top of page

ВЧЕНІ РОЗРОБИЛИ ТЕХНОЛОГІЮ ЗАВАРЮВАННЯ ХОЛОДНОЇ КАВИ ЗА ДОПОМОГОЮ ЛАЗЕРА

16 лют. 2023 р.

На сьогодні, каву можна сміливо назвати одним із найпопулярніших напоїв у всьому світі. Саме з ним асоціюється ранок більшості людей, адже цей еліксир бадьорості дозволяє зарядитись енергією на весь день.

Зрозуміло, існують різні види кави і, відповідно, безліч способів її приготування: одні віддають перевагу кавоварці або кавомашині, інші використовують турку, і тільки деякі воліють cold-brew. Спеціально для любителів холодного напою вчені змогли розробити новий покращений спосіб його приготування.


Чим унікальний процес заварювання кави лазером?

За інформацією із сайту smartregion.kharkov.ua, це відкриття належить німецьким ученим із Дуйсберського університету в Ессені. Під час роботи з лабораторним лазером, вони змогли відрегулювати його параметри так, що пристрій міг відтворювати хвилі потужністю 125 пікоджоулів і тривалістю близько 10 пікосекунд. Невидимі сплески проходили через з'єднання меленої кави та води протягом 3 хвилин. Так імпульс зміг пройти через напій приблизно 80 тис. разів на секунду.

Як повідомляють кореспонденти freshnews.media, завдяки цим дослідженням, вчені змогли створити напій, який має такі ж смакові характеристики, як і класичний варіант колд брю, але для заварювання йому необхідно набагато менше часу. Наприклад, рівень кислотності практично збігається з характеристиками напою, приготовленого традиційним методом, а показник кофеїну можна прирівняти до звичайної гарячої кави.


Переваги методу:

  • Неповторний смак та відсутність гіркоти;

  • Не викликає різких змін у самопочутті людини;

  • При правильному зберіганні можна використовувати до двох тижнів.

У процесі роботи з новою технологією вдалося з'ясувати, що смак холодного напою стає яскравішим, якщо продовжити час заварювання на кілька хвилин. За даними порталу orc.dn.ua, для такої кави характерний сильний аромат та високі показники кофеїну.

Наукова група, яка працює над проектом, оптимістично налаштована на подальше комерційне застосування технології, та розглядає варіант масового виробництва пристроїв лазерного приготування кави для співпраці з кафетеріями.


Кому підійде технологія заварювання холодної кави лазером?

Відповідь досить проста. Кожен любитель такого напою зможе знайти собі щось корисне. Людям, які проживають у спекотних країнах або в яких зараз літо, кава дозволить охолонути і не зраджувати звичним ранковим ритуалам. Категорії людей, які відчувають бадьорість і приплив енергії і сил відразу після чашки кави, але швидко втрачають ефективність, зможуть вирішити проблему за допомогою цього чудового засобу, адже cold-brew забезпечує поступовий ефект, без різких перепадів настрою.

https://coffeestory.in.ua/uk/articles/prigotovlenie/uchenye-razrabotali-tehnologiyu-zavarivaniya-holodnogo-kofe-s-pomoschyu-lazera/

 

bottom of page