top of page

Незвичайні джерела чистої енергії

12 лист. 2023 р.

Зелена енергетика набирає в світі все більшої популярності. Найбільш затребуваними є такі поновлювані джерела енергії, як сонце і вітер. Але, виявляється, існують і інші, не менш ефективні, види отримання електроенергі
Автор: Олексій Науменко

Сік цибулі. За допомогою спеціальної системи AERS з цибулі виділяється біогаз, який потім переробляється в метан, а слідом – в природний газ. Американська компанія, що спеціалізується на доставці цибулі, вже випробувала її в дії. За рік вона зменшила витрати на електроенергію на 700 000 доларів і заощадила 400 000 доларів на утилізації цибульних відходів, при цьому скоротивши за той же термін викиди в атмосферу шкідливого ​​двоокису вуглецю на 30 000 тонн.


Гній великої рогатої худоби. Кожна корова щодня виділяє близько 35 кг біологічних відходів, які можна переробляти в біогаз! Цим скористалися кілька американських фірм, які організували збір коров’ячого та свинячого гною в промислових масштабах. Отримана з такого «палива» енергія може забезпечити потреби 100 000 домогосподарств.


Медузи. Як відомо, деякі види цих морських мешканців випромінюють світіння завдяки наявності в своїх організмах спеціального білка GFP. Він поглинає фотони і виробляє електрони, які і видають те саме таємниче світло Вчені прийшли до висновку, що якщо використовувати GFP для генерації електроенергії, то можна створити унікальні чисті джерела світла замість сучасних світлодіодів, що створюються з дефіцитного ітрію.


Сміття. Глобальна проблема людства, яка може працювати на його благо. Щорічно на планеті додається близько 2 мільярдів тонн сміття. І компанії з ОАЕ вирішили хоча б частково його розвантажити. В даний час вони будують комплекс для переробки відходів в чисту енергію. Планується, що він зможе забезпечити електроенергією більше 35 000 домогосподарств і допоможе уникнути щорічного викиду в атмосферу понад 300 000 тонн CO2.

https://generacia.energy/novini/nezvichajni-dzherela-chistoi-energii-15032020/


bottom of page