top of page

В Україні затвердять нові вимоги до курячих яєць

1 лют. 2023 р.

Мінагрополітки планує затвердити вимоги до курячих яєць. Як GrowHow стало відомо з відповідного проєкту наказу, метою нових вимог є приведення норм щодо яєць у відповідність із вимогами законодавства Європейського Союзу.

Документ, зокрема, пропонує установити, що мінімальний термін придатності яєць не повинен перевищувати 28 днів від дати знесення яєць. Якщо ж вказаний лише період знесення, а не точна дата, то від першого дня зазначеного періоду.

Вимоги планують затвердити і щодо сортування яєць за їх якістю та за вагою і штампування яєць. Також унормують маркування упаковок (контейнерів) та транспортної тари для яєць, контейнерів для промислових яєць та надання інформації споживачеві у разі поштучного продажу.

NB: Також встановлять норми для пакування та перепакування яєць і вимоги до записів, які повинні вести оператори ринку.

Серед іншого, сортування яєць за якістю та вагою пропонують здійснювати виключно на потужностях з пакування яєць впродовж 10 днів після знесення. Якщо ж йдеться про яйця із зазначенням «екстра» або «екстра свіжі» — впродовж 4 днів після знесення.

NB: Відповідно до документу, яйця за якістю сортуватимуть за класами «А» (або «свіжі») та «В».

Яйця, які належатимуть до класу «А», мають бути чистими, без сторонніх запахів, з неушкодженою шкаралупою, з малорухливим жовтком без чітких контурів. Такі яйця не можна буде мити або в інший спосіб очищувати до або після їх сортування.

За вагою яйця класу «А» пропонується сортувати за такими категоріями:

  • XL («дуже великі»): вагою 73 г та більше;

  • L («великі»): вагою від 63 г до 73 г;

  • М («середні»): вагою 53-63 г;

  • S («малі»): вагою менше 53 г.

Водночас, сортування яєць класу «А» за вагою планують зробити не обов’язковим для яєць, що постачаються на харчові та/або нехарчові потужності. Сортування ж яєць класу «В» за вагою взагалі не вимагається.

https://www.growhow.in.ua/v-ukraini-zatverdiat-novi-vymohy-do-kuriachykh-iaiets/

bottom of page