top of page

Трактор-розміновувач на автопілоті — новий український винахід

19 лист. 2023 р.

З початку повномасштабного вторгнення росіяни замінували понад 470 000 гектарів сільськогосподарських земель. Попри небезпеку українські аграрії продовжують працювати. Для того, щоб вберегти життя людей, виникла ідея створити трактор-розміновувач, який працює на автопілоті.

З початку повномасштабного вторгнення росіяни замінували понад 470 000 гектарів сільськогосподарських земель. Попри небезпеку українські аграрії продовжують працювати. Для того, щоб вберегти життя людей, виникла ідея створити трактор-розміновувач, який працює на автопілоті. Перший прототип вже проїхався полем на Харківщині, йдеться у матеріалі "Ранок Вдома".

Після російського вторгнення українська родюча земля стала вбивчою. У Міністерстві аграрної політики та продовольства України повідомляють про замінування росіянами 470 000 гектарів сільськогосподарських земель. Аграріям доводиться працювати, попри загрозу їхньому життю.

"Саперам дуже складно, по-перше, заходити в поле, де є чагарники. По-друге, є пластикові міни, які дуже складно розрізнити. Зараз майже нема способів, щоб виявити їх. Зараз і протитанкові почали робити в пластикових корпусах", — пояснює СЕО стартапу Efarm.pro Олександр Приходченко.

Протягом останніх семи років команда Efarm.pro займається системами точного землеробства і розробляє різноманітне навігаційне обладнання. Після початку повномасштабної війни фермери почали звертатися з проблемою замінованих полів.

"Ми почали думати, як можемо допомогти. Була традиційна технологія — автопілоти. Вони вже раніше використовувалися в полях. Ми можемо дещо покращити, щоб, наприклад, прибрати людину з кабіни. Бо майже всі, хто загинув, це люди, які знаходилися в сільгосптехніці", — пояснює Олександр Приходченко.

Так виникла ідея створити трактор-розмінування, що працював би на автопілоті — їздив по заданому маршруту. За необхідності ним можна дистанційно керувати.

Перший прототип трактора-розміновувача вже проїхався полем на Харківщині. Замість того, аби сидіти в кабіні аграрій керував машиною на безпечній відстані за допомогою планшета. Кабіну повністю замінили блоком керування, попереду машини встановили броньований комплекс захисту.

"Техніка працює повністю автономно. З точністю два сантиметри. Це важливо, бо чим більша точність, тим менше буде пропусків, тим безпечнішим буде поле. Коли розірветься, наприклад, міна, то осколки не полетять в саму техніку", — додав Олександр Приходченко.

Керувати машиною можна на відстані до трьох кілометрів. Найближчим часом нову версію диджиталізованого трактора мають протестувати в полі.

"Перший прототип, який ми зробили, був дорогий. Тому ми взяли вітчизняну техніку. Ми хочемо зробити національний розміновувач, максимально здешевити виробництво, щоб кожен фермер міг собі це дозволити", — резюмував Олександр Приходченко.

У майбутньому на основу трактора-розміновувача хочуть встановити технологію органічного відновлення ґрунтів. Вона буде вкрай необхідною для територій, які росіяни обстрілювали запалювальними снарядами та фосфорними бомбами. Олександр Приходченко закликає розробників з агросектора об'єднуватися, аби разом зробити українське поле безпечними.

https://kanaldim.tv/traktor-rozminovuvach-na-avtopiloti-novyj-ukrayinskyj-vynahid/


bottom of page