top of page

Воду моніторитимуть по-новому

15 вер. 2022 р.

З 1 січня 2019 почав діяти новий порядок здійснення державного моніторингу вод пише agravery.com

Він був схвалений Кабінетом міністрів України восени 2018 року. Про це повідомляє прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів України.

"Відтепер моніторинг вод в Україні відбуватиметься за європейськими стандартами. Новий порядок знімає дублювання функцій між різними суб'єктами моніторингу, передбачає чітку процедуру і системний підхід до відстеження стану наземних, підземних, морських вод", - заявив заступник міністра екології та природних ресурсів України з питань євроінтеграції Микола Кузьо.

Завдяки новому моніторингу будуть отримані дані, необхідні для розробки планів управління річковими басейнами і Морської Стратегії. Нова система моніторингу поверхневих, підземних і морських вод передбачає: чіткий розподіл обов'язків між організаціями, які вимірюють показники, без дублювання повноважень,розширений список біологічних, гідроморфологічних, хімічних і фізико-хімічних показників для моніторингу,введення шестирічного циклу моніторингу, введення класифікації стану вод - 5 класів екологічного стану та 2 класи хімічного стану, збільшення кількості пунктів моніторингу вод з сотень до кількох тисяч.

bottom of page