top of page

Принтер для напоїв друкує молекулярні коктейлі, пиво та вино з водопровідної води

18 черв. 2023 р.

Технологічна компанія Cana створила «принтер для молекулярних напоїв». Він дозволяє «друкувати» вдома практично будь-який напій за допомогою спеціального обладнання та водопровідної води.

Ідея молекулярного принтеру з’явилася наприкінці 2018 року. Тоді підприємець та інвестор у харчові технології Дейв Фрідберг зібрався з кількома вченими за вечерею й розповів про недавню статтю, на яку він натрапив. У статті описано дослідження, яке показало: більшість напоїв майже повністю складається з води, і лише 1% становить унікальний смак.

Тоді ж хтось уголос задумався, чи можна створити машину, яка могла б синтезувати будь-який напій.

«Чому б просто не зробити реплікатор Star Trek, і дозволити людям друкувати будь-який напій, який вони хочуть та коли хочуть прямо на кухні?», – так з’явилася концепція майбутнього принтера.

ФРІДБЕРГ ОПИСУЄ МОЛЕКУЛЯРНИЙ ПРИСТРІЙ ЯК «NETFLIX ДЛЯ НАПОЇВ»

Принтер використовує картридж, наповнений ароматичними сполуками, які, як стверджує Фрідберг, можуть виготовляти майже нескінченну кількість напоїв.

«Ми можемо друкувати соки, содову, коктейлі, вино, чай, каву та пиво», – говорить він.

За його словами, в рамках дегустації споживачі оцінили друковані напої на тому ж чи кращому рівні смаку, як і комерційно доступні альтернативи.

«Вартість та розмір обладнання можуть дати значну економію», – додав він.

Система розміром з тостер використовує те, що компанія описує як нову технологію дозування мікрорідких рідин. Саме вона поєднує індивідуальні смакові інгредієнти Cana в невеликому форм-факторі.

НА СТВОРЕННЯ ЗАПАТЕНТОВАНОЇ АПАРАТНОЇ ПЛАТФОРМИ ТА ХІМІЧНОЇ СИСТЕМИ CANA ПІШЛО $30 МЛН

Команда Cana говорить, що одна машина може надрукувати кількість напою, яка вмістилася б у близько сотні пляшок. Що, до речі, врятує від пластикових відходів.

https://newfood.media/2022/01/25/prynter-dlia-napoiv-drukuie-molekuliarni-kokteyli-pyvo-ta-vyno-z-vodoprovidnoi-vody/

 

bottom of page