ріпакова — 1%), зростання — 2%. - макухи після вилучення рослинних олій — 614,6 тис. т (соняшникова — 91%, соєва — 9%), зростання — 28%; - інші види агропромислової продукції — 420,3 тис т, зростання — 4%.Зменшення демонструють лише олійні культури. Це пов’язано зі зменшенням залишків культур, що призначені для експорту, констатують в УКАБ.

https://agroportal.ua/news/ukraina/v-agroeksporti-ukrajini-zmenshennya-demonstruyut-lishe-oliyni


9. Посли країн-членів ЄС підтримали План для Ukraine Facility

AgroTimes.-09.05.2024

Посли країн-членів Європейського Союзу 8 травня підтримали План для Ukraine Facility, погодившись з позитивною оцінкою документа, запропонованою Європейською Комісією, повідомляє пресслужба Міністерства економіки України. Тепер імплементаційне рішення для затвердження Плану має бути ухвалено на засіданні Ради ЄС, яке відбудеться 14 травня. Найближчим часом також очікується підписання відповідних документів між Україною та ЄС для повноцінного запуску програми. Так, за попереднім розрахунком, у 2024 році Україна має отримати 16 млрд євро, у 2025 році – 12,5 млрд євро, у 2026 році – 7,25 млрд євро, 1,2 млрд євро у 2027 році, а також 1,32 млрд євро у січні 2028 року за виконання індикаторів 4 кв. 2027 року. 

https://agrotimes.ua/agromarket/posly-krayin-chleniv-yes-pidtrymaly-plan-dlya-ukraine-facility/


10. За кордоном стрімко зростає попит на українське морозиво

Вizagro.- 07.05.2024

Асоціація аграрного експорту повідомляє, що минулого року, згідно з інформацією Державної митної служби, відчутно зросли показники експорту українського морозива. У 2023 році на зовнішніх ринках продано майже 10 тис. т морозива (+ 44 % відносно 2022 року), загальний дохід при цьому збільшився на 67 %, перевищивши 32 млн дол. Ці показники в підсумку стали рекордними в історії України.

Морозиво переважно продавалось в країни ЄС, звідки отримана виручка в розмірі понад 19 млн дол. або 60 % від вартості всього експорту. Основні  покупці українського морозива минулого року: Молдова (2301 т), Німеччина (1909 т), Польща (1873 т), Ізраїль (963 т), Литва (509 т), Чехія (425 т). Аналітики відзначили доволі диверсифіковану географію збуту цього продукту, адже він експортувався також до Іраку, США, Китаю, ОАЕ, Кот-д’Івуару, Гамбії, Канади.

https://bizagro.com.ua/za-kordonom-strimko-zrostaye-popyt-na-ukrayinske-morozyvo/bottom of page