top of page

Огляд періодичних онлайн видань з 15 по 18 травня 2020 року

В Україні в 3 рази збільшився імпорт цибулі

AgroNews.ua. -16.05.2020

По березень Україна активно експортувала цибулю до Молдови, Румунії та Іраку, але вже у квітні обсяг експорту різко зменшився. Натомість майже в 3 рази збільшився імпорт. Протягом квітня в Україну було ввезено в 10 разів більше цибулі, ніж вивезено. Повідомляє SHUVAR.info, пише agronews.ua.

Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар», гуртового ринку, коментує цю ситуацію тим, що імпортувати продукт почали відразу, як ціни зросли майже в 2 рази.«Проте, не можна вважати експорт головною причиною здорожчання, скоріше за все такі цінові гойдалки пов’язані із несистемним відношенням до продажів з боку українських фермерів. Виробники, помітивши підвищений експортний попит, вирішили притримати певні обсяги цибулі й тим самим створили «вікно» для імпорту. Сьогодні наша цибуля вимушена конкурувати із продукцією виробників Польщі, Голландії та навіть із ранньою цибулею виробництва Узбекистан. Ціни, звичайно, досить швидко знов впали», – зауважила Тетяна Гетьман. Також, вона повідомила, що експорт українського продукту протягом останніх 4 років зростає, завдяки напрацьованим бізнес-стосункам із зовнішніми покупцями.

agronews.ua


Імпорт в Україну жаб’ячих лапок, молюсків і тварин буде за нормами ЄС

AgroNews.ua. -15.05.2020

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 15 травня 2020 року оприлюднило проєкт наказу “Про затвердження форм міжнародних сертифікатів”, повідомляє agronews.ua.

Мета наказу – забезпечення здійснення документальної перевірки на державному кордоні України вантажу, що ввозиться (пересилається) на митну територію України, через перевірки міжнародного сертифіката, який містить інформацію щодо відповідності вантажу законодавству про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження. Міжнародні сертифікати (сертифікат здоров’я, міжнародний ветеринарний сертифікат або інший документ) видаються компетентним органом країни походження або країни-експортера і засвідчує здоров’я тварини та/або безпечність харчового продукту, корму, сіна, соломи або побічного продукту тваринного походження. Перевірка відповідності, як форма державного контролю на державному кордоні України, полягає у візуальному огляді та проводиться з метою перевірки, чи міжнародний сертифікат (сертифікати) та/або документи, які супроводжують вантаж, відповідають маркуванню та вмісту вантажу, що ввозиться (пересилається) на митну територію України.

agronews.ua

  

Ізраїльські експерти поділяться досвідом з українськими аграріями

AgroNews.ua. -15.05.2020

Відбулася зустріч з Першим секретарем Посольства Держави Ізраїль в Україні Йоавом Бистрицьки. Ми домовилися провести навчання для працівників Укрдержфонду для обміну знаннями за участі ізраїльських експертів. Це буде дуже корисний крок в розвитку дорадництва в Україні. Про це повідомив на своїй Facebook сторінці Тарас Висоцький, заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, пише agronews.ua.

“Другий важливий крок – це обмін досвідом в управлінні водними ресурсами та зрошенні. Ми плануємо запуск пілотного проекту на Бессарабії, зараз це особливо актуально через посуху. Ми будемо вдячні за підтримку та експертизу ізраїльських колег у проведенні аналізу для розробки моделювання та програми розвитку зрошення на Бессарабії”, – прокоментував він. Висоцький зазначив, що Ізраїль є світовим лідером у сфері сільськогосподарських досліджень і технологій, які дали можливість значно збільшити обсяги та якість сільськогосподарських культур за рахунок створення нових сортів рослин і насіння, а також таких інновацій, як кондиціювання ґрунту, використання вермикуліту, який при змішуванні з місцевим ґрунтом підвищує врожайність, та використання сучасних систем крапельного зрошення.

agronews.ua


США збільшили імпорт українського меду майже вдвічі

AgroNews.ua. -15.05.2020

За чотири місяці 2020 року США наростили імпорт українського меду на 88% – з $2,9 млн до $5,5 млн. повідомляє “ПроАгро Груп”. Про це пише agronews.ua.

Загалом Україна з початку року експортувала 22,553 тис. тонн меду натурального на суму $36,5 млн, що у грошовому вимірі на 12,8% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Істотно зріс експорт вітчизняного меду у квітні цього року, коли його було поставлено на зовнішні ринки на суму $12,5 млн (для порівняння, у січні – на $5,6 млн). Країни ЄС на 2,5% наростили імпорт українського меду (з $27,6 млн до $28,3 млн), країни Азії – на 50% (з $1,6 млн до $2,5 млн). Лідирує за обсягами закупівлі цієї продукції у звітному періоді Німеччина, частка якої становить 20%, а сума закупівель – $7,6 млн (на 12% менше, ніж у січні-квітні 2019-го). На другому місці – Польща із часткою 18% і сумою закупівель $6,9 млн (на 66,5% більше, ніж за перші чотири місяці минулого року). На тетій позиції – Бельгія із часткою 16% і сумою закупівель $5,9 млн (на 10% менше, ніж торік за аналогічний період. Незначну кількість меду в Україні купують країни Африки, і за січень-квітень цього року вони на 6% скоротили його імпорт – з $118,5 тис. до $111,3 тис.

agronews.ua


В Україні розпочало діяти держрегулювання цін на продукти

AГРОПОЛІТ. -18.05.2020

Постанова уряду України про державне регулювання цін на соціально значущі продукти харчування та товари протиепідемічного призначення набула чинності сьогодні, 18 травня. 

Про це повідомляє AgroPolit.com. Зокрема, постанову було опубліковано 8 травня 2020 року в газеті Урядовий кур'єр, тож вона набирає чинності через 10 днів. З моменту вступу в силу постанови, продавці зобов'язані декларувати зміни роздрібної ціни на ці товари при підвищенні її на 5 і більше відсотків. При запланованому підвищенні цін на 5% і більше, але менш як 10%, застосування роздрібної ціни можливе не раніше ніж через три дні, без урахування дня декларування. У разі підвищення цін від 10% і більш, але менш як 15%, – застосування ціни можливе не раніше ніж через 14 днів, а у разі підвищення цін на 15% і більше – нові ціни можна застосовувати щонайменше за 30 днів після декларування.

agropolit.com/news/

 

В Україні ініціюють розвиток переробної галузі та скорочення експорту сировини

AГРОПОЛІТ. -18.05.2020

Україна повинна скорочувати експорт сировини та розвивати переробну галузь. 

З такою ініціативою виступив секретар Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, член депутатської групи «За майбутнє» Іван Чайківський. «Українці – вправні господарі. Своєю невтомною працею вони досягають рекордних врожаїв, надоїв та приросту худоби. Наша держава щороку експортує мільйони тонн зерна найвищої категорії. І кожного разу, продаючи його за кордон як сировину, втрачає гроші, бо готова продукція в рази дорожча», — повідомив нардеп на своїй сторінці у Facebook. Він зазначив, що під час онлайн-засідання Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики було обговорено пропозиції до програми діяльності Кабміну. Розуміючи ситуацію, яка складається в переробній галузі сільського господарства, виступив з ініціативою підтримки переробки сільськогосподарської продукції та переходу від сировинної країни до країни, яка експортує товари з доданою вартістю. Переконаний: підприємці повинні переробляти сировину в себе вдома. Це створить нові робочі місця та спрямує додатковий дохід у скарбницю держави.Тому вважаю підтримку та розвиток переробки сільськогосподарської продукції одним із ключових завдань уряду», — відзначив Іван Чайківський. Ініціативу було підтримано та внесено в перелік пропозицій комітету.

agropolit.com/news/

 

Названо найбільш перспективний сетор АПК в умовах кризи

AГРОПОЛІТ. -15.05.2020

Криза, спричинена пандемією коронавірусу COVID-19, кардинально змінить ситуацію з попитом на продовольчі товари в Україні: у ситуації, що склалася, найбільш перспективним виглядає сектор птахівництва, оскільки курятина поки що є найдешевшою.

Про це заявили експерти Інституту аграрної економіки, повідомляє прес-служба інституту. «Зниження попиту торкнеться груп дорогих товарів та товарів з високою доданою вартістю. Йдеться, зокрема, про виробництво м’яса, у першу чергу, великої рогатої худоби як найбільш дорогий вид м’ясної продукції, ціни на який невпинно збільшується. Якщо у квітні 2019 року середньомісячна ціна яловичини (гуляш) у роздрібній торгівлі становила 135,66 грн/кг, то у січні 2020 року вона підвищилася до 143,96 грн/кг (+6,1%). За чотири місяці поточного року гуляш подорожчав ще на 9,2 % – до 157,22 грн/кг. У ситуації, що склалася, найбільш перспективним виглядає сектор птахівництва, оскільки курятина поки що найдешевша», – зазначили експерти Інституту аграрної економіки.

agropolit.com/news/


Виробники озвучили виклики, які існують на ринку меду

AgroPortal.ua.-15.05.2020

В українських пасічників немає можливості масштабувати та розвивати свій бізнес. Медовий бізнес зростає органічно, але це зростання занадто повільне для того, щоб гідно давати раду викликам, які стоять перед виробниками.

Про це розповів власник компанії «Медові Брати» (Honey Brothers) Дмитро Кушнір під час Медового марафону 2020: «Додана вартість у медовому бізнесі та криза, як час можливостей».«Пасічникам потрібно інвестувати в виробництво, але ми не маємо доступу до фінансування на потрібному рівні. Є доступ до коштів, але на таких умовах, як пропонується ми не можемо скористатися цими пропозиціями», — завважує Дмитро Кушнір.За його словами, іншою проблемою, яку відчувають українські пасічники — це українське законодавство, яке для малих виробників наразі досить обмежуюче. «На сьогоднішній день для більшості бджолярів законодавство досить обмежуюче і не дає багатьох варіантів для імпровізації. Ми можемо продавати мед на базарі, заготівельникам, але на нашому рівні не реально працювати з рітейлом та експортувати. «Медові брати» хотіли б  експортувати, хоч маємо не великі об’єми, але я хотів би мати можливість продати 500-1000 кг меду закордон. Теоретично ця можливість є, але практично — вона відсутня», — зазначає Дмитро Кушнір.

agroportal.ua


В результаті об’єднання компаній на ринку меду з’явився новий потужний гравець

AgroPortal.ua.-15.05.2020

ТОВ «Органік Експорт» закінчило процедуру об’єднання з ТОВ «Українська медова група» та ТОВ «Мед України», які об’єднали свої активи та професійні досягнення задля зміцнення своїх позицій на внутрішньому та зовнішньому ринках і представили нову стратегію розвитку об’єднаної компанії.

Про це повідомляє прес-служба компанії. «Наша синергія сприятиме сталому розвитку компанії та впровадженню найкращих світових практик у сфері переробки та дистрибуції українського меду. А вже невдовзі споживачі матимуть нагоду ознайомитися з новим українським брендом, який ми представимо ринку найближчим часом», — зазначив директор групи компаній Едуард Кричфалушій. Своїми стратегічними цілями компанія визначила запровадження професійного категорійного менеджменту, побудову сильної національної дистрибуції та розширення наявності кращих українських та світових медів задля збільшення частки продажу до 30% від загального обсягу споживання офіційними каналами торгівлі. Одним із важливих пріоритетів стане розробка та впровадження інноваційних програм для виробника-пасічника для надання йому можливості безпосередньої присутності його продукції в українському роздрібі та гарантування кінцевому споживачу 100-відсоткової простежуваності для кожної одиниці продукції. Компанія ставить також за мету покращення обізнаності українського споживача у якісних і видових характеристиках меду натурального.«На сьогоднішній день в Україні виробляється широке розмаїття медів з унікальними смаками та споживчими властивостями, які невідомі широкому загалу споживачів. Саме тому компанія вважає розвиток споживання натуральних і якісних медів одним із основних факторів розвитку галузі», — відмітив Едуард Кричфалушій.

agroportal.ua


Украина продолжает бить рекорды экспорта зерна

АгроПравда.-15.05.2020

Украинские аграрии подходят к завершению 2019-2020 маркетингового года (МГ, июль 2019 - июнь 2020) и по состоянию на 15 мая поставили на внешние рынки 52,4 млн тонн зерна, что составляет 97% от прогноза по экспорту.

Об этом свидетельствуют данные аграрного департамента Министерства развития экономики, торговли и сельского хозяйства Украины. В частности, пшеницы отправлено на экспорт 19,68 млн тонн, ячменя - почти 4,8 млн тонн, кукурузы - 27,3 млн тонн, ржи - 8,2 тыс. тонн. Кроме того, экспортировано муки пшеничной и других культур - 306,3 тыс. тонн, что на 50,4 тыс. тонн больше, чем за соответствующий период прошлого МГ. Напомним, по данным Министерства развития экономики, торговли и сельского хозяйства, урожай в Украине в 2019 году составил 75 млн тонн, из которых 54 млн тонн будут экспортированы на внешние рынки. Украина утвердила предельные объемы экспорта пшеницы в 2019-2020 маркетинговом году на уровне 20,2 млн тонн. Аграрии в 2018-2019 маркетинговом году экспортировали 49,7 млн тонн зерновых, что является рекордом за всю историю независимости государства.

agropravda.com/news/

 

Здорове харчування зі здоровим маркетингом – Агропорт відкриває фермерські магазини майбутнього

АгроЮг.-15.05.2020

В рамках проекту КультФермерства Агропорт продовжує налагоджувати стійкі зв’язки між агровиробниками і українськими споживачами. Так в Харкові був відкритий перший пілотний проект – шоурум і центр видачі органіки – продуктів здорового харчування від українських виробників.

Органік – це шоурум органічних виробників і центри видачі продуктів здорового харчування з усієї України. А ще зростаюча спільнота людей, що роблять асортимент органічної продукції багатшими і доступнішим. Тепер людям, охочим харчуватися сертифікованими чистими продуктами, є з чого обирати. Ми об’єднали такі різні смаки і переваги фермерів-виробників України під єдиним лейблом. Більш того, широкий асортимент здорового харчування зі світовими стандартами і сертифікатом організований таким чином, щоб у вас до нього був швидкий і зручний доступ. Якщо ви у пошуку продуктів без хімії та ГМО, то ласкаво просимо. Органік – це гарантія відсутності шкідливих речовин в раціоні. Близько 3 років фермер витрачає на сертифікацію і з першого дня бере на себе додаткову відповідальність. Органічні виробники позбавлені багатьох можливостей у боротьбі зі шкідниками, тому продукція не обтяжена хімікатами. Про це мало знає не обізнаний покупець. Наші партнери – супер-фермери із супер-силою, і ми хочемо вам це показати, а вірніше – пригостити, їх продуктами. Ароматні розсипчасті каші, яким ставить вищий бал навіть старше покоління, згадуючи смак свого дитинства, – найкраща рекомендація.У каталозі на сайті абсолютно всі категорії продуктів: від м’ясних молочних виробів до солодощів і напоїв, виготовлених шляхом прямого віджиму без цукру і води. Завантажуйте його і робіть замовлення на сайті або у Telegram-боті, де впорядковані рубрикатори і ви зробите замовлення у два кліка. Органік – це вибір серця і не випадково ми знаходимося в самому серці Харкова – на території Медико-генетичного центру: к. 2, вул. 23 Серпня, 6,

agro-yug.com.ua

 

В Україні на 5% зменшилися посівні площі під цукровими буряками

УНН.-15.05.2020 

В Україні цього року посівні площі під цукровими буряками зменшилися на 5% у порівнянні з 2019 роком. Наразі засіяно 209 тисяч гектарів. Про це повідомляє УНН із посиланням на пресслужбу Національної асоціації цукровиків України.

“Станом на 13 травня в Україні засіяно 209 тис. га цукрових буряків, що на 5% менше показників минулого року. Окрім зменшення посівних площ, поточний сезон характеризується і менш сприятливими погодними умовами що, в свою чергу, може суттєво вплинути на врожайність”, — йдеться у повідомленні. Зазначається, що цього року посівна була значно ускладнена, адже безсніжна зима і відсутність опадів фактично позбавила ґрунт вологи і в результаті маємо пилові бурі та суховії. “В структурі посівів, як завжди, лідирує Вінницька область — 23% від загальної площі. На другому місці — Полтавська область (12,9%), яка цього року обігнала Хмельницьку — 11,2%. На своїх полях вони мають відповідно 27 тис. га та 23,3 тис. га. Четвертою за посівними площами стала Київщина — 22,5 тис. га (10,8%)”, — йдеться у повідомленні. Також повідомляють, що у 2019/2020 МР виробництво цукру зменшилось на 19% і становить 1,48 млн т.

www.unn.com.ua/

 

 

bottom of page