top of page

Учені працюють над створенням смартфону з функцією сканування їжі

21 жовт. 2023 р.

Перевірити свіжість і рівень шкідливих речовин у продуктах можна буде за допомогою невеликого вмонтованого пристрою, розповідає Newfood.

Німецькі вчені з Інституту електронних наносистем ім. Фраунгофера (ENAS) розробляють один з найменших спектрометрів у світі, який можна буде вмонтувати в смартфони. Головною метою вчених є зробити крихітний сканувальний пристрій придатним для масового виробництва. Для цього його собівартість становитиме 1 євро, а вага не перевищуватиме 1 грама.

Як і більші аналоги, він буде виробляти промені світла в інфрачервоному спектрі та, за допомогою фотоелектричних приймачів, оцінювати розподіл енергії в спектрі. Світло різної довжини хвилі в такому випадку фрагментується за допомогою регулювального фільтра й підводиться до детектора завдяки інтегрованим хвилеводам. А той, своєю чергою, порівнює отриманий спектр з еталонними зразками й визначає присутність речовин, яких там не повинно бути.

Німецькі вчені планують уже через два роки представити готовий пристрій, який буде вмонтовано в смартфон. У такому випадку користувачеві буде достатньо встановити необхідний додаток з інструкціями та «просканувати» продукт, що його цікавить.

Учені вже виготовили мікросхеми й отримали підтвердження концепції. Наразі проводяться оцінки щодо роботи окремих компонентів.

На відміну від багатьох портативних пристроїв для вимірювання якості води або повітря, тиску й температури та, навіть, кількості кисню в крові, мініспектометр має бути доступним для масового ринку. Не кожен може дозволити собі носити в кишенях декілька десятків апаратів вузького спрямування, а от об'єднання всього в одному смартфоні може значно покращити якість життя та здоров’я людства.

https://ogorodniki.news/uk/p/ucheni-pratsiuiut-nad-stvorenniam-smartfonu-z-funktsiieiu-skanuvannia-yizhi-426459

bottom of page