top of page

Гранат – король плодів

10 квіт. 2020 р.

В зимово – весняний період організм людини потребує більше вітамінів. Потрібно урізноманітнити щоденний раціон різними продуктами: злаками, м'ясом, рибою, бобовими та всілякими зеленими овочами та фруктами. Одним із них є гранат – плід гранатового дерева. Пропонуємо вам ознайомитися з цікавими фактами «біографії» цього дивовижного фрукта.

Натюрморт Мартироса Сарьяна

 

Гранатове дерево людству відоме з давніх давен. На Сході гранат вважається королем плодів, символом родючості та життя. Про нього складали легенди, вірші… Широке застосування гранат знайшов у народній медицині, причому використовуються всі частини рослини: сік, зерна, шкірка, коріння. Цей фрукт здатний зняти хронічні запалення, покращити роботу серцево – судинної системи, знизити кров’яний тиск, підвищувати гемоглобін. Гранатовий сік допоможе знизити рівень цукру хворим на цукровий діабет завдяки оксидантам, які входять до складу гранату,  виводить радіацію.


Станіслав Плутенко  «Гранатовий килим»

 

В Азербайджані з 2006 року проводиться свято гранату. Восени 2019 року там було представлено 60 сортів цього фрукту. Відвідувачі ласували різними смаколиками  і навіть гранатовим  вином.


Свято гранату в Азербайджані

 

В кулінарії готують з гранату смачні соуси – подають їх до рибних та м'ясних страв,  додають до маринадів, а кондитери оздоблюють десерти. Використання гранату в косметології вважається оберегом жіночої краси.

Художники теж возвеличили короля фруктів. Італійський  художник Сандро Ботичеллі,  представник  раннього ренесансу, створив картину «Мадонна з гранатом» (1487 рік), а англійський художник Данте Габриель Росетті в 1874 році написав  картину «Прозерпіна». На полотні зображена римська богиня Прозерпіна з гранатом у руці. Цікава робота нашого  сучасника,  представника сюрреаліму, Станіслава Плутенка  «Гранатовий килим». В натюрмортах Мартироса Сарьяна, вірменського художника, теж є гранат.


Сандро Ботичеллі «Мадонна з гранатом»

  

Данте Габриель Росетті «Прозерпіна»


На офіційному гербі королівства Іспанії – представлені всі королівства, які об’єдналися в сучасній Іспанії. Андалусію представляє гранат, який росте в основному на землях Гранади. Ви ознайомились лише з невеликою частиною матеріалу про гранат, його цілющі та корисні властивості. Радимо вживати цей смачний фрукт та зміцнювати свій імунітет, будьте здорові!


bottom of page