top of page

Науковці оприлюднили неочікувані факти про користь білого вина

7 лип. 2022 р.

Цікаво, що палітра ароматів білого вина навіть ширша, ніж у червоного. Коли ми говоримо про ароматичні сорти винограду, то це саме білі сорти, багаті летючими ароматичними речовинами — терпенами: Гевюрцтрамінер, Рислінг, Мускат, Торронтес. Про це повідомляє shopping, пише agronews.ua.

На щастя, ні: дослідники прийшли до висновку, що біле вино має свій власний унікальний список корисних для здоров’я хімічних речовин і антиоксидантів, який відрізняє його від червоного вина. І якщо ви, як і більшість любителів вина, віддаєте перевагу навесні і влітку білому вину, то, вживаючи його помірно, ви маєте шанси поправити здоров’я у п’яти напрямках.

1. Здоров’я серця і поліпшення обміну речовин

Дослідження показали, що вживання білого вина може поліпшити серцево-судинну і метаболічну функцію. Так, в одному дослідженні вчені рандомізували 224 пацієнтів з добре контрольованим діабетом 2 типу, які пили червоне вино, біле вино або мінеральну воду протягом двох років, щоб визначити ефект помірного споживання вина. В кінці випробування, хоча любителі червоного вина і продемонстрували найбільше покращення контролю ліпідів і глюкози, у тих, хто пив біле вино, також спостерігалися поліпшення. Крім того, на відміну від тих, хто пив мінеральну воду, люди, які вживали біле вино, не зіткнулися з підвищенням рівня артеріального тиску або зниженням функції печінки. В іншому дослідженні вживання витриманого білого вина принесло більше користі для здоров’я серця, ніж вживання джину. Фактично, біле вино допомогло відновити ендотеліальні клітини, що вистилають кровоносні судини, таким чином пропонуючи кардіозахист. Крім того, завдяки вину, зменшилася присутність запальних клітин і прозапальних біомаркерів.

2. Здоров’я легенів

У цій області здоров’я біле вино може мати перевагу перед червоним. У той час як і біле, і червоне вино можуть підтримувати функцію легенів, біле вино, схоже, надає на них більш позитивний вплив. В одному дослідженні, проведеному вченими з Університету Баффало, 1555 учасників були оцінені на предмет вживання алкоголю протягом усього життя, звичок, способу життя, вимірювань тіла і функції легень. Згідно з отриманими даними, у тих, хто п’є вино, була найвища концентрація захисних антиоксидантів в крові. Крім того, після аналізу всіх змінних споживання алкоголю з функцією легенів, як нещодавнє, так і постійне споживання вина мали найсильніші асоціації з об’ємом, що викидається за одну секунду, і потенційною тривалістю життя. Цікаво, що ця асоціація була сильнішою для білого вина. «Було показано, що червоне вино в помірних кількостях корисне для серця, але в даному випадку відносини були більш міцними для білого вина. Ми також показали, що рівні антиоксидантів як в раціоні, так і в сироватці крові пов’язані зі здоров’ям і функціонуванням легень. Ми вважаємо, що антиоксиданти в вині пояснюють наші поточні результати», — цитує автора дослідження Хольгера Шюнеманна, доктора медичних наук, американський медичний портал MDLinx.

3. Здоров’я нирок

На думку дослідників, одне ще з’єднання — кавова кислота — може відповідати за корисні властивості білого вина. Наприклад, в дослідженні, опублікованому у виданні PLOS ONE, італійські дослідники ізолювали і досліджували кавову кислоту на предмет її передбачуваної антиоксидантної активності. Зокрема, вони оцінили захисний ефект низьких доз кавової кислоти на ендотеліальне пошкодження, викликане окислювальним стресом. В цілому, низькі дози кавової кислоти, аналогічні кількості, що спостерігається після помірного споживання білого вина, можуть забезпечити захист ендотелію і знизити ризик серцево-судинних захворювань і захворювань нирок. До слова, цією речовиною багаті шавлія, м’ята, чебрець, цейлонська кориця, аніс, насіння соняшнику.

4. Когнітивні функції

Деякі дослідники показали, що антиоксиданти, специфічні для білого вина, можуть забезпечити захист від зниження когнітивних функцій. Наприклад, в дослідженні, опублікованому в журналі Nutritional Biochemistry, дослідники витягували поліфеноли з білого вина і годували ними мишей протягом 2 місяців, щоб визначити вплив дієти, збагаченої білим вином, на мозок при патології, подібній до хвороби Альцгеймера. В кінці випробування у цих мишей був знижувалася вірогідність розвитку когнітивних проблем, що ведуть до хвороби Альцгеймера.

5. Серцево-судинна система 

Як і червоне вино, біле вино може допомогти в регуляції рівня «поганого» холестерину. В одному дослідженні, в якому протягом року спостерігалися 146 учасників з легким або помірним ризиком серцево-судинних захворювань, ті, хто займався гімнастикою принаймні два рази на тиждень і пив вино, незалежно від того, біле або червоне, побачили значні поліпшення в рівні вмісту холестерину.

bottom of page