top of page

Стартап створив чіпси із брокколі за технологією NASA

3 вер. 2023 р.

Сінгапурська компанія Hey! Chips створила альтернативу ультраобробленим чіпсам за допомогою технології вакуумного зневоднення.

Сінгапурська компанія Hey! Chips створила альтернативу ультраобробленим чіпсам за допомогою технології вакуумного зневоднення.


«Ультраоброблені закуски готуються з інгредієнтів, які зазвичай не зустрічаються на домашній кухні, або продуктів з дуже невеликим вмістом цілих інгредієнтів. Вони мають невисоку поживну цінність, а багато досліджень пов’язують їх споживання з хронічними захворюваннями – від раку до ожиріння»,​ – говорить Емілі Чу, засновниця Hey! Chips.


Як здорову альтернативу компанія запропонувала зневоднені чипси із шматочків справжніх овочів – брокколі, цибулі та помідорів чері. Єдині підсилювачі смаку – переважно олія та сіль.


Чу вважає, що такі закуски мають набагато кращий і більш природний смак порівняно з тими ж зерновими або іншими ультраобробленими снеками, які пропонуються зараз на ринку та містять надто багато вуглеводів, жирів та натрію.


Навіть ті компанії, які пропонують перекуси з овочів та фруктів часто маскують недосконалість сировини шляхом додавання цукрового сиропу, ароматизаторів чи різноманітних добавок, говорить вона.


Здорові чипси з броколі та цибулі засновниця Hey! Chips порівнює з винайденням вівсяного молока Oatly та розраховує на такий же успіх на ринку.


Секретом свого успіху Hey! Chips називає застосування виробничої технології зневоднення у вакуумі, яку використовує у приготуванні їжі NASA. 


    “Під час процесу зневоднення 200-грамова головка брокколі втрачає приблизно 90% своєї ваги. Кожна упаковка — це кількість, яку зазвичай можна з’їсти за один прийом”, – ділиться Емілі Чу


Процес пошуку ферми, яка забезпечуватиме виробництво здорових снеків сировиною, встановлення обладнання та відпрацювання технології зайняло для компанії три роки. Зараз Hey! Chips виготовляє свої снеки на заводах у Таїланді.

https://newfood.media/2023/08/02/startap-stvoryv-chipsy-iz-brokoli-za-tekhnolohiieiu-nasa/


bottom of page