top of page

Дайджест періодичних on-line видань з 8 по 14 грудня 2023 року

Дайджест періодичних on-line видань

з 8 по 14 грудня 2023 року


Зміст      стор.

1. Для виробництва товарів з доданою вартістю аграріям потрібні зовнішні 

ринки збуту та кооперація, - Марчук 1

2. Ліван закупив на тендері партію української пшениці 2


3. Україна за три місяці експортувала майже чверть запланованого обсягу 

цукру 2


4. Україні прогнозують рекордну врожайність зернових 2


5. Німеччина та Бельгія подвоїли імпорт малини з України, Британія 

збільшила у 14 разів 2


6. М'ясний ринок України: більше споживання, менше імпорту 3


7. Для українських яблук привабливим є ринок ОАЕ 3


8. Рентабельність виробництва цукру в Україні матиме позитивну 

динаміку, - думка 3


9. Частина європейської молочної родини. Дозволи на експорт молочки 

в ЄС мають 55 українських переробників 4


10. Мінагрополітики: 136 господарств отримали цього року 582 млн гривень

 на розвиток садів і теплиць 4


                                            -------------------------------------------------------

1. Для виробництва товарів з доданою вартістю аграріям потрібні зовнішні ринки збуту та кооперація, - МарчукAgravery. – 08.12.2023

Українська влада вживає заходів для підтримки переробки аграрної продукції. Для зростання асортименту товарів із доданою вартістю важливо активно розбудовувати ринки збуту та вдосконалювати законодавство, зокрема щодо кооперації між сільськогосподарськими виробниками. Заступник голови ВАР Денис Марчук зазначає: “Україна виробляє втричі більше зерна, ніж споживає, а надлишки експортуються. Теж саме буде із збільшенням виробництва товарів з доданою вартістю. Коли ми почнемо багато переробляти всередині країни, то внутрішній рівень споживання задовільнимо дуже швидко. Тому один з ключових  моментів переорієнтації товаровиробників – потрібно знайти ринки, куди збувати продукцію. Також важливо, щоб  якість продукції відповідала всім світовим стандартам. На це сьогодні зважають аграрії, коли йдуть в переробку молока, м’яса та зерна. Бо без ринків збуту вони будуть “працювати на склад”. На сьогодні значною проблемою для  українських товарів є заборони  на імпорт з боку низки країн ЄС.  

“Блокада західних кордонів та заборони на експорт до ЄС вже негативно вплинули на ринки аграрної сировини. Подібні проблеми постануть і перед виробниками продуктів з доданою вартістю. А найперспективніший європейський ринок вже сигналізує про надлишки цукру, м’яса, інших продуктів. Тому, повторюся, потрібна орієнтація на ринки збуту”, - наголосив Денис Марчук. Для подальшого здешевлення українських продуктів харчування у порівнянні з імпортними, агросектору потрібно розвивати кооперацію.

https://agravery.com/uk/posts/show/dla-virobnictva-tovariv-z-dodanou-vartistu-agrariam-potribni-zovnisni-rinki-zbutu-ta-kooperacia-marcuk


2. Ліван закупив на тендері партію української пшениці

AgroNews.ua. -10.12.2023

Ліван в межах тендеру закупив 30 тис. т пшениці з України. Пшениця з протеїном 11,5% була закуплена за ціною 253$/т С&F за умови спотової поставки. Фінансування для закупівлі пшениці надається Світовим банком у межах постійної програми закупівлі пшениці для допомоги Лівану.

https://agronews.ua/news/livan-zakupyv-na-tenderi-partiyu-ukrayinskoyi-pshenyczi/


3. Україна за три місяці експортувала майже чверть запланованого обсягу цукру

AgroNews.ua. -09.12.2023

Як свідчать попередні дані митної статистики, у листопаді на експорт пішло 73 тис. т цукру, в той час, як у попередньому місяці було експортовано 76 тис. т цукру, що було найбільшим значенням протягом одного календарного місяця за останні роки. Загалом Україна в поточному сезоні має експортувати 650 тис. т цукру, виробництво прогнозують на рівні 1,8 млн т. Даний обсяг експорту був погоджений Мінагрополітики та асоціацією «Укрцукор».

https://agronews.ua/news/ukrayina-za-try-misyaczi-eksportuvala-majzhe-chvert-zaplanovanogo-obsyagu-czukru/


4.  Україні прогнозують рекордну врожайність зернових

AgroPolit.com. – 08.12.2023

У Міністерстві аграрної політики і продовольства України повідомляють, що оновили прогноз щодо виробництва зернових в Україні, піднявши його до рекордного показника у 59,7 млн т.  Обсяги  збору  олійних культур залишили без змін, зафіксувавши на позначці у 21,6 млн т. Загальний обсяг олійних та зернових культур, який планують зібрати у поточному році, має досягти 81,3 млн т. За попередніми прогнозами, розподіл щодо збору зернових буде наступним: - пшениця – 22,2 млн т, - ячмінь – 5,8 млн т, - кукурудза – 30,1 млн т. Врожай соняшнику оцінюють, як і раніше, у 13 млн т, а соєвих бобів – у 4,6 млн т. Збір ріпаку в Україні завершили з показником більше 4 млн т. Показники врожайності зернових збільшилися до 54,7 центнерів на га. Такий показник став рекордним для України. Попередній рекорд встановили у 2021 році з 53,6 центнера на га.

https://agropolit.com/news/27166-v-ukrayini-prognozuyut-rekordnu-vrojaynist-zernovih


5. Німеччина та Бельгія подвоїли імпорт малини з України, Британія збільшила у 14 разів

AgroPortal.ua.- 14.12.2023

Україна вже почала процес диверсифікації експорту замороженої малини, знижуючи залежність від постачань на ринок Польщі, яка вважається одним із найменш надійних торговельних партнерів у регіоні. Це дає змогу українським експортерам замороженої ягоди не тільки значно знизити ризики бізнесу, а й підвищити доходи від реалізації продукції.

 «Найбільший приріст експорту української замороженої малини відзначено до Німеччини, яка, до речі, є головним і традиційним ринком збуту малини для Польщі. Прямі постачання замороженої малини з України за перші 9 місяців 2023 року в Німеччину зросли у 2,2 раза (на 3 тис. т) і досягли 5,5 тис. т. Крім того, це рекордні обсяги експорту в цю країну з України за цей період. Аналогічні темпи приросту експорту замороженої малини з України зафіксовано і в напрямку Бельгії», — уточнюють фахівці. У відносному вимірі найбільший приріст постачань відзначався до Великої Британії, яка за перші три квартали 2023 року збільшила закупівлі української замороженої малини в 14 разів, увійшовши до десятки найбільших ринків збуту. Також дуже важливою тенденцією є безперервне зростання постачань замороженої малини з України на ринок США, де ціни значно вищі, ніж у Європі.

https://agroportal.ua/news/yagidnictvo/ukrajina-zbilshila-eksport-malini-na-rinki-tradiciyni-dlya-polshchi


6. М'ясний ринок України: більше споживання, менше імпорту

AgroPortal.ua.- 12.12.2023

Українці у 2023 році почали більше споживати м’яса птиці та яловичини, ніж торік, повідомляє  Мінагро  України«Так, цього року українці споживали в середньому по 27 кг птиці та 7,4 кг яловичини на одну особу. Минулого року ці показники були 26,2 кг та 7 кг відповідно. При цьому споживання свинини зменшилось. У 2023 році українці споживали 19,8 кг свинини на рік, тоді як у 2022 році — 20,3кг», — уточнили у міністерстві. Відповідно до споживання збільшилося і виробництво: м’яса птиці вироблено більше на 32 тис. т (1285 тис. т), яловичини — на 4 тис. т (272 тис. т). «Нарощування власного виробництва дозволило зменшити кількість імпорту обох видів мʼяса на 19 тис. т. М’яса птиці було імпортовано на 17 тис. т менше — 61 тис. т, а яловичини на 2 тис. т меньше — 5 тис. т. Знизився також імпорт свинини з 74 тис. т до 41 тис. т», — додали у міністерстві. 

https://agroportal.ua/news/zhivotnovodstvo/m-yasniy-rinok-ukrajinni-bilshe-spozhivannya-menshe-import


7. Для українських яблук привабливим є ринок ОАЕ

AgroPortal.ua.- 10.12.2023

ФГ «Пріма», виробник соків прямого віджиму під ТМ «ПанСік», частину яблук зі свого саду експортує. Серед  головних клієнтів — ОАЕ, розповів директор з виробництва соків ТМ «ПанСік» Василь Майданський. «Експорт у нас почався тоді, коли з’явилася сортувальна лінія. ОАЕ — наш топовий клієнт. До того всі плоди йшли на внутрішній ринок і до північних сусідів, вони з'їдали все. Але після 2014 року ринок переформатувався, і ми зрозуміли, що ті сорти, які ми відправляли на північ, абсолютно нецікаві в Європі чи Азії. Вони не знають Симиренка, вони знають Гренні Сміт, Джеремін. Старі сади почали викорчовувати і закладати нові насадження. Таким чином із кожним роком оновлюємо сортовий склад,», - зазначив пан Василь. Два роки тому господарство заклало 5 га саджанців з Італії,  цього року накрили їх градобійною сіткою. На наступний рік уже буде врожай.

https://agroportal.ua/news/eksklyuzivy/dlya-ukrajinskih-yabluk-privablivim-ye-rinok-oae

 

8. Рентабельність виробництва цукру в Україні матиме позитивну динаміку, - думка

AgroTimes.-11.12.2023

В наступному сезоні  буде зростати  профіцит цукру, який  є стабільним в Україні,  повідомляє пресслужба «Укрпромінвест-Агро». Посівні площі під цукровим буряком збільшаться на 10-20%, а виробництво цукру зросте до 2 млн.т у рік. Наразі в Україні вже виробляють близько 1,8 млн цукру, а внутрішнє споживання становить 900 тис.т. Генеральний директор «Укрпромінвест-Агро» Роман Огородов каже: «Україна активно експортує цукор до ЄС, і це буде продовжуватися в наступному сезоні, щоб покрити дефіцит на ринках деяких країн Європейського Союзу. Окрім того, український цукор цікавий і для світового ринку, де, за прогнозами експертів, відбудеться збільшення дефіцитного балансу цього продукту. Тому, навіть враховуючи усі логістичні та інші труднощі, спричинені війною, рентабельність цукрового виробництва в Україні буде мати позитивну динаміку».

https://agrotimes.ua/agromarket/rentabelnist-vyrobnycztva-czukru-v-ukrayini-matyme-pozytyvnu-dynamiku-dumka/


9. Частина європейської молочної родини. Дозволи на експорт молочки в ЄС мають 55 українських переробників

Вizagro.- 08.12.2023

Генеральний секретар Європейської Молочної Асоціації (EDA) Олександр Антон заявив, що  український молочний сектор є частиною європейської молочної родини. За його словами, EDA разом зі Спілкою молочних підприємств України дбає про те, щоб важливість українського молочного сектору була визнана у Брюсселі на рівні ЄС — це не завжди легко, оскільки інші агропродовольчі сектори, як правило, займають більш помітне місце в публічних дебатах.

Антон заявив, що в Україні вже є 55 молочних переробних майданчиків з дозволом на експорт української молочної продукції до ЄС і підкреслив, що EDA прагне інтегрувати український молочний сектор до програми ЄС, яка передбачає допомогу Україні на €50 млрд на наступні чотири роки.

https://bizagro.com.ua/chastina-yevropejskoyi-molochnoyi-rodini-dozvoli-na-eksport-molochki-v-yes-mayut-55-ukrayinskih-pererobnikiv/


10. Мінагрополітики: 136 господарств отримали цього року 582 млн гривень на розвиток садів і теплиць

УК.-13.12.2023

У рамках урядової грантової програми підтримки малого та середнього бізнесу єРобота виплатили 16,1 млн гривень ще 6 агропідприємствам.Урядовий портал повідомив, що гроші будуть спрямовані на розвиток садівництва, ягідництва, виноградарства та тепличного господарства. Загалом цьогоріч 136 господарств отримали державну допомогу на суму 582,6 млн гривень на розвиток садів і теплиць. З початку дії програми виплачено 630,9 млн гривень 144 суб’єктам господарювання. Зокрема, 479 млн гривень отримали 115 господарств на  розвиток  садівництва, ягідництва та виноградарства та 151,9 млн гривень – 29 підприємств на теплиці. Повністю цього року виплатили гранти 119 господарствам.

https://ukurier.gov.ua/uk/news/minagropolitiki-136-gospodarstv-otrimali-cogo-roku/


bottom of page