top of page

Огляд періодичних онлайн видань з 25 липня по 1 серпня 2022 року

Війна повністю заблокувала вирощування в Україні рису

AgroNews.ua. -30.07.2022

Війна повністю заблокувала вирощування в Україні білого золота — рису. Про це повідомив Кілійський міський голова В’ячеслав Чернявський, пише bessarabiainform, пише  agronews.ua.

Як він зазначив, після окупації Криму культуру вирощували лише в Херсонській обл., проте наразі й вона окупована. «На щастя, ворог не ступав на землю Бессарабії, але ризики і дуже велика вартість добрив, які необхідні для цієї примхливої культури, знизили до мінімуму засів заливних полів», — зазначив В’ячеслав Чернявський. За його словами, посівна, яка проходила весною, припала на період, коли у фермерів було дуже багато сумнівів. «Рис — дуже дорога культура, під неї аграрії часто беруть спеціальні кредити. І, побоюючись залишитися без врожаю і з великими заборгованостями через високу ймовірність знищення полів або неможливість доведення процесу зростання до кінця, фермери відмовилися ризикувати і засадили мінімальну кількість площі, лише щоб отримати насіння на наступний рік», — пояснив голова міста. За його словами, цьогоріч українського рису не буде. Також він додав, що землі, де мав рости рис, не простоюють. Їх засіяли іншими культурами, які провокують менші розтрати.

agronews.ua


Єврокомісія оприлюднила пропозиції щодо зміни аграрного законодавства в Україні

AgroNews.ua. -30.07.2022

Європейська комісія оприлюднила пропозиції про введення тимчасових та короткострокових винятків із регуляторних правил в аграрному секторі, щоб стимулювати сільськогосподарських виробників вирощувати більше зернових. Про це повідомляється на  сайті  Європейської комісії, пише agronews.ua.

«У відповідь на запит від країн-членів, Єврокомісія сьогодні запропонувала тимчасові та короткострокові винятки з правил ротації врожаю та розміщення непродуктивних об’єктів на орних землях. Це дозволить максимально підвищити здатність ЄС до виробництва зерна для продуктів харчування. Як очікується, це дозволить повернути у таке виробництво 1,5 млн гектарів землі», – йдеться у документі. Зазначається, що кожна додаткова тонна зерна, вироблена в ЄС, сприятиме підвищенню глобальної продовольчої безпеки, оскільки світова продовольча система стикається із серйозними ризиками та невизначеністю, спричиненими російською агресією проти України, де також можуть невдовзі з’явитися проблеми із продовольчою безпекою. Заходи передбачають більш раціональне використання земель та скорочення обсягів культур, які зазвичай використовуються як корм для худоби, зокрема – сої та кукурудзи. Пропозиції будуть представлені на розгляд країн-членів перед їх остаточним ухваленням.

agronews.ua

 

Названо найдешевший сезонний фрукт в Україні

AgroNews.ua. -28.07.2022

Українські садівники цього тижня лише розпочали масову реалізацію сливи, проте, ціна на ці фрукти вже мінімум удвічі нижча, ніж минулого року. Про це повідомляють аналітики проекту EastFruit, пише agronews.ua.

За словами ключових гравців ринку, на даний момент слива є найдешевшим сезонним фруктом в Україні. На сьогоднішній день виробники пропонують якісну сливу по 10-20 грн/кг ($0,27-0,55/кг), ціна на некондиційну продукцію взагалі стартує від 7 грн/кг ($0,19/кг). Нагадаємо, що сезон масової реалізації сливи минулого року також розпочався наприкінці липня, проте тоді виробники не готові були вести відвантаження дешевше 28 грн/кг ($0,77/кг). У той же час попит на сливи зараз досить стриманий, що чинить додатковий тиск на ціни. “Українські садівники стурбовані – ціна на сливу вже опустилася нижче за рівень собівартості і це лише на початку сезону реалізації. Для порівняння: рік тому продаж злив в Україні здійснювався в середньому в 2,2 рази дорожче, ніж сьогодні. При цьому садівники не виключають, що у міру просування збиральних робот у садах, вони будуть змушені й надалі знижувати відпускні ціни в даному сегменті”, – констатують аналітики.

agronews.ua


У новому сезоні роботу не розпочинатимуть 10 цукрозаводів

AgroNews.ua. -27.07.2022

У 2021/2022 маркетинговому році (1 вересня 2021 р.–31 серпня 2022 р.) станом на сьогодні в Україні вироблено 1 450 тис. т цукру, що становить 130,5% до виробництва минулого МР. Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики, пише agronews.ua.

Так, виробництво цукру здійснювали 33 цукрові заводи. Як зазначають у відомстві, за десять місяців поточного маркетингового року експортовано 73 тис. т цукру, включаючи цукровмісні продукти. За оперативною інформацією, у 2022 р. цукрові буряки посіяні на площі 180,4 тис. га. «При прогнозній урожайності 43–44 т/га валовий збір цукрових буряків (за сприятливих погодних умов) прогнозується на рівні 7,830 млн т, із яких при виході цукру 13,5–14% можна виробити близько 1,080 млн т цукру», — розповіли у Мінагрополітики. За інформацією НАЦ «Укрцукор», з 1 вересня 2022 р. планують здійснювати виробництво цукру найпотужніші 23 цукрові заводи. З урахуванням перехідних залишків на 1 вересня 2022 р. ресурси цукру на період наступного 2022/2023 МР (1 вересня 2022 р.–31 серпня 2023 р.): в повному обсязі забезпечать потребу внутрішнього ринку, яка прогнозується в 1 млн 128 тис. т, з них 1 млн 68 тис. т — споживання населенням); експортний потенціал у 2022/2023    маркетинговому році  оцінюється у 100 тис. т, з яких 50 тис. т — цукор, 50 тис. т — цукровмісні продукти;  перехідні залишки на 1 вересня 2023 року, за прогнозними розрахунками, очікуються в обсязі 370 тис. т, що відповідає майже чотиримісячному обсягу внутрішнього споживання. «Оскільки цукру в Україні з надлишком, то жодних обмежень на експорт цукру встановлювати не передбачається», — додали у Мінагрополітики.

agronews.ua

 

Україна має намір наростити експорт органічної продукції до $1 млрд

AГРОПОЛІТ. -28.07.2022

Розвиток органічного виробництва залишається серед пріоритетів Міністерства аграрної політики та продовольства України, незважаючи на війну і всі проблеми нею зумовлені. 

На цьому акцентував перший заступник Міністра агрополітики та продовольства України Тарас Висоцький на 33-й міжнародній виставці органічних продуктів «БіоФах 2022», яка з 26 до 29 липня 2022 року проходить у м. Нюрнберг (Німеччина), повідомляє пресслужба Мінагрополітики. «Протягом останніх п’яти років площа земель під органічним виробництвом в Україні збільшилася майже у 1,5 рази (з 289 тис. га у 2017 році до 422 тис. га у 2021 році). Наша держава є найбільшим експортером до ЄС органічних зернової та олійної продукції, на експорт також відправляється соя, мед, овочі та фрукти разом із продуктами їхньої переробки. Діяльність із дотриманням правил органічного виробництва наразі здійснюють 528 операторів», – розповів Тарас Висоцький. Він підкреслив, що Україна багато років була надійним постачальником органічної продукції і зберегла свої позиції під час пандемії COVID-19, коли були порушені ланцюги постачання. А в останні роки Україна стабільно належала до ТОП-5 найбільших постачальників органічної продукції до ЄС. Зокрема, у 2020 році вона посіла 4 місце у світі зі 123 країн за обсягами імпорту органічної продукції до ЄС із відсотком у  7,8 % від загального обсягу ввезеної до країн Співдружності органічної продукції. Втім на сьогодні через воєнні дії до щонайменше 30 % (близько 140 тис. га), які перебували під органічним виробництвом, виробники не мають доступу. До 2030 року Україна планувала збільшити експорт органічної продукції до $ 1 млрд, і ми активно рухатимемося до цього плану, удосконалюючи національне законодавство у сфері органічного виробництва», – наголосив Тарас Висоцький. На міжнародній торговельній виставці органічних харчових продуктів «BioFach 2022» Україна представлена двома стендами загальною площею 200 м2. Загальна кількість компаній-учасниць на обох стендах — 32. Один з них — Національний павільйон України «Organic Ukraine Business Hub», учасниками якого є 21 компанія-виробник органічних продуктів.

agropolit.com/news/

 

У Стамбулі розпочав роботу координаційний центр, який контролюватиме «зернові коридори» з українських портів

AГРОПОЛІТ. -26.07.2022

У Стамбулі запрацював Спільний координаційний центр для проведення моніторингу «зернових коридорів» відповідно до угоди про експорт продовольства з портів України, підписаної в Стамбулі 22 липня. 

Про це йдеться у повідомленні міністерства національної оборони Туреччини за результатами зустрічі міністра інфраструктури України Олександра Кубракова з міністром оборони Туреччини Хулусі Акаром, пише Укрінформ. «Робота Спільного координаційного центру інтенсивно триває»,  – наголосив Хулусі Акар. Як зазначається, турецький міністр також позитивно оцінив повідомлення про початок відвантаження зерна цього тижня та наголосив на важливості того, аби перший корабель якнайшвидше вирушив. «Туреччина виконала і продовжуватиме виконувати свою частину в рамках перевезень», –  сказав турецький міністр.

agropolit.com/news/


Падіння агровиробництва скоротить ВВП України на 3%

AgroPortal.ua.-30.07.2022

Скорочення на 30% валової доданої вартості в сільському господарстві України зумовить падіння ВВП країни на 3 відсоткових пункти.

Про це йдеться у відповіді Національного банку України на запит «Економічної правди». Так, за даними Мінагрополітики, сівба у 2022 р. проведена на площі 13,4 млн га, що на 20,6% менше порівняно з минулим роком. НБУ також оцінює, що близько 30% озимих посівів опинилася на території активних бойових дій або під окупацією. На українських врожаях позначаться труднощі з проведенням збиральної кампанії в прифронтових регіонах, зокрема внаслідок фізичного знищення посівів, техніки та елеваторів. Врожайність більшості культур скоротиться через зміщення строків унесення або недостатній обсяг добрив та засобів захисту рослин. Як наслідок, врожаї зернових та овочів у 2022 р. будуть на 40% меншими, ніж торік, а соняшнику — майже вполовину меншими. Щодо тваринництва, втрати поголів’я становитимуть 15-20% за різними видами діяльності. Отже, валова додана вартість сільського господарства цьогоріч скоротиться на близько 30%, що зумовить близько 3 в.п. від'ємного внеску в зміну ВВП. Очікується глибше падіння у ІІІ та IV кварталах року, адже показники порівнюватимуться із високою базою минулого року, коли було зібрано рекордні врожаї. Проблеми з експортом, втрачені або заповнені попереднім урожаєм потужності для зберігання зерна, а також падіння закупівельних цін на агропродукцію закладають значні ризики для фінансового стану агровиробників і, відповідно, для врожаю наступного року. Згідно з липневим прогнозом НБУ, у 2022 р. інфляція дещо перевищить 30%, а ВВП скоротиться на третину. Наступного року очікується повернення економіки до зростання, а інфляційної динаміки — до зниження.

agroportal.ua


Індія планує відновити закупівлю української соняшникової олії

AgroPortal.ua.-28.07.2022

Індія після п’ятимісячної перерви планує у вересні отримати перші партії соняшникової олії з України.

Про це розповів головний виконавчий директор Sunvin Group Сандіп Баджорія в коментарі Bloomberg. За його словами, очікується прибуття з України 50-60 тис. т олії завдяки розблокуванню трьох чорноморських портів. Ймовірно, вантажі будуть завантажені в морських портах «Одеса» і «Чорноморськ», додав він. «Ми почали отримувати пропозиції щодо серпневих поставок, але все залежатиме від наявності суден», — зазначив Баджорія. Імпорт соняшникової олії до Індії з України повністю зупинився з квітня, оскільки вторгнення росії в країну заблокувало основні експортні шляхи через море. Зазначається, що рішення уряду Індії дозволити безмитний імпорт 2 млн т соняшникової олії щорічно в цьому та наступному фінансових  роках підвищить попит. Індія закупила 1,89 млн т сирої соняшникової олії у минулому сезоні. Україна постачала майже 74% цих обсягів, а Аргентина і росія — по 12%.

agroportal.ua


“Жнива Перемоги”: в Україну прибула чергова партія техніки, для безоплатної допомоги аграріям

АгроЦентр. - 01.08.2022

На допомогу аграріям України прибула вже друга партія сільськогосподарської техніки, яка знадобиться у зборі врожаю. Про це на своїй сторінці у facebook повідомив член Аграрного Комітету ВР України та ініціатор проєкту “Жнива Перемоги” Дмитро Соломчук.

Детальніше про це розповідає Агроцентр. Цього разу – на допомогу аграріям України прибули нові комбайни всесвітньо відомої марки New Holland.“За лічені дні, ці новенькі жовто-блакитні комбайни марки New Holland поїдуть допомагати аграріям на безоплатній основі збирати дорогоцінний український хліб”, – повідомив Дмитро Соломчук. Нагадаємо, нещодавно в рамках проєкту “Жнива Перемоги” в Україну прибули перші п’ять комбайнів марки John Deere.  За словами нардепа, такі поповнення в с\г парку українських аграріїв, це лише перші результати роботи масштабного проєкту, реалізованого завдяки тісній співпраці між “THE HOWARD G. BUFFETT Foudation” та БФ “ЖНИВА ПЕРЕМОГИ”. Мета проєкту – значно покращити результати в аграрному секторі економіки країни. “Це тільки початок масштабного проєкту “Жнива Перемоги”. Формуємо наш батальйон комбайнів. Далі – буде! Їдемо збирати врожай!”, – розповів Дмитро Соломчук. Політик також подякував за спільну роботу протягом 4 місяців президенту України Володимиру Зеленському, МЗС, Мінагрополітики та продовольства.

news.agro-center.com.ua/


Стало відомо, як змінилися ціни на молоко та вершкове масло

АгроЦентр. - 31.07.2022

В Україні нестримно зростають ціни на все. Особливо це відчутно на харчових продуктах. Із підвищенням курсу долара ціни почнуть зростати ще швидше, прогнозують експерти. Про це повідомляє agrotrend.com.ua.

Детальніше про це розповідає Агроцентр. Втім, наразі ціни на продукти демонструють мінливі тенденції. Зокрема, на тлі зростання курсу долара ціни на вершкове масло і молоко подекуди навіть стали нижчими. Молоко торгової марки Простоквашине 1% порівняно з серединою липня знизилося в ціні з 34,21 до 32,45 грн за пакет ємністю 900 мл. Такий самий пакет Яготинського 2,6% також став дешевшим. Його ціна знизилася з 34,52 до 33,46 грн. Таким чином, ціни на молоко у другій половині липня стали нижчими, ніж у першій. А ось із цінами на вершкове масло не все так однозначно. Одні торгові марки знизили вартість своєї продукції, інші підвищили. Зокрема, масло Селянське 72,5% стало дорожчим. Вартість 200-грамової пачки цього продукту зросла з 64,42 грн до 64,83 грн. А ось така сама пачка Яготинського 73% подешевшала з 61,04 до 59,66 грн. Водночас у супермаркетах різко подорожчали макарони, пшоно та рис. Взагалі, останніми місяцями в Україні дорожчають усі крупи. Рекордсменкою процесу, звісно, виявилася гречка. Однак і решта круп також відчутно зросла в ціні.

news.agro-center.com.ua/

 

Український ринок малини: пропозиція зростає, ціни — падають

GrowHow.in.ua.- 01.08.2022

Минулого тижня на українському ринку суттєво збільшилась пропозиція малини. Як пояснили фахівці АПК-Інформ: овочі та фрукти, цьому сприяли гарні погодні умови навесні та у першій половині літа, паралельно із початком плодоношення нових насаджень.

Раніше, як ми писали, схожа ситуація виникла у сегменті лохини. Аби продати продукцію, садівнки неодноразово знижували ціни на обидві ягоди. Наприклад, лохина тільки за останній тиждень стала доступнішою для споживачів на 25-35%. Однак відчутного зростання купівельної активності не відзначили ані від кінцевих споживачів, ані від переробників. Останні утримуються від закупівлі великих обсягів сировини, очікуючи ще більшого подешевшання ягід. Пікового етапу у зборі врожаю українські садівники досягнуть ближче до середини серпня. Тобто сьогоднішня пропозиція ще не максимальна, а враховуючи вимушену міграцію з України більше 5 млн жінок та дітей (головних споживачів ягід), зростання гуртових цін на ягоди очікувати не варто.

www.growhow.in.ua/

 

Аграрний фронт - тримає удар: як фермери збирають урожай під ворожими обстрілами та що буде з посівною-2023

ТСН.- 29.07.2022

Під ракетними обстрілами, мінними пастками, пожежами на полях аграрії вже намолотили понад 400 тисяч тонн зернових. Нинішня врожайність ненебагато гірша за минулорічну.  Але цьогоріч аграрії планують зібрати близько 70 млн тонн, 20 млн залишилося з попереднього врожаю.

Попри війну, обстріли, викрадене та спалене зерно, захоплені території агарний сектор в Україні цьогоріч дасть 70% своєї потужності. Вже отримані збитки оцінюють у 25 млрд доларів. Через переповнені комори наступна посівна під загрозою – заблокований рашистами експорт не дає аграріям гроші для посіву озимих. А тому 2023-й може стати найважчим випробуванням на аграрному фронті. За три кілометри від окупованої частини Херсонщини знову палають поля, а у Криворізькому районі Дніпропетровщини російські ракети та снаряди спалили 600 гектарів полів. Цього разу фермери встигли зібрати врожай за кілька годин до обстрілу. На Черкащині поля теж встигли почорніти, проте вже від вчасно зібраного врожаю.ьЧеркаські аграрії теж поспішають, бо "прилетіти" може будь-якої миті. Свій регіон вони називають тилом, проте і тут триває битва за врожай. Зберегти врожай теж неабиякий подвиг. Росіяни прицільно стріляють по зерносховищах. Цей тік щойно прийняв на себе залп реактивної артилерії. 28-річний працівник загинув. Ще двоє дістали поранення. Росіяни обстрілюють, аби знищити врожай та техніку, кажуть аграрії. А це вже ризики для наступної посівної. Проте головний ризик нинішнього аграрного фронту – дефіцит покупців. У зерносховищах назбиралось 20 млн тон минулорічного врожаю. Близько 70 млн назбирають цьогоріч. Через заблокований рашистами морський експорт українські зернові комори переповнені.

https://tsn.ua/


"Не зрада, а перемога": Єгипет не відмовлявся від українського зерна

УНІАН: Новини України.-01.08.2022

У Торгово-промисловій палаті України наголосили, що інформація про відмову Єгипту від українського зерна є фейком.

Єгипет не відмовляється від українського зерна, а укладе новий контракт на його поставку.Про це повідомив перший віце-президент Торгово-промислової палати України Михайло Непран в ефірі радіо "Громадське". Він наголосив, що інформація про відмову Єгипту від українського зерна є фейком."Дійсно, контракт був укладений. Так, українська сторона у зв’язку із блокадою портів не могла виконати його своєчасно. Вийшло так, що в угоді у них не був передбачений пункт про існування форс-мажору. Тому вони прийняли цілком цивілізоване на законодавчому рівні рішення — закрити той контракт, який не можна виконати, і відкрити новий контракт, по якому здійснити закупку далі", - пояснив Непран. Він додав, що посол України в Єгипті Микола Нагорний запевнив його, що Єгипет ні в якому разі не відмовляється від співпраці з Україною, що вони розуміють ситуацію із блокуванням портів, і надалі готові працювати з нашою державою і закуповувати українське зерно."Наші зернотрейдери мені сказали, що вони навіть раді такій ситуації, тому що, коли підписувалася угода в грудні минулого року, то ціна була десь 249-250 доларів за тону. Зараз ціна зросла майже вдвічі. Тобто, з економічної точки зору їм навіть вигідніше стало, адже новий контракт укладатиметься вже по іншій ціні. Всі кричали, що зрада, а виявилася перемога", - заявили у ТППУ.

www.unian.ua


Прорив морської блокади: Україна повертається на світовий ринок продовольства

УНІАН: Новини України.-25.07.2022

Реалізація підписаної під егідою ООН у Стамбулі угоди про розблокування трьох морських портів України стане поштовхом у відновленні української економіки і ковтком повітря для вітчизняних аграріїв. УНІАН з’ясовував, за яких умов тепер Україна експортуватиме свою аграрну продукцію та як це вплине на фінанси держави.

Розпочався шостий місяць протистояння України російським кривавим окупантам. Ще в перші дні повномасштабної війни Росія заблокувала українські порти: експорт продукції з нашої країни морем став неможливим. Це нанесло болісний удар по національній економіці та по світовій продовольчій безпеці, оскільки в довоєнний період Україна годувала близько 400 млн людей по всьому світу. А експорт морськими шляхами для нашої країни був основним каналом збуту аграрної продукції. Альтернативою морським перевезенням стали маршрути залізницею і автотранспортом через західні кордони. Через ці шляхи в шоковий березень Україні вдалось вивезти лише 200 тисяч тонн зернових, а до червня цей показник вдалось збільшити до понад 2 млн тонн. Для порівняння, до війни загальний обсяг українського аграрного експорту складав 5-6 млн тонн на місяць. Тому без відкриття морських шляхів до інших країн залишити продовольчу безпеку світу на належному рівні не було можливості. Декілька тижнів світова спільнота разом з вітчизняними урядовцями вирішувала питання розблокування українських портів і обговорювала умови, за яких це відбуватиметься. І наприкінці минулого тижня ми всі дізнались про підписання в Стамбулі угоди ООН і Туреччини окремо з Україною та Росією, яка забезпечить вивезення української сільгосппродукції морем. "Сьогодні наша держава й увесь цивілізований світ досягли важливої домовленості – є угода, яка дає змогу розблокувати українські порти й відновити український аграрний експорт. З першого дня повномасштабного вторгнення Росія робила все, щоб не просто закрити для України доступ до моря, а знищити сам потенціал нашого експорту – портову інфраструктуру, нашу залізницю, склади та елеватори. Ми цього не дозволили", - заявив президент України Володимир Зеленський.

www.unian.ua

 

Збитки агросектору внаслідок війни рф проти України становлять від 4 до 6 млрд дол. - ООН

УНН. – 29.07.2022

Збитки, які були завдані сільськогосподарському сектору внаслідок повномасштабного вторгнення росії в Україну, становлять від 4 до 6 млрд доларів. Про це під час брифінгу повідомила представник продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) Вікторія Михальчук, передає кореспондент УНН.

“Попередні оцінки від червня вказують на те, що збитки, завдані сільськогосподарському сектору внаслідок війни, становлять від 4 до 6 млрд доларів, включаючи шкоду інфраструктурі, такі як: дерогаційне обладнання, сховища, інфраструктура судноплавства та переробки, теплиці і польові культури, худоба”, – повідомила Михальчук. За її словами, ситуація з продовольчою безпекою загострюється, залишаючи незахищеними найбільш вразливі верстви населення. Зокрема, відсутність доступу до критично-важливих сільськогосподарських ресурсів, включаючи насіння, добрива, паливо та засоби захисту рослин і надалі матиме негативні наслідки для сільськогосподарського виробництва та відображатиметься на цінах на продукти харчування, що призведе до їх подальшого зростання. З цими проблемами стикаються виробники сектору тваринництва, не маючи фізичного та економічного доступу до товарів для здоров’я тварин, включаючи комерційні ветеринарні препарати, корми для тварин і кормові добавки. Понад те, на національному рівні спостерігалося 25% скорочення поголів’я худоби серед дрібних власників, головним чином, через забій худоби для зниження витрат. “Цього року, за оцінками FAO, Україна очікує зібрати до 51 млн тонн зернових. Враховуючи райони, які безпосередньо постраждали від війни, лише 61 млн тонн із загальної кількості (75 млн тонн) сховищ є фізично доступними. 14% пошкоджено або зруйновано, 10% – розташовані на окупованій росією території. З доступних сховищ 35% залишаються наповненими 22 млн тонн зернових і олійних культур, які очікують на експорт. Тобто, доступними є лише 65% від доступних сховищ”, – зазначила спікерка.

www.unn.com.ua/

 

Аграрії закликали Раду підтримати законопроект про вдосконалення процедур приватизації держпідприємств

УНН.- 27.07.2022

 Асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” закликала парламентарів ухвалити в другому читанні законопроект № 7451, який вносить деякі зміни стосовно вдосконалення процедур приватизації державних підприємств. Про це повідомили у пресслужбі Асоціації, передає УНН.

“Наразі українським аграріям терміново потрібен доступ до інфраструктури зберігання та переробки зернових, яку можуть забезпечити об’єкти державних підприємств – комбінати хлібопродуктів та спиртзаводи. Цей законопроект розблоковує процес приватизації і дозволяє підприємцям запустити нові виробництва та гарантувати продовольчу безпеку держави в найближчій перспективі. Зокрема прийняття законопроекту надасть можливість розблокувати приватизацію нині непрацюючих державних підприємств – 7 комбінатів хлібопродуктів та 31 спиртзавод”, - йдеться у повідомленні. Також в Асоціації зазначили, що відновлення роботи таких підприємств та їх модернізація з боку приватних інвесторів дозволить використати наявний потенціал для вирішення проблем зберігання зерна та його переробки, у тому числі можливості виробництва біоетанолу, а також створити нові робочі місця.

www.unn.com.ua/

 

 

bottom of page