top of page

Найцікавіші факти про морозиво

12 серп. 2023 р.

Морозиво – улюблені ласощі практично всіх дітей і багатьох дорослих. Особливо смакує холодний десерт спекотного літа. Що ж цікавого можна дізнатися про цей популярний продукт?

Морозиво відоме як мінімум п’ять тисячоліть. «Відкрили» його китайці, які подавали до святкового столу заморожені соки. Олександр Македонський відновлював морозивом свої сили після походів, а Гіппократ рекомендував його як засіб, який рятує від жару.

Першим морозивом на вітчизняних просторах можна вважати зимове молоко, яке змішували з медом і заморожували в блюдцях. Згодом його натирали на тертці, або кололи на дрібні шматочки, або просто розсмоктували.

У різних країнах цей десерт пропонують з різними смаками: від часникового до морозива зі свинячими шкварками.

Найдорожче морозиво продається у США, коштує рівно $1000 за порцію і прикрашене їстівним золотом, ягодами і карамеллю.


В літній час кожні три секунди продається одна порція морозива. Взимку одне морозиво збувають раз у 20 секунд. Найчастіше його купують по неділях. Основні категорії споживачів: діти 5 – 12 років і дорослі старше від 45 років.

У Чилі в 2002 році заарештували вуличного торговця, який продавав кокаїнове морозиво, що викликало залежність.

До Книги рекордів Гіннеса занесений торт з морозива, створений у травні 2011 року канадською компанією Dairy Queen. На виготовлення пішло 9 тонн морозива, 90 кг бісквіту та 136 кг крихт шоколаду.


ЛОР-лікарі рекомендують мамам давати дітям морозиво задля профілактики розвитку ангін, загострення хронічних тонзилітів і фарингіту. Морозиво робить слизову менш чутливою до перепадів температур.

Морозиво на паличці винайшов американець Френк Епперсон, котрий випадково залишив на морозі склянку содової води із соломинкою.

Перше кафе, де стали подавати морозиво, відкрили в Парижі у 1686 році. Кафе «Прокоп» існує і до цього дня.


У Вермонті (США) є кладовище морозива. Компанія з виробництва морозива Ben & Jerry’s побудувала його для товарів, знятих із виробництва. Кожне морозиво має свою художньо оформлену надгробну плиту, на якій вказано назву, смак, інгредієнти і роки «життя».

У топ-5 країн-споживачів морозива входять: США, Нова Зеландія, Данія, Австралія, Бельгія і Люксембург.

У Німеччині готують морозиво з насіння блакитного люпину і протеїнів. Розробили незвичайний сорт для людей з непереносимістю лактози і молока.


У Португалії випускається морозиво для собак Mimopet. У ньому немає цукру, щоб у пса не з’явився карієс, зате багато вітамінів, які надають шерсті блиску.

Для кінозйомок морозиво заміняють іншими продуктами, адже воно швидко тане. Найчастіше використовують збите картопляне пюре.

В одному з лондонських ресторанчиків подають Baby Gaga. В основі справжнє людське молоко. Підносить його офіціантка, переодягнена в образ співачки Lady Gaga.

https://t1.ua/porady/15419-naytsikavishi-fakty-pro-morozyvo.html


bottom of page