top of page

На 100% з амаранту: на Миколаївщині випікають унікальний хліб

16 лют. 2023 р.

Війна внесла свої корективи і у роботу виробників амарантового хліба ТМ «GRAND amaranth», що на Миколаївщині. Про це AgroPortal.ua розповіла засновниця компанії GRAND amaranth Катерина Рахманова.

Головною проблемою для них стала наявність борошна для випікання. Довго міркували, вагались, експериментували та прийняли рішення щодо розширення лінійки безглютенового цільнозернового борошна. Також готують нову лінійку хліба, щоб кожен зміг знайти «свій» за смаком та вимогами.

Вона зазначає, що з амарантом познайомилась випадково, ще в 2016 році, та почала його вивчати.

«Дуже захопилась цілющими властивостями амаранту, адже це унікальна рослина. Всі її частини є їстівними. Було велике бажання створити унікальний корисний продукт, а саме хліб, адже справжнього амарантового хліба, який складався би зі 100% амарантового борошна, не було, і зараз в Україні не існує. А хліб із додаванням 5-10% не є амарантовим, як це зазначають окремі виробники», — розповідає Катерина Рахманова.

Виробникам вдалося виготовити хліб виключно з амарантового борошна. Принципово для них було створити продукт без глютену, лактози, цукру, дріжджів, крохмалю та інших шкідливих складових. Йшли до цього майже три роки, вивчали, аналізували, три роки щоденних експериментів. Великим досягненням стало виробництво веганського амарантового хлібу на заквасці.

Найбільшою проблемою після початку війни стала наявність амарантового борошна: запаси закінчилися, а замовити нову партію не вдалось, оскільки переробник зупинив свою роботу. Підприємство шукало нового постачальника, було досліджено і випробувано десятки зразків, але те, що відповідало б вимогам виробництва, так і не знайшли. Тож у «GRAND amaranth» прийняли рішення самостійно переробляти насіння амаранту на борошно. Таким чином у компанії з’явився новенький device на виробництві — млин.

За словами власниці бренду, сировину, безпосередньо сам амарант, вони закуповують у Асоціації амаранту України. До інших складових ретельно підходять і наразі мають постійних перевірених постачальників. Попри те, що ціни виросли десь більше, десь менше, виробництво не зупиняють. Інколи доводиться поступитися за рахунок маржинальності.

«Асортимент постійно розширюємо, не стоїмо на місці. По хлібу маємо зараз 6 позицій, ще дві новинки скоро стануть доступними. Також є булочки звичайні амарантові, булочки для бургерів, корисні смаколики, снеки, десерти, бісквіти, борошно та суміші для випічки хліба та піци в домашніх умовах», — розповідає Катерина Рахманова.

Продукція ТМ «GRAND amaranth» представлена майже в усіх великих містах країни — здебільшого у магазинах здорового харчування та деяких мережах супермаркетів. Також приймають онлайн замовлення.

Наразі на підприємстві працює три людини, за нинішніх обставин та обсягів цього достатньо.

Катерина Рахманова, засновниця компанії GRAND amaranth

За нинішніх умов працювати важко, але треба! Підлаштовуємося до сьогоденних реалій.

Загалом так само, як і наші партнери (торгові мережі). Спочатку були думки змінити локацію виробництва через постійні обстріли, але згодом прийняли рішення, що залишаємось і працюємо, наскільки дозволить нам ситуація та Укренерго.

Про те, у чому користь амаранту та амарантового хліба, поділилась засновниця ТМ «GRAND amaranth» Катерина Рахманова.

Амарант не містить глютену. Має вміст білка понад 15% та за складом прирівнюється до   материнського молока. Містить 7% сквалену, який омолоджує клітини організму (єдина рослина, яка налічує вміст сквалену та щє й у такому обсязі. Наприклад, вміст сквалену в печінці глибоководної акули — лише 2%).

Амарант є чудовим провідником/підсилювачем корисних властивостей. Саме тому в «GRAND amaranth» створили амарантовий хліб з корисними складовими, такими як розторопша, конопля, ягоди годжи, пажитнику та інші. Тим, хто приймає ліки або проходить відновлювальний період, бажано додати до свого раціону амарант для підвищення ефективності дії.

Амарантовий хліб-суперфуд для спортсменів-має великий вміст білка та «повільні» вуглеводи. Сприяє зниженню «поганого» холестерину.


Амарант є джерелом протеїну, лізину та інших амінокислот. Має великий вміст заліза, кальцію, магнію, фосфору і калію та повний комплекс вітаміну В, Е, С, А.

Є добрим помічником у боротьбі із зайвою вагою.

«А ще такий хліб можна вживати при цукровому діабеті, адже він не підвищує рівень цукру в крові. Маємо багато постійних покупців саме з такою проблемою. Кусень хліба за своїми поживними властивостями дорівнює шматку м’яса. Швидке насичення організму та заряд енергії на цілий день. Щодо ціни, то так, вона трохи підвищилася, але некритично — на 5-7%. Все через здорожчання інгредієнтів, логістики, енерговитрат», — підсумувала Катерина Рахманова.

Тетяна Ярмоленко, AgroPortal.ua


 

bottom of page